V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

S.Quentin QUALE

Cruise fajn, řídce vložené a místy odlehčené akční scény fajn. Stopáž přepísknutá, Rosamund Pike otřesná, scénář víceméně o ničem. Na víc než průměr to není, už se na to nikdy nepodívám. 65% ()

vteco

Tom Cruise v roli Liama Neesona docela dobře obstál a s výrazem nejlepšího pokerového hráče působil i docela hrozivě. Ve filmu jde krásně vidět jak se snaží lovit v oldschoolových snímcích a daří se mu to více méně dobře. Občas je to nahoru-dolů, ale celkový dojem to nějak výrazně nekazí. Scénař se také nemá za co stydět a spolu s výstřihem Rosamund Pike taktéž boduje. Příjemná akční kriminálka. /70%/ ()

misterz

Konečne po dlhej dobe akčná kriminálka, ktorá ma bavila od začiatku až do konca. Dej držal v napätí celú dobu a nebolo tu ani zbytočne veľa akčných scén. Akcia prišla presne vtedy, kedy mala a nič nebolo prehnané. Na rozdiel od obyčajných akčných filmov, tu išlo aj o dialógy. Páčila sa mi chladná logika hlavnej postavy a jeho riešenie prípadu. A to všetko bolo korunované perfektným hereckým výkonom hlavnej postavy. Proste som to T.Cruisovi, po dlhej dobe, všetko spapal aj s navijakom. Skvelá zábava. ()

HAL

Tom Cruise aka Jack Reacher sice random střídá polohy mezi Ethanem Huntem a naprostým jelitem, ale vyprávění v jeho filmu funguje velice solidně a taky je mnohem víc old-school než všechny ostatní "old-school" filmy kolem. 7/10 ()

Satan

Jeden kriminální případ s konspirační zápletkou, zlá organizace, jeden cool hláškující týpek a spousta skvělého old school materiálu bublajícím Camarem počínaje a kecáním o armádě na střelnici s Duvallem konče. Jack Reacher je stará škola, McQuarrie to má od začátku v malíku a Cruise je frajer, co do sraček neleze a napumpuje postavu charismatem sobě vlastním. Líbilo se mi to, má to pár zádrhelů, ale líbilo se mi to a dvojku nadějně očekávám. P. S. dvojka stála za vyliž, škoda. [Přesná stopáž: 130 min] ()

liskam

Tak jsem si tenhle filmový počin nechal v hlavě rozležet přez noc, abych nepsal vyloženě nějaké blbosti... Jelikož jsem fanoušek Lee Childa, mám všechny jeho knihy a "knižního" Jacka Reachra jsem si opravdu oblíbil. Filmového Reachra tedy jak se dá tušit opravdu nemusím! Cruise se sice snaží co to dá, ale dohnat 20 kilo a 20 centimetrů na výšku opravdu nejde. Kor když vám nepomáhá ani režie a scénář. A teď filmu jako takovému, nevadilo mi, že oproti předloze vypustili novinářku a generála se kterou měl v knize Reacher poměr. Co mi ale vadilo byla ta trapná, rádoby vtipná bytka v bytě, a naprosto ubohej (vůči knižní předloze) konec. A i když mi seděla hudba, přesto se s hodnocením nedostanu výše než na 45%. ()

Javert

Ze sledování Jacka Reachera jsem měl po většinu stopáže ty samé motýlky v břiše, které normálně mívám při čtyřicet let starých amerických krimi klasikách. Cruise překvapil a Duvall dokazuje, že i po osmdesátce je stále ve formě. Díky Bohu, že stále existují filmaři točící poctivé, syrové filmy! A tipuji, že s každým dalším zhlédnutím bude tenhle film lepší a lepší. ()

mzss1

Dnes jsem si uvědomil během dívání na tento skvost, že jsem udělal v prosinci dobře, že jsem na toto nešel do kina. Podle traileru jsem čekal hodně solidní film. A dnes jsem dostal co ? Strašnou nudu, takovou jakou jsem už dlouho nezažil. Takže nějak začnu "stručně pokud možno" shrnout toto dílo. Film má průměrný, možná lehce podprůměrný příběh, který hned od začátku moc nezaujme. Úvod je naopak zajímavý, kdy vidíme zabijáka, který zlikviduje hned několik lidí. Pak se vše začne moc natahovat. Na scénu vstoupí Tom Cruise coby Jack Reacher a o nudu je postaráno nadále. V první hodině filmu zažijeme jednu velmi slušnou sekvenci, kdy Cruise položí na zem díky svému bojovému umění ve filmu hned několik protivníků. Jinač v této hodině je strašná nuda, nudné, nezáživné dialogy, kdy postava Reachera vyšetřuje onen případ zabijáka na začátku. Druhá hodina obsahuje další menší, koukatelný souboj, jednu honičku autem, která je celkem dobře natočena, ale je suchá a bez nápadu. V této sekvenci mě zaujalo jen to, jak mazaně dokázal Reacher uniknout policajtům. No a pak je tu finále, které mě totálně zklamalo, jeden slušný fight proti záporákovi a obyčejné střílení, kdy to měl Reacher až moc lehké. Konec filmu bez větší logiky. Takže příběh je nakonec hodně složitý a ani jsem ho moc dobře nepobral. Jak to mám přesněji ještě shrnout ? Velká nuda, každý rozhovor či dialog okolo 7minut průměrně, opravdu nuda, žádné vybroušené průměrné drama či thriller. Toto je propadák. Zaujaly mě jen souboje a postava Reachera. Takže Cruise je kladem, ten se snažil, ale moc nemůže za to do jakého díla vstoupil. Ještě z herců mě docela zaujala Rosamund Pike. I hlavní záporák ušel. Film měl potenciál, ale scénáristicky ho zpackal. I hlubokým nedostatkem akce či nějakých dramatických scén. Hudba ujde, ale moc ji zde není, i v akčních scénách je film bez hudby. No myslím si, že už nemá cenu pokračovat. OBROVSKÁ NUDA. Takže Cruise, Pike, lehký - nevyužitý potenciál a souboje - to se mi celkem líbilo. I nějaký ten nápad na úvod padl, ke konci jeden minizvrat, to je vše. Takže celkově hodnotím na slabých 20% = * ()

kingik

Zavolejte Jacka Reachera a ten neomylně odhalí každé spiknutí, i když se k němu jen schyluje. Superman a Sherlock Holmes jsou proti jeho nadlidské fyzické kondici a mimořádné dedukci naprostí břídilové. Bývalý vojenský vyšetřovatel se ujímá nejasného případu snipera, který vystřílel dav lidí. Proč se vyšetřování ujímá právě on, ví jen scenárista. Divák se v kauze stejně během ubíhajících minut ztratí a bude rád, když mu ukáže cestu dmoucí poprsí Rosamundy Pike, která jako obhájkyně falešně obviněného vraha spolupracuje na případu. Jak správně tušíte, dopadli nesprávného muže a ten, který střílel, uniká spravedlnosti. Dlouho nebude, protože i s Cruisovými 168 centimetry se dá sehrát dobré divadlo. Na velikosti v tomto případě nezáleží, když máte film, jehož vyznění je rozpačité, a v první polovině je to takřka příšerná slátanina, s bídnou a neuspokojivě natočenou akcí. Za vše hovoří scéna v koupelně, kdy dva útočníci s baseballovými pálkami málem utloukli sami sebe místo Reachera. Nevěděl jsem, jestli to bylo míněno vážně, anebo do scénáře začal připisovat Marlon Wayans, když se nikdo nedíval a pak to zapomněli překontrolovat. V tu chvíli jsem se změnil na náčelníka Maguu a propadl jsem v huronský smích. To se fakt nedalo. A takových komediálních vsuvek, neřkuli přehmatů bylo ve filmu nepočítaně. Rovněž zoufale působily blábolivě nahrabané dialogy, které jen umocňovaly přihlouplost filmu. Cruise se tvářil, že ho nic na světě nerozhází a jeho vyšetřovací metody probíhaly asi takto: nejdříve se významně zahleděl, hluboce se zamyslel a pak vydedukoval jak se věci mají. Jeho partnerka ve filmu Rosamunda Pike zase často koulela očima a herecky moc neoslnila. Černého vyšetřovatele Davida Oyelowo sem zavály zřejmě "sydneipoitierovské" větry, respektive časy. A další herci v záporných rolích plnili to, co se od nich očekávalo, tedy být záporní. Je zřejmé, že hlavní postava vychází z románové předlohy, protože zasazena do kontur reálného prostředí působila zcela nerealisticky. Ve své závěrečné třetině došlo k mírnému zlepšení, ale na lepším hodnocení se to neodrazilo. Oscarový scenárista Christopher McQuarrie se jako režisér moc neosvědčil. Zmatkoval, akci nezvládal podle moderních trendů, zvolil zastaralý režijní styl a jeho film byl nechtěně k smíchu. 40% ()

InJo

JACK REACHER obsahuje spoustu chyb, ale i tak je výsledný dojem z něj dostatečně pozitivní. Většina výtek bude směřovat především k samotné zápletce (proč je proboha vrah zcela úmyslně prozrazen hned na začátku?!) a bohužel i k jejímu rozplétání (motivace některých postav, které jsou pro příběh poměrně zásadní a určitě by vás zajímaly, se prostě nedozvíte). Také mi přišlo trochu nedomyšlené, že je okolo hlavního protagonisty budována aura skoro jako u ikonických akčních hrdinů 80. let (něco ve smyslu "jsem nepřemožitelnej hardcore badass") a současně jako by šlo o vcelku realistickou postavu (v jedné bitce po několika vteřinách boje legračně upadne vyčerpáním). Naštěstí většina filmu představuje to, čemu se dnes říká "poctivý oldschool". Střídmé (občas až vyloženě pozvolné) tempo, skromný počet akčních scén (ty jsou skoro vždy hodně zemité, nic vyloženě velkolepého nebo přehnaně nadsazeného se nekoná), žádná agresivní hudba... V mnoha scénách se vlastně jen mluví a vyšetřuje, což je rozhodně fajn, ale jelikož divák již od prvních minut ví, že vrahem není podezřelý, je napětí naprosto logicky znatelně nižší, než by si tvůrci asi přáli. Přesto palec nahoru, protože ten snímek určitě má co nabídnout (pro mě byly nejlepší atmosférický úvod a nadupaná autohonička)... 70 % ()

Šakal

Když nemá s obsazením hlavního hrdiny sebemenší problém samotný Lee Child, bylo by přinejmenším irelevantní, kdybych napsal, že já ano. Přičemž podezírat tvůrce, že si ho „koupili“ (zavázali) miniroličkou, rozhodně není na místě (btw, velmi sympatické to gesto). Tolik k místním diskuzím na téma: „čahoun vazoun Tom“. Ostatně, Cruise, Herzog, Pike, Jenkins, Oyelowo... co bych (dlouho) dumal, nejlepší je stejně (Boby) Duvall. Co se předlohy týče (souhlas viz verbal) opravdu jsem si hlavního hrdinu představoval „lehce“ jinak, přesto musím překvapivě konstatovat, s Tomem nemám výraznější problém, svůj part odtáhl se ctí. Neznamená to sice, že bych neuvítal jiné alternativy, věšet popř. brečet (se) nicméně taky nebudu. Ostatně trošku pozdě, nad rozlitým mlékem. Co se samotného příběhu týče, ano, škrtalo se, krátilo se hodně, nic zásadního však nepřidáválo resp. nepřetvářelo, tj. původní duch zachován. Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem se z toho udělal jako místní trio verbal-Isherwood-Enšpígl (btw, možná se někdy v budoucnu setkáme, who knows, pokud však ano, pouze tehdy, když budu chtít já :-), to ale ani v nejmenším neznamená, že bych si snímek neužíval. Je sice pravdou (jak píše kolega Cervenak), že v současné záplavě všech těch infantilních, klišoidních, klipovitých, přes kopírák opisovaných slátanin, působí každý pokus, odklon resp. návrat ke kořenům jak osvěžovač vzduchu Brise, přičemž způsobuje nemoc zvanou zaslepenost, jejímiž průvodními příznaky jsou neduhy zvané nadhodnocování, nicméně pod 80% nepůjdu! ani já. Na to jsem se (to s postupujícím časem víc a víc, vrcholem budiž závěrečná dvacetiminutová „jízda“) příliš bavil, stejně jako tomu výrazně napomohl fakt, že (subjektivně) jsem měl pocit, minimálně o třicet minut kratší stopáže. To (mi) někdy stačí. Ostatně jestli něco z duše nenávidím, tak ten typ snímku, kdy na konci zjistíte, že pozornost, kterou jste mu věnovali, si rozhodně nezaslouží. S klidným srdcem konstatuji, toto není rozhodně ten případ. Jakže to bylo v té reklamě? ....pocit k nezaplacení. Na všechno ostatní je zde Master card. Tohle je ten z řídkých případů, kdy „srďíčko poráží rozum“. Žádná „hloubka“, ale oddechovka parádní, navíc s velmi jistým režijním vedením Ch. McQuarrieho. Já tam snad tu pátou nahulim :-) Počkám(e) a uvidím(e). Takže, Christophere, co příště. Únos, Volný pád, Varovný případ či Zásah? (A) přece nezemřeš? Bylo by velkou chybou (na škodu), pokud by tvůj první filmový výstřel nesl zároveň pečeť samotného názvu snímku. P.S. jen mi lehce výsledný dojem kazí fakt, že nevím, zda-li jsem chytrák nebo totální blb. Já si totiž snímek užil v obou polohách. Tak a co teď s tím...... Shadwelle. Nějaká rada? Nebo radši ne. ()

IQ Tiqe

Cruise podává Reachera zhruba tak, jak jsem si ho představoval (byť jsem tento díl nečetl), líbí se mi. Film je natočen zvláštně. Pomalé tempo, nevzrušená mluva a notnou chvíli postrádáte kladnou postavu. Ale postupně to vše za účelem správně vykreslit Reachera. A funguje to. Postupně se vám mysteriózní kriminální zápletka dostává pod kůži, baví vás a záleží vám i na vedlejších postavách. Palec nahoru za Rosamunde. Nebyla to akční jízda, jak jsem možná trochu čekal, ale akce přišla když bylo potřeba, a stačilo to. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 8 | hudba 8 | humor 0 | akce 5 | napětí 5 | pustil bych si znovu 7 ()

Jordan

mcquarrie je zručný scenárista a svojím druhým pokusom o réžiou ukázal, že aj to mu nie je cudzie. tom cruise production v hlavnej úlohe s tomom cruisom alias starším bratom (vekovo) bournea ma prekvapilo, lebo som čakal iba priemer, iba nudnú platformu na tomovu exhibíciu (bez košele bol len raz a aj to celkom vtipne naservírované, bitky mal len len 2 a aj tie boli viac realistické, než nejaká baletná choreografia alebo hyperakčná prehliadka chvatov, srdceryvný monológ iba jeden a pomerne krátky a romantická línia takmer absentujúca, prítomná len v maličkých náznakoch v podobe nenápadných flirtov), ale výsledok je inteligentný, napínavý thriller a reacher sa popri bondovi a bournovi už po prvom filmovom kúsku u mňa zaradzuje medzi top cool drsných agentov a teším sa na ďalší diel. ()

Anderton

Počas sledovania filmu som si hovoril, že knižná predloha by ma asi nesmierne bavila. A že asi bude úplne iná, ako jej adaptácia. Jedná sa o solídne krimi s vtipným hrdinom s výbornými deduktívnymi schopnosťami a značnou fyzickou zdatnosťou. Problémom číslo jedna sú ale vďaka Cruisovmu zainteresovaniu v celom projekte jeho vysoké očakávania. JR nie je nič špeciálne, je to iba príjemná oddychovka na sobotný večer v telke. Tomove obsadenie je už dnes snáď rovnako kultovou záležitosťou, ako Cageove účesy. Takto nefunguje jeho "druhý plán", vtip, tak, ako by mal. Osobne som si v koži Jacka predstavoval najviac Michaela Madsena, ktorý by svojim typickým prehrávaním aspoň vyvolal dojem, že režijné uchopenie látky je tvorivým zámerom, a nie prejavom McQuarrieho nerozhodnosti. Ak by to malo byť bez humoru, tak Liama Neesona. ()

Frajer42

Spoilery! Tomík Cruise v roli klasického nezastavitelného a nejúžasnějšího akčního hrdiny, který je vždy na tom správném místě, disponuje neskutečným smyslem pro spravedlnost a špendlíkovou hlavičku dokáže zamířit za desetinu sekundy. Tento úvod zní jako úvod k něčemu, co by si pravděpodobně náročný divák nepřál vidět. Opak je pravdou. Věřím, že i náročný divák by si zde určitě našel to své. Celkem mi sedlo tempo vyprávění a nápaditý byl i scénář, který křičí do světa poselství, že se nevyplácí věřit černochům na vysokých postech. Dokonce i akční scénky jsou super, když se občas objeví. Docela mě zaráží, co tolik lidí vidí na Rosamund Pike. Mně se třeba až tak nezamlouvá. Evidentně jsem nebyl jediný. Tomíkovi taktéž nepadla do oka a došlo tak k porušení snad všech filmových stereotypů. Oni se spolu normálně nevyspinkali, ba dokonce nedošlo ani k výměně slin. Možná i proto jsem dost intenzivně zvažoval udělení 4 hvězd. Od tohoto rozhodnutí jsem ovšem upustil z toho důvodu, že mě malinko bolela ouška z několika dosti trapných proslovů a dost trapná mi přišla ta hospodská "rvačka". ()

Kothy

Cruise ukazuje, že akčňáky pořád zvládá. Vůbec to není špatné. Akorát jsem tam teda čekal víc akce. Je to spíš detektivka. Pohledná Rosamund Pike tomu dodává šťávu. Nejvíc se mi líbila ta scéna s autobusem. :D Ale ten slepý dědek, co mu na konci pomáhá, tomu trochu ubrírá na vážnosti... ()

teutates

Mám smíšené pocity, nevím, jestli mi někdo nalil to nebo to, znáte to né?! Ovšem Jack je badd ass, nemá handy (chci byt kool), auto, nedá se vystopovat ani v US. a to už je co říct, když tam všichni na prdeli nosí čipy. Co ještě… bere zákon do svých rukou, což se mi obzvlášť líbilo, bo vy že tak to bude nejlepší. Umí lámat kosti prazvláštním způsobem, isto nějaké protiteroristické kung - fu, to teď v US. frčí a pořád je to Tom, i když oľt (jak by řekl Arnie) no Cruise. Věčně u chuti a i když ještě neustále "křesťan" i tak palec nahoru. No co by udělalo rychlejší tempo a min. keců?! Rozhodne víc chviezd. 6/10 ()

swamp

Velice příjemný akční thriller s Cruisem. Řekl bych nadprůměrné 3* a nebýt těch několik WTF momentů přitažených za vlasy, dal bych bez přemýšlení hvězdy 4. Ve filmu je špetka toho a špetka tamtoho, akce i dialogy, jedna automobilová honička a všechno to dohromady docela hezky funguje, tak proč ne? :) ()

Geralt z Rivie

Fanoušci knižní předlohy nebyli moc nadšení, když zjistili, že postavu Jacka Reachera bude hrát 175cm vysoký Tom Cruise, ale já jsem knihu nečetl, což je plus pro mě. Bylo to velmi milé překvapení, bavil jsem se skvělou vyváženou a nikterak přehnanou akcí a výborným humorem. Klasická stylová oldschool akce, prostě potěší. --- KINO ()

pm

Souhlasím s názorem, že Nikolaj Coster-Waldau by byla volba parádní, ale na druhou stranu přiznávám bez mučení, že na film jsem se paradoxně těšila právě kvůli Tomu Cruisovi, takže žádné připomínky mít nemůžu. Tím spíše, že mám ráda oldschoolové kriminálky. ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)