Působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost... Režisér Miloš Forman byl jednou z vůdčích osobností české nové vlny a jeho tři české dlouhometrážní filmy Černý Petr (1963), Lásky jedné plavovlásky (1965) a Hoří, má panenko (1967) patří dnes do zlatého fondu české i světové kinematografie. Víc v Československu natočit nestačil. Politická realita po sovětské okupaci v roce 1968 ho donutila k emigraci. Jako mnoho filmařů před ním (i po něm) se rozhodl uplatnit tam, kde je to nejtěžší – v Hollywoodu. Na rozdíl od mnoha cizinců se mu to skutečně podařilo. Získal dvakrát Oscara za nejlepší režii (Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus). Vytvořil si pověst svébytného umělce, který nedělá kompromisy a který přitom dokáže svou uměleckou vizi skloubit s komerčními požadavky amerického filmového byznysu. V roce 1996 natočil snad svůj nejkontroverznější snímek, životopis známého pornomagnáta, nazvaný Lid versus Larry Flynt. Jak už název napovídá, osou příběhu je série soudních procesů, v nichž se Flynt snažil (a nakonec toho dosáhl) o důsledné uplatnění svobody slova, zaručené prvním dodatkem Americké ústavy. Forman vytvořil působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost. Velkou zásluhu na tom má herecký výkon Woodyho Harrelsona v titulní roli, který byl stejně jako režisér Forman nominován na Oscara. Vynikající herecké kreace předvedli rovněž Edward Norton v úloze Flyntova přepracovaného advokáta Alana Isaacmana a zpěvačka Courtney Loveová jako Flyntova láska Althea. Epizodní postavu soudce si ve filmu zahrál sám Larry Flynt. (Česká televize)

chingy

Slovo kontroverzné už bolo povedané (napísané) veľa krát. A aj v skutočnosti je. Ale čo na tom ? Takto výbornú filmárčinu nevidno často, je to výborne natočené, výborne zahraté a ja som si film vychutnal s takým pôžitkom ako už nie veľmi dlhú dobu. Osobné postoje voči téme bokom, nemá zmysel písať ani o tom čo sa deje v príbehu, ktorý určite zaujímavý je. V podstate smutnom príbehu som sa parkrát dobre pobavil, americké klišoidné keci zo súdnej siene som samozrejme čakal, ale čo som nečakal bola herecká paráda Cortney Love, Woody Harrelson hral výborne, vlajkonosičom však bola Courtney Love, ktorá bola výnimočná a nielen podaným výkonom ale aj v skutku krásnym zjavom. Jeden z najbrilantnejších ženských hereckých výkonov čo som za poslednú dobu videl - od Courtney Love by som to nikdy nečakal, nie pre je povesť a bulvárnimi škandálmi preplneného lifestylu, ale proste som na jej herecký (ani spevácky) talent nikdy neveril. Forman je prosto génius, pri ktorom mi je čoraz častejšie úplne jedno čo točí, hlavne nech točí. ()

raru

Všetky Formanove filmy natočené v Amerike,ktoré som mal tú česť vidieť,sú výnimočné.Jednak svojou výpravnosťou,dobrým príbehom,hereckým obsadením,hereckými výkonmi a v neposlednom rade skvelou réžiou. Je to nepochybne jeden z najväčších českých režisérov.To,že točí filmy o kontroverzných postavách mne vôbec neprekáža.Práve v tom to je.Natočiť taký výborný film o porno magnátovi bojujúcemu za právo slobody prejavu,to chce riadnu dávku odvahy.Musel vedieť,že všetci tí fanatickí ochrancovia ,,viery a morálky"ho budú za to nenávidieť.Ďakujem mu za to a za skvelý filmový zážitok. ()

ssarka

životopisné filmy mi nikdy moc neseděli,podívala jsem se,ale nemusela vidět znovu...ovšem život Larryho Flynta byl tak zajímavý,že jsem ho chtěla vidět a viděla již nekolikrát...perfektně a zajímavě zfilmované ()

