John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá. (oficiální text distributora)

ScarPoul

MacFarlaneov humor mám veľmi rád. Je plný pop kultúrnych odkazov, sprostých slov, diskriminácie a rasizmu ale vždy je v ňom kus pravdy. Niečo ako novodobý South Park, ktorý sa viacej ako do kritiky Ameriky snaží o vytváranie morálnych hodnôt tým najneuveriteľnejším spôsobom. Ted je v tomto smere vtipný a nezabudnuteľný film. Wahlbergovi už dlho nesadla nejaká úloha tak ako táto. Párty alá Flash bude pre mňa vrcholom celého filmu. MacFarlane ako Ted si aj napriek digitálnosti nájde k divákovi cestu ako roztomilé a perverzné zvieratko. Kunis je ako obvykle pekná a na spapanie. Potom už len potešia drobné úlohy supergirl - Vandervoort, teploša Reynoldsa a krásky s božským hlasom Norah Jones. Ted je pre mňa komédia roka, ktorá aj napriek sentimentálnemu a celkom očakávateľnému koncu, ktorý znižuje hodnotenie o hviezdu dokáže zosmiešniť ešte aj twiligt. A potom že sa do toho človek nemá zamilovať ()

Lacike

Moje prve stretnutie s tvorbou Setha MacFarlanea a vysledok nie je zly, ale ani ma nijak extra neuchvatil. Seth MacFarlane zobral klasicky obohrany pribeh a obalil ho do fuckujuceho havu. A to je vsetko. Niektore dialogy boli fakt vtipne, väcsina len slusna a niektore sceny ma vôbec nebavili a dokonca ma otravovali (bitka s macom, cela zapletka s Giovanni Ribisim). Podobny pristup pouziva Kevin Smith, ale ten pise ovela vtipnejsie dialogy a dokonca sa do kazdeho filmy snazi vlozit aj nejaku myslienku. Takze oproti nemu mi pripada Seth MacFarlane ako len slaby odvar. Vysledkom je jednohubka na jedno pozretie od ktorej som po tom velkom hypu cakal ovela viac. 5/10. ()

Genero

Zřejmě každý malý, retardovaný chlapec měl svého milovaného plyšového medvídka. Ten můj se jmenoval Miloš, šťastně jsme si spolu hráli a někdy jsem s ním i spával. Snil jsem o tom, že Milošovi narostla plyšová vagína. Časem začal medvídek pelichat a rozpadat se, tak jsem ho spálil v kotly. Miloš nikdy nemluvit. Mluvící medvídek je jistě výjimečná záležitost a je nesmírně zábavné, jak se z jeho malinkaté pusinky linou taková líbezná slůvka jako například kunda, píča, čurák, či šukat. Taky je strašná legrace, když si na svůj roztomilý chundelatý obličej JAKO cáká sperma nebo přivede vyčpělou šlapku brukví k několikanásobnému orgasmu. Smutné na tom naopak je, že když si z filmu Méďa odmyslíte méďu, zůstane vám jen zasraná romantická komedie se slizkým Marky Markem, ve které pobaví jenom scény zdrogovaného Flashe Gordona a homocameo pana Ryana. Místní filmoví odborníci mohou samozřejmě oponovat tím, že jsem se mohl na dlouhé minuty zabavit představou Míly Kunis v těch nejroztodivnějších polohách a tézí, v kolika jejích tělesných otvorech by asi tak mohly zmizet mé nenechavé prsty... no dobře, ať nežeru, dám za tři. ()

Borrtex

Takový film jsem už dlouho neviděl, a myslím že ani dlouho neuvidím. Dokonale udělaný film tak že méďa který zde hrál byl roven normálnímu člověku. Celý příběh byl velmi bohatý a v žádné části tohoto filmu jsem se nenudil. Film obsahoval zábavu,akci, ale také chvíli kdy jsem si řekl: "To snad ne, tak to přece nemůže skončit" Také že neskončilo. Skončilo to větou: "A žili spolu šťastně až do smrti." 85% ()

GeusX

Vulgární plyšák mne rozesmál jako málokterá komedie posledních několika let! 85% (angl.+tit). edit: podruhé jsem to nedokoukal, neboť spoludiváci to již po deseti minutách odmítli dále sledovat, jak "moc" se bavili... ()

maseer2

přesně ten typický sethmacfarlaneovský humor, který mám tak rád.. spousta narážek a odkazů na všechno možné, roztomile sprostý plyšový medvěd, nečekaně napínavý závěr..... a Mila Kunis.. hodně spokojená čtyřka :) ()

Dydzej

Vcelku příjemná komedie, na kterou můžete vyrazit klidně i ve dvou a ani jeden se pravděpodobně nebudete nudit. Některé vtípky a scény jsou celkem ujeté, ale to k tomuto žánru určitě patří. Mila vypadá jako vždy mile, ale na Markovi je někdy trochu vidět, že je téměř o 10 let starší. Své role se přesto zhostil obstojně a rozhodně si nemyslím, že se do filmu nehodí. Zápletka ani celý děj nejsou nijak zvlášť překvapivé, ale to není to porč se na tento film chodí do kina. Ten důvod, je velký, plyšový, věčně zhulený medvěd, který čas od času z chlupů vytřepe krom kokainu i celkem originální vtípky. 7/10 ()

BoPo

Ted je pravdepodobne najzábavnejšia postava roku 2012. Škoda, že jeho najlepší kámoš je Mark Wahlberg. Ten musel vyfajčiť veľa mocných pánov, že so svojím obmedzeným výkonom má stále toľko práce. Užijete si dosť dobrých hlášok, vtipné scény, bude mať pocit, že sledujete konečne niečo netradičné, ale....je tam to ALE. Keď už tam mali Milu Kunis, tak ju mali oveľa viac zapojiť k plyšákovi a nie tam riešiť tradičné vzťahové plky. Ale HOVNO si budem ešte dlho pamätať. ()

6thSun

Sice je to celý o tom, jak Wahlberg miluje holku, která je ve skutečnosti zákeřná sukuba, snažící se od něj odloudit jeho nejlepšího kámoše, ale tady naštěstí nejde o hlavní zápletku, ale o úžasně vulgární vtipy a pointy. Na mě tohle zabírá, nedá se nic dělat. ()

Gwaihir

Tedy, ne že bych se u toho párkrát dobře nezasmál, ale až na těch několik opravdu světlých chvilek mě to nijak zvlášť nedostalo. Místy je to milé, občas svěže vtipné a často notně ujeté. Kdybych se někdy zhulil, tak věřím, že by mě to bavilo mnohem víc, ale za střízliva to u mě funguje spíš jako jednorázové pobavení. 50 % ()

bouncer

Začátek (tak první třetina až polovina) by byla za plný počet... geniální počin. Bohužel romanticko-komediální konec podle hollywoodské šablony výsledný dojem kazí. Přesto palec nahoru a do řitního otvoru. ()

Litsarch

Moc mě to nenadchlo. Asi proto, že jsem se na to těšil a čekal jsem od toho něco více, než milionkrát ohraný scénář, který je "jiný" jen díky obživlému medvídkovi. Člověk už hned ví po cca 15ti minutách filmu, jak bude přibližně děj probíhat a díky tomu celý film ztrácí své kouzlo. Díky tomu jsem si k postavám neudělal žádný vztah a kdyby to skončilo špatně, tak mi to je úplně jedno. Tečku tomu dodávají lacině sprosté vtipy, narážky apod. Bohužel nic, co bych doporučil ostatním, nebo se na to kouknul znovu. Jedná se jen o další nadhodnocený film, který profituje jen z nadávek, hulení, sexu a vůbec se to tváří hrozně drsně až je to celkově trapnější než kdejaká parodie. ()

Johny_fork

When you hear the sound of thunder don’t you get too scared, just grab your thunder buddy and say these magic words: “Fuck you, Thunder, you can suck my dick. You can’t get me, Thunder, ‘cause you’re just God’s farts." Originální. Přisprostlé. Jo a taky ujíždím na Flash Gordonovi. ()

