Nespoutaný Django

• USA Django Unchained (více)
USA, 2012, 165 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (více)

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků a mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... (TV Nova)

surprise

Zdá se, jakoby se natáčelo s veselou myslí, s naprostou svobodou, a bez jakýchkoli svazujících závazků. Jakoby režisér říkal: Já to prostě chci takhle. No jenže já to vždy takhle nechtěl. A v nejkrutějších místech i oči zavíral a nejraději i uši. Trochu nemístně mi připadal i jistý polapatismus, kterým režisér dovysvětloval jednání hlavních postav. O to více potěšil potměšilý humor pana dr. Schulze a tarantinovští herci včetně Tarantina v epizodních roličkách. ()

sha.piro

Tarantino se fakt blísknul. To, že to bude právě on, kterému se povede natočit po dlouhých letech naprosto špičkový western, bych vážně nečekal. Navíc je to jeden z mála filmů, u kterého bych, i přes jeho už tak dlouhou stopáž, daleko raději přidával, než z ní ubíral. Byl jsem doslova ohromen skvělými kostými, výběrem hudby, výkjony všech hlavních představitelů, kamerou... prostě vším. Jsou sice věci, které mi na plátně příliš neštymulovaly (jak se z obyčejnýho služebníčka stane hned ten nejrychlejší střelec, když do té doby nikdy z pušky nevystřelil, proč pan Schultz prostě nepodal ruku svému "hostiteli" a nešel se všemi raději klidně domů bez újmy a ještě místo odstřelení dalšího z bandy se mu omlouvá, proč paní domu v závěrečné scéně doslova odlétne mimo směr apod.), ale bylo jich tak málo, že jinak musím pět píseň naprosté spokojenosti a osobně říkám, že hned po Pulp Fiction (nebo snad "s"?) je tato tarantinovka bezpochyby nejlepší spolu s Hanebnými pancharty. A pokud jde o soundtrack, ten je také velice zdařilý. Mezi mé nejoblíbenější skladby z filmu patří Who Did That to You? (John Legend), I Giorni Dell’ira (Riziero Ortolani), Trinity (Annibale EI Cantori Moderni) a I Got A Name (Jim Croce) a samozřejmě titulní skladba Django. Ale chválím i nasazení skladby 100 Black Coffins (Rick Ross), kterou bych normálně typoval spíš na nějakou černošskou "strýťárnu" alá 8. míle, ale do tohoto žánru zapadla (k mému překvapení) parádně a já si jí užíval i napříč tomu, že tenhle typ muziky jde normálně mimo mě a považuji ji proto v tomto filmu za naprosto zásadní hudební průlom a milé překvapení : ) ()

injoy

Je to lepší než Pancharti. A asi to nejlepší co jsem viděl od premiéry Batman Temný rytíř povstal. Bavil sem se hned od začátku co nastoupil dr. Schultz . Neskutečně vypiplaná pecka. DiCaprio a Waltz opět ukazují, že jsou jedni z nejlepších herců současnosti. ()

morbit

Vynikající film. Ze začátku jsem se hodně bál žánru jako je western ale po zkouknutí tohoto díla jsem hodně rád že jsem se tohoto předsudku zbavil.Quentin Tarantino odvedl dobrou prací.Film se nikde nezatrhává je souměrný. ()

musolini

K tomu se nedá nic dodat,prostě úžasnej film s úžasným obsazením,který měl vše a člověk se bavil od začátku až do konce a muzika k tomu byla výborná...Tarantino je prostě borec,jeden z nej filmů...scéna s kápěma na hlavě,jak se dohadujou,jestli viděj,no to prostě nemá chybu,to vymyslet je geniální... ()

KingRandy

Čekal jsem víc, tím by se dal shrnout celej komentář. Nicméně trochu zašťourám. Waltz a DiCaprio výborní, ale ten Džango ve společnosti lepších herců docela zapadl. L. Jackson hrál pěkně, ale možná trošku moc a zbytek jsem ani nějak nepostřehl. Nejsem velkej fanda tarantinovek a tahle mi i přišla v porovnání s Panchartama a Pulp fiction vcelku zapomenutlená, ()

johnysd

Krásná pocta westernu. Škoda trochu rozplizlého prostředku, ale nakonec i ten tam vlastně sedí a má smysl. Krásně přehnané krvavé přestřelky. Jedno vynikající cameo. Spousta výborných dialogů, pocta Monty Pythonům a spousta dalších klasických Tarantinovských věcí. Dokonce i sám Mistr zazáří. Komu se jeho styl nelíbí nebude se mu líbit ani Django ( D se nevyslovuje) kdo ho rád má, ten si tento film užije a ne jednou. ()

anonyym

Úplně nejklasičtější Tarantino. Je tam všechno, co by v jeho filmu mělo bejt: hodně krve, hodně ustřelenejch hlav, hodně vylezlých vnitřností, "trochu" nějaký tý lásky... a BEZVADNÁ HUDBA. Nejdřív mi přišlo zvláštní, že DiCaprio hraje zrovna tady, ale vůbec to nevadí, naopak, byl skvělej. ()

ill Nino

Neuvěřitelně mě tento snímek pobavil.....Je sice pravda, že semnou bylo v kině jen pár nadšenců, ale o to více jsem si ho užil. Tarantino mě posadil na 3 hodiny a já jsem se nenudil a ani jsem nezívl. Walt mě svým hereckým talentem udivoval již v Panchartech a zde to jen potvrdil.Chci to vidět ještě jednou!!!! Doufám, že alespoň jednoho oscara si utrhnou. ()

NeverEver

Prvni hodina filmu by si zaslouzila i 6*. Klasicky Tarantino, uzasny Waltz a supr akce, skvely scenar. Jen ze pak se to trosku zvrhne na dlouhy reci a malo akce. Je pravda, ze ta akce, ktera zbyde je "bomba", ale na 2hodiny vlaznyho kaficka to proste nestaci. Je mi lito, ale byla jsem z filmu zklamana a ke konci jsem se uz opravdu nudila. Mozna to nebylo ani tak tim nedostatkem akce v zaveru, ale spis tim samotnym nametem ...Bylo letos neco jako "vyroci otrokarstvi v Americe"?! ... protoze uz je toho trosku "zu viel":-(. Scene jak Tarantino vyleti do vzduchu davam taky 6*, ale ani to bohuzel nemuze odvratit fakt, ze celkove to dava 3* max, a i tak si muzete ke konci chodit varit caj kolikrat chcete a stejne o nic neprijdete:-( ()

Aria

Tak tohle je kulervoucí film a to do slova! Směkám klobouk před Christophem Waltzem, který mi bral dech! Po tom, co si u Tarantina vystřihl roli "esesáckého" důstojníka Žita, který představoval ryzí zmrdovství, obsadil roli dalšího zmrdečka, kterého bych si ale z fleku vybrala při nejmenším za zubaře! Jamie Foxx je prostě král pokerfaců, DiCaprio, ačna tu chvilku co tam byl, se pěkně vystřihl. Za soundtrack jsem měla v kině chuť tleskat, písničku "Looking for Freedom" z hlavy jen tak nevyženu (což jsem ráda) a také bych se ještě ráda poklonila kameře, ač jsem tedy filmové prase, které se v tom vůbec nevyzná, postavení spousty záborů mi dost lahodilo.... Hrdě to zařadím mezi moji desítku top filmů ()

00honza

Ackoli nejsem "Tarantinovec", film se mi dost libil. Nemuzu poprit, ze to neni mistr filmu a zpusob, jakym ukazal drivejsi otroctvi cernochu je opravdu vystizny (rikal jsem si, co si asi rika ten cernoch vedle me vtom kine). Co se zanru tyce, western, rekl bych skvele vybrano a rapove songy me velice pobavily, mel jsem ztoho asi takovy pocit, jako ze tohle si (a uspesne) muze dovolit proste jenom Tarantino. Klasicka Tarantinovska "super-krev" nikdy nezklame a vyber hercu a soundtracku taky bez chybicky. DiCaprio mne az tak nenadchl, ackoliv v takoveto roli jsem se snim jeste nesetkal. Jamie Foxx super super super ! Waltz bez komentare neprekvapil, nezklamal. Film jsem videl 2x a jediny problem je, ze svoje TOP filmy muzu videt i 6x. Me se na to uz do toho kina ale nejak nechce.. Jak rikam, nejsem Tarantinovec. "Expect me nigga like you expect Jesus to come back" 75% ()

mirushbiatch

Djangoo!!! Tarantino je nadclovek.Waltz je nadherec,kde sa doteraz schovaval? Soundtrack TOP! Komedialne prvky TOP! Akcia TOP! Najvacsie satisfaction v kine TOP! ()

Angmar1997

U tohoto filmu jsem se ani chvíli nenudil a napjatě jsem čekal co bude dál a nakonec to bylo lepší a lepší a lepší a dokonce i soundtracky byli úžasný a herecký výkon Waltze prostě špičkový ze začátku to vypadalo na sto procent ale s příchodem Dicapria mírný pokles ale i tak je to skvělý film za mne 5* ()

Pickardino

4*, ale v zasade se jedna o jenom 4*, cekal jsem vic. Dokud po platne tanci pan Waltz sve namluvy s panem DiCapriem, a pan Foxx pricmrndava, je to parada. Pak ale najednou jako by se z filmu vytratila pritomnost neceho podstatneho.. Zaverecny prerod Djanga z mstitele na lezerniho zabijejiciho hejska me i lehce iritoval.. Tahle pulpova kolaz nevysla tak dobre jako Pancharti. ()

ceftax

rozhodně nejlepší film co jsem viděl za poslední rok. Excelentní Christoph Waltz stejně jako v panchartech, naprosto za sebou nechává Foxxe, i když ten je taky skvělý. Škoda že ho nechává Quentin zemřít "tak brzy". Viděl jsem již 3x a každé další shlédnutí je lepší:-) za mě možných 100% zcela jasně. ()

pogoman77

Nejnormálnější Tarantinuv film. Pořád tam jsou dialogy, ale už nejsou jediným vyprávěcím prostředkem, honění stylovosti ustoupilo vyprávění atd. Westernem bych to nenazval, je to hrdinský epos. A troufám si tvrdit, že magor z videopůjčovny překročil (konečně?) svůj vlastní stín. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (více)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (více)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake