Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flego
  ***

  Romantická love story ako z červenej knižnice, o ktorú by som nezakopol ani náhodou, keby nebolo toho parádneho obsadenia. Je to práve dvojica Douglas-Damon, ktorí bezosporu ťahajú celý film a svoju prácu robia náramne dobre. Ale sledovať životné osudy dvoch homosexuáloch a v podstate tak nudne, ako to vykresľuje snímok, ma príliš nebavilo.(16.8.2013)

 • Dale
  ***

  Životopisný film o človekovi, o ktorom som vživote nepočul a výnimočne ma ten človek nezaujal ani po zhliadnutí filmu. Celý čas sa riešia vzťahy medzi ním a mladým gigolom, nič, čo by stálo za sfilmovanie, žiadny jeho boj za práva homosexuálov alebo niečo podobné. Síce na ňom bolo vidno jeho teplosť z kilometra, no vraj o ňom nikto nevedel, že je gay. A tak jediným plusom sú herecké výkony Douglasa a Damona, čo je dosť málo.(25.1.2016)

 • rikitiki
  ***

  Steven Soderbergh možná tvrdí, že chtěl ukázat, jaký úžasný umělec Liberace byl, ale je to tvrzení licoměrné a prostě a jednoduše prolhané. Jediné, co ukazuje, je život sebestředné hvězdy, která měla v osobních vztazích na své milence absolutně drtivý dopad, když si z nich udělala otroky, které dokonale odšťavila a poté odkopla. Snímek je standardizovaným životopisem, který se honí za lacinou bulvární povrchností a ne za celkovým pohledem na jednoho bizarního klavíristu. Vybírá z jeho života jen část deseti let a nenabízí nic navíc, pouze ukazuje peripetie jednoho nerovného vztahu, který podává z pohledu mladého milence, nikoliv Liberaciho. Ten je směšnou figurkou v hýřivých kostýmech, s přehnanými gesty, opíjející se vlastní slávou. Mladík zase překvapuje až masochistickou podřízeností. ___ Tenhle snímek vůbec nemusel vycházet ze skutečných událostí, je tak plytký, že ho klidně mohli napsat scénárističtí rutinéři podle vlastní /ne/fantazie. ___ Závěrečná snová scéna se do celkové koncepce vůbec nehodila, protože byla jediná svého druhu v celém filmu, takže vlastně rušila.(9.11.2015)

 • StarsFan
  ****

  Možná tomu chybí úsřední myšlenka, která by ony jednotlivé střípky života dvou mužů spojila v jeden celek, nicméně kvůli hereckým výkonům dvou pánů v hlavních rolích na Behind the Candelabra jen tak nezapomenu. Věděla jsem, že Michael Douglas dokáže zahrát mnohé, přece jen má na kontě Oscara, ale že v sobě nalezne odvahu a tolik přirozeného talentu pro podobnou roli, by mě nikdy nenapadlo.(10.6.2013)

 • mm13
  ****

  Michael Douglas je frajer. Matt Damon nezaostáva, ale frajer je Michael Douglas! Naviac je celý film veľmi pohodovo natočený aj čo sa homosexuality týka; intímne scény sú snímané rafinovane (na rozdiel od Milk alebo Skrotenej hory - kde ale istá explicitnosť mala svoje miesto), vďaka čomu mnou ani raz netrklo a dokázal som si celý príbeh naplno vychutnávať (napriek tomu, že homo je dnes na môj vkus príliš v móde). Bavilo ma to, skvelí boli!(22.11.2013)

 • - Film je venovaný hudobnému skladateľovi Marvinovi Hamlischovi, ktorý k nemu zložil hudbu a ktorý zomrel v auguste 2012. (moviefilm)

 • - V úlohe milencov si pri nakrúcaní veľa zábavy užili heterosexuálni herci, ktorí prešli mnohými maskérskymi premenami. Na začiatku sa 42-ročný Matt Damon zmenil na 17-ročného Scotta a 68-ročný Michael Douglas na 57-ročného Liberaceho. So svojimi hrdinami postupne zostarli o desať rokov. (peiton)

 • - Aby Matt Damon (Scott Thorson) vyzeral mladšie, nosil parochňu. (Sufferer)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace