Film je inspirován skutečnýmým příběhem. Jun Shik pracuje pro farmu Tatsuova dědečka v době, kdy byla Korea kolonizovaná Japonskem. Má sen zúčastnit se olympijských her v Tokiu jako maratónský běžec. Tatsuo má stejný záměr. Z obou sportovců se stanou rivalové. Náhle však vypukne válka a oba musí narukovat do armády. Tatsuo se stane vůdcem odporu v Junově jednotce a zosnuje spiknutí. To se ale nepodaří. Jun a Tatsuo jsou zajati Sověty. Utečou, ale brzy padnou do rukou Němců a jsou přinuceni se rozdělit. V roce 1944 se znovu setkávají na břehu Normandie. (Earl)

ChillThomas

Bezvadný a strhující příběh. Možná až k neuvěření ... ale je to po technický stránce nejlépe zvládnutý válečný film co jsem kdy viděl. Efekty a prostředí za 5* i herci obstáli za dobře, možná celkově nedávám 5* že bych tím ublížil válečným klasikám:) ()

maty39

Plně chápu negativní reakce na tento film. Level patosu a sladkosti je celý film na úrovni kterou buď budete tolerovat a nebo vám totálně znechutí zážitek. Mě je patos, patriotismus a podobné péčka těžce u zadnice, takže jsem se mohl v klidu soustředit na zpracování, postavy, příběh a akci. Příběh je bez přehánění epický a velkofilmový. Mě tyto nepravděpodobné, ale (pro mě) překvapivé zvraty bavily. Sice v jednom filmu dostaneme klišé snad ze všech válečných filmů které vzniky, ale mě pořád zajímalo, co bude dál. Nehodlám se patlat ani v šablonovitosti postav, ale přesunu se k důvodu, proč se na tento film většina lidí dívala. Válečná vřava. Té se nám dostane dost a je i dostatečně intenzivní a poutavá. Občas to vypadá jako první Call of duty (třeba ruská nesibiřská linka je přesná kopie jedné mise z CoD), ale je to neuvěřitelně zábavné a navíc je to pěkně natočené a vypadá draze. Prostě a jednoduše dvě hodiny jednoduché, patosem nasáklé válečné šablonovité zábavy. ()

BlackHood

Na válečné filmy nejsem. Ale My Way se netýká jen války, ale taky dobrodružství a uvidíme v něm Japonsko, Londýn, Koreu, Normandii, Gulagy v Sibiři a Mongolsko. Tak moc výpravný, dojemný a skvěle natočený film jsem dlouho neviděl. ()

(Z)denny

BACHA SPOJLER!! "Běž Foreste, běž!" , ale v jihokorejském podání. A v období druhé světové války. Prostě hlavní hrdina běží. Druhý hlavní hrdina občas běží. Film běží. Všechno běží jak má a já jako divák v klidu sedím a jsem spokojen ()

Rambo159

Je-gyu Kanga mám rád. A vojnové filmy tiež. To znamená, že to inak ako výborne nemohlo skončiť. Na bojové scény som len čumel a slintal, i keď občas som si vravel, že by som dačo pomenil, zakčnil a pod., ale celkovo som mimoriadne spokojný. Príbeh podľa skutočnej udalosti vyhovuje a naviac v ktorom vojnovom filme máme toľko bojujúcich strán z rôznych front WW2? Už mi chýbala len dlhšia stopáž, ale ináč skvelé. Aj herci zvládnutí, škoda tej Fan Bingbing. Režisér Kang - len tak ďalej!!! ()

K98

Podle mně nejlepší válečný snímek za posledních pět let. Srovnatelné filmové zážitky a akci nabízí jen zachraňte vojína ryana a černý jestřáb sestřelen. Je to slušné válečné drama se skvělou akci, která je kvalitně provedena, přehledná a skvěle natočena. ()

Rathalos

Reziser Je-gyu Kang je expertom na vojnove dramy,genialne natocena podla skutocnej udalosti s vybornym Dong-gun Jangom v hlavnej ulohe,bojove sceny boli dokonale,klobuk dole,Juzna Korea ma talent na tocenie dobrych filmov...:-) ()

Al44...

Úchvatné a velkolepé bojové scény, velmi dobrá výprava - avšak nulový příběh, obsahující spoustu nelogičností a ultra patosových scén - hlavní hrdinové prožívají na plátně snad všechny možné válečné konflikty 1. poloviny 20. století (divím se, že se neúčastnili i osvobozování Prahy) - velká škoda, že za ty peníze nenatočili něco smysluplnějšího. ()

Sykon

Sice bych rád šel s hodnocením o něco výše, ale určité aspekty filmu mi v tom brání. Nejde ani tak o patos, ten najdeme v každém druhém americkém / ruském válečném filmu v množství více než malém, jak už tu někdo poznamenal. Ať už se nám to líbí nebo ne, druhá světová válka byla zásadním mezníkem, od kterého se odvíjí moderní historie mnoha států, takže se nad přibarvováním skutečností, které mají ukázat jak byl který národ za války hustej, dá přivřít oko. S čím však mám větší problém, jsou bitvy - krásně se na ně dívá, ale člověk se musí zuby nehty držet, aby nad nima raději moc nepřemýšlel. Chování,hlavně ten myšlenkový obrat, hlavního "záporáka" také nedávalo úplně smysl, stejně jako ten tříletý skok k dojemnému shledání na prosluněné pláži. Přesto je to zajímavý a poměrně dobře natočený film, který dostane svou šanci na druhé shlédnutí, až bude ta správná nálada. ()

Zet

Rád bych dal za 4*, výprava je prostě skvělá, ale příběh a chování postav je někdy tak přehnané, nevěrohodné a patetické, že nemůžu jinak. ()

Franc1s

Příjemné korejské překvapení a prý inspirováno skutečnou událostí. Příběh dvou kamarádů co spolu vyrůstali a nejraději běhali. Avšak shodou okolností je režim jejich země rozdělil a každý zůstal na jedné straně barikády. I když už nevypadalo, že se setkají, armáda byla to místo. Poté se dostanou až do Ruska a jednoho pracovního tábora, avšak začne 2.světová a Německo napadá Rusko. Tím se tato dvojka dostane opět na bitevní pole, ale za rusáky.. (Nepřítel před branami, CoD II) Pak chtějí utéct do Německa a pak domů, ale jsou rozděleni a setkávají se až na břehu Normandie před Dnem D. Moc mě to zajímalo jak to všechno propojí a ono se to povedlo. Fanouškům je plno scén povědomích, akce je více než dosti, krve a končetin taktéž. Bohužel je škoda toho levného vizuálu, co asi někdo dělal na 386-tce, ale největší průser je střih.. Kolikrát jsem byl jak na kolotoči, nevěděl co je kdo a kdo je kde,p tohle by se mělo ukazovat pro výstrahu.. Ale když se střihač uklidnil, super podívaná. Pro fanoušky 2.sv jasná volba. 7/10 ()

GuderianVoss

Bohužel, tento film měl velký potemciál, ale když ho natáčí nějaký kameramen s ADHD a konstantním epileptickým záchvatem, tak z toho nic moc vzejít nemůže. ()

DJ Kritik

Film mi pripomínal Putá vojny a keď som si pozrel režiséra vidím, že je to od toho istého. A napriek tomu som spokojný. Dostal som viac ako som očakával. Akciu, životnú púť postavenú na cti a hodnotách vlastenectva, ktoré sú veľmi často podrobené skúške. A s pocitom smútku musím priznať, že by som nezniesol ani polovicu týchto skúšok. Nesmierne citlivo a z dôrazom na osobné pocity jednotlivých postáv je tu prezentovaná temer každá hlavná postava. ()

helrohir

Tak z tohto filmu som zostal veľmi rozčarovaný. Vojnový žáner patrí medzi moje najobľúbenejšie, ale v tomto prípade som sa musel premáhať aby som to vôbec dopozeral. Už od počiatočných minút ma začala iritovať neustále roztrasená kamera, a čo sa týka strihu, za ten by si dotyčný "umelec" zaslúžil nejakú minimálne nejakú anti-cenu. Z obsahového hľadiska je dej veľmi roztrieštený a nekompaktný. Dávky gýču a pátosu sršiacich takmer z každej scény sa stávajú čoraz neúnosnejšími, a to som čo sa týka znášania podobných scén skôr liberál. Najviac ma však dorazili bojové scény. Ani si neviem vybaviť či som niekedy videl nerealistickejšie, historicky nepresnejšie, nelogickejšie a zmätočnejšie scény ako v tomto filme. Áno, sú síce drsné a špinavé, ale to je asi na nich jediné pozitívum. A pri bojovej scéne zo ZSSR ma ešte naviac iritovala totálna vykrádačka útoku z filmu "Enemy at the gates". Príbeh ako celok je určite zaujímavý, ale rozhodne by si zaslúžil lepšie spracovanie a nie ten paskvil. 30%. ()

johnsnow

Vynikajúci vojnový film. veľmi dobrý v či už dramatickej rovine, lebo fakt emócie to dokáže vyvolať, príbeh je parádny, dobre podaný a čo sa týka akcie tak je jej tu požehnane a každá je úplne iná a úplne masakrálna. A cool je, že sa pozrieme až do Normandie. na tento film som narazil náhodou ale poviem vám neľutujem pozretie. ()

Venom666

Dokonalé bojové scény prostě lahůdka , ale proč musí být ve většině asijských filmech uječený šašek to nemám rád jinak bych dal i ⭐⭐⭐⭐⭐ ()

davistercz

Dámy a pánové, právě jsem viděl ten nejúžasnější a nejkrásnější film všech dob. Ne jenom, že vybrali nejlepší herce z celé Asie, ale že tento film vytvořil Je-gyu Kang. Tvůrce úspěšného filmu Taegukgi (Brotherhood). Film mě doslova pohltil svým kouzlem a utrpením války. Tohle není obyčejný válečný film, že se tam jenom střílí a padají mrtví. Film vás posadí na židli už na začátku. Mohl bych uvést tisíce různých důvodu proč se mi film tak líbil. Po technické stránce je dokonalý, jak už můžete vidět když se podíváte na ukázku. Film zachycuje ty nejtvrdší bitvy, které proběhly za druhé světové války( bitva o Stalingrad, den D, bitva u Chalchyn a mnohé. Jak už jsem uvedl, film nezachycuje pouhé zabíjení a střílení, ale také situaci, když byla např. Korea okupována Japonskem. Jak lehce se dá změnit parta kamarádu, kteří vstoupili do války. At už jako nepřátelé či přátelé. Když už jsem u toho, že byli vybrání skvělí herci.. tak bych prosil aby Dong-gun Jang a Jo odagiri dostali Oskara, protože takové herecké výkony neuvidíte všude. Poprvé co jsem shlédl trailer, jsem tušil že to bude skvělé, ale po shlédnutí filmu... se mi chtělo brečet, jak tento film byl překrásně zrežisérován. Doporučil bych tenhle skvělý film každému milovníkovi válečných filmu, ale i pro obyčejné lidi. Za božské dílo dávám plný počet. ()

pafka

Film podle skutecneho pribehu, u ktereho pochybujete, ze by se mohl stat. Dejove neuveritelne plny. Ovsem vypraveni je dost klipovite, jakoby neuroticke. Co se da v klidu a prehledem rict jednou scenou a jednim zaberem, tady tech zaberu je hned pet (ale zajimavych) nasvihanejch za sebou a tak je to cely film, coz mu nakonec ublizuje. Vidite toho moc a ve skutecnosti uplne presne nevite, co vidite. Zda-li je to zamer nevim, ale urcite je to skoda. Zkratka si zadny zaber poradne neuzijete, protoze je tam hned dalsi. Je tu kupa scen vymodelovanych digitalne, ale tak zrucne, ze se oko nepozastavi a vy to vnimate jako realitu. A ty sceny jsou skutecne pekne (Normandie - bombardovani, krizniky a vsechny tyhle ohromne sceny). Kameraman odvedl paradni praci a chvilema se tak odvazal, ze nektere sceny byly natoceny na vysku. Obrovske korejske prekvapeni. ()

Blazis34

Válečné dílo z korejské produkce určitě stojí za shlédnutí. Otázka je, nakolik se tento příběh podobal tomu skutečnému. Často mi to přišlo až dost ujeté a sci-fi a i kvůli občasnému nemístnému střihu divák nevěděl, jak se Kim či Tatsunema z oné svízelné situace dostal. Mohl si to jen domyslet. Přesto cesta jakou museli urazit zmiňovaní oba hrdninové, nepřeju nikomu na světě. Nedovedu si představit prožít takové peklo a muka, ještě že žijeme v neválečném období. Jinak My Way i díky skvělé sekci z vylodění v Normandii svoji kvalitu má a já si ji cením na lepší tři hvězdičky - 70%. ()

t.b.kat

Ten film postrádá hloubku, má neucelený děj, škoda, že režisér tento film protkal ne zrovna příjemnou komikou, zbytečně filmu uškodil. 2* ()