Reklama

Reklama

Parker (Jason Statham) je zloděj, který chce vyloupit budovu, kde jsou uložené peníze v zábavním parku. Jeho tchán Hurley (Nick Nolte) mu tuto práci domluvil a doporučil mu další čtyři zloděje. Parker loupež vede a je převlečený za kněze. Když dostane znamení, jde do budovy, kde naráz s dalšími dvěma kumpány přepadne hlídanou místnost s penězi. Další jeho pomocník August Hardwicke zapálí stoh se slámou, aby odvedl pozornost. Kvůli ochrance, která ho zastavila, se ale nedostal k tomu správnému stohu a tak musel zapálit jiný, který se dostal až k nebezpečnému materiálu, který vybuchl a jeden člověk zemřel. Parker vybere peníze a utíká pryč. Po cestě je nabere do hasičského vozu poslední, pátý komplic Carlson. Parker chce rozdělit peníze, ale lupič Melander mu nabízí, aby dal svůj podíl na nový kšeft, který všem vynese dva miliony na hlavu. Parker odmítá a ostatní se rozhodnou ho zabít. Parker je postřelen a za jízdy vyskočí z auta. Melander říká, aby ho Hardwicke dodělal. Tomu se moc nechce, ale pak jde a vystřelí. Poté Parkera kopne dolů ze stráně. Parker ale žije a v příkopu ho najdou kolemjedoucí lidé. Ti ho odvezou do nemocnice, kde se Parker probere a dřív než přijede policie, zmizí převlečený za zdravotníka. Poté se jede převléct, sežene si zbraň a jede vykrást směnárnu, kde proplácejí šeky. Při tom postřelí jednoho člověka z ochranky do nohy, ale pak mu zavolá sanitku. Parker pak volá Hurleymu a říká, že má problém, vše mu vysvětlí a chce po něm klienta Melandra. Ten se jmenuje Dancinger a je to velký boss v Chicagu... (TV Prima)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (379)

sud 

všechny recenze uživatele

Béčkovější verze Odplaty, tím však vůbec nemyslím špatná. Režie je sice fádní a 90 minut by mi stačilo (třeba scéna v autě na konci měla být tou poslední), na druhou stranu o napětí není nouze a akční scény jsou dosti krvavé. Jason Statham tak jak ho mám nejradši a Jennifer Lopez vlastně taky :-). 60%. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Strašne nudný a nezáživný film. Mdlý scenár, nulový spád, málo akcie a nevydarený kasting. Najviac ma zaujala zazobaná výprava Palm Beach s domami, spomedzi ktorých ak niektorý stojí pod 2O miliónov, dá sa o ňom hovoriť ako o podozrivo lacnom. Inak bieda a chudoba. Neviem, či ma viac nebavila Jennifer Lopez, Nick Nolte alebo (čo je asi najhoršie) ústredný (anti?)hrdina v podaní Jasona Stathama (Gibson bol v danej úlohe v Odplate stokrát lepší). ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Polévka gazpacho a vendeta v režii chiropraktika Stathama mají jedno společného, servírují se za studena.. I když Jason ztratí víc krve než za všechny své předchozí filmy dohromady, ani na chvíli nemáte pocit, že by ho ty průstřely, řezné rány či propíchnuté dlaně mohly zastavit. Čtyři zlomená žebra? Bolí to, jen když se směje a to jak dobře víte moc často nedělá.. Hackfordovo rutinní vplutí do béčkových vod za doprovodu strašidelně udělaných flashbacků. S nástupem JLo, která se zkouší Stathamově postavě dostat do peněženky i pod trenky, se to pak dokonce začíná mírně zvrtávat v komedii. Když se napouští vínem a vylívá si své okoralé srdíčko realitní makléřky, z Jasonových zoufalých očí úplně čiší touha nakopnout nějakou glorifikovanou hispánskou prdel.. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Marna slava ale tenhle temer dvouhodinovy kriminalni opus z radoby drsnym ale nic moc nehrajicim Stathamem mne docela tezce nechytnul ta delka je fakt prehnana nuda strida nudu obcas se nejaka ta akce najde ale neni nijak zajimave natocena z puvodni Odplatou prosim nesrovnavat sice je ten pribeh podobnej ale to srovnani by pro tohle mdle neoriginalni a po vsech strankach hodne tezce podprumerne dilo nedopadlo moc dobre ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Stathamovky mám rád a Parker patří k tomu typickému, čehož Jason Statham natočil a ještě natočí hodně. Tentokrát je mu k ruce Jennifer Lopez a společně tvoří celkem sympatické duo. Musím říct, že oproti někdejšímu Redemption je Parker mnohem lepší, protože Jason pořádně předvádí pořádnou akční řež, což v Redemption rozohdně nebylo...70% ()

Galerie (32)

Zajímavosti (12)

  • V jednej scéne realitná agentka (Jennifer Lopez) naráža na to, že Parker (Jason Statham) nie je z Ekvádoru, pretože má anglický prízvuk. Jason Statham sa naozaj narodil vo Veľkej Británii, konkrétne v Londýne. (Kefas21)

Související novinky

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (více)

Reklama

Reklama