Oslavujte a vydejte se s námi napříč pětasedmdesátiletou historií DC Comics, do míst, kde se zrodil Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Captain Marvel a mnoho dalších superhrdinů. V roce 1934 bylo založeno nakladatelství National Allied Publications, společnost, z níž se jednoho dne stane DC Comics. Později, v roce 1938 se v Action Comics 1 objevil první superhrdina, a tak svět poznal Supermana. Další ikony postupně následovaly. Dnes DC Comics publikuje více než 80 titulů měsíčně, přibližně tisíc vydání ročně a stavá se tak největším a nejrozmanitějším vydavatelem komiksů v anglickém jazyce na světě. (HBO Europe)

AloeB

Je vskutku zajímavé podívat se na dokument o vzniku fenoménu, který z principu naprosto bojkotuju a jsem mile překvapen, že když už ne s původním žánrem, tak alespoň s tímto počinem jsem naprosto spokojen. Dopodrobna rozebraný vývoj od brakové zábavy k ještě brakovější zábavě na pozadí dějinných událostí a hlavně tehdejšího stavu společnosti má svoji informační hodnotu a člověk tak může téma lépe pochopit. Sice je úsměvné celou dobu sledovat jak se jednotliví aktéři nad těmito komiksy rozplývají, ale hádám, že to se dá pochopit, neboť jde o součást jejich dětství (kdo ví, zda bych nebrečel u dokumentu o Asterixovi), mnohdy to ovšem vede k mnoha paradoxním situacím. Jistý pán vyjadřující se k staré podobě Flashe říká "Bez urážky vůči tomu, kdo to navrhoval, ale je to směšné," načež představuje současnou, stejně směšnou podobu Flashe. Ovšem stejně jako žena plačící nad smrtí Supermana, kterého chladný kalkul v dalších číslech oživí, jde spíš jen o úsměvnou anekdotu, než něco, za co by se měli ubírat hvězdičky a pálit americké vlajky. Což mi připomíná, že jestli mi tento dokument skutečně něco dal, tak to, že u mě Alan Moore stoupl na významu, takže mu možná i odpustím jeho znásilnění Viktoriánské Anglie. A dostal jsem chuť číst Gaimana. Zvláštní, u dokumentu o superhrdinech. ()

degster

Veľa nepriznaných neúspechov, pornografické začiatky, fetišistický tvorca Wonder Woman. Dokument o komikse, ktorý je miestami vtipný a úprimný, miestami až arogantný, ale stále nadšenecký pre vec. A tie zimomriavky na koniec... ()

Mouchal

Sonda do historie DC Comics, která vyobrazuje všechny legendární (a i ty naprosto pitomé) postavy vyskytující se v našich milovaných sešitech. Líbilo se mi zasazení do kulturního kontextu, kdy je krásně vidět, jak moc velcí jsou Američané patrioti a nabubřelé palice. Ukáže se zde i spoustu známých kreslířů a autorů a celkově je to pěkně přehledně rozděleno do několika "věků". Pro zbožňovače komiksů je tento dokument povinnost, leč si myslím, že pro ně tam toho tolik nového k vidění nebude. Každopádně klidně bych snesl i dokumenty, které by se zaměřovali jen a pouze na jednu vybranou postavu. Přece jenom 75 let smrsknout do směšných 90 minut rozhodně nelze uskutečnit. 75% ()

Luxocculta

Český název opomíjí zmínit zaměření dokumentu na svět DC, a nekomu tak muze prijit, ze se na spoustu veci zapomnelo, ale to se kvalit dokumentu samotného nijak nedotýká. ()

smatana.sk

Dokument som začal pozerať, aby som lepšie pochopil nerdov z Big Bang Theory, a zistil som, že komiksy sú pre Američanov viac, než pre nás Dobšinský, Jánošík a Kubko s Maťkom dohromady. Aj ten, kto bublinkovému žánru neholduje, na dokumente môže sledovať, ako komiksy reagujú na dobu, od 30-tych rokov doteraz. Nezaškodí tiež vidieť, že na stomiliónovom trhu je to skutočne priemysel: pracovné porady desiatok ľudí, ktorí na novej sérii makajú ako na vývoji nového typu automobilu. "Komiks nie je žáner, ale médium." ()

subic

Americké komiksy nečtu, četl jsem čtyřlístek a seriál v ABC. Komiksové hrdiny mám rád na filmovém plátně. Dokument mě celkem nudil, protože mě je úplně jedno, jestli autoři nechají příští rok Supermana umřít nebo ne a stejně tak mi je jedno, jaké komiksy frčely v osmdesátkách a jaké v devadesátkách. ()

noall

Dosti zajímavý vhled do historie vývoje (sub)žánru „superhero“ komiksů. Jde-li o mě a tyto komiksy, jsem konzumentem pouze filmovým a mám je v téhle formě rád. Takže jsem si dokument o jejich vývoji užil a především se zájmem sledoval jednak to, jak společnost působila na superhrdiny, ale z opačné strany i to, jak tito superhrdinové zpětně působili na společnost, např. během války. Až lehce na finále se dokument vyvaroval přílišné adoraci a držel se jen podávání faktů – tak jak se na dokument sluší. ()

Teachman

Tento televizní dokument je vhodný nejen do hodin českého jazyka a literatury. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o slavných komiksových hrdinech. ()

ELDoctorow

Fajn, ale táto téma by si zaslúžila skôr niekoľkodielny dokumentárny seriál, ktorý má čas pristaviť sa pri najdôležitejších dielach a tvorcoch a nie hodinu a pol dlhý dokument, kde sú potom ľudia ako Gaiman, Moore či Miller odbavený ani nie 5 minútovým medailónkom a k iným, najmä súčasným, scenáristom a ilustrátorom sa dokonca ani nedostaneme. ()

Miroslav.Zac

Parádní dokument pro všechny fandy komiksu. Udělat z toho delší seriál, kde by těch informací bylo ještě víc, by bylo ideální. Přece jen historie komiksu je dlouhá a květnatá na to, aby se vešla do nějakých devadesáti minut. ()

Puslanka

Nejsem fakoušek komiksů, ale dokument je poměrně zajímavý. Ukazuje vznik a začátky komiksových postav v souvislosti s tehdejším životem lidí a aktuálním děním. ()

Noxius

Velice zajímavý dokument o zrodu jednoho z největších komiskových gigantů. Velmi zajímavé téma si myslím, včetně zajímavostí, o kterých jsem neměl ani zdání, viz hlasování o komiksech v senátu atd. Škoda, že není třeba díl o společnosti Marvel, k té mám přeci jen o dost blíže a mám raději jejich komiksy a postavy ale rozhodně za mě 5* ()

Fiffty

Skvelý pohľad nato ako vznikli najznámejší superhrdinovia na svete a ako si štúdio prechádzalo rôznymi etapami úspechu aj neúspechu. Teraz bude zaujímave sledovať ako sa uchytí filmový svet DC. ()