Moredogs

Na tento film mam čarovne spomienky a k tomu, je to naozaj čarovny film. Nič by som na nom nemenil a nič by som do neho nepridaval. Ked ho sledujem citim sa snim ako s rodinou a o tom to je.90% ()

Bogrant

Humorne poňatý životopisný film o "nepohodlnom občanovi USA" s typickým Formanovým rukopisom, výborným Harrelsonom a kontroverznou tematikou. Málokto sa v tom nájde priamo a stotožní sa s tým, ale ako celok to napriek všetkej tej okolitej negativite, ktorá z toho srší, predsa len dokáže zaujať. Tak akurát zašpinený film. ()

Feacher

Určitě jsem neudělal chybu, když jsem se na tento film podíval. Nenásilnou metodou se za 2 hodiny dozví člověk vše, co by měl o Larry Flintovi vědět. Příběh psal sám život, skvěle zahraný, zrežírovaný.. Nemám co dodat... ()

katakomb

Jsem a vždycky budu přesvědčenej o tom, že s koncem satiry přichází i konec svobodnýho projevu. O případu Larryho Flynta jsem nevěděl, ale jsem nadšenej z toho, co jsem právě viděl. Všichni suchaři a hlídači konzervativních morálních úzkoprsejch hodnot by se na tenhle film měli dívat povinně každej týden. Pro mě obsahově, režijně i herecky dokonalej film. Víc takových Formanů by nám jako společnosti neuškodilo. ()

Sa.sa

Super film o muži, který dokázal udělat z porna umění... Rozhodně stojí za zmínku, zhlédnutí i zapamatování... ()

JoHoo

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Miluju filmy o divnejch lidech a tady je ten největší "normální" úchylák svojí doby, takže nemůžu jinak. ()

Dinoo

Wow, veľmi kontroverzný film o porno biznise a predávaní porno časopisov. Celý film sa odohráva v 70tych a 80tych rokoch.Úžasná poetická drama ktorá napriek svojim dvom hodinám ubehne ako voda. Woody Harrleson predviedol skvelý výkon v ktorom mu sekundovala Courtney Love a Edward Norton.Miloš Forman predviedol ,že on to skutočne stále dokáže a nemá strach točiť takéto kontroverzné snímky. Bravó ()

OldPink

Můj nejoblíbenější Forman. Harrelson podle mě ve své nejlepší roli. Ačkoli nesnáším Courtney Love, musím uznat, že tady odvedla velice dobrou práci. ()

Breather

Kontroverzní, vtipný, napínavý a dramatický příběh o boji za svobodu. Je pravda že je to trošku slabší než Přelet nad kukaččím hnízdem, ale rozhodně nesdílím názor některých kritiků, že jde o film průměrný. Woody Harrelson zde předvádí téměř dokonalý herecký výkon, určitě nejlepší v jeho filmově kariéře a Miloš Forman se jen utvrzuje, o jak výjimečného režiséra jde (to dokazuje i fakt, že všechny jeho filmy jsou na CSFD červené:-)) ()

Pecca007

Moje první zkušenost s filmem Miloše Formana. Abych to upřesnil, viděl jsem ještě film "Amadeus", ale jen útržkovitě. Už "Amadeus" mě ale dokázal přesvědčit, že Forman je dobrý režisér a tak jsem se na tento film docela těšil. Námět byl zajímavý a herecké obsazení vypadalo dobře. Jenže mi pořád ve filmu něco chybělo. Film řešil otázky politiky a občanské demokracie a i když jsem dobře věděl, že Forman chce divákovi tímto filmem sdělit jisté poselství, na mě to zkrátka nezabralo. Navíc hlavní postava se chovala nevýpočítavě a výbušně a mě dělalo problém rozpoznat jestli je Larry Flynt klaďas nebo záporák. Herce však musím pochválit. Harrelson v každém filmu hraje skvěle a tento nebyl vyjímkou. Nakonec se nominaci na Oskara ani nedivím. Love také velmi překvapila a podala kvalitní výkon, ale já myslím, že to ani nemusela nějak moc hrát. :D Forman je pan režisér, o tom není pochyb. Tento film spíše kazí scénář, kdy si prostě scénárista Alexander nevybral moc dobrého člověka pro natočení autobiografického filmu. 60 %. ()

maple6

**** - Prima dílko s hlubokou českou stopou. Ovšem pro neameričana poněkud nic neříkající. Dokud člověk opravdu nebude znát příbeh Larryho Flynta, nebude jej moct dostatečně pochopit. Já jeho příběh neznám a proto jsem se musel skutečně spolehnout pouze na Miloše, Woodyho a Edwarda, aby mi jeho příběh přiblížili. A musím říct, že se jim to povedlo, což se pozná hlavně díky tomu, že já, milovník rovnoměrného stoupání napětí a pak od závěrečného finále postupného klesání do vod záverečných titulků najdu zalíbení ve filmu, který nerovnoměrně stoupá a klesá jak stav mého účtu minutu po minutě. Pan Forman nám však vždy dopředu řekl o čem chce mluvit, a proto, jak jsem už zmínil, s mírnými mezerami slouskne toto dílo i nepornografický neameričan. Dobrá práce. - maple6 ()

Stein92

Příběh "hrdiny", co se zasloužil o moderní tvář pornografického průmyslu. Příběh plný soudních problémů a morálních dilemat. Bravo Formane. Celoživotní kauza - Dobré mravy versus Larry Flynt, byla opravdu trefa do černého. Nejvíce na tomto filmu se mi líbilo, jak si každý překládal podle svého dodatky americké ústavy. A hlavně Larryho nádherný projev Sex nebo Válka. Dal bych i 6 hvězdiček. Ta šestá by byla za ztvárnění hlavní postavy mým oblíbeným hercem. ()

1990Jirik

Jeden z nejkontroverznějších lidí v americké historii obdivovaný a nenáviděný zároveň co mu však neupřeme je fakt že on věděl jak používat demokracii a i přesto že mnoho lidem nepadl do oka on prostě věděl jak ze sebe ještě udělat obět viz poslední kauza ohledně pastora... To on zavedl pojem amerických pornografických časopisu dal jim nový směr aby skutečně ukazoval to co lidé chtějí vidět co do té doby bylo tabu.. Jinak snímek na mě hodil smutnou náladu protože ve finále mi přišlo že i přes jeho sledovanost ho neznal nikdo nikdo nevěděl jaký doopravdy je. Za Courtney Love jen jediné a to že hrála naprosto fantasticky podle nejen mého jak sem četl její životní role.. ()

Traktorista

Tohle se opět Milošovi Formanovi povedlo - parádní filmek, který absolutně netrpí žádným hluchým místem. Skvělé a vypracované dialogy, natočené přesně na té hranici, kdy člověk musí jen s otevřenou hubou čumět do plátna a absolutně si užívat tohle skvělé dílko. Woody je jako vždy prvotřídní, prostě pravá volba - rozhodně doporučuji si užít tuhle podívanou, kterou nám Forman naservíroval až pod nos. ()

Lelelee

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Příběh Larryho Flynta mne neuvěřitelně zaujal a na konci jsem se z tohoto silného zážitku musel několik minut vzpamatovávat. Vřele doporučuji ()

Miloš Forman 1932 - 2018

10.05.2017

Další King na plátně

Další King na plátně

10.03.2006

Jen nedávno se svěřil Eli Roth se snahou zfilmovat novelu Stephena Kinga a už tu máme další pokus přenést knižní hororovou atmosferu a chladné emoce z tvůrčí dílny spisovatele na stříbrné plátno.… (více)