Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

• Velká Británie Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (více)

Wallace, roztržitý vynálezce milující sýr, a jeho věrný pes Gromit. Plastelínoví hrdinové mimořádně úspěšné a Oscarem oceněné série krátkých animovaných grotesek se dočkali celovečerního příběhu. Ocitají se v první obranné linii, která má chránit výstavní zeleninu obyvatel městečka před králíky a jinými škůdci. Jako Hlodobrana si vedou velmi zdatně a s úspěchem brání výstavní kousky, s nimiž se mají pyšní pěstitelé zanedlouho zúčastnit tradiční výstavy Obří zeleniny. Mimo jiné i svým vynálezem nazvaným Norocuc, kterým vycucnou králíky z nor a odvezou si je domů, kde je zavírají do sklepa a obětavě se o ně starají. Wallace současně dokončuje nový vynález, který dokáže vysát z hlavy všechny nežádoucí tužby. Doufá, že s jeho pomocí zbaví králíky touhy po zelenině, a pak je bude moci pustit na svobodu... (TV Nova)

ghatos

"Ve dvaatřicátým byli slimáci velcí jak prasata" :) . Posvátnou zahrádku chce zneuctít monstrum z těch nejhorších nočních můr...ano, je to zábavné :) . 79%. ()

Jaro.Krafcik

Kde sú tie časy čo som pozeral Wallace a Gromita na Hbo každý víkend. Dnes je síce pondelok, ale veľkonočný. A nejaká súvislosť so Zajacom musí byť. Táto dvojica prišla aj na netflix. Síce už neponúkla dabing ale to som si v tejto službe už zvykol. Vynikajúca animácia a ani pri takej celovečernej stopáži sa človek nenudil. Detektívno- hororový nádych tomu sedel výborne. Aj keď som pointu spoznal už v polovici filmu, ešte predtým než ju odhalili. Odkaz na King Konga bol podarený. Tvorcovia sa museli na tomto animáku poriadne namakať. 5* ()

Ludivitto

V záplavě 3D animace na mě působila Parkova plastelína jako balzám. N. Park to znovu dokázal! Spousta skvělých scének, narážek, odkazů na filmové hity, nabušené finále a Ralph Fiennes jako dokonalý snob Victor Quatermaine:) ()

Nepi

Úžasný animovaný film od tvůrců Slepičího úletu,který je skvěle propracovaný a vtipný.Wallace a Gromit jsou prostě dvojka,na kterou je radost koukat... ()

spikey1

Ohromné! zábavné a nahláškované jako skoro nic jiného. Omyl jako cokoliv od úžasných Aardmanů. Amerika má totiž Pixar a británie Aardmany. Jejich specifický druh plastelínové animace nikdo nepřehlédne, a Wallace s Gromitem znají už snad všichni, dokonce jsem chtěl kdysi použít jméno Gromita jako svůj první Nickname na chatu, jenomže jsem si to zkomolil a byl ze mě Gervais:))), ovšem výpověď o tom jak silně na mě tahle dvojce zapůsobila je snad jasná, když se navíc sejdou ve svém prvním celovečeráku, je o zábavu postaráno. ze zajíců se budete válet po zemi smíchy a hlášky Vás nenechají vychladnout ani v jiných pasážích. ()

latvar

Gromit s panem Wallacem tentokrát jako odchytávači králíků, nemělo to kvalitu jako O chloupek nebo Nesprávné kalhoty, ale i tak to byl skvost. ()

solskjaer

Pořádná nálož humoru, s charakteristickou příchutí Wallace a Gromita.Tyhle dva prostě žeru, jejich charizmatické grimasy jsou prostě kouzelné. Prokletí králíkodlaka je dobrý film, ovšem nutno podotknout, že snad úplně všechny krátkometrážní snímky Wallace a Gromita jsou zábavnější. Opravdu nevím čím to je, scénář je parádní, W a G jsou stále nepřekonatelně vtipní, bohužel zábava trošinku opadla. I přes to jde o výjimečný kousek, který je několikanásobně lepší než jakýkoliv moderní animák. ()

Houda666

Po animátorskej stránke umelecké dielo, no po obsahovej stránke zas „len“ tradičný Wallace s Gromitom :(. Dosť ma mrzí, že sa Nick Park doposiaľ nepodujal vytvoriť animák pre dospelých ... ten by ma isto viac oslovil. Dlho som váhal s hodnotením, no asi si predsa tento film 4* zaslúži. Hodnotenie: 70% ()

Sdoom

Odlehčená a ujetá, přitom velice inteligentní komedie/parodie na všechno možné. Některé nápady jsou opravdu skvělé, některé malinko pokulhávají, ale vesměs jsem se výborně bavil po celou dobu. Nejvíc jsem si oblíbil Gromitovu minimalistickou mimiku, která ovšem vždycky dokázala naprosto přesně vyjádřit danou situaci. :-) Animace je vskutku originální a tak nějak myslím, že se přesně hodí k takovému typu animáku. Pěkné 4 hvězdičky. (HD, orig.) ()

Melios

Nie je tajomstvo ,že Wallace a Gromit sú mojou srdcovkou (rovnako ako jejich predchádzajúce projekty - Grand Day ,Close a shave...). Ak ste doteraz nepočuli o tejto dvojici ,neviem potom ,prečo toto čítate a mrháte svojím drahoceným časom (radšej si pozrite film ). Vždycky som si myslel ,že nemôže existovať niečo ako detská paródia ,ale ževraj môže... Tento film symbolizuje celé moje detstvo a dôvod ,prečo som tak moc posadnutý Veľkou Britániou a znechutený USA. Tento film ,mi spravil môj súčasný hudobný vkus ,usmernil moju ľudskú osobnosť a totálne si ma omotal okolo prsta. Je to dôvod ,prečo milujem artove a amatérske filmy. Tento film je pre mňa všetko a som ním posadnutý....Humor sa stal legendárny ajkeď je veľmy vážny - ďaľšia vec ,čo mi prischla a to je extrémne suchý humor. 100% - moje vlastné guilty pleasure. ()

JADIM

Pre človeka netrpiaceho spomienkovým optimizmom voči tejto sympatickej dvojici, je to úplne bežný znesiteľný animák s nie moc špeciálnym nápadom. Dostala ma však scéna, kde sa Wallace škerí s prilepenou tvárou k oknu. 5,5/10  ()

Bobek15

Rozprávka Wallece a Grommit ma prekvapila výnimočne peknou, ale hlavne originálnou (alebo nie často používanou) "plastelínovou" animáciou (tie ústa a zuby nemali chybu). Ďalej by som chcel pochváliť tvorcov za to, že Grommitovi nedali hlas, čo v konečnom dôsledku pôsobilo oveľa vtipnejšie a niektoré scény, v ktorých si musel poradiť len posunkami a mimikou boli fakt super! Takže pekná rozprávočka so značnou dávkou akcie (vrátane toho efektného výbuchu) v posledných dvadsiatich minútach, ktorá dodala už aj tak dobrému, zaujímavému a mierne napínavému deju tú správnu atmosféru a napätie. A do toho všetkého nám hrala pekná hudba Hansa Zimmera. Takže niet čo dodať!!! Azda len toľko, že jediné čo sa mi nepáčilo a považujem za negatívum, bola podľa mňa nie veľmi pekná a vydarená postava Králikodlaka, čo však tvorcom popri ostatných plusoch odpúšťam.:) ()

uzzi

Wallace & Gromit porážejí i ty nejlepší naleštěné animáky z júesej. Úžasná porce humoru a skvělé animace. Vše je dotažené v rámci daného žánru téměř k dokonalosti. Nepřekonatelný ostrovní humor a nadsázka a to vše v balení plném vizuálních hrátek a krásně vygradovaných scén. Tahle dvojice doufám nekončí, byla by to škoda. ()

KoRner

Dobrý nápad aj všetko ostatné, ale chýba mi tam čosi ako vtip. Párkrát som sa pousmial ale to bolo asi tak všetko. 3* sú za geniálneho Gromita ()

Kanibal

STudio Ardman pravděpodobně drží práva na nenásilnou, nekončící srandu a hojně jich v dílech užívá. Tahle plastelína člověka pohltí a dokonale pobaví. Boží. ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí