Hlavními postavami filmu Krycí jméno U.N.C.L.E., zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě. (Freeman Ent.)

bourec

Na styl filmařiny Guy Ritchieho se dost těžce zvyká, ale i Uncle je stylový a celkem zábavný. Akce tam není mnoho, ale má to kouzlo. Napoprvé jsem to setřel. Napodruhý mám pocit, že i dospělý filmy nemusej bejt plný krve. Beru na milost. ()

joker.george

Většinu času jsem měl přiblblý úsměv, který mi navozovalo špičkování mezi agenty, které vyvolávalo úsměvné situace, u kterých se netlačilo na pilu a to způsobovala to, co zmiňuji na začátku věty. A pochopitelně nechyběl styl vlastní Guyi Ritchiemu, který dokázal i ze všedních situací vytáhnout maximum a zatraktivnit je, i když nedosahují takových výšin jako u jeho předešlých filmů, kdy jel třeba i na půl plynu, stačilo to ale k tomu, abych příjemně strávil dvě hodinky. ()

Streeper

Henry Cavill mi nebyl nikdy moc sympatický jako člověk. Od té doby, co jsem viděla film Muž z oceli jsem si ho docela oblíbila a zařadil se mezi ty herce, které mi nevadí, proto jsem se filmu vyhýbala a teď jsem vážně moc nadšená, že jsem se na něj díky filmové výzvě mohla podívat. Je to zvláštní akční film, který je tak v kinech neuvidíme. Většinou se akční filmy logicky zaměřuje na akční scénky plné střílení, rvaček a krve, v tomhle filmu jsou takové scény sestříhané do různých menších čtverců a doprovázené skvělou rytmickou hudbou, za tohle je u mně obrovské plus. Snímek se tedy více věnuje dějové lince a postupem poznáváme i postavy, takže tohle je přesně akční film pro mně. Už teď se těším na pokračování! ()

Rodriguez

Člověk by tomu dal o hvězdu víc, ale... Ale něco tomu stále chybí. Musím uznat, že se mě to jako "stará bondovka" velmi líbilo a jako oddychovka super. 60% ()

dubinak

Stylově vyšperkovaná retro jízda, do které Ritchie napral akce co se dalo, dopadla v kině o trošičku horším dojmem, než jaký nabízel trailer. Nuda tady sice nehrozí, ale co se vtipných gagů týče, scénář mi připadal maličko nedodělaný, dialogy byly občas maličko prázdné a tak trochu jsem při té projekci cítila, že nemůžu říct, že by byl Ritchiemu tento film ušitý na míru. Na druhou stranu, akce je tu opravdu plno, na herce se hezky kouká, hudba i vizuál hýří kontrasty, stylem a vytuněným dojmem. Všechno se tam leskne, od aut až po Elizabeth Debicki a každý detail má svou podstatu. Ve finále tedy ani nejde tak o děj, jako spíš o namlsání se toho vybroušeného detailismu a propracovaných kulis. ()

Cheeter

Mezinárodně složen tým, ve špionážní komedii podle mě povedl. Po dlouhé době mě film bavil od začátku do konce, aniž bych našel cokoliv, co bych mohl vytknout. Jen Cavill mi chvílemi účesem připomínal buď Supermana nebo Conneryho, ale to je opravdu marginálie. ()

C0r0ner

Ať jsou názory jakékoli, mě Ritchie nikdy vyloženě nezklamal. Spíš naopak. Jeho jedinečná režie, kde scény seká, jako když střílí ze samopalu, je tak atraktivní, že člověk prostě musí na cokoliv, co natočí, čumět s otevřenou pusou. Tomuhle filmu chyběla nějaká kulervoucí scéna, kvůli které bych si to chtěl pustit znovu, jinak paráda. 90% ()

Sammya

Neměla jsem opravdu žádná očekávání, trailer mě nenadchnul. Film jako takový mě naopak opravdu bavil. Celou dobu jsem se smála nebo pochechtávala, či jsem byla napjatá. Lehkého i černého humoru tam bylo dost, nečekaných odhalení, napínavých částí také. Bylo to hodně vyvážené a nebyly tam dlouhé pasáže, rychle se to střídalo. Znovu jsem objevila, jak je Armie Hammer úžasný. Akorát jsem fandila Iljovi a Gaby, aby se aspoň jednou políbili, a nebylo mi to dopřáno. Ale tak nemůžu mít vše :D Byla jsem z filmu úžasně odpočatá a v dobré náladě, a proto dávám plný počet. ()

epicek

Ritchie opět ukázal, že je záruka skvělého zážitku. Mirná skepse z toho , že by mě to nebavilo byla po 5 minutách pryč a já si tuhle akční jízdu maximálně užil. Svěží a humorné dialogy tomu daly ten správný šmrnc a ta akce byla oku lahodící. Armie by měl hrát ve více filmech sakra , hroznej sympaťák, stejně tak jako Cavill no prostě to bylo zajímavě originální a strašně super, jsem klasicky nadšen! For a special agent, you're not having a very special day, are you? ()

zette

Zanrove nevyhraneny, ale vizualne celkem dobre pojaty film s atraktivnim nametem a rozdelenym Berlinem. Skoda, ze scenar nenabidnul vetsi napeti a vice akce. Treti film Rietchieho, ktery jsem videl a ktery me opet zklamal. ()

Flynn

Skvělá podívaná. Super mix špionážní akce a humoru, ten mi přišel občas až za čarou a lehce to sklouzávalo do žánru plnohodnotné komedie. Ovšem rozhodně to nebylo na škodu. Skvělé obsazení.. btw. z Heny Cavilla by byl skvělý Bond... tímto filmem se stal jedním z mých favoritů na tuto postavu... Skvělé špiclovaní obou hlavních protagonistů... kdyby měl vzniknout další díl, určitě bych si opět našel cestu do kinosálu. ()

Larushka

"No one lives forever" feeling. Super muzika. Alička úžasná. Armie Hammer mě naprosto okouzlil. Všechno bylo extrémně stylové, honička v autě typicky Ritchiovská.. Líbilo se mi to na tři. ()

pakobylka

Příběh, jehož charakteristickým rysem je úsporný - dalo by se říct polosuchý humor. Pečlivě míří - a ve většině případů střílí do černého. Daří se mu - alespoň zčásti - vystihnout charakteristické povahové rysy, které lze přiřadit typickému občanovi každé z obou velmocí, které stály - a stojí - na svém ... a proti sobě na světovém kolbišti. Škoda maličko "ustřeleného" finále. Nemám pranic proti závěrečné pointě, jen jsem očekávala ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- ostřejší - nikoli fatální (!) - střet obou hlavních hrdinů ... a tak nějak samozřejmě jsem předpokládala, že chtěným či nechtěným řízením osudu dojde ke zničení onoho veledůležitého nosiče, jehož vlastnictví mělo zaručit nadvládu nad světem. V podstatě jde o příběh, který si bez sebemenšího zaváhání vybral cestu ... a neměl v úmyslu jakkoli zpochybňovat její cíl - přesto ... ve finále svým způsobem zpochybnil sám sebe ... 3,5* ()

Martrix

Hádanka. Co je to? Je to chytré, je to vtipné, je to britské, je to akční, má to velmi dobrý casting a vyprofilované postavy. Správně, je to film Guy Ritchieho. The Man from U.N.C.L.E. má bondovský příběh, ale tentokrát není ústřední postavou britský agent, anóbrž agenti hned dva. A protože jsme v období těsně před studenou válkou, samozřejmě jde o agenty USA a CCCP. Tématicky to tedy zapadá spíš do akčních devadesátek, kde by si hlavní role vystřihli Stallone s Lundgrenem a zdatně by jim sekundovala třeba mladičká Uma Thurman. No a záporačka...jedině Brigitte Nielsen. Jednu dobu se jméno Henry Cavill skloňovalo v souvislosti s rolí Bonda. Po tomto filmu...jasně, kdykoliv. Jeho postava Sola z něj dělá skvělého kandidáta. Arnie Hammer coby agent KGB, to už taková sláva není. Díky špičkování mezi oběma agenty, kteří měli odlišný způsob práce, by se pro tu roli hodil někdo jiný...třeba Michael Fassbender. Alicia Vikander zafungovala velmi dobře...ona je taková Uma Thurman dnešní generace. Film jsem si užil. Díky svěží režii bylo i tak vousaté téma (nahánění atomovek) zábavné. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

29.04.2016

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (více)