G.I. Joe 2: Odveta

• USA G.I. Joe: Retaliation (více)

V demilitarizované zóně mezi Jižní a Severní Koreou hledá jednotka G. I. Joe pod velením kapitána Dukea Housera dezertéra. Najdou ho a dopraví bezpečně do Jižní Koreje. Agenti Kobry Stormshadow a Zartan jsou stále na svobodě a aktivní, a i Commander a Dextro, kteří jsou momentálně ve vězení, přísahali pomstu…  V Pákistánu je po atentátu na prezidenta zmatek. Pákistán je spojencem USA a panuje tam naprostý chaos, na jeho území jsou i jaderné hlavice. Generálové navrhují okamžitou vojenskou akci, prezident povolá G. I. Joe. Ve vrtulníku si procházejí plán – hlavice jsou v montážní hale a nejdou přenášet, musejí se zlikvidovat na místě. Na místě zabijí ochranku a odvezou hlavici na vojenskou základnu USA. Nahlásí prezidentovi a generálům, že mise byla splněna a že plánují cestu zpět. Odpověď je, že plán evakuace je třeba pozměnit, ať zůstanou na místě. Prezident jde do tajného krytu a tam se zjistí, že to není prezident. Skutečný prezident je v krytu držen jako vězeň. Prezidentem je Zartan, jehož podobu změnili nanomiti. Zartan sdělí skutečnému prezidentovi, že i jednotka G. I. Joe bude co nevidět zničena. Chce, aby mu prozradil, ve kterém vězení jsou Komandér a Dextro. Duke a Roadblock na základně tuší, že něco není v pořádku. Vrtulníky, které je mají odvézt, na ně zničehonic zaútočí. Duke zachrání jednoho muže, ale sám je odhozen výbuchem. Zbytek jednotky naskáče do studny. Slyší, jak nahoře někdo mluví. Ponoří se pod hladinu, a tím se zachrání. Prezident mezitím oznamuje národu, že se jednotka G. I. Joe zpronevěřila službě vlasti. Pákistánského prezidenta prý zabil SnakeEyes a jednotka chtěla hlavice pro sebe. Místo ní bude vlasti sloužit jednotka Cobra… (TV Prima)

2rady

O trošičku, ale vážne len o trošičku lepšie ako jednotka, stále však nepostačujúce. Nedovolí si ako svoj predchodca, tvári sa vážnejšie a má na to právo. Vďaka tomu však stráca na zábavnosti a grandióznych akčno-deštruktívnych scénach (Paríž si nedovolí zničiť len tak hocikto v polovici filmu). Zatiaľ čo jednotka je jednoznačné GP roku, dvojka je nemastné-neslane voľačo čo by sa chcelo podobať na akčný film. Zachraňuje to The Rock a cameo Willisa, čím sa dostáva pred prvý diel, ale skutočne ma to začne zaujímať až niekde pri šiestom pokračovaní siedmeho spin-offu. ()

fabregas1

G.I. Joe 2 je filmem pro velké i malé kluky, kteří si někdy v životě hráli s akčními figurkami a představovali si při tom velkolepé bitvy. Tento film beru jen jako reklamu na hračky, já si osobně koupím figurku akčního boha mlátičku Dwaynea Johnsona. ()

zekon

Bitkaření gumových paňáků mě nevzal teda. To je tak odporně poznatelný asijský rukopis až to nudí. Je vidět velký vzor vysokorozpočtových odpadů, Bay, a dokonce se nabál použít jeho zvukové stopy. Pár velmi dobrých scén, velmi dobrý zvuk, jinak stupidní dětinský scénář který by se smrskl na 20min bez omáček a efektů. Vidět a zapomnět, 1 už ani nevím o čem byla, tady jsou aspoň bojové scény slušně zvládnuté. Přijde mě že Willise už nikdo nechce tak hraje jen béčkové štěky. Nemělo to být spíš obráceně?? ()

Allein4

Stále se lepšící Dwayne Johnson, nestárnoucí Bruce Willis (který si ale ze svého věku umí udělat srandu - třeba hláška s cholesterolem), stále umírající Channing Tatum... Zkrátka velmi dobré obsazení v akčně překypujícím filmu s potřebnou dávkou humoru a překvapivě zničeným Londýnem. Mně se to líbilo. Pravda, asi bych uvítal s tak skvělým efektovým potenciálem mnohem více bitev a destrukcí, jako v Muži z oceli, občas jsem se navíc přistihl v určité nudě a čekání, kdy zase něco přijde, a stačilo se podívat jen jednou...i tak hodnotím relativně dobře. ()

Hannibal

No,když si pustim Komando (1985) tak mě to bude bavit,ale tohle mě neoslnilo ty 2 jsou za efekty takovej rozpočet a tak málo muziky? ()

ragtime

V prvom dieli bolo zábavné a pozerateľné hlavne iskrenie medzi hlavnými postavami a k tomu bol navrch nejaký ten pekný efekt. To tento paskvil sa berie od prvej chvíle ukrutne vážne, sympatické postavy boli nahradené a na konci už som sa smiechu neudržal. Pomalé zábery pochodujúcich vojakov, neskutočne stupídne kecy, to ešte naozaj niekoho zaujme? ()

Tomulka

Nebudu se o tom vyjadřovat jsem totálně vytočený tím co nám nabídly ve druhém díle. To je hrůza méně prostoru pro vzájemné boje dvou hlavních ninjů. Všechny postavy naprosto neviditelné. Žádná vyjímečnost G.I.Joe jednotky nezaznamenána a celkový děj naprosto o ničem. Takový velký potenciál zahozen do příkopy! Nuda, nuda, nuda. Proč vlastně dávám jednu hvězdu? Výkon Jonathana Pryce ve dvojroli jen velmi malinko rozdílných a přesto poznatelných. To si zaslouží ocenit. ()

Fatush1

Jednička je pro mě sračka s dobrýma efektama a akcí. A když sem viděl dvojku tak mi spadla huba, jak oproti jedničce tohle může bejt lepší. To se zrovna dvakrát nestává aby dvojka byla lepší a už vůbec ne když jednička byla sračka. Miluju tu scénu na skalách. ()

DarkRufus

Nepochopil jsem jak Storm Shadow přežil jedničku, kde vzal padouch novou masku a proč tam sakra hraje RZA. Vlastně sem toho nepochopil víc, ale furt se tam něco dělo, nedávalo to sice smysl, ale hlavně že se střílelo a mečovalo. ()

Bohulib

Z prvního dílu jsem měl pocit, že G.I.Joe je mezinárodní armáda vybavená nejmodernější (či spíše ještě modernější) technikou, ale tady je to komando, které se dá rozstřílet na hadry při náletu na poušti. I hlavní klaďasi byli skoro všichni vyměnění, Což bylo trochu zklamání, ale jako akční film to ušlo. A Bruce Willis se svou kuchyní (Dalo se tam i vařit?) byla hezká třešnička na dortu. ()

teseth odpad!

Nudné, nezáživné a trapné. Nic jiného se o tomto "skvostu" nedá říct! Co tu dělá takhle vysoký hodnocení fakt nechápu. Asi všichni viděli výživnější verzi. ()

Kucin odpad!

Jestli to měly být pokusy a mega nečekane zvraty u kterych budu mít hubu dokořán tak se to nepovedlo odstřelit hlavního hrdinu hned na začátku a... no prostě po výborné jedničce naprosto trapná a zbytečná a maximálně dojebaná dvojka ()

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (více)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (více)