Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

• Velká Británie Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (více)

Wallace, roztržitý vynálezce milující sýr, a jeho věrný pes Gromit. Plastelínoví hrdinové mimořádně úspěšné a Oscarem oceněné série krátkých animovaných grotesek se dočkali celovečerního příběhu. Ocitají se v první obranné linii, která má chránit výstavní zeleninu obyvatel městečka před králíky a jinými škůdci. Jako Hlodobrana si vedou velmi zdatně a s úspěchem brání výstavní kousky, s nimiž se mají pyšní pěstitelé zanedlouho zúčastnit tradiční výstavy Obří zeleniny. Mimo jiné i svým vynálezem nazvaným Norocuc, kterým vycucnou králíky z nor a odvezou si je domů, kde je zavírají do sklepa a obětavě se o ně starají. Wallace současně dokončuje nový vynález, který dokáže vysát z hlavy všechny nežádoucí tužby. Doufá, že s jeho pomocí zbaví králíky touhy po zelenině, a pak je bude moci pustit na svobodu... (TV Nova)

Anderton

Jednoznačne celovečerný vrchol Nicka Parka a jeho Aardmanovskej tlupy. Neskutočné množstvo nápadov, ktoré treba vidieť opakovane (čo som ešte neurobil, sakra) v zbesilom, gradujúcom tempe. Obával som sa tržieb, našťastie zbytočne. Niežeby odvtedy ich tvorba nejak kvalitatívne klesala, ale dostavila sa určitá stagnácia. Myslel som, že každý druhý rok prinesú novú pecku. ()

Kothy

Skvělý celovečerák o této plastelínové dvojce. Kdo je ten králíkodlak, který sežral obrovskou dýni? To se dozvíte v tomhle filmu. :) ()

swamp

Nick Park nasazuje Wallace & Gromita do celovečerního filmu a velice tím baví jak diváka, tak sebe. Jde to totiž na snímku vidět. Spousta vtípků na pozadí, poťouchlý Wallace, vše zachraňující Gromit a tajemný králíkodlak útočí na vaše mozky, bránice.. a zeleninu. ()

nash.

Přes parádní spojení plastelíny, komedie a starých horrorů, i přes tunu zábavných odkazů a vtípků, z nichž se možná dobrá polovina zařadí k nezapomenutelným, musím překvapeně konstatovat, že u Slepičího úletu jsem se bavil o nějaký ten chloupek víc. ()

Slarque

Moje oblíbená plastelínová dvojice nezklamala ani v celovečerním formátu, i když si myslím, že se k nim krátkometrážní stopáž hodí lépe. Množství nápadů a vtípků je tradičně vysoké, film je báječně a do detailu vypiplaný, báječnému dabingu vévodí hlásek Heleny Bonham Carter a výborná je i hudba. Téměř dokonalé! ()

FrodoF

Geniální, spousty vtipných detailů, narážek, citací a hlášek. Scénář také skvělý, stejně jako ta plastelínová animace. Na tenhle film se vždycky zase rád podívám. ()

Tommy987

Zábavná, často dokonca veľmi zábavná plastelínová blbostička s takým miliónom rôznych odkazov a narážok (z ktorých som väčšinu pravdepodobne ani nezachytil), coolovým Gromitom a skvostne priblblým záporákom Victorom Quartermainom. Nič viac, nič menej. U mňa čírych 8/10 a celému tomu nekritickému nadšeniu okolo moc nechápem... ()

Chrustyn

Je to skvěle udělaný, je to velká sranda, je to plný originálních nápadů ale k 5* přeci jen něco chybí. Třicetiminutový kraťasy slušely W&G o malinko více. ()

bassator

Tato mému srdci asi nejbližší animace mě dostane snad v každém filmu a když se k ní dostanou tací sympatičtí hrdinové jako tady tak to nemá chybu a snad né ani konkurenci... - 90% ()

Ghoulman

Mějte oči na stopkách - nabijte pušky zlatem, uzamkněte všechny melouny, obežeňte lilky ostnatým drátem, hlídejte pečlivě své mrkve! Hrozivé prokletí noci se blíží jako stín - přerostlé tlapky, huňaté uši tyčící se proti úplňku, přerostlé přední klofáky a nenasytná chuť po zelenině! Hrůza, no hrůza! ()

Jirka_Šč

Začíná masakr nevinné zeleniny! S odstupem času a po x-tém vidění musím toto zábavné a originální plastelínové dílko s hororovým "nádechem" ohodnotit maximálně. ()

packa

Příhody Gromita a jeho věrného pána Wallace jsem si zamiloval už dávno, proto jsem s obrovskou radostí před lety přivítal první zvěsti, že Aardmani chystají celovečerák. Ač má "nadrženost" byla převeliká, snímek překonal i moje nejtajnější očekávání. Pro mě osobně filmová událost roku! Děkuji Vám z celého srdce, pánové Nicku Parku & spol. ()

Dr.film

Příjemné a oddechové. Výrazně kvalitní scénáristicky a animačně. Toť vše, po skončení ve mě snímek výraznější nebo dlouhodoběji působící emoce nezanechal. Nic to však nemění na faktu, že jsem se po celou dobu velmi příjemně bavil. ()

sharky

Plastelínová pohádka pro malé i velké plná originálních vtípků a šikanování mile vypadajících králíků:) ()

Jinny

Film, kterému nechybějí nápady, přesto jsem se přistihla, že se docela nudím. Nick Park mě o dost víc dostal s Mezi námi zvířaty - check it out. ()

anais

Wallace a Gromit se musí utkat s králíkodlakem, který ohrožuje pravidelnou soutěž o nejkrásnější zeleninu. Tento film obsahuje neuvěřitelné množství detailů, vtípků, gagů. Je až neuvěřitelné že se to tam vešlo aniž by byla narušena celistvost příběhu. Je to neuvěřitelné, ale reálné. Stejně jako králíkodlak. Dejte si pozor na svou mrkev! ()

HellFire

Moje oblibene postavicky v nejlepsim animovanem filmu (pokud nepocitam japonske animaky), ktery sem videl. Dokonale provedeni, dokonala a pritom roztomila animace, vtipne od zacatku do konce. ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí