V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

Dever

// Distribútor: Paramount // Počet premietajúcich kín v USA: 3,352 // Otvárací Víkend v USA: $15,210,156 // ()

EvilPhoEniX

Možná by bylo nejvhodnější hned ze začátku uvést , že se zdaleka nejedná o Akční FILM, tak jak vypovídá Trailer!! Přepísklá stopáž 130 Minut,která je pouze konverzační s pár vtipnými momenty a dohromady s 4 akčními Scénami.. ... Jack Reacher je velmi atraktivní Postava, ale přišla mi silně nevyužitá! Cruis na svých 50 let vypadá pořád dobře oproti jiným hercům,kteří mají už dávno napíchlý BOTOX .. Film působí dost Levně.Nejdražší na filmu je snad CRUIS, bez něho by to byla běžná Kriminálka,která bývá na Nově velice často .. I přes tyhle negativa se na film koukalo docela dobře, nenudil jsem se, ale tohle je bohužél ten typ filmu, který se hodí doma k Televizi .. ()

tron

„Prečo si stále všetci myslia, že je to môj priateľ?“ Bavilo ma to. Pár kníh od Lee Childea som prečítal. Vôbec mi neprekážal výškový rozdiel medzi literárnym a filmovým Reacherom. Iste, jeho knižná mohutnosť je pre dej dôležitá. Obrovskému zabijakovi stačí stáť v miestnosti a budí rešpekt, hoci si ho možno aj nezaslúži, kým menší človek si ho musí vydobyť. No Tom Cruise postave prepožičiava svoj typický nákazlivý úsmev a ešte typickejšie nadštandardné sebavedomie, takže v konečnom dôsledku je filmový Jack rovnako veľký drsňák, ako knižný. A treba dodať, že charakter postavy tvorcovia zachytili presne. Ale hej, v akcii to predsa len nie je ono (pouličná bitka, bitka v dome). Snímka je zaujímavá skôr vďaka scenáru. Ten totiž obsahuje snáď 20 fakt originálnych nápadov. Napr. identitu vraha vidíme už v prvej minúte. Skvelé zakončenie scény z úvodu, v ktorej sa dve postavy bavia o tom, že nájsť Jacka Reachera bude prakticky nemožné. Alebo božia scéna v autobuse. Kombinácia akčného filmu, trileru (hneď prológ je drastický bitúnok, keď sa to tak vezme, aj keď natočené je to neexplicitne) a čiernej komédie prekvapivo ľahko funguje. Inak neveľmi talentovaní herci majú kvalitne napísané postavy, takže sú super (Pike, Courtney). A wtf celého filmu? Ústredný zlosyn. Nič sa o ňom nedozvieme a hrá ho najdrsnejší európsky režisér (ktorý sa nebál Klausa Kinského, ale skôr Klasu Kinski sa bál jeho a to už je vážne čo povedať). K tomu skvelé hlášky („Chcem niečo vidieť.“ – „Čo tak vnútro sanitky?“). ()

movie

Fakt hodně, ale hodně špatnej Tom Cruise. Docela sem zvažoval i dvě hvězdičky, a to za nechutnou scientologickou agitaci někde v půlce filmu. Christopher McQuarrie napsal a natočil jeden ze dvou mých hodně oblíbených filmů (USUAL SUSPECTS, WAY OF GUNS), takže očekávání byla hodně vysoká. Hlásím spíš zklamání. Werner Herzog je tu spíš pro prdel a Tom Cruise je totálně mimo, obsazenim i herecky, Rosamund Pike totální katastrofa. ()

Bloody13

Jsem překvapen, ale fakt mile. Místo nadupaného akčňáku jsem totiž dostal ještě lepší kriminální thriller, jehož tempomat je nastaven spíš na vyhlídkovou trasu s krásným zátiším, než na zběsilou jízdu po německé dálnici. Jako byste se svezli napříč časem do doby, v které řádili borci jako McQueen, Bronson a Eastwood. Přesto tenhle film dokáže být napínavý, zábavný a chytrý zároveň. Mlátičky a přestřelky tu samozřejmě nechybí, větší důraz se však klade na příběh. Naprosto strhující je ale pětiminutová automobilová honička, při níž místo hudby slyšíte pouze skřípění plechů, policejní sirény a burácející koně pod kapotou Cruisova Chemroletu. Pokračování bych se rozhodně nebránil. ()

Jara.Cimrman.jr

"Slovo coura nepadlo, ona řekla šlapka a já myslel spíš děvka." Pokud na mne nějaký konspirační trojúhelník typu česká vláda - FBI - Bilderberg vytasí nějaké to obvinění z vraždy, tak dám zívnutím najevo, že chci na místo Jacka Reachera a s vědomím brzké svobody si půjdu poklidně lehnout. Jack se totiž odněkud vynoří, celé to za mne vymyslí, vybojuje a výsledkem jeho činnosti bude můj čistý trestní rejstřík. Mám zkrátka rád, když se najde někdo, komu nečiní problém postavit se mocným tohoto světa a když je to formou akční pohodovky, tak jsem ochoten se u toho slušně pobavit. Zejména při teorii, že pět na jednoho je vlastně tři na jednoho a samozřejmě při "němé" pomoci dělníků pronásledovanému sympaťákovi. ()

H34D

Hned ze startu zmíním, že plné hodnocení dávám jen z jediného důvodu, a tím je můj absurdní omyl, když jsem (asi z nepozornosti) nepochopil, že film hned ze začátku vyzradil, kdo NENÍ vrahem. Díky tomu se mi Jack Reacher jevil jako perfektně promyšlený thriller, který diváka vybízí k promýšlení a neustálému přehodnocování několika variant možného rozuzlení. Obvyklí podezřelí to sice nejsou, ale na akční film to působí zatraceně chytře. Jack Reacher je pak nekorunovaný král této chytrosti a má v sobě i něco ze staré školy, což ocení nejeden milovník Smrtonosné pasti... 130 minut bez jediného zaváhání, drsný záporák i jedna scéna humoru - to vše si můžeme odškrtnout. Zamrzí jen několik her na náhodu a menších klišé. 9/10 ()

xxmartinxx

Werner Herzog by se nemohl víc přiblížit k nesmrtelnosti, ani kdyby snědl další botu. Jinak je tenhle lol film plný bizarních scén, kde nedokážu určit hranici mezi humorem záměrným a nezáměrným. Pokud měla kniha nějaký přesah, film jej nemá. Je jen velmi podivným mixem na pomezí pochopitelnosti. ()

Zíza

Dnes byl ten den, na který jsem si Jacka šetřila. Naprosto mi to sedlo. Fajn akce, občas mi záběry, jak Jack řídil, připomněli podobné snímání u Speeda Racera. Jack byl chytrý i nabouchaný, ale nebyl nesmrtelný a nevěděl všechno. Prostě je opravdu dobrý bývalý voják. Helen měla krásné oči, za kterými se skrývala inteligence, které by vtipy o blondýnkách nečekaly. Upřímně docela ráda bych si přečetla knihu, protože bych chtěla vědět, co se Jackovi honilo hlavou, až tak mě jeho postava zaujala. Bavila jsem se, Tom nepůsobil zakrsle a příběh chytře odsýpal. Nebylo v něm místo pro slitování, konečně. ()

flanker.27

Místy napětí, že by se dalo krájet, místy absolutní FOT D CHEL. někdy jsou ty mimózní scény alespoň vtipný (přestup na autobus), místy už vyvolávají jen lehké pousmání nad dalším scénáristickým oslím můstkem. Ale jako celek to překvapivě dokáže docela zaujmout a Cruise je i přes roli pana "všechno vím, všechno znám, ze všeho se dostanu" docela snesitelnej. Slušné, i když bych víc ocenil zemitost a držení se v reálných mezích fyzických i dedukčních (neznám předlohu, takže nevím, kam to pasuje podle ní). Ale třeba honička v autech, kdy je slyšet jen správný řev motorů bez hudby zaslouží maximální ocenění. Lepší tři *. ()

Morien

Sakra, Werner Herzog opravdu vypadá jako z noční můry. (A kdo by to byl řekl, že mi Jai Courtney v dešti bude připadat tak roztomilý.) Jestli Tom Cruise něco dokazuje, tak totiž že jeho míra sebekritičnosti by opravdu už nemohla být menší. ()

gudaulin

Až na výjimky nemám tenhle druh filmů rád. Je natočený příliš profesionálně a má dost kvalitní obsazení, takže vyvolává dojem solidní žánrové podívané, který ale nedokáže naplnit. Režisér jako by vůbec neměl jasno, v jakém žánru se chce pohybovat. Za úvodní scénu atentátu by se nemusel stydět ani špičkový krimi-thriller, snímek se zpočátku tváří seriózně a k tomuhle výrazu se opakovaně vrací, vraždy vypadají brutálně, jenže vzápětí vážnou scénu bez jakéhokoli varování vystřídají záběry jak z bláznivé grotesky a tohle střídání poloh filmu podle mého názoru ani za mák nesvědčí. Žánrové hybridy tu a tam fungují, dokáží být někdy půvabné, až neodolatelné. Jack Reacher k nim bohužel podle mého nepatří. Konec je předvídatelný a pocit z dobře odvedených scén definitivně zazdí. Celkový dojem: 25 %. ()

choze

Kvalitní krimithriller z nesupermanské linie Tomových rolí (VÁLKA SVĚTů, VALKÝRA...). Titulní hrdina se sice taky přesily nezalekne, ale místo skotačení na mrakodrapech pracuje hlavně mozkem. Že údajně nemá stejnou výšku jako jeho literární předloha, je mi zcela u řitě. Stejně tak nepovažuju za chybu, že od začátku víme skutečnou identitu "šíleného" střelce, po kterém se pátrá - na tomhle snad stál celý COLUMBO, že vraha znáte a jen sledujete, jak se ho dopátrá hrdina. ()

Segrestor

Rád bych tento komentář věnoval velkému kritikovi, supermanovi této databáze, jenž zde Cival zove se. Snímek Jack Rýčer je zemitý, až skoro rašelinovitý typ nadýchaného filmu s okvětními lístky na Cruisovo dužnatém stvolu, je však také trochu slatinný s fantastickými skleníkovými efekty. Tu film rachtá, tu se klepe a ondy zase břinká o cifku kamery jako chlípný děd na své ukulele. Trpělivě projektuje a blatantně odkrucuje scény, ve kterejch nikdo nikam nespěchá. Z filmu odlétají špony bratru za dvě padesát. Milý, až téměř roztomilý, oldschool pro milovníky filmu, odvarovníky máku a linkovníky Fily. Fajnově se na to ťapká, ňufá a harcuje. Čest všem karosářům z první linie. ()

Sarkastic

„Hej! To je naše sestra.“ - „Umí dobře líbat?“ - „Hej! Ven.“ - „Nejdřív zaplať účet.“ - „Zaplatím později.“ - „Nebudeš toho schopný.“ Od filmu jsem si příliš nesliboval, prostě klasickou „hollywoodštinu“ se směsicí krimi, thrilleru a akce. Což jsem i dostal. Ale navrch tu bylo překvapivě málo klišé a hlavně, hodně humoru. A ano, právě tudy vede cesta, přes odlehčení. Tom je prakticky neustále nad věcí, plný vtipu, šarmu, inteligence a rychlých reflexů. Film je v podstatě stejný jako jeho hlavní hrdina. A těch věcí, které mě štvou v ostatních hollywoodských „bijácích“, tu bylo minimum (v podstatě jen moc na efekt férovka v závěru, stejně tak trochu hloupější jednání záporáků, no a pak lehce laciná úlitba pánům v podobě „zabírání“ Rosamund, ale dobře, bráno z čistě „uměleckých“ důvodů…znáte to). Až na těch pár výhrad jsem se moc bavil a rád Jackovi přihodím solidní 4*. „Váš střelec bude tam za těmi světly. Může kontrolovat obě cesty najednou. A zabít vás hned, jak se objevíte.“ - „Můžete nás ho zbavit?“ - „Myslíte třeba vzít ho na večeři?“ ()

