Sviňák

• Velká Británie Filth (více)

Bluerider

Asi je to tím, že I. Welsh mě nikdy moc neoslovil a minulo mě i všeobecné okouzlení Trainspotingem, ale tenhle film jde mimo mě. Uznávám, že námět i zápletka příběhu je zajímavá a má potenciál, film jej ovšem přivádí vniveč. Poněkud zmatená smršť bizarních situací, drogových vizí a hrdinových sebeklamů se režisérovi vymkla z rukou a připomíná podobně laděný a stejně nepovedený Revolver G.Richieho. Jako by tvůrci nevěděli, jestli točí hláškani nabitou a svižným soundtrackem nabroušenou komedii, nebo drama nabízející existenciální ponor do zmučené duše trpícího hrdiny. Výsledek je jako když kočička s pejskem pekli dort a já si jdu radši pustit Bad Lieutenanta od A. Ferrary nebo Bad Lieutenanata od W. Herzoga. Jednu hvězdičku přidávám za malou roli Davida Soula. ()

GinaT

to si zas takhle večer pustíte film, protože v TV nic není a McAvoy o tom tuhle vyprávěl v The Graham Norton Show, aniž byste se podívali od koho je předloha. A pak už se jenom divíte a divíte jak je to syrový a skvělý. Po dlouhý době sem zas měla u konce filmu až nepříjemný fyzický pocit z toho, co je to ten hlavní hrdina vlastně zač. A k tomu tak scottish english co řeže celou dobu do uší! jednoznačná pětka ()

HMTD

James McAvoy se postupně dostává mezi nejlepší herce planety. Doplněno o skvělí scénář. Trochu té psychologie. Jediné co chybí k dokonalosti jsou trochu uvěřitelné halucinace, nevím ale myslím že takhle asi halucinovat nelze i když s tím nemám zkušenosti. ()

Seymour

Sakra chorý film.Kto aspoň vie kto je to Welsh tak asi vie čo čakať. Párkrát som si musel počas pozerania povedať WTF čo to kurva ten chlap robí. Je obdivuhodné aký slizký dokáže McAvoy byť, klobúk doľava za jeho herecký výkon. Inak film neurazí a diváka čo už kde čo videl aj nadchne. ()

m.cone

film u kterého jsem se nenudil a ještě druhý den jsem nad ním přemýšlel. Každý film na který si vzpomenu ještě druhý den si zaslouží minimálně 4* :-) ()

anaad

Film má přímo závratné tempo a ironie z něho doslova čiší, takže si ani moc neuvědomujete sexuální podtext. Výborný, energií sršící McAvoy se v pomalejší poslední třetině místy vrácí ke své obvyklejší poloze citlivého hrdiny. Dost zvláštní vánoční film, jemuž pohádkový závěr dodá poslední tečku... ()

fabregas1

Sexisticko-prasácký sviňák McAvoy mě tentokrát moc nezaujal a film s drsnějším smyslem pro humor bez dobrého nápadu a překvapivé pointy u mě bohužel neobstál a pochybuju, že se ktomuto filmu ještě někdy vrátím. ()

ragtime

James McAvoy je diabol. Aj keď je všetko na tom filme deprimujúce a nechutné, je celkovo dej vťahujúci a nedá sa nedopozerať to. ()

klaranapoli

Já nevím. Za celou dobu toho filmu mě snad bavil jen ten konec, proto jsem přidala tu jednu hvězdičku. Jinak je to film, kterej je akorát pěkně odpornej a nedalo se na to koukat. Když jsem šla na WC ani jsem si ho nestopla, prtože už jsem ho chtěla mít za sebou. ()

harpsychord

Tak tenhle bezcharakterní prevít s naládovaným chřípím mě bavil! Nezastavil se vůbec před ničím a před nikým. Rozehrál tu svou nekorektní hru tak důrazně, až mu to sviňáctví stříkalo ze všech tělních otvorů. Kladně hodnotím svižné tempo a velmi dobrý hudební podmaz. Supr-perverz-nářez. ()

(fun)tomas

James McAvoy ako Bruce Robertson je egoistický hajzlík, ktorý na dennom poriadku detinsky manipuluje s kolegami v práci za účelom vlastného povýšenia. Nemá problém vymeniť mlčanie za orál od mladučkej šestnástky alebo nepravdivo rozšíriť o kolegovi, že je gay. Vyšetrovanie zločinu prekladá nadmerným užívaním alkoholu a kokaínu. Začínajúce halucinácie zapríčinené drogami a psychický rozklad osobnosti spôsobený nekomfortnosťou voči vlastným rozhodnutiam ho ako na húsenkovej dráhe vedú stále hlbšie a hlbšie až na samotné dno. Zažijeme aj vtipné momenty ako sex okorenený priškrcovaním s kolegovou manželkou, no z väčšej časti ide o dramatický film, aj keď sa tak nie vždy tvári. Nasleduje SPOILER. Aby divák nebol celý čas na strane poškodených, a teda proti svinstvám, ktoré policajt neustále činí, koniec nám ponúkne určité vykúpenie za Brucove nehanebné správanie. Po všetkom, čo si prežil si uvedomí, že bez manželky, ktorá ho opustila, sa z neho stala riadna špina a urobí v podstate jediný dobrý skutok – rozhodne sa zbaviť svet samého seba. Keďže toto vykúpenie bude mať v rukách sám Bruce, divákovi sa dostane určitého zadosťučinenia. ()

Martinko991

Film s netypickým hlavným hrdinom o ktorom stále dúfate, že sa polepší, pri kopec scénach som sa bavil pri niektorých mi do smiechu príliš nebolo. Film sa rozhodne oplatí pozrieť. ()

futislav

Schizofrenní psycho komedo eroto drogo tragédie. Myslím, že jsem nic nevynechal. Ale za mě dobré. Učebnicová ukázka kdysi úspěšného člověka, kterému chlast, drogy a s tím související psychické choroby zničí úplně všechno. Měli by to promítat na odvykačkách a v odmašťovnách. Na rozdíl od některých komentářů si nemyslím, že je to kravina o ničem. Kdo se trochu vyzná v psychologii a reakcích závislých lidí musí uznat, že tenhle film to vystihl až překvapivě realisticky. Obzvlášť chvilkové halucinace, výčitky svědomí, které se rychle střídají s přebujelým sebevědomím, psychická labilita a sklon k excesům. A drsné či nechutné scény ? Ty přece patří k životu. A když si někdo myslí, že je to absurdní a jemu se taková věc nikdy nestane, bývá často nemile překvapen, jak je to snadné a nečekaně rychlé. Čtyři hvězdy za psychologii a zpracování. ()

gizi

Bravurní režie, výborná hudba. K ději mám své výhrady, ale i tak jde o nadprůměrný snímek, 80%. ()