G.I. Joe 2: Odveta

• USA G.I. Joe: Retaliation (více)

V demilitarizované zóně mezi Jižní a Severní Koreou hledá jednotka G. I. Joe pod velením kapitána Dukea Housera dezertéra. Najdou ho a dopraví bezpečně do Jižní Koreje. Agenti Kobry Stormshadow a Zartan jsou stále na svobodě a aktivní, a i Commander a Dextro, kteří jsou momentálně ve vězení, přísahali pomstu…  V Pákistánu je po atentátu na prezidenta zmatek. Pákistán je spojencem USA a panuje tam naprostý chaos, na jeho území jsou i jaderné hlavice. Generálové navrhují okamžitou vojenskou akci, prezident povolá G. I. Joe. Ve vrtulníku si procházejí plán – hlavice jsou v montážní hale a nejdou přenášet, musejí se zlikvidovat na místě. Na místě zabijí ochranku a odvezou hlavici na vojenskou základnu USA. Nahlásí prezidentovi a generálům, že mise byla splněna a že plánují cestu zpět. Odpověď je, že plán evakuace je třeba pozměnit, ať zůstanou na místě. Prezident jde do tajného krytu a tam se zjistí, že to není prezident. Skutečný prezident je v krytu držen jako vězeň. Prezidentem je Zartan, jehož podobu změnili nanomiti. Zartan sdělí skutečnému prezidentovi, že i jednotka G. I. Joe bude co nevidět zničena. Chce, aby mu prozradil, ve kterém vězení jsou Komandér a Dextro. Duke a Roadblock na základně tuší, že něco není v pořádku. Vrtulníky, které je mají odvézt, na ně zničehonic zaútočí. Duke zachrání jednoho muže, ale sám je odhozen výbuchem. Zbytek jednotky naskáče do studny. Slyší, jak nahoře někdo mluví. Ponoří se pod hladinu, a tím se zachrání. Prezident mezitím oznamuje národu, že se jednotka G. I. Joe zpronevěřila službě vlasti. Pákistánského prezidenta prý zabil SnakeEyes a jednotka chtěla hlavice pro sebe. Místo ní bude vlasti sloužit jednotka Cobra… (TV Prima)

Rondell

Mnohem seriozněji pojaté pokračování, osobně bych na vážnosti trochu ubral. Kdo ví, kam by se všechno ubíralo, kdyby scénáristi nezabili Duka (a tohle se dá sotva považovat za spoiler, protože Tatum se z plátna vytratí už po 15 minutách zcela neokázalým způsobem, jako by snad šlo o vedlejší postavu), protože z filmu v tu ránu vyprchá veškerá chemie, která bezesporu mezi "Zpoceným tričkem" a Tatumem funguje. Stojím si za tím, že zabití Duka je šlápnutí vedle a vzhledem k využitému akčnímu potenciálu, promarněná šance k nastartování další nekonečně otravné franchizy. ()

Erik7595

O niečo lepšie ako jednotka, ktorá v závere to s tím cgi trochu preháňala. Úprimne som ani zďaleka nečakal takú nabušenú cool jazdu, ktorá by ma dokázala až tak vtiahnuť do deja a úprimne ma milo prekvapila. Vzhľadom k postu režiséra to je viac než pochopiteľné, že obavy a pochybnosti boli na mieste. Ale nečakal som, že sa budem baviť od začiatku do úplného konca. Veľmi veľkým kladom je Dwayne Johnson, ktorý si na seba pritiahol veľkú pozornosť - a práve to filmu prospelo. Dvojka sa prekvapivo v porovnaní s jednotkou presunula z cgi atrakcií na tón "viac fyzična v akcií" - teda okrem množstva prestreliek a výbuchov pribudlo fyzických súbojov (súboj The Rocka s Fireflyem v štýle gun fu bol viac než efektný). Veľmi efektná a dobre natočená bola aj akčná ninja scéna v horách, ktorá bola pre mňa pomysleným najlepším bodom z celého filmu. V tejto scéne dokázal Chu ukázať, že má cit pre vizuál, choreografiu akčných scén, ktorú dokázal využiť aj v iných častiach filmu. Nohy mu podkopával hlavne v prvej "akcií" až príliš zbesilý strih, ktorý dodal akčným scénam dynamiku na úkor prehľadnosti. Našťastie sa strih a kamera po čase umiernili a už ďalej neprekážali. Potešil Bruce Willis, objavil sa síce len na niekoľko minút, ale svoj priestor využil umne. A čo sa týka záporákov z Cobry - okrem už známych postáv z predošlého dielu (Storm Shadow, prezident USA alias Zartan, Cobra Commander...) k zlej strane pribudla nová postava, bývalý člen G. I. Joe, Firefly. Jeho postava bola dobrým prihrávajúcim elementom k scénam fyzických súbojov s Roadblockom (The Rock). Zamrzil ma malý výskyt Cobra Commandera vo filme, ktorému mali rozhodne dať viac priestoru. Naopak veľmi zaujímalo zase pôsobila postranná línia Storm Shadow vs. Snake Eyes, v ktorej sa dostaneme opäť do flashbackov podobných z jedničky a tiež niečo nové sa dozvieme.. čo,to neprezradím :) Takže keď to zhrniem, G. I. Joe 2 je pre mňa príjemné prekvapenie, ktoré som úprimne nečakal. Dávam trochu prepísknutých 5*, ale úprimne nehanbím sa za to ani trochu. 90% (Kino 29.03. Aupark Ba) ()

Mr.curry

Kdo musí z dvanácté řady mhouřit oči na titulky, měl by to zvládnout i s dějem. Ten totiž chvílemi sahá až k hranicím toho, co jsme ještě schopni tolerovat jako uvěřitelné, a kde už začíná "blbost". Na druhou stranu otevírá ohromný prostor pro akční scény - a že jich je požehnaně. Mimo to Bruce pochopitelně vysekne několik hlášek a The Rock si skutečně zaslouží úvodní označení řezníka. Přidejme desítky katan v horské honičce a vše můžeme shrnout dvěma slabikami: Hu-há! ()

Domec

V kine to byl pomerne dobrej narez. Nic jinyho se od toho nedalo cekat a myslim, ze jako akcni film je to naprosto dostacujici. Jak jsem rikala pred tim, je to proste film o velkejch chlapech s velkejma zbranema. ()

jajsemja

Bezduchá střílečka (vím, jsou tam i meče), na zkrácení dlouhé chvíle ideální film. Hromada zničených strojů, budov, lidí, zbraní, spousty vystřílené munice, pěkné scény na skalách, s meči. Nic moc příběh, dost zábavy. Prostě tuctový film obsazený slavnými herci ()

jerenymo

Opět jsem chtěl "béčkovou" akčňárnu nabitou potrhlí my kousky humoru,ale místo toho směs čehosi co ani pořádně nepotkalo střižnu natož scénář :( Slabota :( ()

majec4

Toto je velmi slabe. Nudit som sa zacal po 15 minutach a uz sa na tom nic nezmenilo az dokonca. Bavil som sa asi len ked bol na obraze Bruce Willis. To je borec. ()

Gulde

Sice lepší než první díl, ale místy strašně patetický (jo, u tohohle žánru se s tím dá počítat, ale přeci jenom se už většina tvůrců filmů trochu poučila a alespoň to už většinou nedělají tak okatě, ne však v tomto případě). Dwayne Johnson a Bruce Willis film sice trochu zvedli a dodali tomu trochu šťávy, ale ani tak mi většina postav k srdci nijak nepřirostla. Trochu to vylepšila až zhruba poslední třetina filmu, která byla i docela zajímavá, kvůli čemuž nakonec ty tři hvězdičky dám. Kdyby se film nesl v podobném duchu celou stopáž, mohl to bejt zajímavej počin. ()

Flopik

No tak film celkom ušiel.Ale ak mám pravdu povedať čakal som omnoho viac.SPOILER:Smrť Tatuma mi hneď skazila náladu.Neviem po 1 sa mi strašne páčil.Náhradný tím Joe neviem, Dwayne sa dal ale inak mi starý chýbali.Brucec Willis super oživenie.Akcie samozrejme zase nechýbala . Dosť ma sralo aj to že zlý nevedeli umrieť.Stále dookola ich zabíjala normálny človek by to neprežil ale oni hej. No 3 by som zvládol ale nejak zvlášť sa neteším . 4*a 70%. ()

JK-Stinger

Kde příběhově a dost možná i designově pokulhává Retaliation za prvním dílem, tam to dohání Dwayne Johnson a místy Bruce Willis. Je mi záhadou, jak ho do tohohle filmu zlanařili, ale i díky němu jde nakonec o docela fajnovou oddychovku, od které se sice nedá moc čekat, aleani nezklame. ()

majo_svk

Tam, kde sa objaví jeden z najväčších akčných búchačov súčasnosti Dwayne Johnson, stúpa akčná úroveň obrovskými tempom. Pokračovanie G.I: Joe je jasným dôkazom. Ak má hračkárske komando zachraňujúce svet takéhoto člena, chcem byť v jeho tíme. Jednotka bola vtipnejšia, zábavnejšia a zmysluplnejšia. Dvojka je vizuálne veľkolepejšia, nápaditejšia, ale na humor chudobnejšia. Úžasné skalné súboje nijna bojovníkov, krásne prírodné scenérie, vymakaný súboj The Rocka so Stevensonom a sympatický vizuál sú lákadlom pre mladších nenáročných divákov. Rozhľadenejší divák si film vychutná ako vizuálnu 3D akčnú jednohubku, v ktorej chýba drsnosť, realistickosť, krv a predovšetkým zmysluplnejší a dospelejší príbeh. PS: Čo však očakávať od filmu podľa hračiek Hasbro:) Transformers a Bay ostávajú neprekonateľní. ()

Deywid

To,že je to ešte blbšie ako jednotka nie je problém....to, že narozdiel od jednotky je to nudné problém už je... ()

Nolanofil

G.I.Joe 2 nespadá ani do kategórie zábavná blbina na jedno pozretie. Pretože príbeh je slabučký, súboje jeden na jedného pokazené rýchlym strihom, nové postavy nezaujímavé a šedé zároveň atď.. Pozitívum je The Rock, akčná scéna na skalách a pár pekných efektov, čo je v letnom blockbustery za 130 mega samozrejmosťou. Prekvapivo mi to ale rýchlo ubehlo, začo som vďačný. ()

Brejlil

V některých směrech lepší jedničky, ať co se týká akce nebo střihu. I herci pochopili, co se po nich chce, a role si spíš užívají než cokoli jiného. Přesto po velmi nápaditém řešení jaderného patu přichází spíše hluchá druhá půle a místo očekávaného výbušného finále se plíží tetička nuda. ()

TaanStari

Vtip nefunguje, akce je málo, Palicki a Yung prostě není Miller a Nichols, Rock mi tam nějak neseděl, Tatuma nahradil nějaký nezapamatovatelný no-name a příběh je dementní a naivní. Plus za Stevensona. ()

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (více)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (více)