G.I. Joe 2: Odveta

• USA G.I. Joe: Retaliation (více)

V demilitarizované zóně mezi Jižní a Severní Koreou hledá jednotka G. I. Joe pod velením kapitána Dukea Housera dezertéra. Najdou ho a dopraví bezpečně do Jižní Koreje. Agenti Kobry Stormshadow a Zartan jsou stále na svobodě a aktivní, a i Commander a Dextro, kteří jsou momentálně ve vězení, přísahali pomstu…  V Pákistánu je po atentátu na prezidenta zmatek. Pákistán je spojencem USA a panuje tam naprostý chaos, na jeho území jsou i jaderné hlavice. Generálové navrhují okamžitou vojenskou akci, prezident povolá G. I. Joe. Ve vrtulníku si procházejí plán – hlavice jsou v montážní hale a nejdou přenášet, musejí se zlikvidovat na místě. Na místě zabijí ochranku a odvezou hlavici na vojenskou základnu USA. Nahlásí prezidentovi a generálům, že mise byla splněna a že plánují cestu zpět. Odpověď je, že plán evakuace je třeba pozměnit, ať zůstanou na místě. Prezident jde do tajného krytu a tam se zjistí, že to není prezident. Skutečný prezident je v krytu držen jako vězeň. Prezidentem je Zartan, jehož podobu změnili nanomiti. Zartan sdělí skutečnému prezidentovi, že i jednotka G. I. Joe bude co nevidět zničena. Chce, aby mu prozradil, ve kterém vězení jsou Komandér a Dextro. Duke a Roadblock na základně tuší, že něco není v pořádku. Vrtulníky, které je mají odvézt, na ně zničehonic zaútočí. Duke zachrání jednoho muže, ale sám je odhozen výbuchem. Zbytek jednotky naskáče do studny. Slyší, jak nahoře někdo mluví. Ponoří se pod hladinu, a tím se zachrání. Prezident mezitím oznamuje národu, že se jednotka G. I. Joe zpronevěřila službě vlasti. Pákistánského prezidenta prý zabil SnakeEyes a jednotka chtěla hlavice pro sebe. Místo ní bude vlasti sloužit jednotka Cobra… (TV Prima)

SniperG1

Nenáročná akční oddychovka u které sem se vyloženě bavil ( ono to jinak ani nejde ) :) ale rozhodně lepší než jednička !! 70% ()

Skuby47

Akční snímek od první do poslední minuty. Skvělá, neuvěřitelným množstvím nápadů našlapaná bojovka se spoustou atraktivních bitevních situací a digitálních efektů. Příběh sice nehýřil originalitou, spíše agresivitou, ale měl spád a stále bylo na co koukat. Váleční veteráni Dwayne Johnson a Bruce Willis dávali těm teroristům řádně na frak. Škoda, že jen ve filmu. Prostě zábavná oddechovka, ale nijak překvapivá klasika v tomto žánru. ()

karlik4801

Tahle akční bomba má ode mě velkou pochvalu. Od jedničky ušlo studio dlouhou cestu. Už si dokázali vybrat kvalitního režiséra a scénáristy. Jon Chu se ukázal ve velkém. Skvělý výběr herců a skladatele, protože hudba akorát maximálně přiblíží filmový zážitek. G I Joe 2 už vypadá i vizuálně mnohem a mnohem lépe. Vůbec ne na úrovni amatérismu. SPOILER Takové zvraty, jako třeba smrt hlavního herce z předešlého dílu, to se prostě jen tak nevidí. A akční scény ze 70. a 80. let, propojené s tou dnešní sci-fi akcí je zase něco nového. Viděno v kině. ()

Johnny.ARN

Cez sviatky som si pozrel jednotku, aby som bol pripravený. Úplne zbytočné. Dvojka si ide svoj scenár, svoj dej, s jednotkou nemá nič spoločné. Čakal som akčný výplach. Dostal som ho. Akcia v Afganistáne, perfektná. Na úvod nie zlé, povedal som si. Ďalej ako film plynul, pribúdali ďalšie svetlé momenty. Stopercentné využitie motorky v podaní Stevensona ( ktorý ma zase raz potešil ), najlepšie vybavená kuchyňa ktorú nevlastní nik iný ako Willis, ninja súboj v horách ( perfektná výprava, súboj trochu pokrivkával ), The Rockov výraz zúriaceho besného psa no a samozrejme okúzlujúca Palicki v červených šatách. Niekoľko veci ma aj zarmútilo, ako napr absolútna absencia vysvetlenia záhadného zmŕtvychvstania Stormshadova, z lanovej scény sa dalo vyťažiť viac, otvorený záver, čo je predzvesť trojky a ešte miestami nevysvetliteľne chaotický strih. A kto vymyslel postavu senseia a angažoval tam RZA, toho by som ukrižoval. Inak, SnackEyes ej kej ej Ray Park mi prišiel nejaky nemotorný oproti prvému dielu a dostal aj citeľne menej priestoru. A jeho súboj so Stormshadowom bol trochu sklamanie. Dej, klasika, akurát nukleárne kufríky potešili. Ako aj jednotka, aj dvojka mala svoje plusy a mínusy. Akčné to bolo, pozerať sa tiež bolo na čo. Jednotka prišla s niečim novým, dvojka vsadila na hercov. Uvidíme, čo prinesie trojka. Ale teraz už poprosím Fast 6. 3 z 5 ( 3D, CC, Aupark, BA ) ()

LiborGondek

Stejně jako jednička je i G. I. Joe 2 opravdu hodně akční a připadá mi spíše Scifi. Co se změnilo ale hodně jen obsazení filmu. A popravdě mi změna vůbec nevadí. Byly dosazeny osoby, jejichž jména jsou přímo synonymem akčnosti. Takže když to mám nějak uzavřít, nové obsazení na stejně neuvěřitelném podkladu a zrovna tak jako u předchozího dílu s otevřeným koncem pro pokračování. V celku dobrý film, nicméně nevidím žádnou přidanou hodnotu. Žádný X faktor, kterým by si mě film, jako diváka, připoutal. 65% ()

Honzíno

Svou roli plní tenhle kristalicky klišoidní blockbuster dokonale. Pobaví, neurazí a hlavně jde správnou cestou. Po totálně přepálené (ale skvělé!!) jedničce se trochu vrací na zem. Nabídne i přehlednou akci. Já jsem se zkrátka klasicky GP pobavil a hlavně vím, že bych snesl i trojku. Rock rocks. ()

viperDavid

Ty filmový tvůrci to zase ale zpackali. Marketing jim jde určitě líp, ale ono se není ani čemu divit, už jednička stála za pendrek. 2* a to spíš z lítosti ()

Mrkvič

Místy zajímavé, ale dost často je to akčňas pro malé děti. Vůbec to prostředí a vizuální stránka mi k srdeci moc nepřirostly. Neviděl jsem jedničku, takže možná nějaké momenty pro mě nebyly tak silné, jak měly být. Akce ale pěkně natočené (když zrovna nebyla až moc přehnaná) a s takovými herci se dá film dokoukat snad vždy. ()

Lachtaan

Oba dva díly G. I. Joe jsou typickými zástupci nepřeberných akčních filmů, které jsem v době, kdy šla dvojka do kin, hltal skrze všechny možné přehrávače. Až postupem času, po zhlédnutí mnohem hodnotnějších děl, jsem si uvědomil, jak hrozivě jednoduché tyto komiksové adaptace jsou a že jsem si jednotku užil jen kvůli Channingu Tatumovi a sequel zásluhou The Rocka. Kdysi jsem při každé televizní repríze přemýšlel, zda si tohle akční běsnění dopřát znovu. Bohužel jsem si vědom toho, že bych si tím zkazil dobré pocity z dávného prvního střetnutí s tehdejšími lídry akčního žánru (v mých očích). ()

neoBlast

Pane doktore, mě se oba přepálení, stylizovaní G.I. Joeové opravdu líbí, měl bych s tím něco dělat? Nebo je chyba na straně mého okolí? 85 % ()

noriaki

Kde je ta zrzka z jedničky? Jak si kluci od Hasbra představují, že mi spraví náladu po podprůměrném prvním dílu, když se zbavili největšího kladu? Adrianne Palicki z Toleda v Ohiu je jen slabá náhražka a Elodií Yung se až úzkostlivě šetří. Abych nekřivdil, tak akce je pořád stejně dynamická a zábavná. A v Himalájích, nebo co to bylo, dokonce i atmosférická. Mimo to Odveta nenabízí nic dalšího. Herce by klidně mohli nahradit jejich dvojníci a na výkonech by se to nejspíš vůbec neprojevilo. Co se děje týče, tak i v devadesátkových střílečkách bylo víc mozku a napětí. G.I. Joe je tak hloupý, plytký a naivní, až se vkrádá pokušení označit ho za dětský film. Cílení na věkovou skupinu prvního stupně základky byl nepochybně záměr, jenže to kvalitu snímku neomlouvá. I prostoduché moderní pohádky se dají natočit chytře a poutavě. A to nejen když se jmenují Star Wars, nebo jsou od Pixaru. ()

ywo666

Tak toto je totálna blbina. Chápem porovnania s Power Rangers. Chu ako režisér stojí za chuja. Prečo potom dávam toľko bodov? Rock je super a má hlášky. Jeho ručiská hrubé ako môj trup. Willis je tu len chvíľu, ale pre film predstavuje vylepšenie. Škoda, že jeho hlášky už boli prezradené v trailery. Dal sa využiť lepšie. Ray Park "hral" zas postavu, kde z neho vidno hovno, ale aj tak sme zvedavý len na jeho bojové umenie. Naopak Byeong-heon Lee ukáže aj ksich a v bojových scénach za Rayom nezaostáva (asi preto, že nemá až tak žaludný kostým). Záporáci sú super na čele so Stevensonom. Osobne ma potešila aj Elodie Yung. Naopak nechápem, prečo sa z Adrianne Paličky snažia spraviť sexbombu. Aj keď občas sa im to darilo. A čo bol ten čiernovlasý High school musical gay zač vôbec neviem. Napriek hi tech akcií mám pocit, že takéto niečo už je zastaralé. Osobne by som bol za trojku s Rockom rozsiahlejším Willisom a hlavne bez Jona Chuja. 70% ()

venison

Jednička byla nadupaná "zbraněmi budoucnosti", zpomalenými záběry letících střepů a jiných filmových vychytávek, které má obsahovat lepší akční sci-fi thriller.. Tahle dvojka, tak jako to u pokračovaček bývá, značně pokulhávala jak dějově, tak i vybaveností "filmových tríčků".. Dokonce totálně přeorali i hlavní obsazení a z jedničky krom ninjů zůstali jen vetšina padouchů a část filmu Channing Tatum.. Nově převzal velení "skála" Dwayne Johnson, který sem sedl jako zadnice na hrnec a mihne se tu i Bruce Willis, který jakoby vypadl svou rolí z "REDa".. Celkově po jedničce, kterou jsem viděla včera, je to značně neuspokojivé a obávám se třetího dílu.. ()

biglion

Z původního týmu nezůstal kámen na kameni ba naopak tu někdo divně a nevysvětlitelně přebývá, inu reinkarnace se Hollywoodu prostě nějak vymkla z rukou. Bohužel filmu nepomohla ani posila v roli Johnsona a Willise. Tak na závěr jen smutné konstatování: Bruci, tohle už je bohužel druhé zklamání roku, snad nám nemíříš do důchodu chlape!!! ()

lennyd

Vždycky, když jde opravdu do tuhého, tak ví prezident USA, na koho se může obrátit - je to organizace G.I.Joe. Stejně tomu je, když v nejmenované zemi dojde k převratu, a do rukou teroristické organizace se může dostat jaderný arzenál. Ale vše je léčka organizace Cobra, jejíž šéfové jsou díky G.I.Joe ve vězení. Poté, co se Cobře podaří dostat dvojníka na místo prezidenta USA a takřka rozprášit celou organizaci G.I.Joe, ovládnutí světa téměř již nic nebrání. Snad jen pár jedinců z G.I.Joe, kterým se podaří masakr přežít, a nenechají svoji zemi ve štychu ... Nemohu ani v nejmenším říct, že by se mi G.I.Joe 2 nelíbil, a stejně tak nemůžu říct, že bych z něj byl nějak extra unešený. Příběh je takový obyčejný, a vcelku nudný (a předvídatelný), herecké obsazení vcelku na úrovni (Dwayne Johnson, Bruce Willias a další) a vizuální efekty docela podařené - byť v některých momentech až příliš prvoplánovité (bitka na lanech v horách). Co se mi ale fakt líbilo byla zbraň, kterou Cobra útočila na města na Zemi (docela originální) a s tím související vizuální zničení Londýna. Což je právě to, co převážilo jazýček na vahách k cílovým 3*... ()

BS

Oproti jedničce hrozný posun (negativně myšleno) v reáliích i v kvalitě filmu (a navíc bez Channinga!), co se proboha stalo?! ()

Bobik9

Mnohem horší než jednička! První díl byla sice kravina, ale bylo to zábavné, vtipné a i příběhově to šlo. Tady se plácá páté přes deváté, je tam asi milion postav, ve kterých se nevyznáte a v některých momentech je to tak stupidní...Rock byl dobrý, ale nemyslím si, že byl využit jeho kompletní potenciál. Bruce byl klasicky parádní, bohužel jen pár minut. Channing tam vydržel asi 10 minut, takže taky nic moc a ostatní nestály za moc. Kdyby se to tvářilo trochu více povzneseně a nebralo se to tolik vážně. Jon Chu není režisér pro takovéto filmy! Trojku prosím někdo jiný! ()

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (více)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (více)