Teena Brandonová, děvče z malého městečka, utíká po krádeži auta před spravedlností. Při té příležitosti si změní jméno na Brandon Teena a spolu s tím kompletně změní svou osobnost. Teena má totiž už dlouho pocit, že se narodila ve špatném těle. V obrovských zmatcích, které provázejí její přeměnu se seznamuje s dívkou jménem Lana, která fatálně vstoupí do jejího života. Po krátké romantické známosti se Lena doví celou pravdu - policie totiž zatkne "Brandona" a uvězní ho v ženském oddělení. Vyjevit těžkou pravdu milované osobě je pro Teenu nadlidský úkol, ale ukáže se že pravda její vztah s Lanou neohrozí. Bohužel do situace zasáhne Lanina rodina - která vyrovná účty za "zrazenou Lanu" po svém... Film vznikl na základě skutečných událostí a neskutečně věrohodný herecký výkon vynesl představitelce hlavní role Oscara v roce kdy Cenám Akademie dominovala Americká Krása. (oficiální text distributora)

Rathalos

Hilary Swank a jej mozno zivotna rola,neskutocne silna drama,ktora vas nenecha chladnymi,hrozne,co ludia dokazu urobit a ten zaver,no klobuk dole...:-) ()

Barak

Nikterak pěkná Hilary Swank (herečka je to ale výborná) se změní v nepěkného Brandona - ale kluk to je. Chyběla mi tam propracovanost Teeaniny postavy, větší hloubka.. takhle to byla jen holka, která se převlíkala za kluka a chtěla zapadnout do party a získat si lásku Lany. Když už má divák prožít nějaký příběh, tak ať se do toho taky může dostat. Kluci nepláčou je sice možná až moc dlouhý, ale v závěru parádně graduje a je na co se dívat.... 9/10 ()

Dimo

Zlé, jako celý svět okolo nás. Ach jo. Film je výborný, plný nepochopení a lidského neštěstí. Stojí za to vidět, dobře zpracované, výkony herců kvalitní. Žádný happy end, žádné poplácání po duši. Trýznivost a neštěstí, hlavně toto nám film nabídne, ale i v tomto kyselém prostředí vyroste čistá láska. Viděl jsem rád, ale znovu už nechci, alespoň to mi říkají mé čerstvé dojmy. ()

Ziggy Zagg

Film se rozjížděl sice pozvolna, ale o to víc pak gradoval ke konci. Hilary Swank se své obtížné role zhostila na výbornou, až mi někdy běhal mráz po zádech a věřil že je to kluk. Muzika, kamera, herci ve vedlejších rolích - vše do sebe báječně zapadlo. ()

Gabretta

Stále si lámu hlavu nad tím, jak lze udělat z jinak poměrně půvabné Hilary Swank tak věrohodného kluka? Silný příběh o lidské identitě v nesprávném těle. ()

UniqueNett

Jedno z nejsilnějších dramat, jaké jsem kdy viděla. Vynikající herecký výkon H.Swank netřeba komentovat, vše už tu bylo řečeno a mně nezbývá, než souhlasit. 100%! ()

Adiemus

Kdybych viděla tenhle film před Transamerikou a Priscillou, královnou pouště, asi bych dala vyšší hodnocení. Ale takhle - až na Hilary Swank mi nikdo nepřišel extra výrazný. ()

derewi

Zprvu nudné a neuchopitelné. Časem nabírají emoce a krutost na obrátkách. Děsivý a pohlcující závěr. Film o tom, že i tolerance má své meze. O necitelnosti, nepochopení okolí. Na druhou stranu byla zdokumentována i druhá strana mince. Teena/Brandon si byl(a) vědoma možných následků. ()

AngelG

Tento film je pro mě už po nějaký ten pátek mezi top ten a vcelku často si ho pouštím.. Je to neuvěřitelně realisticky zpracované a herci zde naprosto excelují..! nejde tudíž napsat, že je to vrcholný výkon pouze Hilary, protože já osobně pokládám výkon každého z herců zde, za vrcholný.. jen je škoda, že se filmy jako je tenhle, netočí víc.. ()

IPajule

Opravdu mistrovské dílo, tolik napětí jako na konci, úžasný. Tragický konec, který mě zklamal, čekala jsem trochu jiný závěr, ale vše do sebe zapadalo jak kolečka v hodinách. Hilary Swank si opravdu zaslouží obdiv za ten herecký výkon. ()

solcik9

Velice zajímavý příběh doplněný dechberoucími scénami. Těžko uvěřitelné, že se to doopravdy stalo, ale každopádně klobouk dolů před Hilary Swank. Určitě její životní role! ()

Razzor_82

"Trpím krizí identity pohlaví." První půlka je těžká nuda. Ve druhé se to konečně rozjede až do zběsilého finále. Nevím ale Hilary Swank oslovovat jako ON mi přišlo celkem směšné. Má výrazné ženské rysy v obličeji. 6/10 ()

Vabr

Obsah lákající na pořádné drama s ožehavou tématikou trans lidí mě navnadil na výbornou záležitost, potlesku se však zdržuji. V prvních 10 minutách mě zklamává vizuální, herecká (ne Hilary Swank!) i dějová stránka filmu (připomínám, že ve stejném roce vyšlo Girl, Interrupted!!!) a už lituji potenciálu, kterého nebylo na 100 % využito. Palčivou situaci hlavního hrdiny Kimberly Peirce nevystihuje dostatečně dobře a skupinka jeho přátel je dost zvláštně představena, což má za následky neoblíbení jakékoliv postavy, natož pak vcítění s osudem Brandona. Dějově řídký průběh mě moc neoslovil a závěr mě spíše zvedl ze židle, protože přesně takové nemám v oblibě. Dojde k vyvrcholení, kde násilník zničehonic hrdinu obklíčí, nato vytáhne úplně náhodně a zničehonic zbraň, v amoku zastřelí hlavní postavu a konec. Přijde mi to jako hloupé řešení, když je nízká kreativita a úsilí o obstojnější finále než random zastřelení postavy. Jinak, Hilary Swank vypadala velice věrohodně jako kluk, smekám a její herecký výkon oceňuji. Vyhodnocení: Doporučuji Dívku, pokud máte tuto tématiku rádi ()

zapalik

Byl jsem na filmu s kamarádkou a jejím přítelem. Další tři hodiny jsme spolu prostě nemohli mluvit, museli jsme si ten film prožít znovu sami v sobě, pochopit ho. Takový silný zážitek z filmu člověk nemívá každé desetietí. Je dobře, že kromě miliard pokusů o rezesmání lidstva Amerika čas od času vyprodukuje i dílo, které nás donutí zamyslet se nad naší vlastní snášenlivostí: ať už ke gayům, lesbičkám, nebo Romům, či prostě jen lidem, kteří vybočují třeba jen tím, že nosí v padesáti pubertální elasťáky Tohle neberte vážně: nebýt větších rozměrů Hilarina zadečku, vážně bych netušil, že je to holčička ::-))) ()

Chloe Moretz krví zbrocená

Chloe Moretz krví zbrocená

31.03.2012

Dětská hvězdička, která vlastně v dětských filmech nikdy moc nehrála, nám rychle dospívá. V upoutávkách na Temné stíny jí Johnny Depp doporučuje, aby „ta rodidla nenechala více zahálet“. S dospíváním… (více)

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech