Piráti!

• Velká Británie The Pirates! In an Adventure with Scientists! (více)

Film ukazuje události, které se přihodí bandě bodrých smolařských pirátů, když křižují sedm moří v dobrodružství hodném barona Prášila. Tato komedie začíná, když Pirát kapitán se svou posádkou vytáhne do bitvy proti svému soupeři Černému Bellamymu, aby získal kýženou cenu „Pirát roku“. Jejich cesta vede z Karibiku až do viktoriánského Londýna, kde se setkají s všemocným nepřítelem, který je odhodlán vymazat piráty z povrchu zemského jednou provždy. Piráti zjišťují, že jejich pátrání je vítězství dobrosrdečného optimismu nad nudným násilím zdravého rozumu. (oficiální text distributora)

High.Hopes

Takže zaprvé, je to nuda. Zadruhé, je to nuda. Příběh nijaký žádný, aneb jak pirát ocenění dostat chtěl a k poučení přišel. Film má jen 88 minut, ale i přesto se táhne jak žvýkačka na botě. Některé jednotlivé scény a nápady jsou vtipné a milé, jako celek to ale nefunguje. Jo a abych nezapomněla, je to nuda. ()

stratocasta

There they blows... it. Aardmani si mysleli, že kvůli Melovi nikdo za poslední roky Slepičí koncentrák stejnak neviděl, tak vzali staré vtipy, upekli 100 různých ksichtů a navýšili kadenci britského přízvuku. Američanům se to líbí. Prej je skvělý, jak dokážou moderní počítače skvěle napodobit plastelínu. ()

Rincewind

Čekal jsem o něco víc. Nápadu a hlavně vtipu. Vtipných scén je tam dost, ovšem u žádné jsem se opravdu nezasmál. Z některých je ta snaha cítit, ale tak nějak to nefunguje. Nápad a příběh za 3 hvězdy, čtvrtá je za mou oblíbenou animaci. ()

Lorge

Příjemná Aardmanovská animace, povedené Aardmanovské vtipy... a pod tím vším nejklišovitější příběh plný těch nejklišovitějších zvratů, jaké si lze jen představit. Lehké zklamání... ()

filipes.lu

Místy až skoro nefunkční animák, který doplácí na hluchý místa podobně, jako koncert metalový skupiny prokládaný v přestávkách spoty na nové CD české femme fatale Dády Patrasový. Těšil jsem se hodně, nýbrž předchozí kousky mám hodně v oblibě. Samo, že jsou zde místa úsměvná, vtipná a milá, ale není jich moc. Né, že bych nefandil tý roztomilý ptačí blbounce, ale nic víc mi Piráti nenabídli. Což je škoda, protože potenciál to mělo. Příběh se vleče, jak tři tejdny před vejplatou,postavy nejsou sympatický, tudíž je problém s nima navázat spojení (?). Co mě ale dostalo je hudba. Chvílema příjemná a chvílema se mi stavěly i chlupy v podpáždí. Hlavně song: I dont cry (pracovní pojmenování) v dojemné chvilce sebemrskačtství nad ztrátou Dodyně. To musel nazpívat někdo v hodně debilní náladě. Každopádně modelína je pořád fajn a tak alespoň ona dodává pořád punc neokoukanosti, ale chlapi se mohli vytáhnout víc. Nu, nu, škoda. ()

E lan

Vcelku originální, sem tam vtipný a dobře natočený animák, který rozhodně stojí za to vidět. Jen toho humoru, tedy alespoň povedeného, mohlo být více. Jinak není co vytknout. ()

Joski

Som prekvapený z tak nízkeho hodnotenia. Piráti! síce nie sú tak geniálni, ako niektoré bábkové filmy svetovej produkcie, ale určite svojim humorom i výtvarným štýlom patria medzi lepšie kúsky európskej kinematografie. Film neobsahuje negatívny postoj či morálne pohoršujúce scény a dialógy. Opäť môžem len odporúčať všetkým vekovým kategóriam. 90% ()

Acrobat

Krásne oživujúca animácia ručnej práce vštepuje neustály záujem o mimiku zúčastnených v celkom dobrom príbehu o brutálnych gurmánoch. V strede to stratí tempo, gradácia vtipov nie je najlepšie zvládnutá, celkovo však to musí sadnúť každému, kto nechce falošne preplakať produkciu Walta. Cením si autorský prístup, zasadenie latky do novoveku a Londýna, či hranie sa s Charlesom. (videné 05.01.2019, Markíza, archív) ()

Don82

Well done, sir! Plastelína Pirátům opravdu svědčí, krásně to téma oživuje a dělá nevšedním. Velmi dobře si tvůrci poradili s adaptací tohoto tématu do dobrodružné grotesky, zde prezentované satirou, nadsázkou a vyzdvihování klišé, které zřejmě většina zná ze série Piráti z Karibiku. Vtípky jsou předváděny v promyšlených scénkách a i krátké gagy jsou nerušeně vsazeny do děje, mohlo by jich sice být víc, ale naopak jako plus oceňuji i ty nenápadné maličkosti a odkazy na reálné postavy a souvislosti. Atmosféru taškařice umocňují The Clash a skáčkový soundtrack. Přesto, že je vyvrcholení děje více méně jasné, na zábavnosti to neubírá a o to zde myslím šlo především. ()

TommyDiamond

Tak tenhle animák se mi hodně líbil. Byl netradiční především po vizuální strance, ale to právě nebylo vůbec na škodu. Líbil se mi humor i příběh. Tenhle rok je to možná nejlepší animák. Nechal za sebou i Rebelku(ta byla také výborná ****) i třeba slavnou dvojici Madagaskar a Dobu ledovou..... ()

sWONDER

Nemám veľmi rád plastelínu, tak som tento skvelí animák dlho obchádzal. Veľká chyba! Jedná sa o naozaj dobrodružnú, vtipnú a premyslenú zábavu s originálnym príbehom a dobrými postavami. Podľa mňa jednoznačne film pre celú rodinu. Ten zaver nad točiacou sa vrtulou bol nesmierne napínavý. Nebyť plastelínového looku, ktorý mi postupom času vadil menej a menej, bolo by to možno aj za 5, ale... ()

dkas

Příběh klasický, animace perfektní, celkově ale ničím nenadchne. Nicméně, Sloní muž potěšil :-) ()

Scraffy

Všetko, čo v tejto rozprávke je je jedným slovom dokonalé. Naprosto som si to užil! Podobných rozprávok viac! ()

Kellerman

Čekal jsem MNOHEM víc.Aardmani jsou jedním z nejoriginálnějších současných filmových studií,mají nápady,jsou vtipní a jejich styl točení snese prakticky vše.Piráti ale zůstali ve všem na půli cesty.Velká část jednotlivých scének je skvělá,ale film naprosto selhává v jejich propojení v jednolitý a smrtelně zábavný celek.V této podobě jsem se sice bavil obstojně,ale zároveň jsem s nostalgií vzpomínal na časy Wallace,Slepičího úletu (ale i Spláchnutýho!),což byly naprosto vyvážené filmy,na které se dívám dodnes a bavím se u nich zas a znova nad novými a novými detaily,kterých jsem si nejdříve nevšimnul.Bojím se,že když se znovu podívám na Piráty,nic moc nového mi už nepřinesou.A to je špatně. ()

Brumlak

S touhle bandou bych rád vyplul na moře. Zažil bych více dobrodružství než dosud za celý můj život. A hodně bych se nasmál. Ale velet bych tomu nechtěl. To by svět totiž přišel o toho nejlepšího Piráta roku. A líbí se mi jak některé scény nejsou vůbec pro děti. A už vůbec nepochopí onen druh humoru. To jim patří. Gremlinům. ()

AnnaMae

Dospělák se moc nepobaví, ale jako film pro děti by to asi šlo. Animace hezká, ale taková standardní, neoslní. Kapitán Pirát měl krásný vousy :-) ()

Jager_JK

První půlka byla skvělá ! Super vtítpky, originální srandovní putovaní po námořní mapě a nástup konkurenčních pirátů. Čekal jsem tedy souboj o místní cenu Piráta roku. Místo toho jsem dostal anglickou královnu a jejího nápadníka Charlese Darwina. Děláte si srandu ?!?! Rada: Příště, dříve než vpustíte svůj výsledek do kin, své nápady přehrajte 10-tiletým dětem a máte zaručenou hitovku ;-) 3+ ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky