Parker (Jason Statham) je zloděj, který chce vyloupit budovu, kde jsou uložené peníze v zábavním parku. Jeho tchán Hurley (Nick Nolte) mu tuto práci domluvil a doporučil mu další čtyři zloděje. Parker loupež vede a je převlečený za kněze. Když dostane znamení, jde do budovy, kde naráz s dalšími dvěma kumpány přepadne hlídanou místnost s penězi. Další jeho pomocník August Hardwicke zapálí stoh se slámou, aby odvedl pozornost. Kvůli ochrance, která ho zastavila, se ale nedostal k tomu správnému stohu a tak musel zapálit jiný, který se dostal až k nebezpečnému materiálu, který vybuchl a jeden člověk zemřel. Parker vybere peníze a utíká pryč. Po cestě je nabere do hasičského vozu poslední, pátý komplic Carlson. Parker chce rozdělit peníze, ale lupič Melander mu nabízí, aby dal svůj podíl na nový kšeft, který všem vynese dva miliony na hlavu. Parker odmítá a ostatní se rozhodnou ho zabít. Parker je postřelen a za jízdy vyskočí z auta. Melander říká, aby ho Hardwicke dodělal. Tomu se moc nechce, ale pak jde a vystřelí. Poté Parkera kopne dolů ze stráně. Parker ale žije a v příkopu ho najdou kolemjedoucí lidé. Ti ho odvezou do nemocnice, kde se Parker probere a dřív než přijede policie, zmizí převlečený za zdravotníka. Poté se jede převléct, sežene si zbraň a jede vykrást směnárnu, kde proplácejí šeky. Při tom postřelí jednoho člověka z ochranky do nohy, ale pak mu zavolá sanitku. Parker pak volá Hurleymu a říká, že má problém, vše mu vysvětlí a chce po něm klienta Melandra. Ten se jmenuje Dancinger a je to velký boss v Chicagu... (TV Prima)

dombas

Další supermanovská role pro Stathama..v každém dalším filmu vydrží tenhle zabiják víc a víc...přijde mi to už víc než ohrané, přehnané a musím říct, že mě jeho filmy dost nudí a upřímně když vidím film, ve kterém hraje, až na Expendables, tak už dopředu se dá očekávat, že to bude kravina.. ()

pumprdlik

Jason Statham nabira na kvalite. Kdyz si srovnam filmy ve kterych zacinal a ted tak je tam neoddiskutovatelny posun nahoru. Rezie, kamera, hlasky, choreografie bitek, pribeh. Tohle osobne povazuje ne jenom za jeho jeden z nej filmu, ale i obecne za jeden ze nejlepsich filmu v historii zanru "nastvali jste mne, tak ja vam to vratim i s urokama". Libi se mi, ze to neni jenom o akci ale je to o "jinych vecech". Pro mne jista koupe! ()

a7x

V prvej polovici som si naozaj myslel že práve toto je Stathamovka na ktorú už pár rokov čakám. Drsná, svižná, bez ľútosti, dokonca s nápaditým scenárom. Lenže po hodine nádejí sa na pľace objaví Jennifer, ktorej rolu ako keby vystrihli z Denníka princeznej alebo podobnej sračky a Parkerovi to celé sprznila. Ale koniec koncov som až na pár logických dier a spomenutú Jenny celkom spokojný, čakal som oveľa menej. Škoda že viac do deja nazapojili Nicka Nolteho.. ()

dedavena

Věř mi synku, budě to fajny večer. S tym senem si to zadupal. Gdyby to šlo, tak bysem ho zabil. Ale sem se zas nasmjal při te nakladačce v hotelu. Spravni chlapci vydrži fest. Přikuřena byla fakt překfapena. Falešnych hasičuf sem už teš kajsi viděl. Ale použiť zasobnik misto noža bylo excelentni. Eščeže ulamal ty uderniki. Jasny Parker zvitězi nad fšeckimi. Jinak to byť němuže. ()

macherano

Priemer nic viac nic menej po prichode na ostrov to bolo fadne az pred poslednou akciou sa koniec rozbehol a vzapati to aj rychlo skoncilo ()

serbero

Klasicky akčný film, nič extra. Jennifer Lopez mam rad ta to trochu spestruje ale je to iba ďalší z radu obyčajných filmov tohto žánru. ()

Verbudrak odpad!

Ta prostřední realiťácká pasáž byla teda extra nudná. A protože před ní bylo už jen deset minut a po ní taky... ()

milos.bradik

Tak nevím, tyto filmy moc nemusím, ale řekl bych, že se mi to z filmů se Stahamem líbilo asi nejvíc. Nejlepší tór ovšem byl, když naprosto vygumovaná Leslie říkala "My v Palm Beach jsme chytří. Velmi chytří." To byl super vtip od ženské, která byla blbá jak troky. ()

peproch

Hodnocení a postřehy: film pro ženské čtyřicítky, jako že jste J.Lopez a potkala jsi právě takového super sexy drsňáka, který tebe vysvobodí z životní nanicovatosti. Nezastavitelný, krutodrsný Parker je ve formě! Domlácený, pobodaný a s akutním průstřelem jater ležérně nasadí kapačku fyziologického roztoku, dá si hodinový relax v sanitce, promne nonšalantní strniště a pak s odhodláním vyhubí mafii a její přisluhovače v polovině Ameriky. Sekunduje mu při tom realitní agentka. ()

leafroller

Je to svižné, je to drsné, je to poctivý Statham, jak ho známe a máme rádi. A pak najednou zničehonic se tam objeví postava navíc. Postava, jejíž existence je pro děj naprosto zbytečná. Ba co víc, díky ní se film zabrzdí a protáhne o otravných 30 minut. Hodně mi to připomnělo komentář Amy Farrah Fowlerové k Indianu Jonesovi. A tak zatímco v úvodu jste se nechali unášet strhujícím tempem, v závěru nervózně hladíte ovladač v naději, že ho nebudete muset použít. Je to škoda. A ještě něco mi film připomněl. Starýho 007. Toho 007, který se na někoho jen podíval a nepřítel byl v bezvědomí. 007 měl velkou kliku, že nenarazil na pana Parkera, protože ten očividně snese o trochu víc:-) ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film