Mladá adeptka herectva Fine bojuje so všeobecným presvedčením svojho okolia, že je nevýrazná a neoplýva dostatkom talentu. Renomovaný režisér Kaspar Friedmann ju však obsadí do titulnej úlohy svojho predstavenia Camille. V jej zraniteľnosti vidí kvality, ktoré sa zhodujú s jeho predstavou hlavnej hrdinky a Fine stále krutejšími spôsobmi núti zostupovať hlbšie a hlbšie k osobnej tragédii, aby dosiahla čo najintenzívnejší herecký výkon. (STV)

Zyne

(MFF KV 2011) Filmový vrchol letošního ročníku KV festivalu! Snímek, který samozřejmě bude trpět přirovnáváním s profláklejší a vyhajpovanější Black Swan, pro mě osobně ale mnohem silnější a hrající na trochu jiné struny než známější sestřička ze zámoří. Vypíchnu jistou režii, příběhovou soudržnost, kvalitní scénář pitvající frustrace a skryté touhy hlavní hrdinky a především pak výkon její představitelky, která je skutečně top evropská herečka! ()

adriane9

Němci umí když chtějí. Miluju divadlo, mám ráda ty scény kdy herec má hrát že prehrává, mám ráda herce co dokáží fiktivní postavu probudit a hlavně - i nechat spát, a po dnešku miluju tu bloncku Fine. Tenhle příběh nemůžete mít rádi, jím prostě 113 minut žijete. ()

aslavey

Marně přemýšlím, která součást našeho světa se v tomhle filmu neobjevila. Byli tam lidi i zvířata, krev, pot i slzy, akce i reakce z legrace, nahota, samota, nicota, lakota, hysterie, šílenství, absurdita, realita, cigareta, židle, záchod, stůl.. a fajn. Stačí. Protože můžete vyjmenovat jakoukoli věc a určitě se ve filmu objevila. Snad s vyjímkou Chucka Norrise, ale vsadím se, že ten stál za kamerou a radil všem lidem, co mají dělat, protože to bylo fakt boží. Jasnejch 5* a pro mě vítěz festivalu... i když jsem spoustu vynikajících filmů neviděl.. ()

kostej_

Za faktem, že tento jinak jasný kandidát na křišťálový glóbus nevyhrál karlovarský festival, zřejmě leží nevyjasněnost toho, kdo od koho opisoval při tvorbě Aronofskyho Černé labutě. ()

Mata

Slecna resi vse krome sveho vztahu k universu. Ale to se resi samo od sebe. A resi to tak, ze se uci kricet (tedy "dostan to ze sebe") K tomu rukodelny sympatak a rozervany intelektual a v naznaku jeho byvala (oba pochopitelne o generaci starsi...) Ne neni to tak hrozne, jak to vypada, jen je to neco, co tu bylo milionkrat a na rozdil od jinych veci, ktere tu jsou po milionte (a to je temer vse) tam neni duvod, proc to videt znovu - tedy krome toho, ze to natocili novi a mladi a ze sveho, noveho, moderniho blablabla. No nedostavila se touha odejit, takze vlastne dobre... ()

RajAthen

Film, pro nějž samotný stojí za to do Varů vyrazit a pro mě jasný vítězný smímek. Neobyčejně civilní výpověď o dívce, její velké šanci a ceně, kterou za ni musela zaplatit. Pro mě mimo jiné také antiagitka na téma "proč nechci být hercem". Jasně, mumlá se, že dnes stačí hodit do scénáře mladého umělce, prkna co znamenají svět, nějaké to postižení a máte dobrý film. To těžko, na to musí být kumšt, který pan režisér a jeho maminka, kteří společně psali scénář, nepochybně mají, stejně jako talent, který předvedla hlavní protagonistka. Klobouk dolů. ()

mira.l

Zahrané od hlavní představitelky asi dobře, ale nějak to ve mně nic moc nezanechalo. Celá ta trojice - matka a dvě dcery - byla poněkud pošahaná, pan režisér jakbysmet. Ale u něj mě to zas tak nepřekvapuje. ()

Coliseum

Ten německej naturalismus z toho je vážně cítit za zákrutu, to nemusí prudérní jedinec strávit. Jestliže jde o evropskou "odpověď" na Černou labuť (o čemž lze úspěšně pochybovat, byť by se jistý paralely našly), pak vertikála kvality směřuje mírně nahoru. Otevřenej, šťavnatej a nemaskovej snímek s, bohužel, neuvěřitelně plytkym koncem. ()

Mire

Zaujímavý počin a vynikajúci výkon Stine Fischer Christensen. Takisto si zaslúži pochvalu aj Christina Drechsler, ktorá hrala veľmi vierohodne jej postihnutú sestru. Nechcel by som byť v koži jej matky alebo sestry, ktoré sa o ňu musia dennodenne starať. ()

raru

Surové,naturalistické,bez príkras.Tušil som,že dobré herecké výkony sú vykúpené temnotou v duši a už viem,prečo divadlo moc nemusím. ()

01.01.2012

46. ročník MFF Karlovy Vary