Reklama

Reklama

Parker (Jason Statham) je zloděj, který chce vyloupit budovu, kde jsou uložené peníze v zábavním parku. Jeho tchán Hurley (Nick Nolte) mu tuto práci domluvil a doporučil mu další čtyři zloděje. Parker loupež vede a je převlečený za kněze. Když dostane znamení, jde do budovy, kde naráz s dalšími dvěma kumpány přepadne hlídanou místnost s penězi. Další jeho pomocník August Hardwicke zapálí stoh se slámou, aby odvedl pozornost. Kvůli ochrance, která ho zastavila, se ale nedostal k tomu správnému stohu a tak musel zapálit jiný, který se dostal až k nebezpečnému materiálu, který vybuchl a jeden člověk zemřel. Parker vybere peníze a utíká pryč. Po cestě je nabere do hasičského vozu poslední, pátý komplic Carlson. Parker chce rozdělit peníze, ale lupič Melander mu nabízí, aby dal svůj podíl na nový kšeft, který všem vynese dva miliony na hlavu. Parker odmítá a ostatní se rozhodnou ho zabít. Parker je postřelen a za jízdy vyskočí z auta. Melander říká, aby ho Hardwicke dodělal. Tomu se moc nechce, ale pak jde a vystřelí. Poté Parkera kopne dolů ze stráně. Parker ale žije a v příkopu ho najdou kolemjedoucí lidé. Ti ho odvezou do nemocnice, kde se Parker probere a dřív než přijede policie, zmizí převlečený za zdravotníka. Poté se jede převléct, sežene si zbraň a jede vykrást směnárnu, kde proplácejí šeky. Při tom postřelí jednoho člověka z ochranky do nohy, ale pak mu zavolá sanitku. Parker pak volá Hurleymu a říká, že má problém, vše mu vysvětlí a chce po něm klienta Melandra. Ten se jmenuje Dancinger a je to velký boss v Chicagu... (TV Prima)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (378)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Stathamovky mám rád a Parker patří k tomu typickému, čehož Jason Statham natočil a ještě natočí hodně. Tentokrát je mu k ruce Jennifer Lopez a společně tvoří celkem sympatické duo. Musím říct, že oproti někdejšímu Redemption je Parker mnohem lepší, protože Jason pořádně předvádí pořádnou akční řež, což v Redemption rozohdně nebylo...70% ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Mne to potěšilo. Má to příjemně zádumčivou atmosféru, velmi dobrou kameru, i slušný střih, který dokáže podat akční scény, aniž bych byl zmaten, co se zrovna děje. Je tu pár nečekaných překvapení, a v celku mi vlastně vadila jen určitá nedotaženost třeba postavy Leslie, které scenárista taky mohl přikouzlit nějakého pořádného chlapa. Příjemná oldschoolovka a velmi dobře natočená, líbí se mi. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Ale jo, zejména v první polovině velmi slušné!! Akční béčko, které má znovu tah na branku a jedno eso v rukávu – drsného holohlavého Brita. Jason Statham opět předkládá nekomplikovanou story, ve které je čas na střílení do kolen, rozbíjení hlav o sanitární vybavení, dementní texaské klobouky i krocení nadržené Jennifer Lopez. Právě ta je tu naprosto zbytečná, děj prakticky nikam neposouvá, spíš ubírá body. Přitom tahle režijní rutina Taylora Hackforda (Ďáblův advokát, Ray) má několik velmi slušných pasáží (celý úvod, řežba v hotelovém pokoji), za které by se rozhodně nemusela stydět ani ačková podívaná!! ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Oproti verzi z Gibbsonem slabý odvar. Jo, Stathem špatnej neni, ale děj je moc přímočarý, chybí větší napětí, zamotanost, Parkerova tvrdohlavost, že chce zpátky jen svoje prachy, a hlavně nápaditost. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba 7 | humor 1 | akce 7 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

Aknah 

všechny recenze uživatele

Na začátku chci podotknout, že Stathama žeru a je mi jedno, že hraje furt to samý :D a že každej jeho film má jednoslovnej název a každej poster k filmu je na jedno brdo :D to opomíjim. On mě s tim jeho vražedným výrazem prostě bere.. Tohle bylo ovšem slabší. Ono natočit po stopadesáté pomstu, která bude něčím zajímavá a udělat o ní film, asi není uplně eňo ňůňo, takže Jasone promiň, ale tohle nic moc. Bodík za Jennifer a jinak průměrňárkovinka. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (12)

  • Film byl promítnut manželce a synovi zesnulého Westlaka. Skutečný Parker by podle jejich ohlasů prý byl ze snímku nadšený. [Zdroj: violentworldofparker.com] (Raziel_cz)
  • Parker (Jason Statham) nosí hodinky značky Richard Mille RM11 Felipe Massa a Rolex Submariner. (dyfur)

Související novinky

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (více)

Reklama

Reklama