Film je inspirován skutečnýmým příběhem. Jun Shik pracuje pro farmu Tatsuova dědečka v době, kdy byla Korea kolonizovaná Japonskem. Má sen zúčastnit se olympijských her v Tokiu jako maratónský běžec. Tatsuo má stejný záměr. Z obou sportovců se stanou rivalové. Náhle však vypukne válka a oba musí narukovat do armády. Tatsuo se stane vůdcem odporu v Junově jednotce a zosnuje spiknutí. To se ale nepodaří. Jun a Tatsuo jsou zajati Sověty. Utečou, ale brzy padnou do rukou Němců a jsou přinuceni se rozdělit. V roce 1944 se znovu setkávají na břehu Normandie. (Earl)

Reiner

Zajímavě a netradičně natočeno. Ti lidi zažili peklo... Nedokážu si to opravdu představit. Klobouk dolů před všemi a je úplně jedno na jaké straně... respekt. ()

jack_scott

Vynikající příběh, který je zpracován místy lépe, místy hůře. Jedno velké WTF je střih, který je prostě moc rychlý a zběsilý. Potěší hodně násilí a gore v přestřelkách. Vojenští poradci se moc nevyznamenali, jakkoliv první angažmá v incidentu u Nomonhan. Následný pobyt na Sibiři je příjemně studený a realisticky tvrdý. Zato angažmá za sověty už moc nepotěšilo, a Normandie je, i přes dobrou výpravu...divná. A konec...Nicmoc. Každopádně pro militaristy a fanoušky historie určitě zajímavé. 80%. ()

Oxik49

Já jsem Hasegawa Tatsunem a přišel jsem ničit sovětské tanky! ... Kvalitních válečných filmů, které poskytují pohled ze dvou perspektiv, je jen málo. Ale kvalitní válečný film, který poskytuje tolik perspektiv, jsem snad viděl jen jednou. Film odsouvá kamsi stranou řadu hollywoodských tzv. velkofilmů a Korejci se nemusí po žádné stránce stydět. V některých aspektech mi film připomínal výtečné Bílé peklo, v jiných zase pár dalších filmů, ale vše je tak dobře poskládáno, že člověk jen čeká, co se stane dál, a dál jen nevěřícně zírá. Kvalita bitevních scén si zaslouží výbornou a dojemný konec asi jen tak z hlavy nedostanu. Velmi příjemné překvapení z Dálného východu a jeden z nejlepších válečných snímků, jež jsem měl tu čest zhlédnout. ()

Raziel811

S většinou negativních komentů nemohu souhlasit. Kdo se jen trochu orientuje v asijské kinematografii nebo i kinematografii obecně, tak musí uznat, že i když ho tento snímek nezaujal, je to řemeslně povedený kousek. Proti příběhu nic nemám, naopak nenávist hlavních hrdinů měnící se v přátelství je velice pěkně zpracována. A jestli je tam nějaká politická propaganda - komu to vadí mě ne. Pro mne jeden z nejlepších válečných filmů vůbec. ()

frenkie

Jedná se prý o nejdražší korejský film a dlužno podotknout, že je to na snímku vidět. Velkolepá výprava, skvělé válečné scény, slušné herecké výkony. Dokonce jsem se i v těch uniformních asijských ksichtech, díky dobré režii, dokázal zorientovat. Působí to až nereálně, co všechno ústřední dvojka přežije, ale oni mají Asiaté trošku sklony přehánět, jsou to všichni tak trochu samurajové :-). Ale jelikož je tu ta zaklínací formulka - natočeno podle skutečných událostí - tak jim to budu tak nějak věřit. Nebýt toho neuvěřitelného množství patosu a klišé, šel bych snad i na plné hodnocení. Takto je to za velmi slušné 4*. V zobrazení válečné vřavy a smyslu pro detail jsou Korejci fakt jedničky, to se musí nechat. ()

freywar

Film se mi hodně líbil, neuvěřitelný příběh, mi doslova přirostl k srdci neboť jen japonec koreec a češi bojovali ve všech frontách a na každé straně. Jak již zde bylo řečeno teď vím kdo že to střílel na Toma Hankse, z kolumetních hnízd při vylodění V normandii 1944. ()

sk.Martin

Na to, že má být film dle skutečné události, tak bych rozhodně čekal daleko větší autentičnost. Některé momenty zde byly opravdu hodně přestřelené. Čekal jsem podobnou bombu jako Pouta války, ale nakonec jsem byl trochu zklamán. Celkově na mě film ale nepůsobí nikterak špatným dojmem a myšlenka projít všechny soupeřící mocnosti 2. světové války není nezajímavá :). ()

