Douglas to dokázal. Toto byl ďábelský herecký výkon. Nebudu raději pitvat, jak moc musel pro tu přirozenost homoprojevu sahat do svých osobních zkušeností, ale ať už se Matt Damon špulil a prdelil na kameru sebevíc, nesahal tomu starýmu prasákovi ani po kotníky. Výborná ukázka toho, jak se na geniálním hereckém koncertu nechá postavit celý film. Páč samotný životní příběh nevkusné estrádní transky z konce sedmdesátých let zas tak zajímavý není. Pustíte-li si jakékoli video Valentina Liberaceho, odnesete si přibližně stejný umělecký zážitek jako z Mupet show. Asi by mi bylo milejší absolvovat okresní přebor v imitaci Elvise, než jeden Liberaceho "koncert" a kdyby bylo úplně nejhůř, vydržela bych raději i čtvrt hodinku Eltona Johna, nicméně tím nechci případné zájemce nikterak odradit. Tenhle film je stejně především natřískaný romantickým gay dramatem a spolu s vynikajícím Douglasem tudíž výborná zábava.(28.6.2013)

Douglas, Damon i Lowe jsou vynikající, což je nakonec pro film spíš špatně. Soderbergh všechno postavil na hereckých výkonech a campové stylizaci a na své oblíbené formální hrátky zapomněl. Až mě překvapovalo, jak často se tu pracuje s obyčejnou figurou záběr/protizáběr, na kterou Soderbergh před časem frustrovaně nadával. Nízká hloubka ostrosti se až na výjimky (Damonovy hysterické stavy atd.) podřizuje neviditelnému stylu, který akcentuje mluvící postavy a pozadí za nimi rozostřuje. Trochu podvratné to je, ale ne tak, abych si to užíval. Od Soderbergha bych čekal větší ozvláštnění žánru, takhle to mezi ostatními biopiky příliš nevyčnívá a navíc přebírá některé jejich nešvary (lineární vyprávění, předvídatelnost).(29.5.2013)

Duo Douglas/Damon je dokonalé. Ti dva se přímo rochní ve svých postavách, Soderbergh je vede jistou rukou a všichni se u toho královsky baví. Liberace! nikdy nesklouzne do parodie, nikdy nespadne do bahna různých homoušských komedií a přesto je zábavný. Fakt, že jde o příběh podle skutečné události, kde stárnoucí klavírní virtuóz klátí šesnáctiletého hošíka (s nevinou tváří dvaačtyřicetiletého Matta Damona), dává celému snímku úplně jiný rozměr. Celé vztahové trable jsme viděli několikrát, geniálně vygradované partnerské hádky, ztráty a emocionální hroucení, to všechno už tu bylo, ale garantuju vám, že ne takhle. To podání, tohle jsou oskarové výkony dámy a pánové. Dokonce bych řekl, že Liberace je Douglasova nejlepší postava za několik let. P.S: Co se týče žen, je tam snad jenom uklízečka. Tohle je výhradně pánská záležitost. Tak do toho hošani, neváhejte a jděte do toho. - Udělám, cokoliv chceš... ty stará bláznivá buzno. To přece víš. - Jen mě miluj.(18.7.2013)

Douglas zatím nejlepší, na plátně stvořený gay, jakého jsem kdy viděla. Z dálky by stačily jen jeho mluvené projevy, aby jeden s určitostí dokázal říct, že je od hlavy až k patě převlečen v barvách duhy. Spolu s věrohodným Damonem jsem nevěřila, že si to se starším kolegou někde nerozdává za nepřítomností kamer. Za excelentní herecké výkony všech přítomných, kostýmy a výpravu jsem mile nucena dát za celé homodivadlo nejvyšší počet hvězd(3.11.2014)

Co na to říct? Život hvězd není procházka růžovým sadem, ač to tak vypadá a nabádá okolní svět k závisti. Zvláštní příběh o zvláštním člověku, který přes všechny své manýry a rozmary, žil naplno a život užíval plnými doušky. To už je k závisti pořádný důvod, ne jeho tantiémy, bohatství, sláva, ale..."Miluji tě nejen pro to, kdo jsi, ale pro to, kdo jsem já, když jsem s tebou. Miluji tě, protože jsi toho udělal tolik, abych byl šťastný. Udělal jsi to jen tím, že jsi byl." Životy slavných hvězd podobné jako vejce vejci, jsem zvědavá jak se někdo někdy popere s tím JEHO. Snad to zvládne se ctí bez ohledu na cokoli!(21.6.2013)

• - Snímka mala pôvodne vyjsť ešte v roku 2008, avšak nakrúcanie muselo byť odložené kvôli liečbe rakoviny Michaela Douglasa. (Sufferer)

• - "V jedné scéně musím vylézt z bazénu, jít k Michaelu Douglasovi, obkročmo si na něj sednout na lehátku a začít ho líbat. A v tom scénáři nejde o žádnou pusu, museli jsme se líbat pěkně vášnivě. Michael ale líbal úžasně," doplnil k natáčení Matt Damon. (Saur.us)

• - Liberaceho (Michael Douglas) vilu v Las Vegas představuje dům, který v Los Angeles vlastní Zsa Zsa Gabor. (kenny.h)