Najslávnejší príbeh zakázanej lásky z pera Williama Shakespeara znova ožíva v novej filmovej adaptácii z roku 2013, s Hailee Steinfeldovou a Douglasom Boothom v hlavných úlohách. Rómeo z rodu Montekovcov sa na maškarnom plese zamiluje do mladučkej a naivnej Júlie z rodu Kapuletovcov, ktorá jeho city opätuje. Mladí milenci však musia svoju lásku pred blízkymi tajiť, pretože medzi oboma rodmi už celé generácie pretrvávajú nepriateľské vzťahy a hlboká nenávisť. Rozbroje medzi nimi ukončí až sled tragických udalostí. Smrť mladých milencov, ktorým osud nedoprial naplno prežiť svoju lásku ani tajne uzavreté manželstvo, bude najvyššou cenou za vykúpený mier medzi ich rodinami. (TV JOJ)

Trailer

Babous

Ústřední dvojice je dobrá, ale tempo v druhé polovině filmu ubírá na síle, ač by tomu mělo být naopak. Líbilo se mi využití dialogů ze Shakespeara, který zřejmě nikdy nevyjde z módy, protože mi z těch slov občas běhal mráz po zádech. Finále to opět zvedá nahoru, Shakespeare prostě uměl napsat doják! ()

Beckett51

V Shakesperrových filmových adaptacích sice pořád vede masterpiece Ralpha Fiennese, Coriolanus, ale nová verze Romea a Julie mu slušně šlape na paty. Perfektní výprava, z níchž přímo táhne dbová atmosféra, skvělé herecké výkony (vede Hailee Steinfield, Damian Lewis a Kodi Smit-McPhee), dostatečně emotivní emotivní scény, skvělá hudba, dobře natočený šermířský souboje a v neposlední řadě povedené kostými. Škoda, že není víc takovýhle adaptací. Vyšší mocnosti asi nechtějí, abych se posral štěstím. ()

VanTom

Cynicky bych to mohl označit jen za téměř doslovný zápis do čítanky nebo čtenářského deníku. Ovšem to by mne nezměrná síla nejznámější milostné tragédie, neblednoucí krása klasického (byť upraveného a očesaného) textu i sama ryzost láskyplného citu mladičkých protagonistů nesměla tolik uhranout. Tato uctivá adaptace (i když konec si mírně přikrášlili a nenávistný svár Monteků s Kapulety dosti upozadili) s akurátní výpravou a přenádhernou hudbou totiž ztrácí živost jen trošku až v závěrečné třetině. ()

kornflakeska

Už v přechozích komentářích již něco podobného bylo napsáno, ale přeci. Předně - krásná, dojemná hudba, skvělé kostýmy, role kněze a chůvy též výborné. Mile mě překvapil i herecký výkon Douglase Bootha. A teď přichází to velké ALE - nesnesitelná, nesnesitelná Julie. Nevím, jestli je to tím, že zvolili americkou herečku, ale půlce jejích replik jsem nerozuměla a na klasickou Julii je moc neotesaná a dětinská. A ten konec? Fakt ne jako. Tato verze mě sice v některých momentech zaujala víc než adaptace Luhrmanna, ale potěšení ze Zeffireliho verze u mě nic nepřekoná. ()

kaylin

Zfilmovat takhle klasickou hru jen proto, aby byla zfilmována i v roce 2013, je docela smutné. Sem tam je tu nějaký ten herec, který byl zajímavě vybrán, ale režie je naprosto povrchní a alibistická. Jako kdyby si tvůrci řekli, že tohle je prostě klasika a ta se natočí sama. Hailee se mi v tomhle ani trochu nezamlouvala, a ani Romeo není žádný zajímavý typ. Tenhle film nedává nic navíc. Na divadle bych to viděl raději než v téhle podobě bez nějakého vlivu na diváka, bez emocí. ()

• Původně scénář obsahoval pohlavní styk mezi Romeem (Douglas Booth) a Julií (Hailee Steinfeld), ale protože bylo Hailee Steinfield v době obsazení pouhých čtrnáct let, tato scéna byla vymazána. (Fevas)

Související novinky

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Je to tak, po Hanně a aktuálně řádící Hit-Girl v Kick-Ass 2 dorazí na plátna kin další dorostenka s povolením zabíjet. A hned ve dvou různých filmech! Tentokrát v podání Hailee Steinfeld, kterou po… (více)