Terva

CITÁT - Nakonec je to všem u prdele......... Jedna z úvodních fotografií, kde John jede na kole a Ted sedí v předu v přepravce, je pocta Spielbergrovu filmu E.T. Mimozemšťan. Ted a John také sledují v televizi film Flash Gordon, ten je vidět ve více částech příběhu. Už na to čumím jako idiot asi dvacet minut a hlava mi nebere. Sprosté, oplzlé a nechutné scény - to se dnes teendivákům líbí. CITÁT - Zbav se Teda............ Nechutná je například scéna z hovnem. ()

Ouwen

Solidní komedie, která mě však s jednou věcí totálně nasrala. Když už natočím nadupanou komedii, ve který je někde tuna trefných hlášek, bude asi dementní přisrat ty emocionální scény! A tohle je ten problém. V jednom ohledu film si udržuje originalitu, po polovině to klesne do dementního klišé, jako kdyby tvůrci nevěděli, jak dál. Tedyho slovní zásoba v polovině filmu z poloviny zmizela, sem tam padla fajn hláška, ale první polovina je fakt výtečná i na plné hodnocení. Co se týče Českého dabingu, jsem spokojen, navíc hlášky jsou skvělé, ten pohovor, nebo scéna s hovnem a podlahou, top. Potom třeba bitka mezi hrdinou a medvědem, nářez. // Tenhle film však má dvě hrubky. 1) Emoce a rádoby drama, ke konci. 2) Logika, např. medvěd nezmlátí kachnu, ale zmlátí hrdinu, ke konci však nezmlátí hlavní "zápornou" postavu, jako většinou takové detaily neřeším, ale tohle mě málem vysekalo oči, kdyby si film celou dobu sám ze sebe dělal prdel, tak by to nebyla jen komedie roku, ale jedna z těch nejlepších. 7/10 ()

JohnCZ

No matter how big a splash you make in this world whether you're Corey Feldman, Frankie Muniz, Justin Bieber or a talking teddy bear, eventually, nobody gives a shit. Čtyři proto, že by se z toho fuckujícího vyhulenýho malýho plyšovýho a skvěle nadabovanýho zmrda rozhodně dalo vytřískat ještě mnohem víc. A to přesto, že je to i tak jeden z nejzábavnějších filmů roku. Ted je film plný všemožných a hodně nápaditě podaných odkazů na filmové klasiky, nebojí se kopnout si do známých osobností a obsahuje i pár hodně originálních vtipů, u kterých jsem se opravdu dusil smíchy. Jsou tu ovšem i nudnější chvilky, ale rozhodně jich není moc. Jako celek Ted pobavil poměrně hodně a nebál bych se ho označit za jednu z nejlepších komedií letošního roku. ()

corpsy

TED je snímkom, z ktorého kypí ten pravý hrubý americký humor a pri ktorom sú aspoň čiastočné vedomosti o americkej popkultúre len a len plusom. Nemôžem tvrdiť, že je to vynikajúca komédia a možno nieje ani veľmi originálna, ale má svoj štýl, príjemnú atmošku a sympatický herecký ( a plyšový ) ansámbel. ()

villon17

Sama sem sprostá až hanba, to se musim přiznat, takže o to víc sem si tenhle film oblíbila, ale zase postavit skoro všechen humor jenom na tom? To je trochu škoda, která zavání leností. O konci mluvit nebudu, ten mě zklamal a jinak průměrně vtipná komedie, od který jsem ale čekala víc. ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

05.05.2020

Už tuto neděli 10. května startuje nový český projekt od tvůrců Petra Cífky, Daniela Zemana a Filipa Brouka. Seriál Kapitán Říp bude vyprávět bláznivý příběh comicsového superhrdiny, který drží… (více)

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

02.07.2013

Mark Wahlberg a Peter Berg právě dotočili válečný thriller Lone Survivor o Talibánem obklíčené a zlikvidované jednotce amerických mariňáků, a už si brousí zuby na další skutečný příběh. American… (více)