Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

runner85

Človek ktorý prepadol alkoholu a drogám je jedným z najlepších pilotov akých kedy mali. Dostane poriadnu životnú lekciu a je už len na ňom ako sa s ňou vysporiada, či bude ďalej klamať a či nie ... ()

FilmFan24

Takový let jaký prožili pasažéři v tomto filmu bych nechtěl zažít ani náhodou. O to asi víc jsem nadšený z LETu filmového, který vyniká výborně napsaným scénářem (John Gatins) a bravurně, Denzelem Washingtonem, zahranou hlavní rolí. Nastavené zrcadlo vlastním démonům, závislost na alkoholu, kterou si ne a ne přiznat. To vše a mnohem víc nabízí Zemeckisův návrat k hranému filmu. A ještě k tomu po Trosečníkovi podruhé, kde je výchozí situací havárie letadla. ()

dom156

Parádní dvoj podívaná. První část je ohledně letu a potom pádu letadla tu bych nazval velmi svěží a dech beroucí akčnák bez jakékoliv chybky. Druhá část je zase morální drama kde všechno dobře klape, ale je to zbytečně moc roztahané, kdyby film byl o 20 minut kratší bylo to terno na 100%, bohužel tomu tak není, viděl bych to cca na 80%. Ještě musím vyzdvihnout Washingtona, jak parádně to hrál klobouk dolů, mám toho herce rád. ()

Blackhand47

Příběh typického flámujícího pilota, který však nečekaně přistane s havarujícím letadlem. Hlavní otázkou filmu pak je: Zavinil nehodu sám pilot? Snímek sice nevychází ze skutečnosti, ale věrně zobrazuje nejrůznější problémy spojené s alkoholismem nebo samotným soudním procesem. Filmu by podle mě neuškodilo, kdyby byl o patnáct dvacet minut kratší, možná by pak nepůsobil tak zdlouhavě a mé hodnocení by bylo vyšší. 70% ()

salalala

V úvodní zhruba hodině je vidět, jaká je škoda, že Zemeckis ztratil mnoho let s natáčením docela dobrých, ale nijak výjimečných CGI animovaných filmů, protože letecká nehoda je naprosto strhující, má potřebné napětí, adrenalin, tempo, působí dost autenticky a je na ní vidět, jak fantastickým filmařem autor je. O to větší je škoda, že jde zároveň o vrchol snímku, který se postupem času mění ve velmi dobré, avšak předvídatelné a trochu klišovité drama o boji se závislostí. V druhé polovině tempo značně upadne a příběh se začne obalovat několika zbytečnými vycpávkami, které nikam nevedou. Zmizí také poměrně černý humor, který odlehčuje úvodní část a funguje velmi dobře. Nad vodou snímek jednoznačně drží vynikající Denzel Washington, který zapojuje své charisma a i ty nejkýčovitější momenty zvládne s absolutní bravurou, vedle něj nejvíc zaujme asi John Goodman ve své malé, ale zábavné roli, slušný je také Don Cheadle. Neomluvitelná je ovšem přetažená stopáž, která měla být kratší, protože pozornost dost tříští a i kvůli pomalému tempu se hodně táhne a sem tam se vkrádá nepříjemná nuda. Samotný závěr jde cestou nejmenšího odporu a malinko přehnaného moralizování, což je v pořádku, nelze se ale ubránit dojmu, že zcela výjimečně mohl zvolit cestu méně kompromisní a ne úplně diváckou. Flight je velmi dobrý film, který ale trochu klame tělem a letecká havárie v něm slouží jako záminka k vesměs tradičnímu psychologickému portrétu jedné promarněné kariéry. 70 % ()

Aleee89

Jeden z letošních nominovaných/oceňovaných filmů, který jsem chtěla vidět. Námět zněl slibně, po větším zamyšlení ale přišly malé pochyby - nebude to typická americká hra na hrdiny? Až tak typická však naštěstí nebyla. Sice mě mrzí, že vrchol snímku přišel v prvních dvaceti minutách, že pak film nabral směr stejný jako samo letadlo, ale nakonec s ním Zemeckis dokázal vcelku zdařile přistát. Vyrovnal hladinu a ke konci opět předvedl nějaké ty emoce. Jasně, pořád to v mnoha ohledech zůstává kýčovité, mrzí mě vytracení příběhu Nicole, který mohl být zajímavý, kdyby byl více dotažený, ale na druhou stranu: Denzel Washington svůj part zahrál více než solidně a jako celek mě to i přes svou nevyrovnanost nakonec bavilo, z čehož jsem překvapená. ()

Dont

Na mém vysokém hodnocení se podepsaly úžasně přesvědčivě natočená kritická fáze letu a pak scéna ze soudní síně, která dostala Denzela Washingtona mezi oscarové kandidáty roku 2012 a mé hodnocení na slušné čtyři hvězdy. Mezi úvodem a závěrem příběh lehce vázne a není to bezchybné, ale jako studii alkoholika a jeho vnitřního souboje arogance a víry ve vlastní schopnosti proti svědomí a morální odpovědnosti, přičemž ho opouštějí staré i nové spřízněné duše, to beru. Film přes nastavovanou prostřední část nenudí, mezi plusy se dá zahrnout i účast Kelly Reilly, nebo fakt, že Robert Zemeckis zvládnul nepokazit konec. ()

Vědma

Tady mě mrzí asi nejvíc, že hodnocení je smrsknuté do pěti hvězdiček, protože tohle je přesně ten případ, kdy by to chtělo větší nuance. Ale i když scénář byl dobrý, téma nosné, havárie vynikající, přesto jsem necítila žádné emoce, žádný vztah k hlavnímu hrdinovi ani kladný ani záporný, žádnou katarzi. Alkohol je špatný sluha a ještě horší pán, to je jasné, ale tady jakoby mi bylo jedno jestli Whip pije nebo ne, jeho boj byl takový neosobní a prostě - a to je na tom nejhorší - film byl lepší, když pil. To vyšetřování bylo vážně divné. Když už letecká společnost dopustila, aby pro ni létal pilot těžký alkoholik, přičemž o tom zjevně všichni věděli, bylo by vážně o mnoho nebezpečnější pro všechny, kdyby letěl střízlivý. ()

Skip

Když přežijete scénu, v níž pilot obrátí za letu velké dopravní letadlo na záda a po chvíli zase zpět, což je fyzikálně nemožné, dostane se vám vcelku obstojného dramatu o pilotovi, který má nemalý problém s alkoholem a potažmo si i rád šňupne lajnu koksu a zahulí brko. Denzel Washington hrál standardně dobře a celkově je to i řemeslně dobře odvedená práce. Takže o co jde? No o to, kdy konečně přestane lhát sám sobě a všem okolo a přizná, že má problém, který by bylo záhodno řešit. A jelikož jsme v Hollywoodu, víme, jak to přibližně dopadne. ()

Tygrys

Jsem rád, že Robert Zemeckis zase začal točit "normální filmy", a Flight je velmi slibným restartem. Po skvělé úvodní půlhodince sice přišlo zde v komentářích často zmíňované tápání (Whip Whitaker přece jen docela dlouho pořád jen chodí, přemýšlí a klade si otázku: pít či nepít?). Avšak závěr filmu odehrávající se u vyšetřovací komise je znovu velmi povedený. ()

Petroff

Americkej výchovnej. Pro nás, alkoholiky v pracovním nasazení, nic moc příjemnýho. Snad jen ta holka by neměla mít v očích takovou jiskru, když jde o těžkou heračku, že jo. Ohledně drsnosti filmu a prvotní premisy bych si troufnul tipovat, že let vzhůru nohama není s dopravním letadlem možný. Křídla by zatančila fandango a prostě se urvala. Happy end se nekoná. ()

kalap

No o verbalovi určite nikto nenatočí film, lebo je v ňom príliš veľa narcisizmu a duševnej chudoby, ale dosť o chudákovi.Denzel bol vynikajúci, kde skvele predviedol, že alkoholizmus je chorobným nešťastím, ktorým ničí nie len seba, ale aj všetkých ktorých mal rád. ()

kinderman

Poplácání po zádech by si zasloužil ten, kdo pomohl Zemeckisovi vymotat se ze slepé uličky, do níž svými posledními třemi filmy zabloudil. Fantasy nahrazeno silným dramatem a místo bezduchých animovaných "loutek" vidíme konečně věrohodné herecké výkony. Ve snímku mnohokrát zmiňovaný Bůh je samozřejmě v zemi s převahou bezvěrců veličinou spíše vysmívanou (případně se alibisticky uhýbá k vágní kritice církví) a ani pohled na zruinovaný život hlavní postavy zřejmě místí ochmelky k hlubšímu zamyšlení nepřivede, protože většina Čechů pije (nejhrůznější je, když dětem nalévají doma rodiče) a ještě je na svoje opilecké excesy pyšná. Takže jediné poučení pro ně bude v tom, že existuje ještě lepší "vyprošťovák" než pivo. ()

GILLWANDER

Zachrániť skoro celú posádku ľudí a skončiť kvôli alkoholu za mrežami, je kruté ale v dôsledku spravodlivé. To čo Whip Whitaker nemal robiť ale robil, mu prinášalo zbytočné problémy vďaka ktorým zistil, že už nedokáže nikomu povedať ani jediné klamstvo. Trvalo mu to síce dlho, kým si priznal, že predovšetkým on môže za to, čo sa v osudný deň stalo. Pri havárii zomrelo šesť ľudí, štyria členovia posádky, dvaja cestujúci, 96 prežilo. Bolo to šťastie, bol to boží zámer ale predovšetkým inštinkt hlavného pilota, ktorý dokázal pristáť z lietadlom len vďaka svojej ducha prítomnosti. Ale čo by to bolo za pilota keby mohol kľudne popíjať alkohol bez žiadnych základných pravidiel? V deň konečného výsluchu, keď bolo isté, že z miestnosti vyjde nepotrestaný zistil (i keď to možno vedel ale nepriznal si to) a dokonca i mediálne verejne, že je dlhoročný a ťažký alkoholik. Vtedy mal konečne pocit, že je slobodný. Od tých klamstiev, alkoholu drog. Proste od všetkého. A konečne pochopil, že rodina, jeho rodina je predovšetkým na prvom mieste. Zemeckis nenatočil druhého Forresta Gumpa, ani komédiu na štýl Návrat do budúcnosti, ale malú nekomerčnú poviedku o pilotovi, ktorý neurobil jednoducho správnu vec. Prekročil prah zákona, a učinil niečo, čo z neho urobí až do konca svojho života zločinca. Kruté, ale tak to v demokratickej zemi chodí. Mne sa tento film páčil, ako som už spomínal, nie je to ani F. Gump ani N. D. B. Malé dielko veľkého režiséra, ktorý podal život pilota excelentne, primerane a hlavne pravdivé. Zemeckis, len tak ďalej! 80% ()

OG_Swifty

Je docela škoda, že v úvodu filmu vyfetovaná Kelly Reilly to porno neudělala... jednak se to zdálo málo uvěřitelný a druhak bych tomu dal o hvězdu víc. ()

maverick10

Kde jsou ty casy roztekaneho Martyho McFlaye, srabaka Ernesta, ulitaneho Forresta ci antisexy astronomky? V prachu zda se, protoze snimkem Flight me Robert Zemeckis dostal zase nohama na zem a pripomnel mi, ze i duchodci maji sve dny. Film se rozjizdi velmi slibne, jsem natesenej jako kdyz jsem si poprve mel sahnout holce na prsa, sjetej a ozralej frajer v kokpitu zachrani drtivou vetsinu pasazeru jen diky manevru, kterej by neudelal zadnej strizlivej clovek. Prezije a jakmile poprve otevre v nemocnici oci, cekate jakou cestou se tvurci vydaji. K memu zdeseni nas tu ceka 2hodinova skolni prednaska o tom, ze alkohol je demon a drogy jsou spatne Haleluja! Da se tedy rict, ze zklamani je na miste a ja se na chvili vratil v case do hodin obcanske vychovy... Co na tom, ze Denzel je bezchybnej, ze je to cista filmarina, kdyz cela pointa, poslaní a zpusob celeho sdeleni je naivni, neoriginalni a hodi se do trid zakladnich skol? ()

ilemas

Remake filmu Pilot, který jsem viděl kdysi dávno a tudíž nemohu přesně porovnat. Film není špatný, je mistrně natočený, ale podruhé vidět nemusím. Dosti ukecané drama o pilotovi alkoholikovi. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011