Tajemství starého hotelu

• USA The Innkeepers (více)

Claire (Sara Paxton) a Luke (Pat Healy) jsou posledními zbývajícími zaměstnanci v hotelu Yankee Pedlar Inn, který má být po více než 100 letech fungování uzavřen. V minulosti se tu odehrála děsivá vražda dívky, jejíž tělo bylo poté ponecháno po tři dny ve sklepení, aby na hrozný čin nikdo nepřišel. Hotel získává pověst nejstrašidelnějšího hotelu Nové Anglie. Claire a Luke jsou určeni k tomu, aby odhalili tajemství hotelu a potvrdili tak jeho temnou pověst. Do hotelu přicházejí poslední hosté a vše se zatím zdá být normální. Luke na své internetové stránce popisuje podivné události v hotelu. Mladé Claire vypráví o tom, jak v hotelu uviděl ducha zavražděné dívky a během nocí proto nahrává zvuky v domě. O nahrávání se střídá s Claire, která jako první narazí na divné zvuky a události. Jejich pátrání je usilovnější a nebezpečnější. Zjišťují, že klíč ke všemu je ve sklepení hotelu. Když se rozhodnou navštívit jeho temné chodby, zjišťují, že tak neměli raději nikdy učinit. (Beastmaster4)

Mefistofelle

Tak tohle mi opravdu vyloženě nesedlo. Jak píše uživatel obitus, po technické stránce je to provedeno dobře. Také interiéry jsou pěkné a herci nejsou úplně mizerní, ALE... hororovou atmosféru to prostě nemá. Jakmile se totiž po dlouhých minutách dialogů začne něco dít, je to vzápětí shozeno nějakou stupidní scénou (ta holka hrající si v prostěradle na ducha) nebo dalšími monotónními dialogy. Ať nad tím přemýšlím z jakéhokoliv úhlu, Westův záměr prostě nechápu. Nevím, co z toho chtěl mít, ale jako horor to u mě rozhodně neprošlo. ()

bourec

Že bych se nějak ukrutně bál,to ne ,ale chvílema sem měl docela příjemný mrazení.Samozřejmě to první liga neni,herecky nic moc,za celejch sto minut nám(pokud mi to neuniklo)nikdo neobjasnil,co se v hotelu přesně stalo,ale jinak koukatelnej kus.50%. ()

Flaxik

Bylo to trapné a trvalo to dlouho. Dva otravní dementi rozhodně filmu nepomáhají. Nevím jestli s těma dvěma hvězdama trošku nepřeháním. ()

Rodriguez

Atmosféra byla supr navozená i hlavní představitelka Sara Paxton ušla, ale duchařina bez duchů je špatné klišé. 50% ()

TomikZlesa

J*A*S*M napsal horor s velkým H, já nemůžu souhlasit a píšu Hovno s velkým H. Tohle je jeden z nejhorších hororů za hodně dlouhou dobu. Vlastně se ani o horor nejedná, film má 100 minut, z toho asi 60-70 minut sledujete celkem povedenou komedii o jedné vyplašené holčině, ktera asi nebude uplne ok. No pak nasleduje jakasi faze uplne o hovne, no a bbacha pak to příjde, 3 totálně obyčejný laciný lekačky a figurínama, ty bohužel nevykouzlily naprosto žádnej efekt, všechny se totiž daly čekat, jedna bába s virgulí taky filmem nezamává. Pro mě naprostej hororovej fail, nefungující, nudnej a lacinej. Na druhou stranu, 1* za celkem slušnou kvalitu kamer, herců a profesionální provedení a párkrát sem se zasmál. Já ale nechtěl slušně natočenou komedii ale horor ! Jo abych nezapoměl, film rozhodně dokoukejte, přijde totiz naprosto "brutální a šokující" závěr OMG ! ještě ted se klepu. ()

dubinak

Těžko říct, proč tohle spoustě lidem nesedí. Při první projekci jsem sice taky byla na rozpacích, dala tři hvězdy, ale pořád jsem měla The Innkeepers v hlavě zafixované jako ten zvláštně povedený horor namixovaný s komediálními prvky. Když jsem si to včera po neskutečných dvou a půl letech pustila znovu, nepřestávala jsem se divit, kde bere West tolik nápadů, a přes to, že scénář ke konci působí možná trochu směšně, atmosféra za celý film skoro nepolevuje. Vizuál je naprosto brilantní, lekačky i napětí funguje taktéž dobře. Herci absolutně na místě. Chodí se z jedné řeky do druhé. Dobrá je stránka, jak hororová, tak komediální (scénu s odpadky jsem si pustila už tak pětkrát). Kdyby pointa nepůsobila tak výsměšně a divně, dám klidně pět. Takhle to jsou čtyři silné. Rozhodně stojí za to zkouknout. ()

C0r0ner

Dvě lekačky (hodně slušné) a jinak nic. Kluk a holka se hodinu a půl potácí od ničeho k ničemu a já celou dobu marně čekal na něco zajímavého nebo přelomového. Dočkal jsem se akorát předvídatelného a nudného konce, takže výsledný dojem je dost podprůměrný. Nevím, jestli je to mnou, ale žánr horor asi nebude pro mě. 35% ()

Sludger

Ti West natočil horor, ktorý vyzerá ako z osemdesiatych rokov. Duchárčina s veľkým D. Ti vie kráľovsky a pomaly budovať atmosféru, nepotrebuje pritom ani veľa ukazovať a vysvetľovať a pritom snímok pôsobí naozaj desivo. Veľké plus má za praktické masky duchov. Boli skvostné! ()

čidlo

Noo tak krom toho že jsem se asi zamiloval do Sáry Paxton-1* a druhá * je za občasnou admosféru napětí :-) ()

Iwus.ka

Ach jo, to zas byla nuda k uzoufání. Na horor tam bylo těch duchů nějak po skromnu. Paní Bubáková se tedy moc nepředvedla, upejpavka. Zato týpek pracující v hotelu, úplně jiná liga. Neustále k smrti lekat svou kolegyni trpící astmatem, to se nedělá. Beztak to tak debilně skončilo, protože si kvůli hňupa vypotřebovala celý inhalátor. ()

Nivenx

West sklidil velice dobré hodnocení za Dům d'ábla a tak se rozhodl v tom co mu jde nejlépe pokračovat. Navíc v Innkeepers se rozhodl z neznámého důvodu ještě malinko přitvrdit, jelikož přeci jen jde o duchařinu, i když z jiného šálku, než je možné očekávat. Při hodnocení nelze porovnávat s dalšími duchařiny, protože jde o úplně jiné pojetí jak lze film natočit. Záměrně neukazuje jen tak něco a dává divákovi možnost představy. Když dojde na finále, tak mě podruhé nesklamal a byl jsem velice spokojený. Jak je ale zřejmé, není to dílo pro každého a další to kritizují a dávají do odpadu. Nejvíce mě zaráží jedna věc. West je přesný opak Eliho Rotha a proto má každý úplně jiný systém jak na diváka zapůsobit. Eli všem všechno ukáže a naservíruje jak je potřeba, West naopak nechává diváky si zapojit vlastní představivost a diváci je kritizují oba dva. I když já si myslím, že v hororovém žánru dělají výtečnou práci. 70% ()

Cedr

Ti West po skvělém oldschoolovém The House of the Devil předvádí další nezávislý horor, tentokrát zasazený do současnosti. Brzo však vyjde najevo, že inspirace klasickými duchařinami let cca 60. se filmu přesto odepřít nedá. To pro tento snímek znamená zároveň největší klad a pro mnohé pravděpodobně i největší zápor. Co to tedy v praxi znamená? The Innkeepers jsou zřejmě jedním z nejpomalejších hororů vůbec a i když už se něco začne dít, tak to s intenzitou není také kdovíjaké. Takže tedy scénář s neotřelým twistem říkáte si? Kdepak - zápletka je vcelku přímočará. Takže co tedy? The Inkeepers je hlavně strašně sympatický film. Skvělé ústřední duo, trefné dialogy a úžasná atmosféra, která z pohodového a opravdu dlouhého build-upu přejde do mrazivého napětí. To však ale jen pokud to filmu dovolíte. Skutečně nejde o horor pro každého, ale Ti West opět dokazuje, že se nebojí (minimálně tempem) jít proti současnému mainstreamu. ()

Khumbac

Film zezačátku hraje na takové poklidné, až nudné vlně, ale vůbec tomu není tak. Ze startu jedna pořádná lekačka....a během film pak hned několik. Dobrá hudba jen napomáhá nepřijemnému pocitu v některých scénách. Kamera pěkně pomaličku plave za překvapením. Jsem velmi potěšen. Prozrazovat více nebudu. Shlédněte !!!! ()

Estrellita

Pro mě atypický duchařský film... Jenže to ne vždy znamená výborný. Ale má něco - něco, co mě donutilo dát třetí hvězdičku. Možná právě proto, že se vymyká standardu podobných filmů - graduje pomalu, dává prostor k pochybnostem, nezabývá se přespříliš (nebo ne dostatečně?) příčinou a důsledkem... a konec je relativně otevřený. Zvláštní - vlastně vůbec nevím proč, ale docela se mi to líbilo... 55% ()

Doudis19

Innkeepers mají hodně společného s "homevidei" Paranormal Activity. Stejně jako v nich i tady se 95% filmu straší pouze "naprázdno". Pravdou ale je, že když už si tvůrci řeknou, že budování atmosféry bylo dost a odhodlají se nám konečně něco ukázat (zákonitě na úplném konci), tak to stojí za to. Kdyby se však měli tyto filmy přímo porovnávat, pak Innkeepers vítězí v kvalitě postav, dialogů i prostředí hotelu a především se neschovávají za řuční kameru. ()

vnimatkrasu

Na tenhle hotel musíte mít náladu. I když totiž nese vpravdě rutinní ghost hunting, vystříhává se klasickýmu instantnímu děsu, a namísto něj se rochní v pomaloučký atmošce. Vítězí pak i díky humorným vsuvkám (kontejner!), sexy námětu a sympatický Saře Paxton. Kdyby chtěla celej zbytek života hrát už jenom v hororech, byl bych nadšeně pro. ()

Sfinkter

West mě nenadchnul jako v Domě ďábla, tato hotelovka je příliš pomalá a vzhledem k hodně mírnému finále a slabému scénáři se nad průměr těžko dostává. ()

BROKEN_

Ti West na mě udělal dojem se svým filmem The House of the Devil, kde dokázal vybudovat skvělou atmosféru a celkový styl filmu připomínající 70. a 80. léta se mu povedl. Tajemství starého hotelu mě zaujalo po té, co jsem si přečetl recenzi od J*A*S*M, který film pochválil a na něho dám často ( ohledně hororů ), tak jsem tomuto filmu dal šanci a jsem velmi spokojený. West opět staví na pomalém tempu a trpělivém stavění na rostoucí atmosféře. Ačkoliv film nepůsobí svým lookem 70. a 80. let, i přesto tento film působí jako z těchto let. Něco mi říká, že je West fanouškem hororů z tohoto období. A já mu to žeru. Například hudba v závěru ve mě evokovala Osvícení a Psycho ( moc pěkně ). Sarah Paxton v hlavní roli předvádí velice solidní výkon a díky tomu, že byla sympatická a ne pitomá holka dokázal jsem si ty pasáže, kde se nic moc neděje užít bez pocitů "už by se mohlo něco dít". West má momenty, kdy to není zrovna po stránce scénáře perfektní a dalo by se to udělat líp. Jenže pak je tady Ten horor na který všichni čekáme a stojí to za to. V několika pasáží mě film pěkně napínal a dokonce jsem byl párkrát vyděšený a toho si cením, že to tenhle film dokázal. West totiž hororovou atmosféru dokáže zpracovat znamenitě a s takovou lehkostí, že to až není možný. Tam, kde potřebuje James Wan duchy, lekačky, West se spokojí se zvuky, s pocitem, že nejste sami a nepotřebuje toho moc ukazovat. Obě tyhle věci mám rád, ale přiznám se, že mi je West se svým stylem bližší, i když je Wan samozřejmě kvalitou jinde. Tajemství starého hotelu je ve finále nadprůměrný film, kde je skvělá hororová stránka, kde West na vás nebude bafat ze všech stran, ale pomalu si vás bude napínat, až to nakonec vygraduje v děsivé finále. Velká spokojenost. 7/10 ()