Reklama

Reklama

Parker (Jason Statham) je zloděj, který chce vyloupit budovu, kde jsou uložené peníze v zábavním parku. Jeho tchán Hurley (Nick Nolte) mu tuto práci domluvil a doporučil mu další čtyři zloděje. Parker loupež vede a je převlečený za kněze. Když dostane znamení, jde do budovy, kde naráz s dalšími dvěma kumpány přepadne hlídanou místnost s penězi. Další jeho pomocník August Hardwicke zapálí stoh se slámou, aby odvedl pozornost. Kvůli ochrance, která ho zastavila, se ale nedostal k tomu správnému stohu a tak musel zapálit jiný, který se dostal až k nebezpečnému materiálu, který vybuchl a jeden člověk zemřel. Parker vybere peníze a utíká pryč. Po cestě je nabere do hasičského vozu poslední, pátý komplic Carlson. Parker chce rozdělit peníze, ale lupič Melander mu nabízí, aby dal svůj podíl na nový kšeft, který všem vynese dva miliony na hlavu. Parker odmítá a ostatní se rozhodnou ho zabít. Parker je postřelen a za jízdy vyskočí z auta. Melander říká, aby ho Hardwicke dodělal. Tomu se moc nechce, ale pak jde a vystřelí. Poté Parkera kopne dolů ze stráně. Parker ale žije a v příkopu ho najdou kolemjedoucí lidé. Ti ho odvezou do nemocnice, kde se Parker probere a dřív než přijede policie, zmizí převlečený za zdravotníka. Poté se jede převléct, sežene si zbraň a jede vykrást směnárnu, kde proplácejí šeky. Při tom postřelí jednoho člověka z ochranky do nohy, ale pak mu zavolá sanitku. Parker pak volá Hurleymu a říká, že má problém, vše mu vysvětlí a chce po něm klienta Melandra. Ten se jmenuje Dancinger a je to velký boss v Chicagu... (TV Prima)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (377)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Začátek připomíná Belmondovu Bezva fintu. Pak se ovšem rychle změní žánr a Statham jako bájný Fénix povstává, nic si nedělající z toho že tam jej někdo bodnul, někdo střelil, aby se poprávu pomstil. Díky solidnímu obsazení a příběhu, který má tentokráte hlavu a patu je tenhle Statham o něco lepší než několik předcházejících.. Přesto začínám tušit že není moc daleko chvíle kdy místo do kina, budou putovat jeho filmy přímo na video. 50% ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Natočeno podle novely "Flashfire" Richarda Starka. CITÁT - Neslyšíte co říká Otec??!!............... Jasona Stathama jsem v první pikosekundě nepoznal. Ale seklo mu to. Rozjede se to docela přijatelně. Parker začne řádit- Ono podvést solidního podvodníka se podvodníkům nevyplácí. CITÁT - Je to ostuda, být posmrtně zabitej židlí.............Osudu neutečeš. Nemáš to pod kontrolou. A Parker má svůj plán. Řídí se pravidly a ty se musí dodržovat. Příběh se začíná dramatizovat a jde i o život. O život všem. CITÁT - Utek z hotelu, ukradl auto a propadl se do země..........Konečně pořádnej chlap....... Celkem se to dá sledovat. Hudba sice mdlá, kameraman také nic moc nepředvede, ale i tak je co solidní příběh, který neurazí. Pravda však je, že mimo Jasona Stathama tu není žádná výrazná herecká osobnost a příběh tak padá a stojí právě na tomto, mě velice oblíbeném, herci. 60% si myslím, je velmi slušné hodnocení. CITÁT - Nejde tu o prachy........... Film je věnován Donaldu E. Westlekeovi, americkému spisovateli, který zemřel 31. 12. 2008. Westlake používal pseudonym Richard Stark a podle jeho novely "Flashfire" je natočen tento příběh. CITÁT - Ten člověk snad ani nebyl člověk. Byl to anděl............ ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Drsný a čestný lupič Parker s tuhým kořínkem nezemřel. Parker žije! Zmlátili ho, pobodali, postřelili, ale on to rozchodil. Když odmítl jít po jednom podařeném přepadení se svými kumpány do další a ještě větší akce, tak aby už nepřekážel, měl zaplatit cenu nejvyšší. Odklizení z cesty všemi mastmi mazaného muže však nebude tak snadné. Nyní je znovu plný síly a připraven se sladce pomstít svým bývalým vykutáleným kamarádíčkům. Vydá se do Palm Beach vystopovat místo příští akce svých bývalých kumpánů a spadla klec. Přitom mu do života vstoupí sympatická realitní makléřka Leslie, která se do něj zamiluje, a jejíž znalosti okolních nemovitostí se Parkerovi budou hodit. Thriller veterána Taylora Hackforda je jednoznačným návratem k "old school" záležitosti, která příliš nepřekypuje originalitou. Současný divák, přivyklý na zběsilý příval akce a tempa, bude náležitě zklamán rozkolísaným tempem, nudnější prostřední částí a dost přetaženou stopáží, kdy vypustit půlhodinu, tak by se nic nestalo. V akčních a přehledně natočených pasážích, kdy na řadu přišla nějaká krvavá bitka nebo přestřelka, se mně film líbil, ale ve společných pasážích Stathama s J Lo, už méně. Oba víceméně předváděli jen svůj herecký standard, a Statham dokonce hraje všechny role stále stejně. Výjimkou, kdy se mně zvýšila tepová frekvence, při účasti obou na place, je svlékací scéna, ve které J Lo předvede zlomyslníkům na truc, že ještě neodkvetla jako šeříky v parku a dělá čest své reklamě na holítka Venus. Nicméně, v obličeji už přece jen zestárla.To daleko výživnější, než dva ústřední protagonisté, byli záporáci Michael Chiklis nebo Daniel Bernhardt a možná i Clifton Collins, kdyby dostal více prostoru. Jinak nic extra od tohoto filmu čekat nelze. Naplnil svoje předpoklady pomalejší "oldschoolovky", kterou většina akčních filmů z roku 2013 převálcuje s úšklebkem, aby nezacláněl. Do přelomu 80. a 90. let by tenhle film zapadl víc. Mé hodnocení: 60% ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Polévka gazpacho a vendeta v režii chiropraktika Stathama mají jedno společného, servírují se za studena.. I když Jason ztratí víc krve než za všechny své předchozí filmy dohromady, ani na chvíli nemáte pocit, že by ho ty průstřely, řezné rány či propíchnuté dlaně mohly zastavit. Čtyři zlomená žebra? Bolí to, jen když se směje a to jak dobře víte moc často nedělá.. Hackfordovo rutinní vplutí do béčkových vod za doprovodu strašidelně udělaných flashbacků. S nástupem JLo, která se zkouší Stathamově postavě dostat do peněženky i pod trenky, se to pak dokonce začíná mírně zvrtávat v komedii. Když se napouští vínem a vylívá si své okoralé srdíčko realitní makléřky, z Jasonových zoufalých očí úplně čiší touha nakopnout nějakou glorifikovanou hispánskou prdel.. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Po pár štýlovkách sa Jason vrátil k prostoduchejšej zábave. I keď nevravím, že tu nebol potenciál na "niečo viac." Lenže Parker aj napriek svojej drsnosti a zásadovosti nie je Porter (ODPLATA) a i keď je cool, nie je ani Carter (GET CARTER). Akcie solídne, ale príbeh je len priamočiara báchorka o pomste. Stále však lepšie ako 22 VÝSTRELOV... ()

Galerie (32)

Zajímavosti (12)

  • Parker (Jason Statham) nosí hodinky značky Richard Mille RM11 Felipe Massa a Rolex Submariner. (dyfur)
  • Vůz, ve kterém jezdí ve filmu  Parker (Jason Statham), je anglický Bentley Continental GTC, vyráběný od roku 2005. (JARDAHONDA)
  • V jednej scéne realitná agentka (Jennifer Lopez) naráža na to, že Parker (Jason Statham) nie je z Ekvádoru, pretože má anglický prízvuk. Jason Statham sa naozaj narodil vo Veľkej Británii, konkrétne v Londýne. (Kefas21)

Související novinky

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (více)

Reklama

Reklama