G.I. Joe 2: Odveta

• USA G.I. Joe: Retaliation (více)

V demilitarizované zóně mezi Jižní a Severní Koreou hledá jednotka G. I. Joe pod velením kapitána Dukea Housera dezertéra. Najdou ho a dopraví bezpečně do Jižní Koreje. Agenti Kobry Stormshadow a Zartan jsou stále na svobodě a aktivní, a i Commander a Dextro, kteří jsou momentálně ve vězení, přísahali pomstu…  V Pákistánu je po atentátu na prezidenta zmatek. Pákistán je spojencem USA a panuje tam naprostý chaos, na jeho území jsou i jaderné hlavice. Generálové navrhují okamžitou vojenskou akci, prezident povolá G. I. Joe. Ve vrtulníku si procházejí plán – hlavice jsou v montážní hale a nejdou přenášet, musejí se zlikvidovat na místě. Na místě zabijí ochranku a odvezou hlavici na vojenskou základnu USA. Nahlásí prezidentovi a generálům, že mise byla splněna a že plánují cestu zpět. Odpověď je, že plán evakuace je třeba pozměnit, ať zůstanou na místě. Prezident jde do tajného krytu a tam se zjistí, že to není prezident. Skutečný prezident je v krytu držen jako vězeň. Prezidentem je Zartan, jehož podobu změnili nanomiti. Zartan sdělí skutečnému prezidentovi, že i jednotka G. I. Joe bude co nevidět zničena. Chce, aby mu prozradil, ve kterém vězení jsou Komandér a Dextro. Duke a Roadblock na základně tuší, že něco není v pořádku. Vrtulníky, které je mají odvézt, na ně zničehonic zaútočí. Duke zachrání jednoho muže, ale sám je odhozen výbuchem. Zbytek jednotky naskáče do studny. Slyší, jak nahoře někdo mluví. Ponoří se pod hladinu, a tím se zachrání. Prezident mezitím oznamuje národu, že se jednotka G. I. Joe zpronevěřila službě vlasti. Pákistánského prezidenta prý zabil SnakeEyes a jednotka chtěla hlavice pro sebe. Místo ní bude vlasti sloužit jednotka Cobra… (TV Prima)

Jan.Mlynar

Tak tohle byl ultrasranec... Bože... The Rock by se měl snažit předstírat, že umí hrát, protože neumí. Nechtějte po něm citový vyjádření, jen ať mlátí ostatní do hlavy a tváří se u toho drsně, to jediný mu jde. A bohužel zdá se, že se Bruce už propůjčí kdejaký 3,14čovině, tohle zapotřebí opravdu neměl. ()

Kingjiri

Před projekcí jsem nic neočákaval a byl jsem připravenej na to, že snímek nelze brát vůbec vážně. Nakonec mám uplně ty samý dojmy jako z jedničky. Navíc, ušopleska Channinga Tatuma nahradil cool Dwayne Johnson a na pár hlášek se taky dostavil Bruce Willis. Příjemná akční oddechovka, u který jsem se pobavil a určitě si jí někdy pustim ještě jednou, čtyři slabší hvězdy. ()

Acrobat

„Olympus has fallen, Olympus has fallen“...“Cobra has rised, Cobra has rised.“ Bol by to vadný deň, ak by sa nablízku, v púšti, v horizonte nebeských udalostí neobjavili traja mušketieri. Svalnáč, silikónová modroočka a playboy z univerzitného tímu. Túto fantastickú trojicu páliacu spolu s ostatnými Joemi do neznáma pri Rambovskom (III) prepade umelej púšte dopĺňa aspoňže nič nehovoriaci čierny ninja a jeho pre mňa jediná sympatická partnerka Jinx. O násilne vloženom a premake-upovanom Willisovi je škoda reči, jeho vtipy, výplň kuchynského a obývačkového nábytku s hudbou miestnych šarvancov lezie na nervy. Postáv do hebrejskej aleluji, ale radostná zvesť o dych berúcom a premyslenom zážitku vyšumí pri Jon Chuovi, tvorcovi filmových „peciek“. Nie je to dobré znamenie. Mám za to a väčšina z nás, že jedinou ozajstnou pridanou hodnotou je útesová scéna. Obvineným a možno aj do väzby vzatým by mal byť strihač, nechápavo vyznieva tiež radenie scén. Všetka forma čerpá z Transformerou a Jon Chu bude zrejme ich vyznávač, lebo púštne zábery, spolu so spôsobom zamastených hercov, sú toho dôkazom. Žiadna revolúcia sa nekoná a film je spleťou jednotlivých scén a záberov, ktoré po sebe idú umelo, strojene, bez londýnskeho prelievania sa. Tempo to nemá žiadne, vtipy rozdáva prevažne Zartan. Hračky ožili a hra, nie film, môže začať. Kufríky sú nádhernou ukážkou toho, že kašľať na postup hrdinov, ich spôsobov a plánov, keď sa celý čas zabávam na kufríkovej trpezlivosti. Tak sa pohrať z „jadrom“ a fantastickou Severnou Kóreou chce gule a vynahradí pocit, že za kým sa vlastne plašia celý Joeovia, keď hlavný zloduch sa celý čas nečinne prechádza z bodu A do bodu B, s upraveným hlasom, ktorý si porovnajte s Baneom a máte vymaľované, kde tečú miliardy. Zmluvu o tom, že SR bude chrániť elitná jednotka Joeov nepodpíšem. G.I.Joe je nakoniec príkladom toho, že najlepšie nápady, idey, prevedenie plánov, techniku (Storm Shadow, väznica, nanomuchy, Zeus...) má tá zlá strana, no dobrej stačí detinskosť, slečna čo s určitosťou neudrží Scar, Willis s dristaním o cholesterole a vždy presná muška. Alebo vlastne ani nie, to všetko dokonca riadi náhoda...Tajomstvo úspechu však leží inde. Je ako vždy v chronickom, mystickom slepom majstrovi s bambusovou tyčou. G.I.Joe má až príliš lacných a gýčových záberov, ktoré ho zrejme natrvalo diskvalifikujú z najvyššej a hlavne dospelej ligy. (videné 02.08.2013, Director´s cut BDrip) ()

Patrik200s

Prvý diel nebol nič moc a vravel som si tak toto sú poriadne vyfrckané prachy von oknom za ale dvojka. To je ešte o level horšie! ()

waska

Jednoduchý ( bohužel ) příběh, který ničím nepřekvapí. Akce dobrá, ale taky nepřinese nic nového, zajímavého. ()

ER

Nakašmírovaný ačkový film v béčkovém ději, který nezachrání ani pohled DJ. Možná ty, kteří si ještě nedávno hráli s cínovými vojáčky a letadýlky a dělali ratatata bum,to bude bavit, ty ostatní asi jen tak napůl nebo vůbec. ()

Tamten

Snaha do jednoho filmu nacpat množství zásadních zápletek, morálních problémů a ponaučení, přičemž každému je věnováno asi 30 vteřin, takže působí naprosto směšně. Výsledek je tedy sled akcí bez rozumného zdůvodnění, přičemž akce jsou tak šíleně přehnané, že z poloviny vypadají jak úchylná počítačová hra a z druhé poloviny jak změť sci-fi akčních obrázků. ()

vincchuppo

Oceňuji velkolepou výpravu, ale story byla fakt vtipná. Nicméně hérci byli solidně našlapaní a akční jako zběsilí. Nejvíc se mi líbila asi scéna ninjů mastících se na lanech pod horským klášterem, FE! ()

E lan

Slabé druhé pokračování slušné sci-fi komiksové akce prvního dílu. Nějak to v tomto díle nepaří dohromady a triky, které jsou relativně slušné, zábavu nezachrání. ()

Shaleman

Zatímco první díl si hrál na šílenou jízdu pro děti, druhý díl se inspiroval Expendables a místo přeakčnělé nafouklé akční zábavy na vás solí solidní akční nářez s tak vážnou tváří, že The Rock je vedle něj jako tvaroh.... kdyby celý koncept transformovali trochu jiným způsobem. Celý film je k uzoufání otylý, hýbe se jen pomocí kostrbatých berliček a zcela vynechává logiku. Tam kde se Expendables zastavily, aby to celé nevypadlo jako jedna velká hovadina, se Joeové nezdráhají jít na kost, bohužel však špatně. Každá scéna, která začne poměrně dobrým nápadem a přece jen se objeví naděje, že půjde o film se solidní akční stránkou, nakonec skončí v podprůměrnosti, za jakou by se styděl i béčkový biják. Alespoň že ten nafouklý otyloň Tatum umřel hned na začátku, protože by se na to už vůbec nešlo dívat. Jako akční film je G.I. Joe: Retaliation slabý odvar z lidské stupidity a ani jako tahák na hračky rozhodně neuspěl. Pro děti tohle taky určitě není. Nejenom, že je to nebude bavit a není tam nic, kvůli čemu by se měli bavit při hodině matematiky, ale hlavně by mohli skočit do první vojenský uniformy, naučit se střílet a vystřelit si mozek z hlavy. ()

lakart

Celou dobu jsem si říkal pro koho tento film je. Pokud pro děti, které si hrají s hračkami od Hasbro, tak je to příliš kompikované. Pokud pro dospělé, tak je to příliš trapné, nudné, nechutné, nelogické a hlavně hloupé a ponižující. 2 hvězdy dávám za to, že jsem to v půlce nevypnul a že některé akční scény nevypadaly nejhůře. Dobrá byla scéna s celosvětovým jaderným odzbrojováním. Tady jsem se válel smíchy po podlaze. 40% ()

Demonic189

Banalna kravina bez štipky logicky a važnosti, ale bolo to zabavne, nenudilo to, malo to super triky a hlavne to malo KRASNE ŽENY a cool Dwayna. ()

Sykon

Čeho je moc, toho je příliš. Takhle na mě působí G.I. Joe 2. Spousta akce, zbraní, výbuchů, honiček, mlátiček, ninjů, patriotismu, nanotechnologií, psychopatického zla a... minimum logiky, o příběhu ani nemluvě. Celkově je to materiál spíš na hru než na film. Až si říkám, jestli by opravdu takovéhle filmy nestálo za to rovnou generovat počítačově - zápletka je pořád stejná, jen se změní tváře herců a možná ještě té überzbraně co má zničit svět, všechno ostatní je v rámci žánru totožné. ()

TomStrom

Jsem nadšen! Když jsem se doslechl, že je to prý ještě horší než první díl, tak jsem si mnul ruce, jak zase po delší době něčemu konečně udělím odpad. Tak jsem si dnes druhého Gé Í Pepu konečně pustil a... ono to vůbec nebylo tak špatné, jak jsem čekal. Je to sice v podstatě stejně mizerný film, jako tragický první díl, ale je to pitomé trochu jiným způsobem. První díl jsem neopatřil odpadem až po dlouhém přemáhání a dal jsem mu hvězdu za akce a vizuál a druhou hvězdu za ucházející tempo. Pepa n.2 dostane také dvě hvězdy, jednu za to, že už ve filmu není ten přiblblý nefungující humor a druhou opravdu tučnou hvězdu dávám za to, že herecký antitalent Tatum umřel hned na začátku a já tak nad jeho "uměním" nemusel skřípat zuby celý film. Byl to opravdu překvapivý scénáristický tah (děvčata kolem patnáctky asi propukla v pláč), já však jen uznale pokýval hlavou a musel jsem konstatovat, že už dlouho mě ve filmu něco tak příjemně nepřekvapilo. A k mínusům: druhý film o pepovské jednotce je stejně duchaprázdný, klišovitý a směšně patriotický, ale zas je o poznání méně blbý, než díl první. Dwayne Johnson samozřejmě taky není nějaký velký herec (leda tak výškou a váhou), ale má aspoň charisma a tak je zde hlavní postava konečně trochu přijatelná. No ale stejně byl jeho výkon takový nijaký, to nebyl ten Rock, co se mi tak líbil v Potu a krvi. A jedno zajímavé zjištění na závěr: pákistánský jaderný arzenál sestává ze dvou hlavic, které by se vešly do větší tašky a na jeho ukradení stačí zhruba deset chlápků a jedna kozatá ženská. Snad tenhle film neuvidí někdo z hlavního štábu indické armády a nezkusí svého nezbedného souseda odzbrojit podobným způsobem. ()

forkys

Cockblock a jeho nesmrtelná squadra gymnastů. I by se na to dalo dívat, kdyby všechno nebylo tak přehnaný. V každém bitce slowmotiony.. Rádoby drsné rozmluvy ústředních postav.. Že to ještě režiséry neomrzelo, točit takovéhle podprůměrné akčňáky. ()

Petulka88

Film, vedle kterého je Komando lahůdkou pro zanícené intouše. Tahle debilita je snad srovnatelná jedině s Power Rangers. Bohužel, v G.I. Joe 2 se žádná telefonní budka s kapustou na hlavě neobjeví, takže se není čemu smát. Tohle je už jen trapný... ()

Psycho.R

Ne, že bych měl Tatuma nějak rád, ale v jedničce fungoval jak měl, proto nebylo důvodu obsadit Rocka, který bývá obsazován snad do každého filmu. Nic proti němu, ale už je ho moc. Ani Willis Quaida nenahradil dost kvalitně. Slaboučké a nudné. ()

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (více)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (více)