MarxIsmus

Tento film je čistokrevný blockbuster, který by mohl Hollywood závidět. Je pravda, že Taegukgi to není, ale zas tak špatné jak je nám tady vnucováno to opravdu není. Z technického pohledu je to "majstrštyk" ,pravdou je že spousta záběrů je na efekt, ale otázkou zůstává jestli je to dobře nebo špatně. Pro mě je to rozhodně bomba a je to za posledních pár let jeden z nejlepších válečných filmů co jsem viděl. Není to dokument. Není to Taegukgi. Není to Welcome to Dongmakgol. Pro ty kteří by to chtěli nějak přiblížit tak je to takový mix Zachraňte vojína Ryana a Pearl Harbor. Takže ti z Vás kteří nenávidíte vizuální stránku obou těchto filmů nebo jejich "klišoidnost" tak od tohoto dejte ruce pryč. Závěrem jen snad, že příběh mě naprosto oslovil a třeba útok na mongolských hranicích kde jsou mezi sebou tanky a jezdci na koních mě také docela dostal....a takových podobných akcí a záběrů na efekt je film úplně prošpikován. Jednu hvězdičku dávám dolů jen za to, že téma bylo spíše na seriál a ne na jeden film ... jinými slovy pan režisér nám chtěl vyprávět víc než na co stačila stopáž filmu . Obzvláště by mě zajímaly ony 3 roky které strávili protagonisté na německé straně. To by si možná zasloužilo i samostaný snímek. ()

O.P.

Víte vůbec kolik jazyků jste slyšeli? (v předpoklady, že jste měli original dabing): Korejština, Japonština, Čínština, Ruština, Nemčina a angličtina. ()

Jadsy

Spojlery! Nejlepší film od dob Zachraňte Vojína Ryana. Joe Odagiri ve své životní roli; nejprve neoblomný japonský velitel, který by nechal obětovat i blízkého spolubojovníka jen pro to, že byl Korejec a dávný rival. Po neúspěšné bitvě se z tohoto muže stává sám oběť svých bývalých vojáků v drsném zajateckém prostředí v Rusku. Degradován na válečného zajatce, se nedobrovolně vrhá vstříc německým kulometům v bitvě u Zhedovsku, kde ho sám oný rival zachrání od jisté smrti. Přes japonskou disciplínu, oddanost a rozhodnost a přes ruské ponížení, degradování a zneuctění se ocitá v německé armádě jako obyčejný voják. Idilka nebo spíše dovolená, tak by se mohl vyjádřit režim ve Wehrmachtu, pravidelné pracovní přestávky, koupání v moři, plážový fotbal... Klid se ale změní v peklo s nahořklým koncem. Do své role se vžil velmi emočně jako velitel (rozdávání nemilosrdných rozkazů), zajatec (vzepření se v zajetí) i voják (pokora, jet zpět do rodné země). Efekty, až na pár nesrovnalostí (zvuk mg-42 i doba, kdy byly použity) byly velmi reálně znázorněny, pohledné synchronizované bitvy japonců s rusy a mongoly, působivé vylodění na Omaha Beach. Nechybí ani emoční tečka na závěr filmu. ()

Zaks

Podľa neskutočnej udalosti, toto bolo veľmi slabé. Absolútne nič mi tu nesedelo, všetko bolo zúfalo nereálne. A to mám vojnové filmy rád. Mizerný strih, kedy polsekundové zábery v bojových akciách mi totálne zničili zážitok aspoň z týchto vcelku zaujímavých častí, až ma z toho hlava bolela. Obrnená technika bola úplne mimo, ruské BT s podvozkom, ktorý nikdy nemali, nemecké tanky vyzerali skôr ako plechovky… Drobným plusom filmu bola čínska snajperka, útok sovietskych tankov a aj Normandia sa dala pozerať. ()

Curufin

Historicky je ten film hloupost. Hory u Stalingradu? Asiaté u wermachtu? Navíc ta ženská sestřelující flintou letadlo - kravina hodná propagandy z KLDR. ()