Tradiční biografie o netradičním člověku. Nad vodou to drží herecké výkony obou pánů. 7/10(7.6.2013)

Místy až humorné scény, hlavně tedy hádka o tom kdo bude dělat mamku a kdo taťku :) Vždycky jsem toužil vidět scénu, ve které si Damon pěkně "dává" Douglase :) Ten film se zase tolik nedá brát vážně, protože mě to přišlo i poměrně místy zábavné. Každpopádně hošani odvedli skvělej výkon a Steven jen potvrdil že je možná nejlepší druholigový hráč na scéně. Těch filmů, kterýma mě za ty roky dokázal pobavit začíná nebezpečně přibývat. 75%(4.11.2013)

Behind the Candelabra bývá tma, v které dokonce i Liberace mohl být pokládán za heterosexuála, a jeho milenec za adoptivního syna, byť z toho nakonec v duchu úsloví panská láska po zají(č)cích skáče moc nevytřískal. Moje do Michaela Douglase posledních třicet let zamilovaná matka strávila většinu filmu s hlavou v dlaních, ale s obvyklou svorností budoucím haterům, co zde budou ostentativně vyjadřovat své homofobní zhnusení, vzkazujem, ať se jdou zklidnit ke svému oblíbenému lesbickému pornu.(14.6.2013)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(31.5.2013)

Douglas, Damon i Lowe jsou vynikající, což je nakonec pro film spíš špatně. Soderbergh všechno postavil na hereckých výkonech a campové stylizaci a na své oblíbené formální hrátky zapomněl. Až mě překvapovalo, jak často se tu pracuje s obyčejnou figurou záběr/protizáběr, na kterou Soderbergh před časem frustrovaně nadával. Nízká hloubka ostrosti se až na výjimky (Damonovy hysterické stavy atd.) podřizuje neviditelnému stylu, který akcentuje mluvící postavy a pozadí za nimi rozostřuje. Trochu podvratné to je, ale ne tak, abych si to užíval. Od Soderbergha bych čekal větší ozvláštnění žánru, takhle to mezi ostatními biopiky příliš nevyčnívá a navíc přebírá některé jejich nešvary (lineární vyprávění, předvídatelnost).(29.5.2013)

• - Aby Matt Damon (Scott Thorson) vyzeral mladšie, nosil parochňu. (Sufferer)

• - „On bol neuveriteľný. Dokázal ľudí zabaviť tak ako Elton John spolu s Madonnou, predtým, ako prišli Elton John s Madonnou,“ povedal Soderbergh a ďalej dodal: „Mne ide o to ukázať, že bol výborným, ozaj talentovaným klaviristom.“ (Sufferer)

• - V úlohe milencov si pri nakrúcaní veľa zábavy užili heterosexuálni herci, ktorí prešli mnohými maskérskymi premenami. Na začiatku sa 42-ročný Matt Damon zmenil na 17-ročného Scotta a 68-ročný Michael Douglas na 57-ročného Liberaceho. So svojimi hrdinami postupne zostarli o desať rokov. (peiton)