Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

• Velká Británie Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (více)

Wallace, roztržitý vynálezce milující sýr, a jeho věrný pes Gromit. Plastelínoví hrdinové mimořádně úspěšné a Oscarem oceněné série krátkých animovaných grotesek se dočkali celovečerního příběhu. Ocitají se v první obranné linii, která má chránit výstavní zeleninu obyvatel městečka před králíky a jinými škůdci. Jako Hlodobrana si vedou velmi zdatně a s úspěchem brání výstavní kousky, s nimiž se mají pyšní pěstitelé zanedlouho zúčastnit tradiční výstavy Obří zeleniny. Mimo jiné i svým vynálezem nazvaným Norocuc, kterým vycucnou králíky z nor a odvezou si je domů, kde je zavírají do sklepa a obětavě se o ně starají. Wallace současně dokončuje nový vynález, který dokáže vysát z hlavy všechny nežádoucí tužby. Doufá, že s jeho pomocí zbaví králíky touhy po zelenině, a pak je bude moci pustit na svobodu... (TV Nova)

Xylobalsam

Šel jsem do kina velice natěšený, ale film mě nijak výrazně neoslovil, jako mých pět kolegů po mém boku. Standartní animák, před dvěma lety bych možná dal klidně plné hodnocení, ale teď už mě tyto filmy docela nudí, protože v podstatě jsou neustále o tom samém a ani tato občas humorná dvojka nic nového do žánru nepřináší. ()

gonzo

Plastelinový balzám v době počítačových animáků bez duše. Místy horrorový příběh je bohužel trochu natahovaný. W&G nejlíp fungujou v krátkometrážní formě, ale i tak je Prokletí Králíkodraka vysoce nadprůměrný a zábavný animák. ()

danio

Musím říct, že na nové příběhy Wallace a Gromita se vždy moc těším, ale tentokrát mě film trošku zklamal. Ne že bych tu hodinu a půl považovala za ztracený čas, ale ty nápady prostě nebyly tak dobré, jako v krátkých snímcích typu Cracking Contraptions. Jako že této povedené dvojce se docela často směju, tentokrát to bylo poněkud slabší. ()

MGTka

Skvělá Parkovina, po krátkometrážních příbězích přišel celovečerní nářez ve formě firmy zabývající se ekologickým odstraňováním zeleninových škůdců. A vynález Antipesto vymývače králičích mozků, který se mírně nepovedl a vytvořil zrůdku?...Miluju plastelínu! ()

P@\/EL

Skvělý animovaný film, který zaujme poněkud nezvyklou animací. Najde se tu dostatek povedených komických situací a zajímavých hlášek, kterým se zasmějete. Nejvíc se mi ovšem líbily vynálezy našich hrdinů a úplně nejlepší byl jejich důmyslný systém v domě, který byl propracovaný do posledního detailu. Jen si myslím, že je trochu škoda, že Gromit neumí mluvit. ()

tulen

Jeden z nejlepších klasických animáků :-) Vtipný, chytrý, dokonale udělaný. Výborně jsem se bavil a zároveň pořád žasnul kolik práce si s tím museli dát, aby všechny postavičky a hlavně prostředí, ve kterých se děj odehrává, tak dokonale udělali. Využívání kamery, střihu a nasvícení ve stylu jako v hraných filmech vytváří skvělou atmosféru. A hlavně spousta nápadů a z filmu je cítit jak to autory muselo bavit. (Český dabing je taky v pohodě, jako u ostatních W&G animáků, jen ten překlad nápisu Dogfight se moc nepovedl, když už ten vtip nejde do češtiny převést, bylo lepší to nechat být ...) ()

teseth

Tak to byl opravdu zážitek, který se jen tak nestává. Do posledního puntíku promakaná animace, která vás pobaví mnoha skvělými vtípky, parodií na horory a utahování si ze všeho co dělá pravé angličany. Místy jsou scénky dotáhnuty až k satiře což animák povyšuje na něco naprosto neobvyklého. Pokud jste zastánci inteligentního humoru tak tohle je rozhodně dobrá volba na volnou chvilku. ()

Kivis

Za prvé mám moc rád tento plastelínový styl animace, za druhé humorných scén je tu obstojné množství. Obzvlášť psí letecký souboj a hledání drobáků v peněženečkách mě vždy položí. Celkově si ale nemyslím, že jsou Wallace a Gromit tak dobří "herci", aby utáhli celovečerák od začátku až do konce, i když Akademie byla jiného názoru. Aspoň, že neudělila nikomu z tohoto filmu Oskara v kategorii "herecký výkon ve vedlejší roli". Výkony vedlejších postav jsou totiž taky poslabší. Wallaceův a Gromitův agent by měl svým svěřencům doporučit, aby se zase vrátili do krátkometrážních filmů, kde patří mezi špičku. Pro celovečeráky zkrátka ještě nedorostli. Pokud jde o srovnání se Slepičím úletem, tak ten hodnotím jednoznačně mnohem výš. Hejno slepic nabízí více prostoru pro různé povahy a charaktery a tudíž i více třecích ploch a humoru. Prokletí králíkodlaka se oproti tomu točí okolo čtyř postav a zbytek městečka hraje spíše jen kompars. ()

montel

Wallace a jeho věrný pes Gromit pracují jako lovci škůdců. Nejvíce se specializují na králíky, kteří rádi ničí obyvatelům města zahrádky plné te nejskvělejší zeleniny. Wallace proto pracuje na vynálezu, který by králíky odnaučil jíst zeleninu. Při jednom z pokusů se však Wallacovi vymkne jeho práce z rukou a z hrůzou zjišťuje, že se při úplňku proměňuje v obrovského bíložravého králíka...Možná budu vypadat divně, ale mě to vážně skoro nebavilo. Příběh se mi zdál velice nudný, sem tam nějaký ten vtip celovečerák nezachrání. Sorry děcka, dávám slabší dvě hvězdy. 40% ()

RoyBatty444

Mrkvou prekladaná a akciou vyšperkovaná plastelínová zábava pre celú rodinu. S vynálezmi, množstvom skurilnych postáv a situácií. Ako už sme zvyknutí veľmi dobré natočená. ()

ado7

Anglicky humor s najlepsou plastik-animaciou,aku som kedy videl. Film pre fajnšmekrov - rozhodne to neni rozpravka :o)) ()

V-TECH

Wallace a Gromita si musí každý zamilovat. Už sami o sobě jsou to skvělá dvojka. Navíc je film plný narážek, vtípků a různých drobností, že se to snad ani nemůže nelíbit. ()

jerry_b

Před Králíkodlakem si to skvěle rozdá šavlozubá veverka s tučňáky z Madagaskaru - ale začíná mi jí být trochu líto. :-) Samotní W+G jsou skvěle natočení (ta kamera!), plní vynikajících vtipů a narážek. Jednu hvězdu strhávám za přeci jen slabší příběh - slepicím jsem držel palce mnohem víc. ()

danick

Zážitek z filmu? To nebyla vyvalená bulva, to už byl absolutní rajčur! Film samotný naprostá kulťárna s klasickou hororovou konstrukcí a opravdu překvapivými odhaleními, spoustou odkazů filmových i historických (od starých Metropolis, Drakula, KingKong, přes Dr.Jakkyla a Mr. Hydea, Od soumraku do úsvitu až k obligátnímu Matrixu nebo historickým leteckým soubojům Richthoffena alias Red Barona). Když si představíte, že všechny ty strhující akce se točily políčko po políčku, klobouk dolů. Hudba, střih (skončilo něco pod stolem? :o) , kamera, "stavby", prostě dokonalost od A do Z. Možná jsem naprosto nekritický, ale nemůžu jinak. Chystám se na WG znovu. - - - Nasazením "madagaskarských tučňáků" jako předfilm si (tedy pro určitou část publika) udělali podle mě Dreamworks medvědí službu. Kam se na Nicka hrabou, že? ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí