G.I. Joe 2: Odveta

• USA G.I. Joe: Retaliation (více)

V demilitarizované zóně mezi Jižní a Severní Koreou hledá jednotka G. I. Joe pod velením kapitána Dukea Housera dezertéra. Najdou ho a dopraví bezpečně do Jižní Koreje. Agenti Kobry Stormshadow a Zartan jsou stále na svobodě a aktivní, a i Commander a Dextro, kteří jsou momentálně ve vězení, přísahali pomstu…  V Pákistánu je po atentátu na prezidenta zmatek. Pákistán je spojencem USA a panuje tam naprostý chaos, na jeho území jsou i jaderné hlavice. Generálové navrhují okamžitou vojenskou akci, prezident povolá G. I. Joe. Ve vrtulníku si procházejí plán – hlavice jsou v montážní hale a nejdou přenášet, musejí se zlikvidovat na místě. Na místě zabijí ochranku a odvezou hlavici na vojenskou základnu USA. Nahlásí prezidentovi a generálům, že mise byla splněna a že plánují cestu zpět. Odpověď je, že plán evakuace je třeba pozměnit, ať zůstanou na místě. Prezident jde do tajného krytu a tam se zjistí, že to není prezident. Skutečný prezident je v krytu držen jako vězeň. Prezidentem je Zartan, jehož podobu změnili nanomiti. Zartan sdělí skutečnému prezidentovi, že i jednotka G. I. Joe bude co nevidět zničena. Chce, aby mu prozradil, ve kterém vězení jsou Komandér a Dextro. Duke a Roadblock na základně tuší, že něco není v pořádku. Vrtulníky, které je mají odvézt, na ně zničehonic zaútočí. Duke zachrání jednoho muže, ale sám je odhozen výbuchem. Zbytek jednotky naskáče do studny. Slyší, jak nahoře někdo mluví. Ponoří se pod hladinu, a tím se zachrání. Prezident mezitím oznamuje národu, že se jednotka G. I. Joe zpronevěřila službě vlasti. Pákistánského prezidenta prý zabil SnakeEyes a jednotka chtěla hlavice pro sebe. Místo ní bude vlasti sloužit jednotka Cobra… (TV Prima)

Maynard.

Po akcínadupaný jedničce sem vozkoušel i dvojku. A dostal sem stejnou porci akce jako u jedničky. Jo, je to vlastně film s primitivním dějem, ale občas je potřebo dát šanci i podobným filmům, aby si ty mozkový buňky krapet odpočaly :o). Nikdy sem snad neviděl film s the Rock, ale musím říct, že mi tady kdoví jak nevadil, spíš mi přišlo , že se sem hodil. Je to film spíš pro děcka, nynžové, parádní padouch ve stylu Darth Vader – Komandér. Co se mi líbí dost, tak výměna americkýho prezidenta (ten byl unesen a místo něj USA, potažmo celý Svět chce ovládnout terorista), tomu se říká nadupadnej děj :o). I se zde objeví hvězdný Bruce, který přiloží ruku k dílu, a to by bylo, aby společně s ostatními nebyl zachráněn celý Svět před atomovou válkou. A jako vždy to bylo na poslední chvíli. Co se mi hodně líbilo, tak svržení super extra moderní bomby na Londýn, a jeho následný end. Tohle je takovej ten film pro kluky a nebo pro dospělý, který nechtěj moc přemýšlet :o) ()

LuciusWlk

Jenom čistě jako výplach. Taková typická Amíkovská mlátička. Ale abych jenom nekřivdil, akční scény jsou, přehlídnu-li jejich reálnost (je to film ne?), opravdu pěkně vypiplané. A tak je škoda, že se nespojí dobrý scénář, šílený trikař, bezkompromisní rejža, bláznivý producent. ()

sedm.1

Když se rozhoduji, dát-li vyšší či nižší hodnocení, většinou se přikloním filmu přilepšit, ovšem v případě G.I.Joe 2 udělám pravý opak, zklamání z něj je totiž natolik velké, že ho poškodím rád a vědomě. První díl považuji za pekelně parádní akční jízdu, a tak jsem se těšil i na toto pokračovaní, doufaje, že se i Odveta poveze minimálně na stejné vlně. Ovšem ouha, dvojka mě nepříjemně překvapila téměř ze všech stran. A začnu hned u toho největší kopance. Účast Dwayna Johnsona pro mě původně znamenala jistotu nadprůměrného filmového zážitku, ale to co tu předvedl, nemá se zbytkem jeho božské kariéry nic společného, byl úplně mimo, nic tu nepředvedl, měl nezúčastněný výraz a vůbec poprvé mě ani trochu nebavil, pro mě prostě šok jak kráva. A přesto všechno byl ještě pořád stejně o několik tříd lepší, než ostatní obsazení kašpaři, nevýrazní, nesympatičtí, tuctový to paňáci. Dalším pohlavkem byla akce. Ikdyž šlo prakticky jen o sled akčních scén, což by bylo za jiných okolností bomba, zábavu to nepřineslo stejně žádnou. Nedynamická, nudně zpracovaná, souboje choreograficky nezajímavé a ikdyž se snažili tvůrci být při všech těch eskapádách co nejrozmanitější, prostě všechno bylo marné, jednoduše nuda. Mizernou zápletku bych pak nějak neřešil, byla podrobena akci, a to je v tomto druhu filmu v pořádku. Pro mě osobně je ale obrovským průserem u G.I.Joe 2 i to, že to tvůrci koncipovali především jako rodinou zábavu, což z mého pohledu v dnešní době znamená pro tento žánr jistou smrt, minimum násilí, absolutní zákaz zobrazování krve, střílení do prázdna, mrtvoly mimo obraz, to je zkrátka o ničem, a tento film je toho jasným důkazem, zvlášť když jde pak prakticky jen o akci. Já se zkrátka vůbec u této mizérie nebavil, přišlo mi to celé strašně nudné a nevýrazné a jsem prostě moc a moc zklamaný! ()

BMAJTZ

První díl myl hovadina a druhý je na tom poměrně stejně. Akční scény popírají fyzikální zákony a dialogy nedávají jediný smysl. Smůla, že tuto pohromu nedokáže zachránit ani Willis, je tam víceméně jenom do počtu a aby nalákal hromadu lidí do kina. Ve výsledku mě dvojka bavila o trošku víc než jednička, ale s klidným srdcem film ani tak doporučit nelze. ()

herr_carter

Jsem asi jediný žijící člověk na planetě, kterému se dvojka líbí víc jak jednička, zvláštní....oprostil jsem se od "děje" a nechal se unášet akcí, například souboje na lanech byly podle mě famózní. Pravdou ale je, že jsem se poměrně hurónsky zasmál, když se hlavní představitelé největších světových velmocí radili o nukleární válce :-D Skvělej je zde především Byeong-heon Lee, který může hrát s jedním nastaveným ksichtem a stejně má charisma - viz v nedávno viděném "Viděl jsem ďábla"..................... moje hodnocení = 6 z 10. ()

insurgentes odpad!

Já si nejdřív lámal hlavu, podle jaký vyjebaný počítačový gamesy zase něco natočili. Tam je smíchaný snad všechno, co na světě je v oboru akčních filmů. Chvilku se to tváří jako válečnej film, pak najednou odněkud vylezou ninžové v maskách jak u debila a kostěj se mečem, pak zase nějaký scifi udělávky co lítaj a všelijak měněj tvar a velikost. Nakonec jsem ale dospěl k názoru, že těch games museli sestříhat víc dohromady, protože pochybuju, že takovou debilitu by vůbec někdo hrál (tak vymaštěný snad nejsou ani lidi, co si na počítači ještě hrajou) a úplně na závěr, protože se mi po dvou hodinách nepodařilo pochytit ani sebemenší náznak děje, jsem si to pro sebe uzavřel v tom smyslu, že sestříhali několik her a několik různých filmů dohromady, a to zcela náhodně. Hlavním účelem tohodle filmu podle mě bylo utratit miliardu. ()

Wicky

Ten typ filmu na který si za měsíc vzpomenu matně. Je to o dost horší než jednička. Možná to je tím že tu nejsou zrychlovací cool oblečky. Dwayne Johnson je fajn, ale že by ten díl nějak nakopl?(už dávno nejsme ve Fast and Furious 5). Akčních scén je oproti jedničce celkem málo a Willisovo cameo je dobrý jen tak na půl. Jednorázovej blockbuster kterej mohl být možná lepší kdyby se na tom opět podepsal Sommers. 55% ()

charlie_ando

Hasbro je tu opět se svou velkolepě pojatou reklamní kampaní na své produkty. Co lépe prodá malým klukům plastové figurky legendárních válečníků než celovečerní akcí nabitý film? Protože prodej potřebuje nepřetržitou podporu, máme tu už druhé pokračování, které se rodilo velmi obtížně. Premiéra byla odložena o osm měsíců a studio to zdůvodnilo, že připravuje konverzi do 3D formátu, ale rychle prosákli zvěsti o masivních přetáčkách. Přiznám se, že mě jednička minula velkým obloukem a tak nemůžu srovnávat. Do kina jsem šel s očekávání blbiny, která mě pobaví, ale asi jsem nebyl naladěn na správné vlně a tento film na mě nijak nezapůsobil. Děj je plný akce a mladých krásných lidí. Milým překvapením je Adrianne Palicki jako svůdná Lady Jaye, členka torza přeživších z týmu G.I. Joe. Druhým kdo mě zaujal byl Bruce Willis, který si střihl generála ve výslužbě Joe Coltona a bylo na něm vidět, že tuhle malou roli si opravdu užil. Nejsilněji na mě zapůsobila scéna, kdy se střetli dva týmy ninjů v šermířském souboji na strmé stěně Himalájí. Jako celek to na mě působilo, jako nevýrazný plochý slepenec. Slabinu bych viděl v několikrát překopaném scénáři od dvojice Rhett Reese a Paul Wernick a v osobě mladého tanečního režiséra Jon M. Chu. Počin, který mě nezasáhl, ale nejspíš splnil očekávání manažerů z Hasbra. ()

Chipsonator

Slabší než jednička, navíc to má trestuhodně nevyužitý potenciál. Tenhle film plný hit-tech hračiček a ninjů a bůh ví čeho prostě volá po megalomanské jízdě. Jenže při akci se prostě nedostavuje příjemný pocit uspokojení. Jon Chu prostě není vhodný rejža pro akční sérii, ať radši zůstane u svých tanečků. A víte co je nejhorší? Když film je postavený na akci a akce přitom ve většině případů průměr a šeď. To je pak těžké. Postavy jsou ploché a né moc zajímáve, aspoň že Rock a Willis pár krát za hláškují, ninjové jsou vcelku cool a akce na skále je jedna z těch kterou si na nějakou dobu zapamatujete. Ale celkově se jedná o čistý průměr. Pokuď bude trojka, tak doufám že potenciál už využijí na maximum. 45% ()

KoRner

Od jednotky lepšie iba za prítomnosti Johnsona, Stevensona a Willisa. Inak napriek dostatku streľby, výbuchov a poloobnaženej Adrianne Palicki dosť často iba prázna nuda. A ani súboj v horách na mňa taký dobrý dojem, aký som mal z traileru neurobil. ()

Spike23

Sice je pokračování o třídu horší než první díl a druhá polovina filmu je nepředstavitelná nuda, ale co si zaslouží potlesk, je fakt, že Dwayne Johnson po třech letech hraje konečně v nějakém filmu, na který se dá i koukat! (na F&F 6 a Snitch se třeba nedalo). 3* sice nejsou moc, ale děkuji Hollywoodu, že konečně po zhlédnutí nemám ten pocit, jako bych ztratil 2 hodiny života naprostou demencí. ()

Seti

I přes ultimátního Rocka a několik dobrých akčních nápadů a scén se pokračování G.I.Joea svému předchůdci nevyrovná. Je totiž ještě o level výplachovější, blbější a především nudnější. ()

figgo jr.

Při pohledu na jméno režiséra jsem čekal, že to bude hodně velkej průser. Nakonec je ale z Retaliation příjemná akční hovadina s dobrým obsazením, která baví od začátku do konce. ()

Lukoboss

Rozhodně zábavnější než jednička, výborný herecký obsazení, který film zvedá nahoru. Akce je zběsilá a táhne se celým filmem, takže opět uvidíme velkou variabilitu soubojů - na poušti v písku, na horách ve sněhu, ve vodě, ve vzduchu, venku i uvnitř. Zase je to dobře nakombinovaný s hláškama a humorem, takže se divák nenudí. Zajímavostí je, že je to snímek absolutně "antitarantinovskej", protože jsou sice stovky mrtvých, ale za celou dobu neuvidíte ani kapku krve. A to ani ve chvíli, kdy se tam sekají a bodají katanama. Myslím, že jako letní blockbuster to splnilo účel. P.S.: Tipuju, že se dočkáme dalšího dílu a objeví se tam J. Statham, ten přece nesmí v takové akci chybět ne?! ()

-Dawe-

Akce, Nuda, Akce, Akce, Nuda a v polovině jsem ani nevěděl o co tam jde. Další zbytečný snímek, který už znovu nechci vidět. 2 a 1/2* ()

serger

Neskutečně překombinovaná blbost... na kterou se ale celkem dobře dívá, je tam pár fajn akčních scén a když člověk chvíli nedává pozor, tak to vlastně vůbec nevadí - takže dobrá volba pro nenáročný večer. ()

iXtr3m3

Pre mňa slabšie ako jednotka dokonca aj napriek prítomnosti Dwayna. A Willis tam bol úplne omylom. Čo bolo zaujímavé, tak linka okolo Snake Eyesa a Storm Shadowa. Jednotke viac pristalo to hi-tech pozadie, tu sa snažili byť viac pri zemi, ale to nejde s tým čo majú, to ako keby chceli z Transformerov urobiť niečo ako Dark Knight, čo tiež nejde... ()

Loki_Six

"In the immortal words of Jay-Z: "Whatever deity may guide my life, dear lord don't let me die tonight. But if I shall before I wake, I'd accept my fate." " ()

Gogo333

Viděl jsem včera večér a stejně jako johnn333 už si pořádně nepamatuji o čem že to bylo. 3D opět úplně zbytečné. První půlka filmu rozdělená na dvě příběhové linie mezi kterými se přepíná. Jedna s vojákama ve vedení s Rockem a druhá s ninjama. Ta s ninjama se mi líbila daleko víc. V druhý půlce filmu potom jdou najít pravého prezidenta a porazit Cobra Commandera, který mi hodně připomíná Darth Vadera (černá, helma, dýchání). Z filmu si nejvíc vybavuji hudbu a jakou pěknou výbavu má doma původni Joe (B. Willis). Celkově mi to příjde na stejný úrovni jako první díl. Docela škoda. Aspoň, že Rocka si tento rok užijeme i v něčem lepším (Pain and Gain a Fast and the Furious 6). Já myslel, že ty dotáčky byly hlavně protože se nelíbilo studiu, že Tatum zemře na začátku filmu, když se mu minulý rok v kinech dařilo a že ho chtějí jako tahouna filmu ale asi si to rozmysleli. EDIT: Tak jsem se odhodlal a podíval jsem se na rozšířenou verzi, ale nějak jsem nepoznal, co tam bylo vůbec přidáno. Docela jsem se u toho nudil, ale bitva v horách pořád bavila a aspoň, že ty červený šaty a sportovní úbor maj pěknou výplň :-D 55% ()

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (více)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (více)