Sherlock Holmes si zoufá. Již dlouho nenarazil na případ hodný jeho intelektu a jestli něco opravdu z duše nenávidí, pak je to nečinnost kriminálních živlů, která jej uvrhává do hlubin stále nesnesitelnější nudy. Netuší, že již brzy stane před dosud největší výzvou svého života. Baker Street otřese výbuch a šílený útočník hrozí dalšími pumovými atentáty, pokud Sherlock nedokáže ve stanoveném časovém limitu vyřešit hádanky, které mu předkládá. Zvrácená hra začíná. A tentokrát je to velmi osobní. (Česká televize)

sirien

V závěru první série se nachází tribut proslavenému záporáku Moriartimu - tribut naprosto geniální, jak co do svého scénáře tak co do ztvářnění samotného Moriartiho. Na první zkouknutí mi to úplně nepřišlo, ale zpětně musím říct že už tady bylo cítit, že Gatisovy scénáristické kvality za Moffatem moc nezaostávají, spíše naopak. ()

Luk Skywalker

Třetí díl má díky vícero případů rychlé tempo, které ustane v polovině epizody. Jinak se tu odehrává, jak napovídá název dílu, velkolepá hra. Kvalita epizody je slušná, ale chybí překvapivost prvního dílu, ale Sherlock je prostě parádní. A navíc otevřený konec. ()

Thanoris

Tenhle díl je úplný hymnus na Česko. Nejen český papír nebo golem světově proslavený hlavně příběhem pražského rabína, ale i SEMTEX z Pardubic, což, předpokládám, ani nebylo naschvál. No co, nebylo to špatný... ()

Kingjiri

Slušná epizoda, která díky předem danýmu času určenýmu pro řešení úkolů pěkně odsýpá. Genialitu však v jinak solidnim scénáři hledám marně a Moriarty měl podle mě vypadat uplně jinak (takhle z něho totiž nejde takovej strach, jakej by měl), čtyři slabší hvězdy. ()

chrispe

Skvělé zakončení kraťoučké první série. Dynamický děj, který přikurtuje diváka k tomu na čem právě sedí :-) Sherlockova posedlost a potřeba se nenudit je fascinující. A divák se taky konečně osobně seznámí i s hlavním záporákem... sama si nejsem jistá, zda je to to pravé ořechové. ()

balcazar

Na záver série návrat ku krimi-psychu z 1. časti a k tomu ešte niečo navyše. 5 hádaniek, v ktorých je dôležitá každá sekunda, tomu dodávajú neskutočnú akciu a šťavu. To všetko cez obete, ktoré môžu v prípade nerozlúštenia zomrieť. Na konci čerešnička v podaní Moriartyho. Spojenie génia a psychopata podporené parádnym výkonom Andrewa Scotta so strašidelným výrazom a škrekľavým hlasom budí strach a spôsobuje zimomriavky. ()

strom-z

celou dobu velmi dobrej dojem, ale ten konec ve mě nějak nechal divnou pachuť. moriarty je podle mě přinejmenšim kontroverzní výběr herce a prostě.. nemůžu říct, že je to špatně zahraný, ale fakt mě až tak nepřesvědčil, jak tu někteří píšou, sice mu věřim, že je psychopat, ale on z něj prostě nějak nejde strach. a vůbec je ta finální scéna nějaká divná. originálního Sherlocka jinak nemám načtenýho, ale rovněž mě zaujaly poznámky některých zde, že Doylův padouch má poněkud sofistikovanější motivy než "I'm just bored". nicméně bavil jsem se opět výtečně a byť mi scénář nepřijde nějak geniální, přinejmenšim to neni takovej ten pocit, kdy (super-cool-efektní) forma naprosto válcuje (dementní) obsah (takhle jsem se naposled spálil u vlastně naprosto dementního "How to Get Away With Murder"). ()

Amarus

Nah, shingekinokyojinovská chyba, před pár týdny jsem epizodu uťala ve prospěch podstatně nechutnějších kratochvílí - a zrovna předtím, než to začalo být zajímavé. ------ Ne že by byl Andrew Scott dokonalý sliz (na to, že není, upozorňuje uživatel Anderton), ale je to takový příjemný nadšený klučina, jemuž střídání hravosti a maniakální vražednosti sedlo. To ten soft voice. Podle mě dobrý výběr. ------ Křehká, outlocitná dívka ve mně si pochvaluje frontální útok na Sherlockovu sociální neschopnost v závěru. Vlastně těsně před závěrem. Ále, to je fuk. ------ S politováním si oznamuji, že kromě postupného uvykání hudbě pánů Arnolda a Price nevyhrabu z paměti nic hodnotnějšího k publikování. Čau u druhé série. ------ P. S. Proč obsazovat do role paní Vaškové Angličanku mluvící francouzsky a italsky? Meh. Jako by v Británii nepobíhalo dost Čechů. ()

Tumbik

Naprosto GENIÁLNÍ epizoda, ještě lepší než ta první (a to jsem si myslel, že je první epizoda nepřekonatelná). Nechybí vynikající zápletka a vynikající rozuzlení, nad kterým mi zůstává rozum stát. Myslím si, že tuhle epizodu už žádný díl v pozdějších sériích nepřekoná (ale kdoví, to samé jsem si myslel u 01x01 ;D). Cumberbatch jako by se pro roli Sherlocka narodil, hraje ji naprosto dokonale a zdatně mu sekunduje i Martin Freeman jakožto dr. John Watson. I když je to ale vynikající epizoda, tak mi spousta informací unikla, takže jsem je musel zpětně dohledat (což ale nedávám za chybu seriálu, jsem prostě nepozorný :D). Všechny epizody jsou geniálně provázané a chvíli mi trvalo než mi došlo jak to vlastně vše je. Také mě mile překvapila zmínka o českém papíru a Česku samotném :-). Skvělá epizoda, náramně jsem se bavil a nemohl jsem odtrhnout oči od obrazovky :-). ()

pp

Tento díl mě znechutil, protože jde naprosto proti duchu původních příběhů: bezcitný génius zločinu Moriarty se - místo vlády nad londýnským podsvětím - zabývá bezúčelnými (!) hrátkami se svým úhlavním nepřítelem a Sherlock přistupuje na podivnou hru o životy obyčejných lidí jen kvůli tomu, aby zahnal dlouhou chvíli (!). ()

J.CTORN

Na tyto legendární epizody se dívám zpětně a neustále mě to baví. Je to nadupané, případy dávají smysl, některé dedukce si můžete zkusit i sami, vlastně prakticky všechny tři díly první řady ukazují že Sherlock je jedním z nejatmosferičtějších seriálů co kdy byli udělány a inspirovali spoustu nových detektivů. ()

Foltest

Velká hra je prakticky opakem minulé epizody, kdy nabízí značné množství solidních detektivních případů, do jejichž řešení se Sherlock pustí. Jejich celková provázanost je krapet pochybná, tvůrci si to uvědomují a tak se to snaží různě filozoficky vysvětlovat; není to už pak úplně čistá krimi, přesto je ale výsledek uspokojující. Mikropřípadů bylo jen možná až příliš a člověk už se v tom všem ke konci trochu ztrácel; chtělo by to něco ucelenějšího, v tom by ale zase tolik nevynikl Sherlockův styl, jenž je pro seriál specifický. Bude zajímavé sledovat, jak se to s Moriartym příště vyvrbí. Na každý pád je Velká hra dobré zakončení 1. série. ()