Julia je úspěšná mladá dívka, s pěkným bytem, s milujícím přítelem a slibně nastartovanou kariérou psycholožky. Americký sen. Jenže pak se probudí do jiného snu... Setkání s přítelem z dětství v ní oživí vzpomínky na dávno zapomenuté noční můry. Noční můry, které se teď po letech vracejí... jako skutečné. (oficiální text distributora)

eraserhead666

Prostě se nedá nezmínit příbuznost Boogeymana, tohle je ale trošku více koukatelnější. Jinak je to ale obstojně natočená hodně velká slabota. Čím víc se příběh odvíjel, tím mi připadal směšnější, film naprosto postrádá jakousi pointu - proč se co děje, s jakým záměrem, mě třeba zajímalo proč si ty bytosti nejdříve někoho označkují, pak ho nechají dvacet let být a přijdou si pro něj až pak, proč to udělají, k čemu je potřebují atd., atd. Nic z toho se nedozvíme. Takhle ten film prostě jen uplyne bez nějakého závažnějšího bodu. Navíc ty digitální bytosti ne nepřipomínající vetřelce nejen že nebyly nijak strašidelné (naštěstí je režiséři prozřetelně na scénu nepouštěli často), ale hodně mě rozesmávali. Filmu nelze upřít sem tam nějakou tu atmosféru (honička v metru, úvodní scéna, rozhovor v kavárně) ale film jako celek za moc nestojí.... ()

SOLOM.

Hodně slabá duchařina, která má sice zajímavý neoriginální námět, ale jeho zpracování už hodně pokulhává. Začátek mě příjemně navnadil jenže postupem času se z toho stala nuda. Tvůrci se divákovi snažili nabulíkovat něco co stejně nedokázali dotáhnout do konce. Nemůžu upřít, že by snad byla atmosféra jedna z nejhorších, ale když pořád očekávate, kdy se film konečně rozjede a ono pořád nic- nastane konec. Mno a u toho konce jsem se musel už jenom zasmát... ()

Lacike

Ďalšia moja hororová srdcovka mi prístupom v ktorom sa postavy boja tmy a postupne prichádzajú o rozum, pretože im nikto neverí, pripomenul Nočnú moru z Elm Street. Takže postavy sa tu namiesto spánku snažia vyhnúť tme. A namiesto hláškujúceho Freddyho tu sú nejaké príšery z inej dimenzie. Ten námet sa mi proste páči. Sadli mi aj postavy, ktoré sú obsadené sympatickými hercami. Film má solídnu atmosféru. Gore scény tu prakticky nie sú. Finále je tak akurát otvorené pre pokračovanie a strašne ma mrzí, že nikdy nevznikla dvojka. Rád by som sa dozvedel viac o tých príšerách. Výsledkom je vydarený horor so zaujímavým námetom. 7/0. ()

Terva

Nic nezůstane pohřbeno navěky. Scénář: Brendan Hood. Kamera : René Ohashi. Hudba : Elia Cmiral. Produkce - Wes Craven. ()

Chermy

Je to hloupé od začátku do konce....Mám rád tajemno i scifi, ale zde nefunguje nic. Nic ve vás nevzbudí obavy, natož, že by vám záleželo na postavách, protože "oni" jsou k smíchu a vyděsit mohou tak maximálně dítě! ()

JohnCZ

Ze začátku vskutku děsivé, ale jakmile se na scéně objevila první digitální potvora - nevím proč - strach byl tatam. Scénáristicky je to debilní, chování postav nelogické. Ale závěr se nečekaně fakt povedl. Ale vadí mi jedna věc, film se ani nepokoušel naznačit vysvětlení, kdo ti ONI vlastni jsou... ()

Nick Tow

Natočené je to naozaj pekne a ak máte slabosť pre androgýnne blondínky, je sa fakt na čo pozerať. Musíte pritom ale vydržať zopár faciek, ktoré vám uštedrí scenár: vlastne sa pripravte, že z vás urobí na tých 89 minút fackovacích panákov. Tento námetový invalidný súrodenec Boogeymana si vystačí s dejom, ktorý by sa dal prerozprávať jediným gestom posunkovej reči. To si už naozaj nepotrebujeme rozprávať príbehy? ()

amirgal

Nejjednodušší cestu k vyděšení pro mě představují tyto atributy: 1) cosi nepochopitelného, neuchopitelného a nepředvídatelného, leč fyzicky přítomného 2) postiženými musejí být pouze vybraní jedinci, čímž se zvyšuje pocit izolace a osamocení. 3) minimalismus v zobrazování 4) naprostá bezbrannost a bezvýchodnost. Film hodnotím na tři (vadilo mi vysvětlování a zakončení, které se patrně snažilo objasnit původ toho "cosi" a vymykalo se estetice i atmosféře celého snímku a přála bych si ještě minimalističtější scénář), ale děs se povedl na pět, takže průměruji na čtyři. ()

corpsy

Bubáci sú medzi nami. Detské nočné mory môžu siahať až do dospelého veku. Alebo to mory byť nemusia a ide o nebezpečnú skutočnosť. Tuctovka, ktorých sú stovky, vzhľadom na rozpočet nevsádza na trikové a akčné hororové orgie, ale na klasický štýl napätia z ( nie tak celkom ) nevideného a nepoznaného. ()

Ten Druhy

Scenár nebol vôbec žiadne terno, pri niektorých dialógoch som vyslovene trpel, ale veľa zachránilo filmové spracovanie, zraniteľná hlavná hrdinka a dobre načasované ľakačky. Páčila sa mi aj filozofia strachu uplatnená v tomto filme. Bojíme sa toho, čo je nepoznané, neznáme. Tu má hrôza zväčša podobu neurčitých tvaroch, ktoré sa odvalujú z tmavého prázdna... Na moje prekvapenie, to však fungovalo znamenite. ()

Kryton

Není to originální, není to superděsivý a ani si to nehraje na krále žánrů. To rovnou zmiňuji! Film Oni přicházejí však nabizí dobrou atmosféru. Nemá velký rozpočet a tak hraje s tím nejlepším co horor nabízí. Tmu, zvuky a strach z něčeho, co tam je i není. Velkým plusem je, že moc postav se ve filmu nemihne a film jde přímo na věc. Jedině ty "věci" vypadají CGI levněji, ale to si tvůrci zamaskovali tmou. Při projekci večer skvěle funguje už samotný začátek. Jednohubka na jedno zkouknutí, jedno vyděšení a jednu noc se rozsvětlenými světly. Nečekal jsem nic a dostal jsem něco málo. ()

schizmo

I přes poměně pěknou produkci a náběh na solidní atmosféru, je to spíše generická nuda o nočních běsech, které jak se ukazují, nemusí být pouze výmyslem vašeho přehnaného podvědomí. Tempo filmu je celkem ležérní, herci nevýrazní, bubáci otřesní, prostě není absolutně na čem stavět... ()

kaylin

Americko-kanadský snímek „Oni přicházejí“ se bohužel rozhodl, že pojede na hororových klišé, dá je dohromady a do toho se pokusí vytvořit příběh, který by mohl být napínavý, mohl mít nějaké zajímavé vyústění. To poslední se mu nepovedlo. A bohužel se ukázalo, že dát dohromady hororová klišé taky nijak skvěle nefunguje, pokud v tom nebude nějaké přidaná hodnota. A tady není. ()

Desperado

Zručne natočená blbosť, v ktorej je zopár strašidelných a lakacích scén. Na neskorý nudný večer ideálna zábava. ()

Trevor

Iba vdaka solídnemu úvodu a relatívne dobremu záveru o čosi lepšie hodnotenie ako som zvažoval. Dobry nápad z uvodu sa počas pribúdajúcich minút vytratil kamsi do stratena ale hlavne mu nepomojli doslova podpriemerné výkony hercov. Takýto typ hororov sa dá a mal by sa zvládnuť podstatne lepšie aj keđ zaver bol pomerne dobrý, nedokazal napraviť dojem z takmer hodinovej nudy. ()

OG_Swifty

Úvodní sekvence s dítětem byla docela slibná, bohužel všechno následující už bylo hrozný... Hlavní hrdinka vypadala jako Jakub Prachař po pořádný dialýze, navíc její chování si nelze vysvětlit jinak než její demencí (především pak útek od přítele do opuštěnýho metra). U filmu jsem se bál jediné věci a to strachu z toho, že usnu a nedokoukám - nerozluštím zápletku ... ta se však ani ke konci nedostavila, prostě něco se tam dělo.... Když pominu ještě další blbosti jako pradomy, prabyty a město dění, kde žije všehovšudy tak 10 obyvatel, tak je výhodou docela krátká stopáž - zaplať pánbůh. ()

kombajn

Škoda nevyužité šance. Poměrně zajímavý nápad si žádal daleko lepší scénář. Jinak je to film natočený poměrně zručně, některé scény jsou opravdu napínavé, jenže na to aby takový film mohl být považován za dobrý, musel by mimo otázek přinést i nějaké odpovědi. A žádné uspokojivé jsem se nedočkal. Film je tak na pomezí dvou a tří *, dávám tentokrát vyšší hodnocení, protože do tmavých a osamělých pokojů film trochu vzrušení vnést může... ()