Hlavními postavami filmu Krycí jméno U.N.C.L.E., zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě. (Freeman Ent.)

Pajky3

Guy Ritchie jako obvykle nezklamal a naservíroval zábavnou akci plnou podrazů a honiček. Obsazení super, i když Hammer na mě moc rusky nepůsobil, ale to je asi tak jediná výtka. Bavil jsem se a přesně o to u téhle "bondovky" šlo. Hodně se mi líbil i výběr padnoucí hudba. ()

Juto

Film nie je nič iné ako zmyselný nápor elegantných dobových kostýmov, elegantných krások, elegantných mužov, kinetickej akcie a tak vtipných vtipov, a pretože sa Ritchie zdá, že sa príbehom zaoberá ešte menej než obvykle, tento milostný prístup takmer funguje. 6/10 ()

TomPrusik1

Krycí jménu STREJDA je příklad filmu, kde převládá obal nad obsahem. Všechno je totiž krásně barevné, stylové a zapadá to do doby. Je to jako, kdyby jste dokonale zrestaurovali, přibarvili a okořenili nějaký starý špionážní film z šedesátých let a teď ho přehodili divákům. Jenomže obsah už není tolik zajímavý. Máme tu klasickou zápletku, kde záporák (dominantní blondýna) vlastní (nebo brzy bude vlastnit) bombu, kterou použije k neblahým účelům. Tomu mají zabránit dva (zatím) agenti, kteří se mají rádi asi tak jako kočka a pes. Místo toho, aby si dělali schválnosti, tak mají spolupracovat. A jak samozřejmě čekáte, čas od času se budou srážet (což je ten humor ve filmu). Nečekejte vůbec žádný ohňostroj jako v Kingsmanovi, nebo špionážní parodii ve stylu Johnnyho Englishe. Je to místy spíž k pousmání, než na nějaký výbuch. Nejhorší věc, která mi vadila víc než to, že je film neoriginální, nebo není tolik vtipný jak jsem čekal, bylo to, že se často něco vysvětlovalo jen tak aby jste pochopili přibližně o co jde. A já několikrát měl otázky: ,,Proč zrovna tak a ne jinak?" A pak to skončilo "nečekaně peacově" a chybělo jen, aby agenti vytáhli hippiesovou vlajku, zapálili si spolu trávu a volali ve světový mír. Herecké obsazení OK, sice žádný zázrak na který bych vzpomínal, jen Armie Hammer mohl být víc Rus (víc Rus je už i Karel Roden). Pokud čekáte něco velmi svižného ve stylu Ritchieho Podfucku, nebo Scherlocka Holmese, tak se úplně nedočkáte. Je to svižné, není to nijak moc utahané. Podle mě to taky není moc nějaký zázrak, který jsme neviděli, jen má styl a atmosféru a to je vše. 60% ()

Icefist

Nějak mě to nechytlo. Respektive koukal jsem po celou stopáž pozorně, ale to co se ve filmu dělo jen tak lítalo kolem a mou osobu nezasáhlo. Nejhezčí ze všeho jsou asi kulisy, atmosféra rozhodně dokáže zaujmout. Obsazení také ujde a nějaká ta nápaditá scéna se rovněž najde (pozorování honičky na člunech). Jenže to je tak všechno a ani mě nenapadá, co dál napsat. Takže jen dodám závěrečnou cifru- 50 %. Oblíbená část- "doktor" v elektrickém křesle ()

campix

Hodně pohodová dobová špionská záležitost. Nic zázračného, ale všechno do sebe perfektně zapadá a nedostatky se umě skrývají za příjemným dobovým feelingem, vtipem a atmosférou. Navrch chemie, která funguje na jedničku mezi ústředním hereckým triem. Příjemná popcornová záležitost, co uteče jako by nic. Škoda jen jasně otevřeného konce pro další pokračování. Ale otázkou zůstává. Není to na Guye Ritchieho přeci jenom málo ? ()

