Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

Happens

Film začíná jako cool film o člověku, co má všechno skoro až na styl Vlka z Wall street, nicméně pak vše nabere obrátky do typů filmu o psychopatickém vrahovi místy s krimi nádechem, aby skončil v romanticko-napínavém rozpoložení. Brilantní filmová práce, která neponechá diváka znuděného. ()

Claw

Na jednu stranu dobré, zajímavé a zábavné, na druhou stranu tak nepředvídatelné, až to někdy bolí, "kostrbaté" a v mnoha zásadních detailech nedodělané a neuhlazené... Začátek něco napoví, aby se film pak rázem několikrát úplně dějově přehoupl. Finále super, ale třeba ta scéna se psem a traktorem mi přišla jako špatný vtip a do tohoto filmu naprosto nepatřící. Kromě těch několika žánrů je to chvílemi také komedie. Krásná příroda je již standard. O žádnou pecku se nejedná, ale je to v pohodě... /60%/ ()

iamek

Parádní severský thriller ! Ze startu to žádný zázrak není, ale jak se pak začně Brownovi všechno hroutit jako domeček z karet, je snímek napínavá a místy i zábavný. Závěr je sice trošku přehnaný, ale připomínalo mi to místy Tarantino style a ten ja rád, takže jsem to nějak neřešil. ()

Chrustyn

Na první pohled nenápadný, rozjezdem pomalý ale ve výsledku propracovaný a napínavý severský thriller, který se nebojí přitlačit na pilu a diváka dokáže udržet v napětí prakticky po celou dobu trvání filmu. Zamrzí jen pomalejší začátek a slabší vyústění. ()

klerik

70%. Z počiatku mi vadila určitá netradičnosť tohto trileru. Hlavný hrdina totiž nieje práve symaťák. Ale práve to robí neskôr z filmu zaujímavý kúsok. Zápletka trochu preplácaná a trochu narýchlo vysvetlovaná. Severský prístup má stále efekt inakosti, takže celkovo solídny triler... Švédske MUŽI, KOTRÍ NENÁVIDIA ŽENY bolo viac podľa môjho gusta... ()

classic

Mám v obľube škandinávsku kinematografiu, ktorá má povzbudzujúce účinky, ako by som trebárs vypil na ex - Red Bull, čo dáva krídla, krídla okrem toho dostáva i istý biznisman Roger Brown, ktorý má výbornú robotu, v ktorej zaviedol povýšenecký prístup, taktiež disponuje nádhernou blondínou Dianou, ktorá je jednak jeho manželkou, alebo je výškovo nad ním, čo nepredstavuje väčší problém, ktorého by sa zľakol. A samozrejme vlastní luxusnú a špičkovú vilu, ktorá vonia extrémnou noblesou a drahotou. Manželku zásobuje všelijakými hmotnými pozornosťami, ktoré pozostávajú z druhej, bočnej profesie, ktorá spočíva v špecializovaní sa na drahé obrazy, ktoré kradne svojim majiteľom, pričom mu s radosťou vypomáha skorumpovaný policajt, ktorý je pohotový vo vypínaní alarmov... Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by sa nasledujúca zákazka netýkala človeka menom Clas Greve, pričom ak by som mu za krstným menom pridal ešte jedno malé - s, tak by to znamenalo - TRIEDA, kde sa on aj tak chová, lebo odkedy ho Roger spozná, t. j, od okamihu, keď mu ho predstaví manželka na akcii v galérii, tak sa naň nalepí, ako voš, takým spôsobom, že chce ísť k nemu na JOB, že by mu ukradol vzácny obraz, tak sa aj stane, že nasledujúce hodiny pôjde Clas po ňom s pocitom, aby ho zlikvidoval. Začína sa zbesilý HON, hra mačky s myšou, kto z koho, počas toho bude veľa mŕtvych, ktorí boli toho svedkami...Class, nechajme mu teda dve s, je vo výhode, lebo Rogerovi nastrčil cez jeho milenku - sledovacie zariadenia, ploštice, preto mu vždy dýcha na chrbát ! Netušil som, že Morten je takto ostrý režisér, už ma zaujal svojim anglickým debutom - Kód Enigmy, ale toto je predsa, iná šálka kávy ! Výborný a strhujúci film s dostatočným čiernym humorom, ktorý ma priklincoval do sedačky ! ()

Jirka_Šč

Velmi kvalitní, drsný krimithriller (na rozdíl od komentářů a recenzí jsem nevnímal ani tak humor, jako spíš momenty, které mě napřímily na židli). Chci vidět znova! ()

Yardak

Žánrový severský mix, jenž se z jednoduchého thrilleru stal pěkně zamotaným krimi-thrillerem:-)). A k tomu byl ještě perfektně okořeněn černým humorem (musím se přiznat, že mě hnedka napadlo několik filmů kvůli pár scénám - např. Shut Up and Shoot Me, Jedna ruka netleská). Herecká dvojka hrála skvěle, režie též na dobré úrovni a k tomu příjemná hudba. Nakonec je to za pěkné 4 hvězdy. Sever umí překvapit:o)). ()

mcb

Vcelku působivý žánrový hybrid, kterému chybí, na svůj původ, překvapivě málo nadhledu a lepších dialogů. Takhle je to nenáročná jednohubka na norský způsob, u které se dá jednoduchým způsobem pohlédnout na to, do jakých vyhrocených situací se může člověk dostat. Být celý film roztomile absurdní jako jízda traktorem, určitě by se do paměti vepsal významnějším způsobem. 7/10 ()

heyda

Lehce humorné, ale především hodně napínavé a o nic méně krvavé. To, co je však na tomhle thrilleru nejlepší, je chytrost. Už dlouho jsem neviděl film, který by byl tak skvěle vymyšlený od začátku až do konce. Přemýšlím a přemýšlím, jestli se dá najít vůbec nějaký zápor...no jediné, co bych možná já osobně změnil, je ten nadnesenější úvod a závěr. Kdyby to fungovalo čistě ve vážné rovině, asi bych měl z toho tíživější pocit. Avšak nepovažuju tu odlehčenost za něco, kvůli čemu bych musel nezbytně snižovat hvězdy. Jen bych byl - jako milovník hororů a thrillerů - spokojenější s vážnějším provedením. 90% ()

mat.ilda

Už samo severské pojetí vyráží tomuto sofistikovanému filmu punc originality, který hravě dotváří hrdinova průhledná a přitom nevyzpytatelná tvář i nevtíravá, klasicky filmová hudba. Pravdou je, že zejména od scény s traktorem docházelo k podezření na prudké vybočení z žánru (zřejmě druh norského humoru), ale beru to tak, že i život může psát thrillery a ten úlisný zmetek se silným žaludkem si všechny ty nezáviděníhodné a místy hodně nechutné situace, co prožil, zasloužil, stejně jako prozření, které mu bylo odměnou. A i já si odnáším nový poznatek - Norové jsou možná ještě odolnější než Američani, alespoň ten jeden:-) ()

rollman1

Někdo krade železo ( Viď Toncku ?), Někdo obrazy. Norové se zase předvedli a představují skvělý, napínavý thriller jako prase. Od začátku se rozplétá klubko lstí, zvratů a nových informací, že to nebudete chápat. Nebezpečí číhá všude, kam si jen náš "obrazový Dežo" prdne a není úniku. Až do konce nebudete vědět na čem jste. Pro mě super podívaná, u které jsem skoro nedýchal a čekal jak to vlastně celé dopadne. Objeví se i jedna pěkná krvavější scéna a celé to skončí výbornou pointou. Poznámka : Hlavní hrdina vypadal jak pulec. ()

Nettrass

A pak, že od Vikingů z Osla nic zajímavého vevypadne. Z Osla vypadlo. Oslík se otřepal a máme tu perfektní thriller. ()

jojinecko

Severský guláš, ktorý v sebe mixuje všetko možné a robí to skvele. Seriózne chvíľky striedajú tie absurdnejšie (pri niektorých scénach mi dokonca mimovoľne napadol John Rambo:), napätie by sa v určitých momentoch dalo krájať, do toho crazy špecifický severský vtípek..a tak dokola, twist strieda ďalší prekvapivý moment a divák nevie, čo bude nasledovať. Perfektne zapadol nórsky "Steve Buscemi" v hlavnej úlohe. Jeden z kandidátov na americký (zbytočný) remake? ()

Flego

Severský príval drsnej akčnej jazdy, všetko namixované s dôvtipom a inteligenciou. Ozdobou celého príbehu je vzrušujúca nápaditosť, taká chýbajúca a prepotrebná v amerických filmoch. Neviem, neviem, či som niekedy videl lepší nórsky film...4+ ()

sharky

Po dobrém rozjezdu přichází příliš mnoho WTF momentů, abych mohl film ocenit. Ale uznávám, že má celkem promyšlený konec. ()

Kmotr

Chytrá a podmanivá krimi, které nechybí a na kráse jí přidává skandinávský humor. Co je na tom filmu nejlepší? Nezahlcují ho zbytečné dialogy, vtíravá hudba ani nedůvěryhodné postavy. Je nebitý napětím, černým humorem, pokládá i závažné otázky pro intelektuální část publika a hlavně je úplně jedno, jak dobře je film natočení, protože dech bere především důmyslnost jednotlivých situací a samotná zápletka. Kdybych měla tu možnost, nejdříve bych si přečetla knižní předlohu. ()

Jinny

Roger Brown si... přivydělává bokem a my sledujeme, co všechno to způsobí. Příběh se vyvíjí relativně originálně, zato motivace postav a některé situace nejsou. Aksel Hennie se podobá Christopheru Walkenovi a podobně i hraje a naštěstí pro film ze scény skoro nesleze. P.S. Chlap, který je od hlavy k patě od sraček (doslova), řídí během automobilové honičky kombajn, co má vpředu nabodnutého psa? WTF! ()

Roman.Ticka

Filmy které mi převrátí mé chabé vnitřnosti naruby, nemyslím násilím ale důmyslným scénářem, si zaslouží jedině plnou nálož. O precizní filmařině včetně soundtracku ani nemluvě. Už v průběhu jsem si skládala plno chytropouček o napoleonském komplexu, blbé blondýně, namyšleném Holanďanovi, kterému zavoněly norské broskve a zabedněných policajtech. Až na jednoho fízloskřeta, který před komplexy upřednostnil školu hrou. Ten brzy odpad a rozviklal mi tím první zoubek, pak děj gradoval až nabral obrátky, které mě smetly, zmátly a všecky zuby jsou venku. Jak bylo nenápadně řečeno na začátku, všechno podstatné stojí a padá na slově REPUTACE. Tak tak a néé že néé jinak.;-) ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011