Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

SiMMaS

Jakto, že Sean Bean neumřel? Mám pocit, že to ve scénáři bylo, ale odmítl jim to zahrát. (Beztak jim řekl, ať si to vystřihnou odjinud.) Jinak celý film je dělaný na efekt a je vidět, že byl drahý - trochu zbytečně. Má to občas i své kladné stránky, ale scén, které byly zbytečně dlouhé a nudné, bych se asi nedopočítala. ()

darkreider

Wachowski už zase hrajú na formu a nie na príbeh alebo herectvo. Je to farebné, pixelovo detailné a pri každej minúte som mal pocit, že mi z peňaženky utekajú peniaze. Nešetrilo sa a vizuálne orgie prišli, o tom žiadna. Príbeh ale ani za tonou rás a termínov neskryje svoju absolútnu jednoduchosť. Faktom je, že sa jedná v podstate o rozprávku, tak prečo to hrotiť. A tak sa dostávam k Channingovi, ktorý tu má nulové charizma a Mila je síce šik, ale tým sa 2 hodiny CGI nezaplnia. Filmu by prospela výrazná postava, keď už je chudobný na dej. Proste "Meh!" ()

Dm1tr1j odpad!

Hodnotil som o viac ako 2 mesiace v predstihu, mal som pravdu. Ruská učiteľka aplikovanej matematiky (pre kokotov to znamená, že učila na výške) sa v Amerike úplne stratí a stane sa z nej upratovačka....jej dcéra je reinkarnáciou, starej kapitalistky, ktorá vychovala tri skazené hovná. ...Film točil nejaký žid čo si rozčarovane hladí košér salámu nad myšlienkou, že raz tie ich skurvené kapitalistické myšlienky o predurčení ľudstva na tvorbu zisku prerastú až do vesmírneho merítka. ...Odpad...keby nebolo kapitalizmu, veľmi veľkých medzier vo vysvetlení univerza a tých debilných ľudských praktík, ktoré nás neopustili ani po tom ako sme sa stali super rasou....O a aby som nezabudol wtf momentík :) ..Kapitánka lode Aegis (jej a ani pôvod Aegisu nebol vysvetlený alebo som práve rozmýšľal nad niečím zaujímavejším ako je evolúcia muchy) bola čierna ako bota. Aj napriek tomu, že genetická diverzita bola vytvorená až pri osídľovaní Zeme...teda logicky by členka a všetci členovia pôvodnej starej rasy mali byť bieli.... ()

Ducke

Neskutečná splácanina všeho možného, v popisku filmu chybí už jen žánr komedie. Takový film se jen tak nevidí. ()

TomasMarlen

A co? 4*. A proč? Protože se nestydím za to, že sem se dobře bavil, konzumoval a dokonce se několikrát i zamyslel. Wachowsky udělali od podlahy to co Marvel buduje půl milénia. A co? Je to jenom Planeta XD. Ps: Michael Giacchino ze sebe v posledních letech ždíme fakt nadmaximum čekám kdy ho to zabije XD ()

Johny M.

Velkolepá sci-fi, kterou zdejší rádoby-odborníci nepobrali, ale ti samí pozéři si pak budou mnout přirození u Star Wars. Na druhou stranu se mi Jupiter líbil(a) možná právě kvůli nízkýmu očekávání, za který těmhle expertům vděčim. 4,5* ()

misbos odpad!

Není za co dát ani tu jednu. Abrakadabra geny. Lana se evidentně chce v budoucnu "stát" svou vlastní matkou... nebo psem... nebo něčím s křídlama. Tahle famílie je teď už zcela očividně "Troškou holyvůdu", na těch jeho pohádkách je to taky poznat, respektive už v nich nic jinýho než ten "trans" není. Trochu dost málo na první ligu... ()

katmandzoo

Na to, aký to malo rozpočet a kto to režíroval, som od toho očakával oveľa viac. Zbytočne sa tam vyskytli nejakí záporáci, nakoľko Tatum v roli osobného strážcu sa zakaždým zázračne zjavil práve vtedy, keď bola jeho láska v životnom ohrození. Typické hollywoodské. 1* dávam za digitálne spracovanie a vyobrazenie vesmíru, 1* pre Eddieho Redmayna, ktorého si začínam čoraz viac obľubovať a 1* dávam súrodencom Wachowskym za to, že konečne nechali postavu Seana Beana aspoň v niektorom filme prežiť. ()