Gilmour93

Oproti knize je sice pan Reacher zespodu ošoupaný a z vrchu ožrán vešmi, ale tady nejsme u Hradní stráže.. Chybující, klišovitá a přitom zatraceně zábavná krimi s rajskou hudbou motorů automobilové honičky jak od starýho Bullitta. Přes všechnu tu patinu minulého století, neoznačoval bych Reachera jako oldschool, neboť na oldschool se tam příliš kecá. Říkejme tomu spíš „McQuarrie fashioned crime“.., Škoda, že vzhledem k nepřesvědčivým tržbám to byl ve stylu náčelníka Apačů asi opravdu poslední výstřel.. ()

robbiee

[imdb: 7.0/10] | me: Nenáročná akčná záležitosť na štýl enjoy-and-forget. Však to vôbec nevadí. Takéto filmy proste patria k pravidelnej filmovej tvorbe. Silná hlavná postava (tentokrát Tom Cruise), akási ta zápletka, slušná akcia a nejaké to klišé. Štandardný osvedčený recept, ktorý sa však nie vždy vydarí. V tomto prípade to ale vyšlo. A nasledujúci citát hovorí za všetko :). [3.5 *] There's this guy. He's a kind of cop, at least he used to be. He doesn't care about proof, he doesn't care about the law, he only cares about what's right. He knows what I did. You can't protect me. No one can. ()

somnar

Je to uondaná přiblblá kriminálka nebo wtf parodie na uondanou přiblblou kriminálku? Fakt nevím. Jisté je, že se tam první hodinu vůbec nic neděje, aby pak po nekonečném plkání srandovního Cruise s příšernou Rosamund Pike proběhla jedna auto honička. Mission Impossible se tedy nekoná, stylový thriller ale už vůbec ne. 60% ()

Mertax

Thriller roku, jehož expozice, kdy sniper zastřelí několik lidí, by pro svou preciznost a emotivní chladnost za pár let mohla mít kultovní status (+ scéna v koupelně s baseballovými pálkami). Ale Tome, už tě nikdy nechci vidět nahoře bez./// Tvrďák Reacher by měl méně mluvit a víc konat, ale McQuarrie je rozhodně velmi slibný režisér. Sice někdy snímek balancuje mezi seriózním thrillerem a krimi komedií, ale když přistoupíte na pravidla hry, čeká vás vynikající pomalý thriller (trailer je nesmírně zavádějící) skvostná kamerou, která nabízí dlouhé záběry, jež mají svůj smysl, osudový a epický orchestrální OST doposud béčkového skladatele Kraemara a mrazení v zádech, o které se postará rozrušená Pike, ještě pořád docela charismatický Cruise, realistické kontaktní bitky a řvoucí automat s nabitým zásobníkem, že budete mít tendence se chovat za sedačku. Jen ta Herzogova bad-ass postava bývalého vězně z gulagu bylo trochu přepálená./// JR je poctivým thrillerem zasazeným do 90. let s řadou násilných scén, jejichž použití však není samoúčelné. A je osvěžující vidět dobrý krimi film bez všech těch techno-srágor jako gps nebo smartphone - zkrátka analogový hrdina v digitálním světě! Škoda jen několika dosti nesmyslných dialogů. P.S. Jai Courtney (sniper), který hrál přitepleného blondýna Varra v seriálu Spartacus: Krev a písek, je tady supersexy. [Kino] ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)