Na klidném předměstí středoamerického městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho nejaktivnějších obyvatel Evan (Ben Stiller), který své město miluje nade vše, rozhodne založit vlastní domobranu s názvem Sousedská hlídka. Hlídka má na městečko a jeho obyvatele dávat pozor, aby do něj nepronikl žádný nekalý živel. Přidají se k ní i Evanovi tři kamarádi, i když z ne tak ušlechtilých důvodů jako on. Bob (Vince Vaughn) chce především uniknout rodinnému stereotypu, chce se bavit a Sousedskou hlídku bere jako dobrou výmluvu jak vypadnout ven s klukama na pivo a pobavit se u hazardních her. Obtloustlého chlapce Franklina (Jonah Hill) vyrazili ze školy a tak se rozhodl, že si splní sen a přidá se k policejnímu sboru. Tam ho ovšem nevzali s vysvětlením, že je vražedným maniakem. A tak chce prostřednictvím Sousedské hlídky všem a především policii dokázat, co v něm je a jakou policie udělala chybu, tím, že ho nevzala do svých řad. Jamarcus (Richard Ayoade) se do Glenview právě přistěhoval. Po čtrnácti letech manželství se šťastně rozvedl, čímž získal spoustu volného času a vlastně nemá do čeho píchnout. Do Sousedské hlídky se přidal v naději, že jim jednou zavolá mladá krásná Asiatka a on jí bude muset zachránit a obšťastnit. Většina členů Sousedskou hlídku nebere příliš vážně. Jedině Evan sám sebe vidí jako dokonalý mravní vzor pro společnost. Bohužel jeho okolí tento názor nesdílí a za zády si z něj všichni obyvatelé Glenview utahují. Jednoho dne se ale stane něco, čím jim povedená partička potrhlé domobrany vytře zrak. Při jedné z obhlídek města narazí na odporné emzáky neboli nepěkné mimozemšťany, kteří chtějí zaútočit na naši zemi. A od té chvíle je osud lidstva pouze v rukách neohrožené, nebojácné a nešikovné Sousedské hlídky. To se máme na co těšit…. (oficiální text distributora)

misstake

Nejlepší film o invazi emzáků za poslední dobu. Trochu mě opruzuje hledání hlubšího smyslu v každém filmu praktikované uživateli čsfd. Tohle přece není Aronofsky, ale standardní jízda Bena Stillera a Vince Vaughna, s pár hluchými místy, ale s obvykle dobrým Jonahem Hillem, pár výtečnými scénami a navíc okořeněná výtečnými emzáky a ajťáky. Scéna s fotografováním s uloveným emzákem patří ke komediálním vrcholům. Sakra, já už se těším na Zoolandera dvojku... ()

Han22

Taková pohodovka, která mě už dlouho chyběla. Parta obyčejných chlápků z maloměsta (upjatý manžel, ujetý indický nerd, zneuznaný ne-policajt a pařmen/buran) založí sousedskou hlídku, aby vyšetřili vraždu v supermarketu. A ve finále čelí mimozemské invazi. Hlavně je tu spousta hlášek (Máme mozek v penisu. Jo jako každej chlap), vtipkování, superscén (co udělají normální chlápci s mrtvolou ufona nebo s ultimátní mimozemskou zbraní?) a nakonec ve finále i celkem nadupané akce korunované výbuchem supermarketu. Výborná oddechovka, která určitě na 4* není, ale čert to vem, po celém dnu nasírání se s počítačem jsem to potřeboval. ()

Loki_Six

"I have this one scenario in my mind. I kinda hope it plays out like this: young, sexy, Asian housewife, alone at night, frightened. A noise out by the trash cans. Best call the neighbourhood watch. I show up, look heroic, and then... get this - she sucks my balls." ()

iXtr3m3

Lepšie tri hviezdy. Perfektná partička pouličných drsňákov, s ktorými by som nejaký ten sequel zvládol ešte rád. Okrem hlavných mien ako Hill, Vaughn a Stiller určite potešil aj trošku prehliadaný bombardér z IT Crowd Ayoade. Triky na úrovni, vtipné mohlo byť síce aj viac, ale na svoje pomery sa na to nedá moc sťažovať. ()

jakeer

Scenáristi si veľa práce nedali a výsledkom je nie príliš súrodý dej, keď bláznivá komédia s absurdnými prvkami prechádza do komédie romantickej a naopak. Napriek slabému scenáru som sa na niektorých scénkách (a hláškach) schuti zasmial a tak návštevu kina neľutujem. Ak by som mal film zhodnotiť jedným slovom (ktoré veľmi nerád používam) - oddychovka. P.S. Richard Ayoade zo seriálu IT Crowd boduje a celkom jasne prehráva starnúceho Stillera a Vaugha. ()

kedl

the Watch není tak špatná, jak se zde uvádí, je to taková ulítlá komedie, plná vulgarismu. Hlavně Hill a Vaughn mají pěkně prořízlou pusu, ale bez jejich vulgarismů by to byla jenom tuctově recyklovaná látka. Co je na tom, že je to kravina a všichni se tam chovají jako "debilové", the Watch nebyla dělaná na nějaké hlubokomyšlenkářské filosofické orgie, ale jen pro odreagování, což v mích očích splnila. Je to tak na 60 %, ale kvůli zdejšímu hodnocení přidávám jednu hvězdu navrch :-) ()

Hanys_

Myslím, že nežádám moc, když chci, aby komedie byla pokud možno aspoň trošku vtipná. Z takovéhleho námětu a nabušeného obsazení šlo vytřískat určitě o dost víc. 3.5/10 ()

Dixiee

Další tuctová komedie o rádoby drsných chlapech, jejichž nově vzniklé kamarádství se projevuje v podobě spousty neotesaných a přisprostlých keců občas proložených nějakým tím citlivým moudrem. Takových fimů je tucet a nic nepřináší. Tenhle se sice snaží o inovaci v podobě mimozemšťanů, ale ani to nestojí za nic. Druhá polovina je o něco lepší než ta první, ale i přesto jsem se příšerně nudila. ()

Corpsegrinder

Zas takovej průser jak se zde tvrdí to nebyl. Osobně jsem čekal že od takovýho obsazení přijde větší nálož vtipů ale tohle se snažilo tvářit místama až moc vážně. Vtipný situace se až příliš natahovaly takže byly spíš trapný. Co překvapilo byl docela slušnej vzhled emzáků a taky pár gore scén. Celkově mnohem lepší než britskej brácha Attack the Block. ()

Holina

Tady jsem čekal mnohem víc. Ponechme stranou stupidní scénář a dostaneme i debilní hlášky a nic moc fóry. Na tenhle film asi musíte mít náladu. ()

Guzmicz

Až na natahovaný začátek to nebylo špatné. Spíše jsem si představoval komedii ve stylu 21 Jump street, ale tahle "ujetina" mile překvapila sci-fi stránkou. V druhé půli jsem se skvěle bavil. Doporučuji lidem, kteří hledají film pro pobavení a bez hlubokých smyslů a myšlenek. ()

lukasch

Takový mix Evoluce a prvních Mužů v černém. Natočit to někdo jiný, uvažoval bych nad třetí hvězdou. Ale s takovou sestavou před kamerou a se scénářem Goldberga a Rogen jsem čekal opravdu více. Má to pár dobrých chvilek, ale místy jsem se vyloženě nudil až trpěl. ()

divak84

bída a hlavně nuda...Vaughn je neskutečně otravný svými až moc dlouhými výlevy...paradoxně nejvtipnější pro mě je uplny začatek a jinak nic... ()

dopita

Ale jo, proč ne? Není to zas taková kravina i když pravda, několikrát film ulítne kamsi do řitě. Je to oddechovka protkaná přisprostlým humorem (několikrát opravdu vtipným) navíc říznutá scifárnou, což není zas tak moc obvyklý křížení žánrů a mě to docela baví. Závěrečná půlhodina je hodně ujetá, což je přímá úměra k povedená. ()

F.W.Colqhoun

Oni žijí! podiví se divák při setkání s partou z Frat Packu, která sice chrlí, ale už moc nenadchne a k nám dorazí spíš do trafiky na DVD než do kina. Carpenterovský umrlec tuhle Invazi zlodějů nápadů unese, aby ne, moc přetížen není ani výkony, ani vtipem a cvakaje zuby na znamení smíchu, sune se od známého začátku k předvídatelnému konci, kde se recyklovatelně rozloží na prvočinitele. Však víte, jako ta sračka. ()

Petr.Kocfeld

Komedie,ktera je vcelku prumerna.Takova scifi-komedie s vtipnymi momenty.Sousedska hlidka nenadchne,ale ona potesi a je zde dobra sestava hercu.Tato komedie si zaslouzi 3/5 hvezd.Mne se docela libila.Hlavne jeji komedialni stranka.Neni vsak tak dotazena a zustala u me nekde v prumeru. ()

Harapes

Potřebovalo by to kvalitnější scénář.U komedie se má člověk smát a ne zívat nudou jako já.Prostě slabota,nechoďte na to. ()

iampatrik

50% Po všech stránkách průměrná akční komedie. Bohužel zde nefunguje ani humor (což je největší kámen úrazu a zklamání v takovém obsazení), film nezachraňuje ani příběh laděný akčním scifi. Přesto film tak nějak utíká, najde se i pár světlých míst, které však celkový špatný dojem nezachrání. ()