Po roční známosti požádá Tom Violet o ruku. Ona souhlasí, avšak ani jeden z nich v tu chvíli ještě netuší, že jejich vysněná svatba je dál, než by se zdálo. Violet dostane nabídku na dvouletou stáž daleko od jejich domova a Tom, který jí chce být nablízku, opouští místo asistenta šéfkuchaře, kde měl být brzy povýšen, jen aby podpořil svou nastávající v jejím kariérním postupu. Po příjezdu do Michiganu se všechno začíná pomalu hroutit. Zatímco Tom je nucen pracovat ve fast-foodu a jeho životní sny se rozpadají v prach, Violet si užívá nové místo ve skupině vedené šarmantním profesorem Childsem. Frustrace na obou stranách přibývá, svatba se stále odkládá, netrvá dlouho a pár se rozejde. Přesto je osud svede opět dohromady... (TV Nova)

mayiree

Filmy jako The Five-Year Engagement stojící na sprostém a morbidním humoru, mají své publikum. O tom není pochyb. Toto publikum si osobně představuji jako třináctileté puberťáky (všichni jsme si tím věkem prošli). Neumím si ale představit, jak by tuto věkovou kategorii mohl upřímně bavit film tak bolestně táhlý, že už v polovině očekáváte konec, zaměřující se na pár ve věkovém rozmezí mladých dospělých až… středního věku? Těžko říct, jak v tomto podivném světě plyne čas. Emily Blunt vypadá pořád stejně skvěle. Možná se pletu a cílenou kategorií nejsou jen třicátníci se zastydlou pubertou, ale upřímně neznám nikoho jiného, kdo by po shlédnutí The Five-Year Engagement odešel alespoň částečně uspokojen. ()

stuj

Náhodou to bylo docela dobrý. Z hodnocení jsem čekal vyloženě blbost, ale na tohle se koukat v pohodě dalo. Byly tam jak vtipné, tak i zajímavé situace. ()

Oxytocin

Dlouhé a nakonec vadnoucí. Měl jsem vyšší očekávání. Ty šukací scény na závěr mi definitivně dojem zabily. ()

darius1706

Půl filmu to bylo výborné, pak to přes trapnou část dospělo do zoufalého, leč happyendového konce. Je to bohužel škoda, komedie narvaná známými herci, vlastně i myšlenka nebyla vůbec špatná a zamyšlení se nad různými životními situacemi mělo někdy hlavu a patu. Jenže Jason Segel zřejmě trpí nějakým komplexem, kdy do každého filmu, který jsem s ním viděl, musí propašovat prvky často zasahující až do nechutnosti, jako například téměř vždy ho vidíme nahého minimálně zezadu, vždy se řeší, co má v rozkroku a v každém filmu musí být minimálně 5 dalších nechutností. Přitom to jako herec nemá zapotřebí, je dosti komediální. Zpět k filmu - pokud by film skončil někde za pronásledováním Rhyse Ifanse chvílí výčitek a nakonec usmířením, měl by film ještě snesitelně dlouhou stopáž a vyvaroval by se až příliš přitaženému za vlasy a nelogickému konci. To se bohužel nestalo. Současných 56 % odpovídá i mému hodnocení, relativně slibný film si sám srazil zbytečným natažením nohy. ()

Johny203

Neviem či to je Českým dabingom ale Emily Blunt mi prvú pol hodinu prišla že veľmi prehráva. Inak je to typický Jud Apatow daného obdobia a teda nie úplne typická romantická komédia. Každopádne to rozhodne nie je dobrá reklama na to aby sa žena vydala po kariérnej dráhe. ()