Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)

Mortishka

Akčné sci-fi scény, skvelé vtipné hlášky herca Guya Pearcea, Joseph Gilgun ako psycho retard priam na jedničku. Len je tam cítiť tú béčkovú arómu hlavne na začiatku tá scénka s motorkou a potom na konci zoskok do vesmíru kde za 15 minút ste na Zemi ehm ....ale dalo sa a film spríjemnil večer. ()

mourinho

Nenáročný zábavný blockbuster, tentokrát z Francie, jemuž kinosály rozhodně sluší a divácký úspěch zdá se velmi pravděpodobný. Děj je situován do vesmírné věznice MS-1, kde došlo ke vzpouře. A co čert nechtěl, zrovna v době, kdy tuto věznici navštívila v rámci humanitární mise prezidentova dcera. Je třeba vyslat zachránce. Volba padla na bývalého agenta Snowa, toho času čelícího falešnému obvinění za spiknutí proti USA, jež tento úkol správně chápe jako šanci získat zpět svobodu. Samozřejmě se hraje v maximální možné míře na efekt, ale to neva. Všeobecné zábavě jsou tyto šlágry prostě určeny a tady máme všechno. Velké množství akce, nevšední atraktivní prostředí, neohroženého hrdinu, který ani v těch nejvypjatějších okamžicích nepřestává hláškovat, jako opozici tlupu těch nejnebezpečnějších vrahů a násilníků, jejichž obětí má být sympatická Maggie Grace. Kdyby se mainstream ubíral tímto směrem, byl bych moc spokojen. ()

strikeman

Nenáročná zábava, ale každopádně o něco atraktivnější, než na jakou jsme v poslední době v produkční dílně Luca Bessona uvykli. Koření do jinak sterilního "escapemovie" po hrstech přisypává hláškující Guy Pearce, což je u tohoto nepříliš charismatického herce příjemná změna. K dobru budiž snímku přičtena též adekvátní stopáž a svižné tempo vypravování:-) 65% ()

hEROic

akcni mazec, ktery me nechal vzpomenout na stareho dobreho Duke Nukem 3D :) vecne hlaskujici borec, ktery se s nicim ne*ere a vsechno je mu u p*dele, klestici si cestu srkz na skrz vzbourenym vezenim plnym uchylaku... a ze ten hlavni opravdu stoji za to :)) vyborny nostalgicky B-cko, ktery si na nic jineho nehraje... 70% ()

Slava4

bi5hop: Souhlas.. jedna z mála věcí, které temhle film držely nad vodou byly Snowovy hlášky, které docela pobavily, ale když (mimo jiné nereálnosti a příšerné digitálně-vizuální efekty) spolu s Emílií "seskočí" z vesmírné lodi a doskočí až na zem, bez sebemenší újmy, tak to tenhle film potopilo úplně. ()

MickeyStuma

Staré dobré časy se vracejí. Akční sci-fi plný vzbouřených psychopatů ve vesmírné věznici se vzácnou návštěvou v podobě prezidentovi dcery a osamocený agent s úkolem ji odtamtud dostat. Akční hrdina není vysloveně nepřemožitelný. Má však jeden dar. Hláškuje vždy, všude a za každých okolností. Vesmírné bojové scény jsou masové, efektové a vcelku povedené. Mnohé jsou také hodně nadnesené, což dostává komiksový nádech. Akční scény tedy mají patřičný drive. Vyznění snímku připomíná HG styl. Někdy je ale na škodu přílišné tlačení na pilu, neboť tím vzniká značná nepřehlednost. Po vizuální stránce se však překvapení nekoná. Její jednoduchost kupodivu bohatě stačí. Jedná se o snímek, který svým pojetím není pro každého. ()

Eeuanmainyaq

Vidieť scifi postavené na efektoch, strieľaní a bitkách s neoriginálnym scenárom a nelogicky hrdinsky pôsobiacimi protagonistami je celkom normálne. Do tejto kaše ale zamiešali humor a Guya Pearcea. Tak málo stačí. ()

Deratizer

Co měl znamenat ten nerealistickej zvuk při dávání ran pěstí?? Vždyť zde rána pěstí zněla jak hozenej granát do popelnice! Kdy už filmaři dostanou rozum v těchto ohledech............Má smysl si film pustit v multikanálové zvukové stopě? "ANO". Film je v multikanále pro domácí kino velmi dobře prostorově zpracován. ()

Folky

Nejvíc tomu nakonec škodí, že to je sci-fi. Jakkoliv by to šlo jednoduše přesunout do obyčejného vězení, musí se to odehrávat ve vesmírném vězení a tím pádem se musí ve filmu octnout několik triků, které vzhledem k nízkému rozpočtu, nestojí za nic. O úvodní honičce radši nebudu mluvit. Jinak fajn béčko s výborným Guyem Pearcem. S jeho hrdinou bych si klidně dal celou sérii. ()

GOREGASM

Příběhově i zpracováním jde o tuctovou akční scifi naoko drsnou blbinu, která nepřeskočí ani průměrně vysokou laťku Bessonovy produkce. O chloupky na zadnici se přes ní nakonec přehoupne jen díky ultravtipnému Guyi Pearcovi respektive jeho cynického bastarda, Snowa. Ten solí hlášky do všech světových stran prakticky nonstop a někdy jsou to fakt hefty, které bolí na bránici. Všechno ostatní je, jak už jsem naznačil, těžká rutina. 55% ()

PEZ

To, ze Luc Besson po Piatom Elemente uz toci rad prevazne nenarocne akcne vyplachy, sme si uz zvykli. Obcas nastastie prekvapi a potesi aj niecim kvalitnejsim, vid Taken. Tuto sa vsak ziadne prekvapenie nekona, iba ak tak nemile, pretoze tentokrat zavital nie do B-ckovych, ale pomaly az do C-ckovych vod. Zacina to sice cele skvelo, ale hned na to pride akcna sekvencia ako z pocitacoveho dema v roku 1996. Take zle "triky" som v kine este nevidel. Nastastie spominana scena trvala len minutu, ale aj to stacilo. Inak totalne kliseoidny film, kde bohuzial nic neprekvapi. Vlastne prekvapi a to je vtip hlavnej postavy. To sa musi nechat a to je aj dovod dvoch hviezdiciek. Guy Pearce je vskutku dokonaly, pripomina Bruce Willisa za mlada a tato rola mu sadla ako rit na serbel. Chcem VIAC takychto postav s nim v hlavnej ulohe! :) Jeho vtipne hlasky neraz znacne pobavili. Spolu s hereckym vykonom, ktory podal Joseph Gilgun (zaporak), sa jednalo o najvacsie pozitiva tohoto akcneho vyplachu. Trosku zapracovat na pribehu, ubrat klise, malinko zlepsit rozpocet a mohla to byt cista supa ako z rokov 90. Skoda...Ale Guy Pearce je borec anyway! :) ()

jauzdu

Nevim, prislo mi, ze Guy Pearce uz je na takove role prilis stary. Nepopiram ze nevypada dobre, ale role by vice sedla nekomu z mladsi generace tricatniku. Hlavni hrdinka mi taky prilis nesedla a mezi ni a Pearcem jsem nevidela zadne napeti. Spise to vypadalo, jako kdyz se spickuje s dcerou. Trikari si taktez mohli odpustit uvodni "zbesilou" jizdu na high tech motorce, kterou by zvladli vytvorit lepe v kazde druhe videohre. Ale i pres prilisne popirani fyzikalnich zakonu a logiky je Utek celkem prijemny akcni film s obcasnymi povedenymi hlaskami a jednim uzasnym zaporakem, kterej by povrazdil klidne celou stanici, aby se dostal na kobylku babe. ()

bararich8

Velkolepý look a silné řeči, scénář jako vždy za starou belu, takže výsledkem je průměrný filmek u kterého se nudit nebudete. Nejlepší na tom všem snad je ten neustálý příval hlášek a pošťuchování Grace-Pearce. Prostě kvalitní béčko. 3* ()

Fifipek

Tento film v kině? Nechápu...béčko z 80.let, kdy již úvodní scéna vypadá jako že se opravdu hodně šetřilo na "efektech". Maggie Grace sice pěkná,ale jinak o ničem a Guy Pearce co hází jednu hlášku za druhou...? O ničem,zbytečný film...2,5* maximálně..... ()

dandislav1991

honicka na motorce jak z animavane hry. seskot do atmosfery jen ve skafandru aniz by shoreli. no nevim .tohle je proste spatne. ale zase naopak to byla docela pecka. slusne mnozstvi akce a hlaskujici hlavni hrdina mi nejak sedli a ten skoro rozpletenej konec s radoby chytrou pointou si dobre otevrel dvere pro pokracovani, ale uprimne. myslim .ze tyhle dvere zustanou vzdy jen pootevrene... ()

Kingjiri

Poctivej béčkovej oldschool se všim, co k tomu patří - jednoduchej a nepříliš logickej příběh s lehce přiblblym závěrem, obstojný herci (Guy Pearce vládnul), slušný efekty, bitky i přestřelky, špetka šílenosti a hlavně pořádná kupa hlášek. Přesně ten typ kvalitnějšího akčního béčka, který mi v novym tisíciletí hrozně chybí. Takže, kdo má rád akční béčka z 80. a 90. let se Schwarzeneggerem, Stallonem nebo třeba Willisem, ten bude možná dokonce chrochtat blahem. Docela i lituju, že jsem na Lockout nakonec nezašel do kina. Čtvrtá hvězda putuje z nostalgie. ()

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017