ceskyhonza

Šarmatní humor a nadsázka, rámovaná výbornou atmosférou 60. let, díky kvalitní výpravě, jako krásná dobová autíčka a podobně, spousta drobných, leč propracovaných, skoro cimrmanovských detailů, které ukazují na invenci a jistě nebylo snadné vše vymyslet, při zachování jisté elegance - pro mne celkově milé překvapení, zábavné a přiměřeně svižné. Takový fajn uvolněný snímek, dobrodružně-akční, špiónské komedie pro letní dny. Místy i taková připomínka zlatých časů českého filmu a nezapomenutelných komedií s pány Sovákem, Menšíkem i dalšími, které jsme opravdu uměli a právě i při tom srovnání je patrné, že byly světové. Zasloužené ****. ()

mortak

Ritchie asi dobře evokuje původní seriál, a taky to celé vypadá jako slušný pilot k TV rebootu. A v tom je problém. Když si Tom Cruise předělal MI pro sebe, herci z TV seriálu na něho nadávali, kde mohli. Jenže z filmové MI je výdělečná série, zatímco o U.N.C.L.E asi už nikdy neuslyšíme. Divák v jednadvacátém století se už nechce dozvědět, proč Ilja nechce tančit, či v které posteli nakonec Gaby skončí, ten žije jinačími starostmi (i když v ČR jsou šedesátá pořád in, taková zlatá doba toho skutečného pravého socialismu). Hodně toho sice zachraňuje Alicia, která je živelná a sexy v každé své scéně, zatímco panové se unaveně škorpí a cedí hlášky, ale bohužel - Ritchie skvěle rebootoval seriál, ale nevytvořil film. ()

BoXBe

Výtečná zábava na páteční večer k vínu a sýru s oříšky. Vůbec nic neřešit, vůbec nic nehodnotit zběsile, to byl cíl a za odměnu stylový film zasazený do stylového Říma se stylovými herci a parádní Alicii Vikander. To stálo za to, i když, kdybych chtěl najdu spoustu důvodů, proč udupávat do země. Nechci, a rád se u U.N.K.L.E. budu bavit dobře znovu. ()

FrankSusta

Trochu jiná Ritchiovka, obzvlášť z toho důvodu, že v hlavní roli je (víceméně) klaďas. Nebo někdo, co pracuje pro ty hodný. Trochu to vybočuje z Ritchiho stylu taky těmi použitými barvami (takový svítivý zlato), množstvím postav (kterých u jeho filmu bývá v opravdu mnohem větším množství), a těma charakterama. Příběh by je dobrej, jen na ritchiho trochu nezvyklej tím, že tam není moc postav, jejichž příběhy by překrývali. Je tam jeho styl udržování tajemství, odtajňování, atd... ale ty postavy mi chyběli. I trochu nezvykle zvolení herci (na jeho styl); většinou tam nemá takovýhle vždy a všude dokonale upravené naposilované gentlemeny, spíš používá do svých filmu pravej opak. Ale to je těma postavama. Jinak akce neměla (skoro žádnou) chybu, soundtrack dobrý, příběh dobrý (i když spojení dvou nepřátelských stran v rámci vyšího dobra je už trochu ohranej, (Zabiják a bodyguard, Mlčení jehňátek) i když tady na to koukáme zase jinak), a vtipy dobré.      ale upozorňuji, že plně si to užijete jen v případě, že zapomenete na to, že to je od Ritchieho (nebo když nemáte ani tucha o tom kdo to je)         trochu slabší čtyři hvězdičky 6,9/10 ()

alisa.upir

Totálně jsem se zamilovala do všech postav. Na film jsem šla do kina jen kvůli Henry Cavillovi a neměla jsem žádná očekávání. Odcházela jsem s hlavou popletenou všemi třemi hlavními postavami, dokonce jsem víc fandila Armie Hammerovi. Neuvěřitelné. Film je okouzlující, sexy a plný atmosféry 60. let. Well done. ()

otík

Příjemné akční retro s dobrými dvěma hlavními protagonisty a neskutečně nevyužitého Hugha Granta. Ale i tak se podařilo natočit velmi slušný akčňák s trochou vtípku, vzájemného došparování a naprosto žádným překvapením. Ale Guy Ritchie ukázal, že dobrou zábavu stále umí natočit. ()

Prometheus69

Viděno v TV 54" DVD-Rip: Stejně jako MGM a Paramount i WB posílá do kin svého koně. i když z trochu jiného z období a především tématikou (aspoň něco co mezi sebou neopisuje) , vycházející ze skutečné události na pomezí vyhrocení studené války Nemusíme se však bát, žádné válečné drama z politického období se nekoná. Spíš trochu akční fantasy z prvky komedie které nemusíte brát zas tak úplně vážně. Ve stylu starých bondovek. Dva špičkový agenti pocházející z rozdílných kultur, špatnou civilní minulostí a rozdílnou povahou. Společným cílem a vrozenou vlastností nikdy se nevzdat. Se musí naučit hodně rychle spolupracovat, proti nepřítele který má ve své moci radikální nástroj pro změnu světových zbraňových sil na zemi. I když jim to ze začátku krapet skřípe když se téměř pozabíjí. Zjišťují nepříjemnou pravdu o tom že se americká CIA a ruská CGB rozhodla uzavřít dočasné příměří a spolupracovat proti společnému nepříteli. Chtě nechtě musí tedy táhnout za jeden provaz. No aby toho nebylo málo byla jim přidělena jak jinak zdánlivě obyčejná civilistka která není tak úplně obyčejná a už vůbec né křehká, jak se na tehdejší ženy patřilo. Je to totiž dcera Bývalého nacistického vědce, který né zrovna dobrovolně pro Němce pomáhal vytvořit nukleární zbraň. Která je může přivést na stopu svého otce, který jak se zdá ze svými experimenty zrovna nepřestal a momentálně pracuje pro velmi špatnou skupinku lidí, kteří neváhají tuto děsivou zbraň použít. Jsou totiž potomci 3 říše, která neskončila spolu z koncem 2 světové války. (podobnost z Hydrou čistě náhodná. :)Mírová spolupráce se však děje jak už by jsme čekali jen tak na oko. Z tím že každý z agentů má své rozkazy které musí stůj co stůj splnit. Přesto se tahle podivná trojka na první podhled rozdílných podivínů rozhodne spolupracovat a svým vlastním způsobem plný neustálého špičkování a přeměřování kdo má lepší hračky, způsoby znalosti nebo dovednosti dosáhnout svého cíle. Čímž se roztáčí kolotoč plný akčních momentů, humorných situací a zajímavých momentů né zrovna typických pro tento typ filmu. Dámy pánové Team U.N.C.L.E to rozjíždí... Tedy spíš teprve rozjedou, ale na první rozjest to dopadlo více než dobře. Nejvíc mě překvapila A.Vicander která se své role chopila opravdu hravým a hlavně dravým způsobem. :D Tak se chceš prát? :) Škoda jen že dostala docela malou roli ... a tento její charakter pouze zahoří na začátku a pak mírně začne dohořívat. Samozřejmě že hlavní roli zde dostali dva neustále soupeřící mužské faktory. Cival, v roli nenaprevitelného sukničkáře a zlodějíčka a Hammer v roli drsňáka co jde do všeho rovnou po hlavě a neúspěch nemá ve svém slovníku. Navíc má vždy po ruce .. nějakou tu pěknou ruskou hračku, což trochu připomíná právě Janese bonda... No ruského, MG... :D Zajímavostí tohodle snímku není jen originální přístup, nejdoucí zrovna z dobou kde se celíí snímek odehrává... Ale třeba i záporný ženský faktor který se v tomto případě moc často nevidí. i když je to spíš takový přechytralí klon Paris Hilton... je to vítaná změna. Škoda že se tím třeba neřídí svět Jamese bonda... Přitom je na světě tolik mrch, stačí vybrat jen jednu, než pořád dokola vytahovat charismatické neojetitelné mužské role.. z jednou tváří. :D Nebo tak zvané hluché momenty dělené obrazovky kdy se děje několik věcí najednou v jednom záběru. Případně scény kde hraje hudba a něco se děje na place jako nedůležitý moment. třeba když Solo pozoruje z lahví koňaku v ruce svého kolegu jak urputně zápolí z přesilou.. a přitom se cpe bagetou z úsměvem jak kdyby by byl jen divák a to co se děje předním se ho vlastně netýká... Mě upřímně dost pobavilo. těchto momentů je tam samozřejmě daleko víc. To vše proložené o pořádnou nálož tvrdého humoru... Já se prostě bavil, i když si tady pan stárnoucí Verbal říká co chce. Jako že třeba v případě hloupoučkého MI5 jsme mírně v rozporu. Tady na rovinu řeknu. Že mele blbosti. Ten film je bomba. Z tím že od něj vzhledem k tématice nic zvláštního nečekáte. Dokáže hodně překvapit. takže se určitě těším na případné pokračování a tentokrát si ho určitě v kině ujít nenechám. Za mě jednoznačných 92% I když použitý soundtrack je spíš takový selection něco se tam taky najde. Proč film vidět? 1) Výměna štěnic... tohle mě vážně rozsekalo. :D 2) mokrá večeře při měsíčku.3) Pekelné křeslo... :D 4) Buginy.. no trochu na ostří reality řekl bych, ale bavilo. :) 5) A finální zdržovací taktika... :D Zajímavost závěrem" Pokud byl ten německý Francouz potomek nějakého německého pohlavára, jak to že byl žid? :) () (méně) (více)

flyboyeda

Sympaticky pojata zanrova oddechovka s dobrym petencialem na pokracovani. Funguje predevsim diky milemu skadleni mezi ustredni trojici a obcasnym vtipkum. Cca tri a pul hvezdy... ()

stOKYi

Rockandrolla a Podfuck sú filmy, ktoré Ritchie už podľa všetkého nikdy neprekoná. Rád by som sa mýlil. Musím však povedať, že U.N.C.L.E. je od čias týchto dvoch filmov kvalitou najbližšie. Má ten špecifický gajovský rukopis. Dúfam, že v tomto bude pokračovať a teším sa naho najbližší "Knights of the Roundtable". ()

Radiq

Guy Ritchie se konečně odvázal a stvořil stylovej akční kousek, kterej sice má něco z Sherlocků, ale taky pořádnou porci originality a hlavně uvěřitelnosti. Takže nečekejte žádny nesmysly typu Bond a když, tak jenom lehce. Takhle má prostě vypadat správnej špionážní filmek a doufám, že se dočkáme i nějakyho pokračování. Herci sympaťáci, Alicia Vikander kóča jak hroma. Taky se zasmějeme. Jediny, co mi tam moc nesedělo, tak to terénní auto a některé zbraně, které spíš připomínaly současnost a né dobu, ve které se to odehrávalo. Ale zas tak na škodu to nebylo. Není to sice čistejch 5 hvězd - jsou lepší kousky - ale i tak se tentokrát skloním před filmem, kterej mě zas jednou překvapil, pobavil a neznechutil, i když je docela mainstreamovej. ()

octopuska

Kůůll vymazlená pozérská záležitost Guye Ritchie, na zpravení očka. Sošní urostlí hošíci předvádí svá Ega ve velkém stylu.Těžko se jim odolává, hlavně Armiemu, ten jeho roztomilej neurotik je k sežrání. A slečny, jak sen se samozřejmě líbí všem. Šedesátá léta na vás přímo dýchnou spolu s parádním soundtrackem. Suchý humor je značně protřepán, ale nemíchán. A technické vymoženosti CIA kontra KGB vyloženě baví a ta honička dederonských popelnic hned ze startu nemá chybu. ()

Sabrewulf

Co to, sakra, bylo?!!!! Bože, oni by nechali člověka chcípnout nudou, ale tak strašně brutální nudou, že kdyby jste ji chtěli změřit, tak zjistíte, že to je na milimetr přesná krystalická, pevná jako diamant - nuda. Ani kdybych chtěl schválně natočit nudný film, tak se mi napodaří něco takového. Nevím, proč ten film vzniknul, nevím jaké měli tvůrci ambice (možná vyhrát první místo v nudě), nevím proč dávám jednu hvězdu. Království nudy, planeta nudy, celý vesmír nudy. Nudná nuda, která nudně nudí. Ufff! ()

Ritchie chystá novou gangsterku

29.04.2016

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (více)