KOOHA

Vůbec nechápu, jak tohle mohlo vůbec projít do produkce. Ten příběh je vycucanej z prstu a vůbec to do sebe nezapadá. Ztrácel jsem se v postavách a vůbec..nedávalo to smysl. Kdyby to nenatočili, vůbec by se nic nestalo. ()

Kingjiri

Líbilo se mi, jak Wachowský pracovali s námětem únosů mimozemšťanů a i ta "sklizeň" měla něco do sebe, ačkoliv bych si představoval, že jí budou UFOni chtít podnikat z jinejch důvodů. Jenže s bratrem Laurencem Wachowskim asi hormonální léčba nutná pro změnu pohlaví hodně zamávala, takže se dočkáme taky patetický a silně klišoidní romanický dějový linky s tragickou závěrečnou scénou. Kromě toho ušoplesk Tatum kostýmem i vzezřenim působil jako nějakej příbuznej vlkodlaků z Twilightu a spoustu dalších účinkujících vyfasovala prazvláštní kostým nebo vzezření hodný nějakýho fetišistickýho porna pro geeky. Na Milu Kunis se sice pěkně koukalo, ale ve svý roli nebyla příliš přesvědčivá. Zaujal hlavně neznámej Eddie Redmayne v roli záporáka a Sean Bean, protože se dočkal závěru filmu (!). Velký plus musim dát za povedenej vizuál a slušnou porci akce, ale za 170 mega bych si představoval snímek, kterej si pustim ještě aspoň jednou a na kterej po pár dnech nezapomenu, tři hodně slabý hvězdy. ()

michald99

Celý tenhle film je vlastně honba za Milou Kunis a to, kdo jí dostane první. Což samo o sobě není problém, jenže film mě nenechá se zúčastit, takže jsem se musel spokojit se zadní pozicí otráveného diváka, který byl přes 120 minut mučen vlnami klišé a patetických repetitivních hovadin, které z filmu přímo cákaly, většinu má samozřejmě na svědomí sama protagonistka a Changcheng Tatům, který svým vzezřením a v barvě namočeném kníru zaprasoval obrazovku po většinu stopáže v roli nesmrtelného a za všech okolností kladného ochránce s nelibou minulostí. Film servíruje postavy tak rychle, že si nestačím zapamatovat ani jejich jména, chudák Sean Bean byl do tohohle taky zatáhnut. ||30%|| ()

Torgal

Tých peňazí a kreativity čo bolo utopených pre tak plytký film... Na pohľad je jasné, že Wachowský vymysleli obrovský fungujúci vesmír s prepracovanými detailami, ktorý v spolupráci s výtvarníkmi, maskérmi a chlapcami od špeciálnych efektov priviedli k životu len na to, aby ho zničili mizerne vyrozprávaným tuctovým príbehom, hoci ten svet mal očividne vyšší potenciál. Celý film je problém zorientovať sa vo všetkých cudzokrajných názvoch, ktoré všetci hovoria s úplnou samozrejmosťou, ale divák netuší ktorá bije, lebo nikto sa ich nesnaží vysvetľovať. Kameň úrazu ale leží v titulnej postave - Jupiter je v podstate len rekvizita, ktorú si neustále medzi sebou ostatné postavy prehadzujú a sama dej nijak neposúva. A to, že jej dala tvár Mila Kunis znamená navyše to, že som jej neveril ani umývanie hajzlov, ani tokanie s Chaningom Tatumom a už tobôž nie komplikovanejšie emócie. Všetko sa to navyše berie smrteľne vážne, s výnimkou niektorých nechcene vtipných okamihov ("Včely neklamú."). Akcia je natočená zručne, ale jej je priveľa a vyzerá takmer identicky, takže ku koncu už nie je ani napínavá, ani zábavná. 5-/10 ()

Torpid

Pamatuju se , jak jsem kdysi vycházel z kina po shlédnutí Matrixu. Uhranut, omráčen , hlava se mi motala se spostou myšlenek. Jednou z nich byl fakt, že jsem právě viděl zprávu o Matrixu vytvořenou Matrixem. Velkorozpočtový hollywoodský spektákl vypovídá o systému, kterému sám bezpodmíněně slouží. I tak je pro mne Matrix geniálním filmem dekády. Tvorba Wachowskich od té doby má však lineárně sestupnou tendenci. Vše nasvědčuje tomu, že byli odměněni a pohlceni systémem. Tento nejnovější film je asi důkazem, že jejich hvězda už definitivně pohasla. Druhou hvězdu dávám za jednu z hlavních vizí filmu, že totiž v budoucnosti vládnoucí elita si bude lidi pěstovat jako dobytek. ()

Whitebeard

Zmalovanej Tatum, přiblblý surfovací boty a tuna humanoidních zvířátek. Při pár záběrech jsem si tak vzpomněl na Pátý element a už se toho srovnávání nezbavil. Pár podobně povedených komediálních vložek, sem tam slušná hláška. Ty dělají vlastně film snesitelným. Je trochu delší, což mu taky nedělá dobře, ale 3+ se tomu dát dá. ()

Petyas

Totálně nudný, divný, složitý akčňák o hajzlbábě z Ruska. Vizuálně dokonalé, ale jinak totálně o ničem. ()

Ondr@932

Triky sice dobré, ale to už má každý holywoodský film. Ale jinak film velká slabota a zároveň zklamání, čekal jsem sci-fi pecku :(( 40% ()

BaronDevil

Ani nevim, za co je ta druha hvezda... Kdyby slo dat tak jednu a pul, asi by to bylo takove hodnoceni. Ani jednou jsem se nezasmal, ani jednou jsem se nekoukal na film s napetim, ani me nepotkalo zadne dojeti, ani radost, vlastne me necekalo vubec nic. Film ve me zanechal dojem dvou ztracenych hodin. Kdyby to nemelo tolik digitalnich efektu, dalo by se to srovnavat s ceckovejma radoby sci-fi akcnakama okolo roku 2000. Akorat tomu chybi alepson nejaky vtip. Kdyz to tak pisu, premejslim, ze to shodim jeste jen na jednu hvezdu. ()

rukay

Tak tohohle filmu je opravdu neuvěřitelná škoda. Divákům se tu totiž od samého začátku naskýtá pohled na zcela nový, neokoukaný, a po všech stránkách nápaditý vesmír, který si už jen svojí propracovaností přímo říká o více filmů. Bohužel, všechno to co se v námětu podařilo vytvořit, to naprosto spolehlivě zatloukl příběh hloupý tak, jak jsem to již dlouho neviděl. Že hlavní hrdinka, apropo herecky podle mne zdaleka ne špatná Mila Kunis, bude ve svém před-heroickém životě ukrajinskou uklízečku, aby se nakonec stala dědičkou čtvrtky známého vesmíru, to je tak strašně podbízivé, že se mi z toho zvedá žaludek. Stejně jako z naprosto nepřehledné, nelogické, chaotické a přitom prosťounké dějové linie, kde se vynořuje a zase bez vysvětlení mizí nespočet vedlejších postav či nevykreslených lokací. Ač tedy herci jsou, aspoň podle mého názoru, velice slušní i dobře vybrání (Boromir jako mentor intergalaktického zabijáka je super), a stvořené universum bych bez obav přirovnal k tomu ze Star Wars, celkový dojem z filmu se sotva doškrábe na žalostný průměr - z milosti udělené 3***. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa