Parker (Jason Statham) je zloděj, který chce vyloupit budovu, kde jsou uložené peníze v zábavním parku. Jeho tchán Hurley (Nick Nolte) mu tuto práci domluvil a doporučil mu další čtyři zloděje. Parker loupež vede a je převlečený za kněze. Když dostane znamení, jde do budovy, kde naráz s dalšími dvěma kumpány přepadne hlídanou místnost s penězi. Další jeho pomocník August Hardwicke zapálí stoh se slámou, aby odvedl pozornost. Kvůli ochrance, která ho zastavila, se ale nedostal k tomu správnému stohu a tak musel zapálit jiný, který se dostal až k nebezpečnému materiálu, který vybuchl a jeden člověk zemřel. Parker vybere peníze a utíká pryč. Po cestě je nabere do hasičského vozu poslední, pátý komplic Carlson. Parker chce rozdělit peníze, ale lupič Melander mu nabízí, aby dal svůj podíl na nový kšeft, který všem vynese dva miliony na hlavu. Parker odmítá a ostatní se rozhodnou ho zabít. Parker je postřelen a za jízdy vyskočí z auta. Melander říká, aby ho Hardwicke dodělal. Tomu se moc nechce, ale pak jde a vystřelí. Poté Parkera kopne dolů ze stráně. Parker ale žije a v příkopu ho najdou kolemjedoucí lidé. Ti ho odvezou do nemocnice, kde se Parker probere a dřív než přijede policie, zmizí převlečený za zdravotníka. Poté se jede převléct, sežene si zbraň a jede vykrást směnárnu, kde proplácejí šeky. Při tom postřelí jednoho člověka z ochranky do nohy, ale pak mu zavolá sanitku. Parker pak volá Hurleymu a říká, že má problém, vše mu vysvětlí a chce po něm klienta Melandra. Ten se jmenuje Dancinger a je to velký boss v Chicagu... (TV Prima)

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $17,616,641Tržby Celosvetovo $46,346,651Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,563,518 //počet predaných kusov 74,524Tržby za predaj DVD v USA $5,752,362 //počet predaných kusov 330,321║ Statham v klasickej úlohe pomstiteľa, príbeh sa ako tak dal, pozerateľné /55%/ ()

Enšpígl

Slečna Lopezová měla zřejmě pocit, že to hlavní co lidstvo v ekonomické krizi potřebuje, je koukat na její prdel, ale já už si tím tak jistej nejsem. Samozřejmě furt lepší prdel J.Lo než obličej Miroslava Kalouska, ale i tak čekám od filmu víc než pohled na jednu prdel a věčně nasranýho Stathama. Přísnější měřítko snese první část filmu, která je správně drsná a má šmrnc. Tu druhou bych nechal puštěnou v poli, aby místo strašáka odrazovala ptáky v kradení úrody. ()

Fr

,,BUĎ OPATRNÝ, JSOU TO ZLÍ HOŠI.... /// Ovšem každej zlej (i nezlej) hajzl by měl vědět, že pro Parkera tohle není otázka peněz. Je to muž zásad a principů, a kdyby toleroval podvod, v jeho životě by nastal chaos… Ten příběh je celkem zajímavej. Jen bohužel trvá moc dlouho. Třeba nechápu, proč tam vůbec cpou tu Jenifer (aby se svlíkla? Koho to ještě dneska zajímá…. Nebo snad…?). A tak místo akčního thrilleru sleduju nevtíravou reklamu na Palm Beach, ve který si Statham hraje na ducha. Taková zbytečnost s přepálenou stopáží. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu "Flashfire", kterou pod pseudonymem Richard Stark napsal v roce 2000 Donald E. Westlake, číst nebudu. 2.) Páč se říká: ,,Vidět Stathama, jak si hraje na anděla a umřít“. 3.) Thx za titule ,,feri8151“ a ,,entitka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

POMO

Když to nejde v reálu, v lednu potěší floridské slunce i ve filmu. A na Lopezku se taky příjemně koukalo. Jinak naprosto průměrný film s ohranou zápletkou. Hackford ho musel řemeslně prozívat, vzhledem k tomu jak dobře se v minulosti vypořádal s podstatně většími žánrovými výzvami (především Devil’s Advocate). ()

verbal

Nezastavitelný, krutodrsný Turek je zpět. A je ve formě! Domlácený, pobodaný a s akutním průstřelem jater ležérně nasadí kapačku fyziologického roztoku, dá si hodinový relax v sanitce, promne nonšalantní strniště a pak s odhodláním workoholického deratizátora vyhubí mafii a její přisluhovače v polovině Ameriky. Kunduje mu při tom živoucí reklama na liposukci, botoxové injekce a zázraky moderní plastické chirurgie, seňora Lopézová, kterou sice najali jen proto, aby kroutila svou božskou prdelí a kompenzovala tak přemíru testosteronu, nicméně i tak je ten product placement pořád nesmírně účinný, protože i v jejich čtyřiačtyřiceti má jeden při pohledu na ní chuť nechat si o nějaký ten decimetr prodloužit čuráka a vyzvat ji za použití pár žalostných vulgarismů k tanci, gerontofilie negerontofilie. Takže roztrženo a slepeno to sice žádná velká sláva není, avšak i s tou přemrštěnou stopáží se z toho dá zdravý, dobře natočený průměr pořád vykozit. Ne, pardon, chtěl jsem říct vymlátit. Tak ne, chtěl jsem říct vystřílet... No prostě za tři. ()

• V jednej scéne realitná agentka (Jennifer Lopez) naráža na to, že Parker (Jason Statham) nie je z Ekvádoru, pretože má anglický prízvuk. Jason Statham sa naozaj narodil vo Veľkej Británii, konkrétne v Londýne. (Kefas21)