Už první fascinující pohled na Damonovu blond kštici v gay baru navodí pocit, že toto nebude žádný straightforward zážitek (pun absolutely indended) a ve chvíli, kdy celý sál odzbrojí bravurně zahraný homokrál Liberace, je jasné, že je o zábavu postaráno. A přiteplené ujetosti první poloviny se vyrovná máloco. Škoda je pak ztráty tempa v druhé hodině a toho, že na filmu prakticky nejde poznat Soderberghova režie, avšak minimálně kvůli práci maskérů a v jejich milost spadlého Michaela Douglase to stojí za hřích. Ne nijak velký, přece jen se nezdá, že by tato osobnost měla až tak zajímavý život, aby její životopis sám o sobě mezi hromadou ostatních nějak zvlášť vynikal, ale svěrače se z něj nejednou sevřou.(11.12.2013)

Steven Soderbergh možná tvrdí, že chtěl ukázat, jaký úžasný umělec Liberace byl, ale je to tvrzení licoměrné a prostě a jednoduše prolhané. Jediné, co ukazuje, je život sebestředné hvězdy, která měla v osobních vztazích na své milence absolutně drtivý dopad, když si z nich udělala otroky, které dokonale odšťavila a poté odkopla. Snímek je standardizovaným životopisem, který se honí za lacinou bulvární povrchností a ne za celkovým pohledem na jednoho bizarního klavíristu. Vybírá z jeho života jen část deseti let a nenabízí nic navíc, pouze ukazuje peripetie jednoho nerovného vztahu, který podává z pohledu mladého milence, nikoliv Liberaciho. Ten je směšnou figurkou v hýřivých kostýmech, s přehnanými gesty, opíjející se vlastní slávou. Mladík zase překvapuje až masochistickou podřízeností. ___ Tenhle snímek vůbec nemusel vycházet ze skutečných událostí, je tak plytký, že ho klidně mohli napsat scénárističtí rutinéři podle vlastní /ne/fantazie. ___ Závěrečná snová scéna se do celkové koncepce vůbec nehodila, protože byla jediná svého druhu v celém filmu, takže vlastně rušila.(9.11.2015)

Při sledování tohoto filmu mi bylo hodně teplo. Zároveň jsem ale obdivoval Michaela Douglaes a Matta Damona, že do toho všeho šli s takovou poctivou vervou. Vlastně i díky tomu jsem nakonec u filmu vydržel až do konce. A ve výsledku můžu říct, že tenhle film nebyl zlej, vůbec ne. Na životopis možná až moc osobní, místy možná až moc za hranou, ale což. Za život nemusí mluvit jen úspěchy, ale i život takový. Možná škoda, že se do tohodle příběhu nepustil Forman. Kéž by měl ty síly...(7.5.2014)

,,DÍKY TOBĚ SE CÍTÍM TAK MLADÝ…“ /// A TENHLE znáte? Ano, vzhledem k tomu, že nejsem ten typ, co by s potěšením sledoval, jak se dva chlápci mečujou, musí na tý režii (a kurva příběhu samozřejmě) něco bejt. A to moc nemusím ani životopisy. Ani vztahy (ty vole, můžeš ty se koukat vůbec na něco?...). Zásluhu na tom nemá ani tak blonďatej ,,Adonis“ Damon, jako parádní bukvice Douglas, kterej je fakt (jak jen to do prdele říct – hele zklidni se, to není sexistická narážka…) k sežrání. No a samozřejmě příběh. A i když vím, že to už po druhý nedám, můžu tuhle teplou romanci doporučit všem milovníkům nevšedních vztahovejch dramat. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Paměti Scotta Thorsona, vydané v roce 1988 pod názvem ,,Behind the Candelabra: My Life with Liberace“ jsem nečetl. 2.) Rád si nechám šahat na kandelábr. 3.) Thx za titule ,,petroniuss“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(29.9.2013)

No tohle. Soderbergha jako režiséra vůbec nemám rád a navíc ve spojitosti s tématem jsem čekal slabý a otravný film, ale tohle mě překvapivě hodně bavilo. Příběh sice tisíckrát viděný a nemá čím překvapit, ale Soderberghovi tady stejně šlo spíše o dokonalé naplnění škatulky životopisného filmu se všemi jeho proprietami, což se povedlo. Velmi suverénně a stylově natočené i zahrané, montážní scény s hudebním podmazem skvělé. Ale nejlepší byl Rob Lowe, vždy když se jeho hlava objevila v záběru, tak jsem chytal záchvat smíchu :). Jenom ten konec s létajícím Douglasem byl už fakt trošku over the top.(28.1.2014)

• - Pôvodne si mal hlavnú úlohu zahrať Robin Williams. (Sufferer)

• - Film je venovaný hudobnému skladateľovi Marvinovi Hamlischovi, ktorý k nemu zložil hudbu a ktorý zomrel v auguste 2012. (moviefilm)

• - Hlavní roli měl původně hrát Nicolas Cage, který chtěl na post režiséra dosadit Miloše Formana. Ve stejné době společně plánovali ještě životopisné drama Amarillo Slim, ale i z toho nakonec sešlo. (Edgerton)