Píše se rok 2154 a Země je přelidněná, nemocná a znečištěná. Chudí obyvatelé planety žijí ve slamech, zatímco bohatí a mocní žijí na Elysiu, vesmírné stanici na oběžné dráze, těsně nad zemskou atmosférou. Spider, hacker žijící na Zemi v Los Angeles, provozuje lety raketoplánů na Elysium, aby propašoval lidi, kteří by tam použili Med-Bays, zařízení, která mohou léčit jakoukoli nemoc nebo špatný stav. Ministr obrany Elysia Delacourtová nechá sestřelit dvě kosmické lodě ve vesmíru, klidně zabije všechny na palubě raketoplánů a ten, který dosáhne Elysia, je zadržen. Pasažéři jsou zatčeni a deportováni zpět na Zemi. Prezident Patel pokárá Delacourtovou za její činy a pohrozí propuštěním při dalším podobném incidentu. Ta tajně nabízí generálnímu řediteli firmy Armadyne Corp, Johnu Carlylovi, doživotní zbrojní kontrakty výměnou za počítačový program, který umožní Delacourtové provést převrat a dosadit ji na prezidentský post. Carlyle program vymyslí a uloží ho do svého mozku. Na Zemi Max Da Costa  pracuje pro Armadyne Corp jako dělník, ovšem je náhodou vystaven smrtelné dávce radiace. Dostane léky s tím, že mu zbývá jen pět dní života. Max a jeho přítel Julio přijdou za Spiderem a uzavřou s ním dohodu. Pokud Max dokáže ukrást data související s Elysiem Johnu Carlylovi, zařídí Maxovi dopravu do Elysia, aby mohl použít Med-Bay k vyléčení své nemoci... (TV Nova)

jjjerry

Na tohle jsem se těšil, ale byl jsem zklamán. . District 9 byla pecka- super příběh, nápad, vše do sebe zapadalo jako skládačka. V tomhle filmu jsem cítil prvky z District 9, ale spíše vykradeno a nedotaženo dokonce. Prostředí je fajnové kpokoukání. To je ale u všech "sci-fy" s kterými se roztrhl pytel v roce 2013 a pokračuje to. Ale na příběh se kašle=( Jestli to amíkům stačí nevím, ale mně rozhodně ne. Raději se podívat na starší fim, kde jsou "směšné" efekty, ale příběh mě tak vtáhne do děje. Tady jsem se nudil. ()

Tomi12

Akože nápad naozaj dobrý, ale to prevedenie nestálo za nič, všetko veľmi predvídateľne od začiatku až do konca, o nejakom napätí nemôže byť ani reč. Na Elysium si mohol zaletieť na pivo v podstate každý komu sa zachcelo. Ku koncu mi to prišlo už len ako komédia na pobavenie. Takže pre mňa veľké sklamanie a nebyť Matta Damona tak by to hodnotenie dopadlo asi ešte horšie. ()

Erienne

Chýbalo mi vypovedanie niektorých príbehov. Nieje ako sa dozvedieť pôvod alebo príčiny nezhôd toho či onoho človeka resp. viacerých osôb. Ináč sa mi film páčil. ()

mouzi

Tomu rikam koncepcni selhani. (Uplny) zacatek dobry, (uplny) konec dobry. Ale ta sra*ka mezi tim, to se neda. Kamera a strih katastrofa, prase aby se v tom vyznalo. Jinak kde nic, tu nic. Scenar nekomentuji, rezii nerozumim. Film se snazi tak dojmout a zaujmout, az to boli. Prostredni cast filmu mi vysumela do ztracena hned po jeho konci. Myslenka, jako tento namet, je sice krasna, ale vtesnat ji do 109 minut chce fakt zkusenosti. Bez nich je to tak na 180 minut, na coz se malokdo vydrzi divat. Anebo to chce poradny koule, coz mozna Blomkamp ma, ale timto hnojem o ne prisel. Chemrail rulezz. P.S.: Kdo ocekava od tohoto snimku sci-fi, at si radeji pusti Cerveneho Trpajzlika. Tato zumpa totiz nema se sci-fi nic spolecneho, to je proste socialne-politicka agitka. ()

jigsaw44

Tak a je to tu zase. Neill Blomkamp opat použil rovnaku myslienku akú použil v District 9. Myšlienku, ktorá má svoj povod v Afrike a tou sa snažil apelovat na rozdiely mezi ludmi: Zem (Afrika) - Elysium (vyspelé krajiny). Zatial čo život na Zemi je tazký, na Elysiu je luxusný, tam i otázky vyliečenia rakoviny je záležitost par minut. Pre zmenu do toho tentokrát pridal o čosi viac akcie a Matta Damona, ktorý sa obetuje svojim počinom v prospech myšlienky rovnosti a tak napokon zajistí utopické riešenie všetkým ludom. ()

TesterX

Tak na to, ze tu jde o dve planety, se vse odehrava v par lokacich (a vetsinou stisnenych).. tak neboj, Neille, zadnej total pruser to nebyl. Hele, fakt pekny, krasna orbitalni planeta v porovnani se slummy na te nasi, super uvodni scena (s prokuratorem), no pak uz ten dej jede bohuzel po klasicky lince jak z tovarny na deli tycinky. Propriste - vizual zanechat, pritlacit na deji, dialozich - pripada mi, ze prvnich par stranek jsi psal jeste na chalupe s nohama v rybnice, ale ten zbytek ti uz stourali nervozni producenti propiskama do usi, ze jo? Ty voe, v klidu.. ////////// TECH: **** / FILM: *** / DOJEM: *** /// Celkem: ***+ /// ()

Ondrew

Tradicne len nechapavo hladim na mnohe komentare, pri ktorych su ich autori schopni podat plny rozbor filmu, pricom obcas zachadzaju do takych detailov, aky uz svedci skor o urcitom "filmovom fetisisme." Fakt netusim, ake vsemozne hodnoty tito komentatori hladaju v jednotlivych snimkach... Ak teda vychadzam z predpokladu, ze casto tunajsi "recenzenti" hladaju v hodnotenych filmoch zasadne to, co tam (z toho alebo onoho dovodu) skratka nie je. Nuz a dla toho potom vyzeraju aj jednotlive komentare... Nechapem, co je prave na tomto diele natolko "mimo misu", ze sa nad nim musia viest tradicne lamentacie od vymyslu sveta. Moj nazor je vcelku jasny... Myslim, ze ide o fajn vydarene sci-fi, ktore pracuje s pomerne realnym scenarom toho, ako to na Zemi bude vyzerat niekedy po roku 2100... To, ze tu nechyba patricna davka moralizovania a inych "humornosti", sa skratka dalo cakat... Napokon, cely scenar je na to priam ako stvoreny. Toto vsak rozhodne prilis neriesim. "Elysium" pre mna pripravilo neprilis originalny pribeh, ten je vsak spracovany sposobom, ktory skratka divaka dokaze plne zaujat, na hluche miesta som tu rozhodne nenatrafil, ziadna nuda sa nekonala ani po druhej projekcii... Co sa mna tyka, film mozem staby kvalitne sci-fi jedine odporucit a maly odkaz pre vsetkych tych komentatorov, ktori hladaju p*coviny tam, kde netreba: serte na to, holky a hosi. Nevaham a udelujem 80%. ()

Pateyl

Typická ukázka filmu, který je prostě jen na efekty....A to nestačí. Častá absence logiky mě vyloženě srala. ()

bonovox

Slušne natočené sci-fi, ale oproti District 9 oveľa slabšie. Damon obstojný, krásny vizuál, ale príbeh opäť z tých horších. ()

Merenre

Žádné přelomové dílo, které by mělo změnit směřování kinematografie, ale rutinérská jednohubka s poněkud retardovanějším příběhem, ale za to skvěle natočená, s přiměřeně dobrou akcí a dostatkem napětí, aby ani na okamžik nenudila. Což je pořád stokrát lepší než nějaká pozérská sračka. ()

bezprezdivky

Chudý = hodný a bohatý = zlý. Taková sci-fi agitka o černobíle rozděleném světě, v níž hvězdy vzaly role jen proto, aby mohly být ještě bohatší. ()

funkyshit

Pro filmy Neilla Blomkampa mám prostě slabost, i když uznávám, že District 9 byl ještě o dost lepší. Syrovost a dokumentaristický styl vyprávění mi zkrátka učaroval. Jeho síla spočívá v tom, že dokáže diváka neuvěřitelným způsobem vtáhnout do děje. Sharlto Copley jako agent Kruger je výborně ztvárněny záporák. Na jeho barbecue s katanou v ruce nebo proces "regenerace" jeho zdevastované hlavy hned tak nezapomenu. ()

Psychous

Celou dobu čekám na onen zvrat, který by tento film poslal na tři hvězdy a zkazil mi zážitek... A hádejte co... NIC TAKOVÉHO NEPŘIŠLO. Super film, ve kterém není špatně absolutně nic. ()

Ironhead

Pekne natocena levicacka nebo pis az komunisticka pohadka o tom, co vsechno musite udelat, kdyz si chcete zasoulozit z laksou z detsvi :_) Udelat ze sebe Megatrona, vylecit jeji dcerku z rkaoviny, rozpotat uspesnou rudou revoluci a nakonec... skoda mluvit :_) btw... a samozrejme ti bohati jsou automaticky ti zli, prohnili a spatni, kdezto kazdej potetovanej cmoud z getha s holym zadekm a jeho deset parchantu jsou ti hodni cisti pravi lide :_) ach jo ()

Kriklan49

Přiblblá multi-kulti agitka. Kdo čeká akční sci-fi podívanou, bude zklamaný. Kdo čeká film s poselstvím bude zklamaný. Já v podstatě nevím, co to mělo být, a režisér to asi také nevěděl, jinak by to dopadlo lépe. Děj byl zmatečný, uspěchaný, postavy šablonovité a absolutně nelogické - jejich aktuální hnutí mysli, motivace a změny uvažování mi zůstanou záhadou. Člověk by se prostě co minutu raději bil do hlavy, protože blbost dění "na plátně" je až nesnesitelná. ()

kolodej1

je dost složité tenhle film hodnotit, akční stránka filmu vyšla na výbornou, co se příběhu týče to zase byl propadák, aby si to člověk užil, nesměl nad tím vůbec přemýšlet. Ale musím říct, že jsem se u filmu nenudil, právě díky takřka neustálé akci. Docela se mi líbila vizuální stránka filmu, v hlavní roli byl můj oblíbenec, ovšem slabomyslný scénář celé vyznění výrazně sráží. 50% ()

Hammond

Příjemná akční podívaná, ale více se od toho čekat nedá (ostatně myslím, že přesně tak to autoři zamýšleli). ()

hippopetr

Matt Damon ve akčním scifi se nám ukázal ve velmi zajímavé roli. Chtěl jít za svým snem poctivou prací a.. zrovna tady moc neplatí přísloví s poctivostí nejdál dojdeš. Při v nehodě a zjištění, že mu zbývá pár dní života, se rozhodl udělat velké rozhodnutí a dopomoci se dostat se na Elysium tak jak celou dobu nechtěl a to je po "zlém". Když získá tajná data, a po čase zjišťuje co vše má nyní v hlavě, rozjíždí akci na sebeuzdravení a následně i ovlivnění celého systému Elysia. Celý film je neustále v akčním zápřadu a vše dohromady funguje, není moc scén, kde by se člověk nudil. Vše dopadne dobře až na jednu věc a tím je konec filmu.. Jak vše dopadlo a co bude dál? To diváka nechává neklidným a samozřejmě s velkým otazníkem. ()

Tuty

Spíš těsně 7/10, ale 4 hvězdičky dát úplně nechci. Na druhou stranu, už jsem se snažil dvakrát nalézt něco víc v Ridleyho Prometheovi - marně. Tohle mě alespoñ i bavilo. ()

RoboCop přišel o režiséra

29.12.2013

Hugh Jackman jako kumpán sci-fi rapperů

Hugh Jackman jako kumpán sci-fi rapperů

30.09.2013

Přestože Elysium značnou část diváků zklamalo, následující film Neilla Blomkampa budí zájem a postupně sbírá hvězdy. Plakátovou tváří bude bezpochyby Hugh Jackman, který na filmovém festivalu v… (více)