Romantická love story ako z červenej knižnice, o ktorú by som nezakopol ani náhodou, keby nebolo toho parádneho obsadenia. Je to práve dvojica Douglas-Damon, ktorí bezosporu ťahajú celý film a svoju prácu robia náramne dobre. Ale sledovať životné osudy dvoch homosexuáloch a v podstate tak nudne, ako to vykresľuje snímok, ma príliš nebavilo.(16.8.2013)

Životopisný film o človekovi, o ktorom som vživote nepočul a výnimočne ma ten človek nezaujal ani po zhliadnutí filmu. Celý čas sa riešia vzťahy medzi ním a mladým gigolom, nič, čo by stálo za sfilmovanie, žiadny jeho boj za práva homosexuálov alebo niečo podobné. Síce na ňom bolo vidno jeho teplosť z kilometra, no vraj o ňom nikto nevedel, že je gay. A tak jediným plusom sú herecké výkony Douglasa a Damona, čo je dosť málo.(25.1.2016)

Steven Soderbergh možná tvrdí, že chtěl ukázat, jaký úžasný umělec Liberace byl, ale je to tvrzení licoměrné a prostě a jednoduše prolhané. Jediné, co ukazuje, je život sebestředné hvězdy, která měla v osobních vztazích na své milence absolutně drtivý dopad, když si z nich udělala otroky, které dokonale odšťavila a poté odkopla. Snímek je standardizovaným životopisem, který se honí za lacinou bulvární povrchností a ne za celkovým pohledem na jednoho bizarního klavíristu. Vybírá z jeho života jen část deseti let a nenabízí nic navíc, pouze ukazuje peripetie jednoho nerovného vztahu, který podává z pohledu mladého milence, nikoliv Liberaciho. Ten je směšnou figurkou v hýřivých kostýmech, s přehnanými gesty, opíjející se vlastní slávou. Mladík zase překvapuje až masochistickou podřízeností. ___ Tenhle snímek vůbec nemusel vycházet ze skutečných událostí, je tak plytký, že ho klidně mohli napsat scénárističtí rutinéři podle vlastní /ne/fantazie. ___ Závěrečná snová scéna se do celkové koncepce vůbec nehodila, protože byla jediná svého druhu v celém filmu, takže vlastně rušila.(9.11.2015)

Možná tomu chybí úsřední myšlenka, která by ony jednotlivé střípky života dvou mužů spojila v jeden celek, nicméně kvůli hereckým výkonům dvou pánů v hlavních rolích na Behind the Candelabra jen tak nezapomenu. Věděla jsem, že Michael Douglas dokáže zahrát mnohé, přece jen má na kontě Oscara, ale že v sobě nalezne odvahu a tolik přirozeného talentu pro podobnou roli, by mě nikdy nenapadlo.(10.6.2013)

Michael Douglas je frajer. Matt Damon nezaostáva, ale frajer je Michael Douglas! Naviac je celý film veľmi pohodovo natočený aj čo sa homosexuality týka; intímne scény sú snímané rafinovane (na rozdiel od Milk alebo Skrotenej hory - kde ale istá explicitnosť mala svoje miesto), vďaka čomu mnou ani raz netrklo a dokázal som si celý príbeh naplno vychutnávať (napriek tomu, že homo je dnes na môj vkus príliš v móde). Bavilo ma to, skvelí boli!(22.11.2013)

• - Film je venovaný hudobnému skladateľovi Marvinovi Hamlischovi, ktorý k nemu zložil hudbu a ktorý zomrel v auguste 2012. (moviefilm)

• - V úlohe milencov si pri nakrúcaní veľa zábavy užili heterosexuálni herci, ktorí prešli mnohými maskérskymi premenami. Na začiatku sa 42-ročný Matt Damon zmenil na 17-ročného Scotta a 68-ročný Michael Douglas na 57-ročného Liberaceho. So svojimi hrdinami postupne zostarli o desať rokov. (peiton)

• - Aby Matt Damon (Scott Thorson) vyzeral mladšie, nosil parochňu. (Sufferer)