Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

kisha

Zbytečnost, kterej sem nevěřila ani minutu a rozesmívala mě v (zamýšleně) nejvážnějších momentech. Dědeček, postiženej Dan a linka s ruskýma pasákama tam byli možná tak na natažení stopáže. Vychvalovaná Linhartová hraje jak poleno, ale od koho z českejch "herců" se hereckýmu řemeslu měla naučit, pravda. Závěrečná konfese sice neoriginálně pojatá, ale asi je tim nejlepšim z celýho filmu. ()

Soweek

Nevinnost aneb Boží mlýny melou pomalu, ale jistě u mě dostalo 4,5* U Hřebejka jsme všichni zvyklí na úsměvné tragikomedie o osudu několika lidí většinou spojených s postkomunistickou érou. Je tomu pár měsíců, možná i let, co jsem zde volal po razantní změně Hřebejkova stylu (viz komentář na Nestydu). Hřebejk si určitě přečetl můj komentář a vyslyšel mé prosby a pustil se zdánlivě do dramatické detektivky, z které se vyklube temné depresivní drama. Příběh, který má co říct a donutí vás se trochu zamyslet možná nad sebou, možná nad jinými nedostal plný počet pouze z důvodu nedávno viděných Pout, které jsou opravdu na špici české kinematografie a tento snímek je nedokázal vystrnadit z prvního místa. ()

Rousse

Ne, na plný počet ten film podle mě není, protože první část příběhu byla sice dobrá, ale nic víc. Právě zde hodně vyčnívala sympatická zrzečka Linhartová. Pak se vše ale záhy zlomilo ve chvíli, kdy Lída navštívila Olinku, já se ptala: "Wota faka?!" a posléze s ubíhajícím dějem mi to všechno začalo docvakávat... Stačila jsem se pak jen jednou nadechnout a vydechnout až na konci... Druhá část filmu je fantastická a dokázala mě totálně sebrat s sebou. A když tak sedím u klávesnice a myšlenky mi od komentáře stále utíkají k filmu, který jsem shlédla před 3 hodinami, nemůžu dát jiné hodnocení. Z druhé části musím hodně pochválit hlavně Geislerovou - ta to v závěru rozjela ve velkým. Díky za ten silný zážitek! ()

insurgentes odpad!

Takže naše národní elita Hřebejk-Jarchovský-Geislerová vyplodila další dílo ze série Karamazovi-Kawasakiho růže atd. No, pánům nelze upřít, že se naučili jako jediní v domácím rybníčku vytvářet dusnou atmosféru plnou drásajícího napětí, jakou jsme viděli v Kawasakiho růži. Jenže tento princip, který ještě ale zdaleka není dostatečný pro dobrý film, tu funguje jen v první půli. V druhé se tempo téměř zastaví na nulu a hodiny a hodiny musíme poslouchat, jak jedna kráva vyblejvá kýbly a kýbly svých nesnesitelných pacitů. Jakkoli v první půli máme hoňku, abychom pochopili děj z pouhých náznaků a rychle se střídajících motivů, v druhé půli je nám od začátku jasná pointa, nicméně ta se tu omílá do zblbnutí a stále dokola. A závěr? Nevím, co tím chtěl básník říci. Nějaké poselství, přesah, nebo alespoň otázka? No, hledal jsem marně. Prostě si myslím, že přes všechen filmový humbuk se jedná zase o další prázdnou schránku bez obsahu. A taky je definitivně jasný, že dokud bude sveřepě dál obsazována Geislerová, český film se z těch sraček nedostane nikdy. ()

Lukoboss

On to mohl být fakt hodně povedenej thriller s dobrou kriminální zápletkou. Ovšem na to se díváte a najednou je jakoby konec, ale přitom skončila teprve "první část", na kterou je naroubovaná "část druhá". A ta se mně k tomu teda moc nehodila, vypadalo to, že je tam navíc a přidaná proto, že tvůrci už nevěděli, jak mají dál pracovat s kriminální rovinou filmu. To je škoda, protože tahle nesourodost mně bila do očí kazila dojem z jinak velice slušnýho filmu. Naštěstí se ale tentokrát vyvarovali pokusů o komediální scény. ()

The Viper

I přes slabý scénář který i přes slušný námět byl napasovaný špatnými a zbytečnými meziscénami se díky výbornému hereckému výkonu Ondry Vetchého jedná o slušný lepší průměr českého filmu...kdo byl ovšem naprosto příšerný (tak jako v každém filmu) byla Geislerka. ()

Sdoom

Škoda toho, že to Hřebejk trošku přehnal s těmi ambicemi. Někdy je v jednoduchosti krása ten twist v posledních asi 25 minutách, který byl poměrně nudný, mi zkazil jinak velmi dobrý a pozitivní dojem z filmu. Sice postavy Vetchého i Geislerové dostaly nový rozměr, ale nebavilo mě to. A hlavně mi nějak uniká, co tím chtěl vlastně básník říci. Jinak se ale jedná o velmi profesionálně natočený a vypadající snímek s výbornými hereckými výkony, který se v české tvorbě určitě neztratí. (Blu-ray, orig.) ()

herr_carter

Ondřej Vetchý a jeho první výrazná vyloženě záporná role - a nezklamal, naopak ! Strašlivě mrazivý a znepokojující film, konečně taky Hřebejk přišel z něčím jiným................moje hodnocení = 9 z 10. ()

netahlo

Ve srovnani s tema hovnama, co tvori "Mistr" dneska, jeste ucineny majstrstyk. I kdyz z velke casti diky tradicne skvelym Vetchymu a Cermakovi. ()

Maynard.

Ani ťuk, nechápu, proč sem si myslel, že by mě tenhle kousek mohl bavit. Už vůbec nechápu, proč sem se na to celý vlastně dokoukal dokonce. No, dejme tomu, že první část, když se vyšetřuje, tak ta mě ještě jakž takž zajímala. No, ale co se tam pak začalo dít, když tam Aňa začla vylejvat svoje pocity atd, tak to sem byl na pokraji samovznícení :o). Ba né, Hřebejk už je dobrých 15 let za zanitem a něco mi říká, že teď už to s ním bude jenom horší a hoší. Já stejně nechápu, jak se tohle může stát. To máme tak málo dobrých scénáristů. Jinak souhlasím s Pařezovým komentem (1 z deseti :o) ), že ta hudba stála fakt za lejno. Stejně jako celej tenhle divnej film. ()

sedm.1

Zřejmě v nějaké slabší chvilce jsem si do hlavy bláznivě vsugeroval přesvědčení, že právě Nevinnost by mohl být snímkem, který by alespoň trochu změnil můj nekompromisně kritický názor na úroveň české kinematografie. Na tuzemské filmové poměry zajímavé téma, skvělé obsazení a duo Hřebejk / Jarchovský ve mně tak vzbudili nezvyklí zájem, ovšem z výsledné podívané jsem znovu zklamán a ani tentokrát se tak vysvobození z marastu, kde se filmy vznikající v naší malé, krásné zemičce, nekonalo. Téma tedy sice zaujmulo, nicméně tvůrcům se z něj nepodařilo vytěžit prakticky vůbec nic. Nezáživný spád, zcela bez napětí, opravdu nepřesvědčivé dramatické okamžiky, bez jakékoliv gradace, a hlavně kompletně veškeré dění naprosto emočně nepůsobivé, prostě tu nefungovalo téměř nic, čím by mohla Nevinnost oslovit a zaujmout. Z výkonů veškerých herců jsem měl pak též spíš rozpačité dojmy, přišli mi strašně nepřirozené, odtažité a nepřesvědčivé, což vzhledem ke všem těm jménům považuji za trestuhodné. A zmiňované tvůrčí duo má to nejlepší už asi také za sebou, jejich odvedená práce dosahuje maximálně tak úrovně průměrné televizní tvorby, což není zrovna dvakrát veselé. Jakoby se do toho chlapci báli pořádně šlápnout a natočit vážně řízný a syrový thriller, což je škoda, neboť prostředky k tomu měli, oni se ale raději dál plácali na bezpečném písečku, dominujícím zas a opět jen na poli milostných vztahů a avantýr, místo aby se soustředili především na ústřední téma obvinění. Platí to tedy všeobecně, ale dokud nezačnou mít čeští tvůrci skutečně pořádný koule a mnohem více odvahy, tak se z toho dna asi jen tak neodpíchnem. ()

bari68

Stále žasnem nad tým, koľko nápadov sa ešte vyrojí v hlavách pána Hřebejka a Jarchovského.A kam sme sa dostali od dôb ,,Šakalích let, Pelíškú až po Kawasakiho rúži a Nevinnost,,.Ako hovorím, scenár má nápady a myšlienky, ktoré sú rozvádzané cestou, aká má byť.Plus kvalitné herecké výkony, prítomná réžia a znovu tu máme výsledok, u ktorého mi neostáva nič iné ako dať palec nahor, zatlieskať a pokloniť sa. ()

!Borec!

Přiznávám se, lehce nadhodnocuji, ale v českém měřítku nikoli. Herci jsou skvělí a kupodivu nepřehrávají, Geislerku mám čím dál radši a "malá" Linhartová ze sebe ždíme, co to dá (samozřejmě myšleno v dobrém). První půl hodina sice působí vlekle, ale až po skončení a rozležení celého toho příběhu vám začnou věci doznívat a je jen dobře, že nás snímek s postavami sbližoval tímto způsobem. Těší mě, že jsem nepostřehl snad jediný trapný vtip či pokus o něj, naštěstí si v tomto smyslu film drží úroveň a neutíká od dramatické linky. Stejně tak je výborná kamera, vždycky se mi na severských filmech líbilo, jak kamera umí sjet člověka až do morku kosti a projet mu žaludkem, Nevinnost se tímto způsobem velice přiblížila. Je tu však jedno velké ALE! Příběh si (například právě jako u skandinávských filmů) nedokáže vystačit sám se sebou. Nedokáže těžit z vlastního ducha, ale musí připojit "závěr". Možná jako pěst na oko, možná ne. Nechci tu spoilerovat. Každopádně v tom je tedy problém českého filmu stále na stejném bodě. ()

SjamK

S očekáváním, že nejspíš uvidím další z nedomrlých pokusů českého režiséra natočit "velké" drama, jsem Nevinnosti pro sebe předvídala tak tři hvězdičky. Ó, jak hrubě jsem se mýlila. Tak, samozřejmě nemůžu zapomenout pochválit výborné herectví všech zúčastněných. Hynek Čermák dostal roli, která mu padla jak ulitá, a tipuji si, že mladičká Anna Linhartová právě nastartovala svou zářnou hereckou kariéru. Pak určitě zaujala pěkně pojatá práce kameramana a hlavně vkusný a originální soundtrack - Vladivojna La Chia si za něj zaslouží pozornost. Hřebejk je zkušený a dobrý režisér, hádám ale, že tohle všechno, ač na úrovni, by ještě dohromady dobrý film nedalo. To jsme koneckonců zjistili už mnohokrát. Nevinnost totiž vyhrává silou scénáře. Mám často dojem, že většina dnešních filmů hřeší ze všech proměnných nejvíce právě na nepovedený nebo prostě odfláknutý, laciný scénář. A přitom je to podle mě to základní, na čem film stojí. Takže takto děkuji duu Jarchovský/Hřebejk za skvělý český film, ve kterém konečně hlavně O NĚCO JDE. ()

RockChick

Nevím, jak ostatním, ale mně ta "zápletka" došla už při oslavě narozenin na začátku, takže co přesně mě mělo šokovat, nebo nadchnout v závěru? Nic. Druhá polovina příběh totálně potopila. Ale Linhartová je dobrá to se musí nechat a poslední výslech s ní je příkladem dokonale vystupňovaného dialogu. ()

korndaddy

No. Celkem dlouho jsem se na nevinnost těšil, ale nemohl k ní dostat. Nyní se mi díky voyo naskytla příležitost. Když opomenu to pojebané sekání, zaviněné absencí rychlosti u mého připojení, tak musím uznat, že šlo o opravdu velmi silný snímek, který vykresluje jednu nemilou situaci vedle druhé. Sice oproti předchozímu dramatu kawasakiho růže od dua Hřebejk a Jarchovský, je znát úpadek i tak šlo na české poměry o slušné drama. Škoda jen zbytečného tlačení na pilu a moc rychlého vyhrocení v závěru filmu. Ale i tohle se dá přežít. Prostě ondřej je pěknej kaňour, a hold co je zrzavý to mu skončí ve slipech. ()

honzii

Oceňuji, že si oba tito chlapící nezadají s podobně drásavými tématy. Touha po světovosti, opravdovosti a vážnosti z Nevinnosti přímo křičí, ne však samotná světovost, opravdovost a vážnost. Hlavní problém přisuzuji překombinovanosti postav a jejich nesprávné využití. To nejzajímavější není samotný děj ale jeho aktéři a na to, zdá se mi, oba tvůrci zapomínají. O motivacích a vůbec o charakteru Ondřeje Vetchého se dozvíme pramálo, což nahrává postavě Hynka Čermáka, který se tím stáva de facto hlavní postavou. Škoda, že s tím tvůrci nepočítali a nedali mu více prostoru, jednalo se o nejlépe načrtnutou postavu filmu. Manželka Ondřeje Vetchého v zásadě neplní žádnou jinou roli než že ubližuje postavě Hynka a zastává se postavy Vetchého a její dcera ani to ne. A postava Gaislerové? Nevyzní, protože její propojení s mladou pacientkou zkrátka nevyšlo. Proč? Tvůrci prostě zapomněli zkoumat její lásku k Tomášovi. A její kamenný výraz a řeči typu "bylo to s ním krásný" nám opravdu v tomto nepomůžou. Pramálo pochopení a empatie pro své vlastní postavy shodilo tento film na průměrnou úroveň a to, že to není vlastně úplně blbé, nestačí. ()

zencitizen

Takže když má Aňa pracovat v nemocnici, tak ne třeba jako sestřička, ale rovnou zdravotní klaun (jo to bude dobrý, Jarchoni!), který ležákům v posledním tažení na eldéence fouká bubliny? Hnus, naprostý hnus. Ano, je to pěkně natočeno. Použití jako by osmičky pro vzpomínku na letní tábor kde Vetchý Geislerovou porvé zneužil je taktéž funkční. Ale celý film je v podstatě otevřený výsměch lidské soudnosti jako ostatně většina Hřebejkových a Jarchovského počinů. Fuck off. ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary