Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

• Velká Británie Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (více)

Wallace, roztržitý vynálezce milující sýr, a jeho věrný pes Gromit. Plastelínoví hrdinové mimořádně úspěšné a Oscarem oceněné série krátkých animovaných grotesek se dočkali celovečerního příběhu. Ocitají se v první obranné linii, která má chránit výstavní zeleninu obyvatel městečka před králíky a jinými škůdci. Jako Hlodobrana si vedou velmi zdatně a s úspěchem brání výstavní kousky, s nimiž se mají pyšní pěstitelé zanedlouho zúčastnit tradiční výstavy Obří zeleniny. Mimo jiné i svým vynálezem nazvaným Norocuc, kterým vycucnou králíky z nor a odvezou si je domů, kde je zavírají do sklepa a obětavě se o ně starají. Wallace současně dokončuje nový vynález, který dokáže vysát z hlavy všechny nežádoucí tužby. Doufá, že s jeho pomocí zbaví králíky touhy po zelenině, a pak je bude moci pustit na svobodu... (TV Nova)

pepo

Super nápadmi a odvolávkami na staré horory nabitá non stop zábava. Ale Chicken Run mi prišiel o trošičku lepší. 9/10 ()

Xmilden

Tuším že jediný celovečerák ústřední dvojice. Což je rozhodně škoda, tady by si zasloužilo pokračovat. Ve filmu je spousta nápadně nenápadných filmových odkazů. 80% ()

Phobia

Příjemně vtipná záležitost, od které jsem nic moc neočekávala (pověst sice Wallace a Gromita předcházela, ale nějak jsem se obávala, že nepůjde o můj druh humoru) a byla jsem tedy hodně mile překvapená. 85% ()

kinej

Já jsem maximálně spokojen. U Wallace a Gromita se mi líbily zatím všechy díly. Od celovečerního filmu jsem nic moc nečekal, protože například Slepičí úlet mě moc nezaujal. Prokletí králíkodlaka však považuji za nejlepší dílo Nicka Parka. Britský humor mi opravdu sedl. ()

Jhershaw

I když jsem s dvojicí W&G viděl jen Nesprávné kalhoty a tudíž se nemůžu považovat za znalce, už pro někoho možná pomalý začátek mě strhnul, od úvodní fotografické sekvence, přes zásah Hlodobrany k prvnímu otestování Norocucu atd. jsem se smál, smál a smál... Nejen úžasným fórkům, celý film díky spoustě nápadů i roztomilému zpracování je k sežrání jako ten nejlepší sýr, s tím nejlahodnějším soustem v závěru, když už jsem se ani smát všemu nestačil :-) ()

Indiana

Tak u tohodle animovaného snímku jsem se fakt pobavil, ať už co se týče jeho animace, která je od pohledu vtipná, nebo řady skvělých scén a když jsem se zrovna nebavil, tak mě to spíš dostalo emocionálně. Duo Wallace and Gromit (hlavně ten) je perfektní a většina vtipných scén stojí na nich a pak ještě na až nechutně roztomilých králících (já bych si ty svině malý musel i přes jejich neřešti nechat doma). A samozřejmě nesmim zapomenout na záporáka Victora Quatermainea, který zde poměrně často měnil své příčesky (to byste se divili, co všechno si na tu holou hlavu dal) a jeho drsného psa. Na tenhle film opravdu jen tak nezapomenu, absolutně špičková podívaná, u které se divák ani vteřinu nenudí. ()

Beckett51

Doposud jediný plastelínový film, u kterého jsem padal smíchy pod stůl a na který se můžu dívat pořád dokola a nikdy se neokouká. Od té doby chci být králíkodlakem. ()

hippyman

bohužel mě Were-Rabbit moc neoslovil, pár nápadů se najde, ale jinak jsem viděl snad tucet lepších animáků... tohle je určeno zejména těm mladším nebo nenáročným strávníkům, ideálně jako pohádka pro děti... komické situace jsou hodně čitelné, navíc jsem si prostě za celou dobu na ty příšerně ošklivý postavičky nezvyknul... ve prospěch filmu hraje příjemná stopáž, jednoduchý děj a zejména Gromit :-) 60% ()

Stegr

90% - Dlouho jsem přemýšlel, proč Wallaci & Gromitovi nedat pět hvězdiček, ale nepřišel jsem na to. Film je stejně promakaný jako jeho starší krátkometrážní bratříčkové, jen je vše prodlouženo do dvojnásobné délky, což je skvělé! Animace je propracovaná, příběh má spád a humor, ruku v ruce s různými narážkami na staré hororové filmy, je prostě kouzelný. Toho Oscara ti přeju, Nicku Parku, jen tak dál! ()

misterz

Vynikajúco zvládnutá plastelínová animácia a čo je hlavné, dejová linka ma dokázala zabávať po celý čas. Mňa i moje dcéry. Tie niektoré hlášky a "múdra" z jednej či druhej strany fakt stáli za to. Určite odporúčam. Nadpriemer. 75/100 ()

Adam Bernau

Ano, zeleninové soutěže, jimiž anglický venkov žije, si nějakého toho žánrového králíkodlaka zaslouží. Tato parodie je však jen dokonale tuctovým filmem, zajímavým jen tím, že je celý z plastelíny. Takže vlastně není zajímavý ničím. ()

Legas

Trochu otálím s hodnocením. Možná bych jednu hvězdičku ubral, ale jestli si nějaký animovaný film z poslední doby zaslouží plný počet bodů, pak to bude WaG. Proč? Pro příjemnou ruční podívanou, výtečnou hudbu Hanse Zimmera, která výrazně přispívá parodickému rázu filmu, a naprosto nepřekonatelné finále. ()

dzej dzej

Celovečerní stopáž = mírný pokles frekvence gagů, originálních nápadů a citací, přesto o parník lepší než všechny velebené 3D animované opusy. Pikatní zeleninové téma, nové vynálezy, suchý slovní anglický humor, odkazy na řadu klasických filmů (King Kong...) speciální (manželský?) vztah W+G, úžasně tvárná plastelína... další poctivý a báječný počin od Aaardman animation. ()

Jordan

wallace a gromit nicka parka sú vo svete animovaného filmu už starí známi a nielen to, je to záruka precíznej animácie, skvelej zábavy, milého humoru a vynikajúcich nápadov. celovečerný film s týmto neodolateľným párom je jeden z najlepších a najmilších animovaných filmov aké som v poslednej dlhej dobe videl. poteší malých i veľkých. mňa potešilo stopercentne. vynikajúce fóriky, "citácie" a Gromit je na zožranie. Silno odporúčam! ()

Carol Pifková

To bolo jednoducho úžasné, a navyše tento typ animácie zbožňujem ja dávam 5*, bolo to originálne, vtipné a tí rozkošní králikovia a to ich wíííí ma úplne dostalo som bola z nich na mäkko. ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí