Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

lioncel

Dmoucí se všude pýchou .. Opět ve středu zájmu, v záři reflektorů, blesků fotografů a novinářů z téměř celého světa - tak, jako převážně díky F.M. kdysi .. Po letech se zase hrdě vyhřívají na poli slávy ... Brian May a Roger Taylor tímto počinem přišli o veškeré mé sympatie. Nechápu, proč téměř všechno tak úzkostlivě upravovali k obrazu svému .. svému ! .. To můžou jít tedy do někam !!! ()

ilemas

Díky velkému ohlasu a jako dřívější fanoušek skupiny Queen byla pro mne povinnost tento snímek shlédnout, ale čekal jsem od něj víc. Jako vzpomínka na tuto úžasnou skupinu se skvělým Freddym Mercurym a jeho jedinečným hlasem to funguje skvěle a při některých písničkách mě běhal i mráz po zádech a líbil se mi perfektní herecký výkon Rami Maleka, ale mnohem víc se mě líbila třeba Abba ve filmu. Jako film je to ubohý a myslím, že většina fanoušků tady hodnotí skupinu Queen než samotný film. Raději se několikrát podívám na několikanásobně větší nářez nejen po hudební stránce, ale i svým zpracováním, atmosférou... než ještě někdy vidět Bohemian Rhapsody. https://www.csfd.cz/film/270846-metallica-koncert-v-nimes/prehled/ ()

KoRniky

Povazuji se za velkeho fanouska Queen (dekuji mami) a bala jsem se na to zajit do kina, protoze bych to brala osobne, kdyby to pokazili. Kdyz ovsem Rami vyhral Oscara rekla jsem si, ze tomu tedy dam sanci a koupila si DVD. Poprve jsem ocenila, ze si pritel koupil zbytecne obri televizi na fotbal. Krasa a nadhera, I nejaka ta slzicka mi ukapla. #fuckinglegend ()

easaque

+4* nemohl jsem si nechat ujít životopisný snímek o Freddy Mercurym, navíc když se o něm tolik mluví a je tak vychvalovaný. Hudbu od Quennů mám rád, tak žádný zádrhel jsem nečekal. A opravdu jde o kvalitně natočené dílo, kde i neznalý člověk pozná hlavního hrdinu ze všech stránek. Byla to prostě opravdová celebrita se všemi svými výstředními manýry, ale i citlivý člověk. Musím vyzdvihnout, že Freddieho sexualita byla zpodobněna decentně, takže by se ani homofob nemohl vymlouvat, že je to samý hnus. Sice nedokážu pochopit jak vypadal sestříhaný výsledek v Číně, ale to naštěstí není náš problém. I přes veškeré plusy mu však nedokážu dát plný počet, snad mi to odpustí. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

honajz2

Tři a půl. Opět jeden z filmů, který si jde jenom užít (což se většině uživatelů evidentně povedlo, nic proti) a nehledět na jeho chyby a nedostatky, jenže mě nefascinoval tolik, abych to u něj dokázal taky a tak mám hrozný problém s tím, jestli dát tři nebo čtyři hvězdy. V první půlce ten film totiž funguje docela špatně, chybí mu pořádné představení postav, chybí mu celistvější návaznost scén, prostě se jen mdle a průměrně posouvá kupředu, cílí vyloženě na všechny a to jí kazí vytvořit, aspoň v mém případě, jakékoli silnější emoce a dojmy. Druhá půlka to ale částečně zachraňuje a ačkoli ani ona není úplně ideální, aspoň dokáže nějak fungovat. Vůbec je zajímavé, že ten film u mě vyvolával vzestupné dojmy. Začalo se tím nejhorším a skončilo tím nejlepším, protože ten jejich Live Aid koncert prostě měl dost do sebe. Celé to stojí na písničkách Queenů, přičemž většina z jich skvělá ačkoli nejsem žádný jejich fanda a právě jen kvůli těm písničkám bych rád dal i tu čtvrtou hvězdičku, jelikož právě ty tomu tvoří nejvíc nějakou atmosféru a zapamatovatelné dojmy, tak i pár silných scén. Jenže většinu času je to takový krapet sterilní a hlavně (na mě) příliš mainstreamové, takže se zde objevují jen nejzásadnější informace, špatné stránky Mercuryho a zbytku Queenů tu skoro nejsou, nějaká myšlenka tu sice je, ale ta nejjednodušší a pochopitelná naprosto pro všechny... Přitom já bych zašel víc do hloubky, o Queenech se rád dozvěděl víc, než jen to co zde zazní, jelikož to za 134 minut bere jejich historii poněkud hopem. Klidně ať to trvá tři hodiny, ale je v tom vše potřebné a hlavně ať je v tom nějaká síla. Ta v Bohemian Rhapsody sice je, ale taková nijak výraznější. Ale písniček Queenů je tu dost, dělají tu hodně, taky je to dost slušně natočené a druhá půlka už je skutečně nějak funkční... Ačkoli hodnocení nechávám stejné jako píši na začátku komentáře, tady dám ty hvězdičky jen tři, protože nezakončit film o Queenech jejich (pro mě) druhou nejsilnější písní, jejíž text by se k tomu konci hodil neskutečně geniálním způsobem a působil by tam hodně emotivně, je podle mě velké zneuctění jejich hudby. Přitom to stačilo jen o něco prodloužit. A věřte, že by si na to nikdo nestěžoval, když žijeme v době, kdy spousta lidí bez větších problémů odkouká čtyřhodinovou Ligu spravedlnosti (nic proti ní, neviděl jsem ji, tak ji taky nebudu nějak víc kritizovat). Degradovat Show Must Go On až na konec závěrečných titulků, kdy už je většina návštěvníků kina dávno pryč, je prostě podle mě dost pitomý nápad. 3,5* ()

Darth Revan

Herci fajn (největší radost mám z malýho Tima, nesežrali ho dinosauři, tak to dotáhnul do Queenů), ale jináč z toho mám rozporuplný pocity... Je to někde mezi trojkou a čtyřkou, ale jelikož mě strašně píchá, že to místní nesoudný idioti dotáhli až takhle vysoko na žebříčku, dám 3*. ()

ProNotor

Jednoduše řečeno, výborný, celý film jsem si pošlapoval, pobroukával, občas i zazpíval, sem tam ukápla slza, prostě všechno, co to mělo mít, dojem nejlepší, herecký výkon perfektní, bohužel i negativní dopad AIDS byl ve filmu znát, jestli měl nespočet milenců, tak byl dobrej rozsévač nákazy, mírný odpor to ve mě vzbudilo, ani by mě nesraly ty drogy a životní styl, spíš to, že se připravil o svou budoucnost, ale tak žijeme jen jednou a i za takovou dobu se z Queen stala nesmrtelná legenda díky skvělému zpěvákovi a nesmírně talentovaným hudebníkům. Byl jsem opravdu obohacen o filmový zážitek, určitě si film pustím ještě několikrát. Kdybych měl hodnotit procentuálně, tak bych dal 98%. Prostě pecka. ()

Garson

Absolutní dokonalost převedená na filmové plátno.Freddie Mercury,tahoun skupiny Queen byl zpěvákem který se rozhodl zbořit zaběhnuté společenské limity,nejít se svou kapelou po vyšlapané cestě,ale vyšlapal si svou vlastní,originální a do dneška nedotčenou.Bohemian Rhapsody je mistrovské dojemné dílo,jako by ho zpracovala nějaká umělá inteligence která vyhodnocuje chyby a ty viditelné chyby při natáčení rovnou odstranila,protože ke kritice tam není vůbec nic.A že Freddie ve skutečnosti doplatil na svůj promiskuitní život a musel odejít předčasně?Tak na to bych použil větu z filmu Statečné srdce která zní:,,Každý člověk musí zemřít,ne každý však skutečně žije". ()

Martin741

Alfred Ortut z hudobnej tlupy Kralovna bol sexualne dezorientovany, ale obavam sa ze hodne talentovany, a hoci nerad, ale musim suhlasit s tym jednym mnohobodovym uzivatelom - ortut bol talentovana princezna, Ortut mal rad panske konecniky - na nete je toho dost co vsetko navstevoval. Pisem nekorektne, i ked samotny nekorektny humor nenavidim - ono nic take ani nejestvuje ze jo. No ale tento sexualne dezorientovany Ortut bol extremny talent, to uznavam aj ja. Malek tuna hral Alfreda Ortut, ale nemal v mnohom na legendarnu Ortut - tuna treba spomenut istu skutocnost, ktora sa vola ze Stanislavskeho metoda - V ramci tejto metody ma vela hercov a hereciek problem jaxvina, lebo napriklad tuto Kralovna by evidentne nebola vykreslena len ako tlupa bezkonfliktnych entit. Sak nech si kazdy nastuduje co je Stanislavskeho metoda - u takeho Jima Caviezela slo o pekny masaker. Kazdopadne slusny film, miestami dost gycovity a dobre bol zobrazeny aj gitarista Kralovnej menom Brian September a aj zvysok totej hudobnej tlupy menom Kralovna. Na rozdiel od dalsieho nemenovaneho uzivatela tuna na databaze si rozhodne nepridam Maleka do oblubenych hercov a nebudem ani ody na Maleka vypisovat , hoci samozrejme ze bol po spevackej stranke vyborny - jednak je to neobjektivne a jednak strasne buzerantske. Teda zase pardon, mne to uniklo, samozrejme sa dnes uz moderne pise ze kul a gay. Pokracujem. Prdel ma vzdy dve polky - takze pozitivnejsia polka prdele je ze sexualnym uchylkam sa tvorcovia vyhli, je to uzasne zostrihane, nasvietene a nasnimane. Plus vidno snahu tvorcov hrat sa s detailami, obchadzat tvorive zavahania a kixy a nenasiel som po filmarskej stranke ani jedno slabe miesto. Jo a to Lajv AIDS 1985 ma prikovalo tak, ze som nemohol oci od toho odtrhnut. Kazdopadne pesnicka Show must go on sa Kvynom fakt ze podarila, a to tak, ze velmi. Este aj dalsia pesnicka Innuendo. Kazdopadne si za seba pustim radsej menej znameho Oskara Bentona a jeho Bensonhurst blues, alebo radsej Lemmyho Ace of Spades. A ked sme uz u toho popu tak radsej u mna King of Pop je stale Dzexn a jeho megapecky. : 89 % ()

M.i.k.e

4000 hodnocení a 2500 komentář si zaslouží speciální film a tím pro mě Bohemian Rhapsody dozajista je.Osobně pro mě bude hudba skupiny Queen vždycky něčím víc,jelikož je to hudba,kterou miluju a na které jsem díky rodičům vyrůstal.Jakkoliv není BR úplně bez chybičky,už jen proto že si věci z historie upravuje pro větší dramatičnost a přeživší členové tu vystupují jako Rychlé šípy,moje očekávání splnil do puntíku a při jeho sledování jsem měl úplně stejné pocity jako před lety u Howardových Rivalů (kteří jsou na tom hodně podobně ať už v práci s realitou tak s postavami).Celé ty víc jak dvě hodiny jsem se královsky bavil a bylo mi úplně jedno,že se film nedrží přesných reálií.Třešničkou na dortu je pak krom výborných herců finální koncert na Live Aid,kerý je opravdovou emocionální peckou a bez uzardění přiznávám,že jsem uronil slzu.Nemůžu tedy jinak než se připojit k zástupu nadšenců co tohle uvidí ještě mnohokrát...90% ()

vydumnica

Film hodnotim ako filmovy fanusik, nie fanusik Queen. Bohemian Rhapsody som si pozrela az po troch mesiacoch od premiery a nevidela som ho v kine, chcela som ho vidiet kvoli vybornemu hodnoteniu a nominacii na Oscara. Film ako taky hodnotim na nejakych 70%, ale za obdivuhodny herecky vykon Maleka a za skutocny pribeh a tiez za hudbu davam 4*. Naozaj sa mi zdalo, ze sledujem Mercuryho. Malekov vykon tipujem na Oscara. Najviac ma bavili sceny s Mary. Az mi bolo luto, ze Freddie mal taku peknu priatelku a takto si znicil zivot. Som trosku sklamana, ze film sa nedrzal skutocnych faktov viac, vlastne ma to aj prekvapuje, napriklad je dost podstatne, ci Mercury o svojej chorobe vedel este pred Live Aid alebo az o dva roky neskor, aspon myslim. Klobuk dole za snahu uplne napodobnit koncert skupiny na Live Aid do najmensich detailov, este aj rovnake pohare na klaviri. A obdivujem podobu herca a skutocneho Briana, akoby mu z oka vypadol, wow. Zivotopisne filmy milujem, mam rada aj hudobne filmy (A Star is born ma vsak nadchlo 100x viac), ale Bohemian Rhapsody pre mna urcite nie je filmom roka a ani jasnym kandidatom na Oscara. Pozitivne hodnotim aj to, ze film je mladezi pristupny. ()

Aljak

Po takom kolosálnom komerčnom boome, ktorý sprevádzal tento film, človek čakal jednoducho niečo jedinečné a výnimočné. Patrím k fanúšikom a obdivovateľom skupiny Queen a nesmrteľného Freddieho, takže námetovo ma film samozrejme potešil. Ale že by to bol taký dokonalý filmový zážitok ako väčšina popisuje, s tým sa akosi nedokážem stotožniť. Áno, pochopiteľne sa mi páčil ten príbeh a samozrejme aj hudba, ale po toľkých chválach človek čaká rozhodne niečo absolútne Waw. Je mi jasné, že životopisné filmy sú vždy výzva a je ťažké vybrať, ktoré životné epochy sú tie najpodstatnejšie. To sa viacmenej podarilo, hoci niektoré scény až tak nekorešpondovali s faktami. Napriek tomu mám z toho skôr priemerné dojmy (možno to bolo aj tými veľkými očakávaniami). A ešte k toľko vyzdvihovanému výkonu Ramiho Maleka. Nemôžem si pomôcť, ale som presvedčený, že Sacha Baron Cohen (prvotná voľba na rolu Freddieho) by to zahral ešte lepšie, hoci ani Rami nebol márny (ale od perfektného má dosť ďaleko). Queen ako taký je samozrejme 5-hviezdičková záležitosť (to bez debaty), avšak tento film je len lepším priemerom v rámci životopisných filmov. ()

kaposlav

Myslím si, že film sa podaril a predčil moje očakávania. Kamaráti film ešte na prelome novembra a decembra chválili, ale ja som bol trošku skeptickejší a preto som bol asi aj spokojný. ()

Lischai

První třetina je falešnější než tříkoruna. Sledujeme všemi milovaného génia, který se nic nemusí učit, všechno mu jde, každého utře a celý svět mu leží u nohou. Do toho kýče na úrovni teenage muzikálu o glee clubu (kapela ztratí muzikanta, a v tom jako na zavolanou přichází on, a u dodávky vystřihne super číslo). Hrozný. Hro-zný. V půlce, když se začne hrát AIDS a homosexualita, už to začíná nějak fungovat i jako film, ne jako vylhaná agitka, a na konci musím přiznat, že to i přes všechno moje mračení ty emoce nějak vydojilo. Jako audiovizuální podívaná je to rozhodně super - muzika boží a casting fajn, Malek si to dává na pána - ale pořád mám nějak pachuť z toho začátku. ()

Figu

Premiéra za námi, očekávání taky a už víme, z čeho je celej svět a drtivá většina ČR tolik paf... Queen - velký jméno světa hudby! Jejich muziku zná určitě každej a já se musím přiznat, že bych řadil dva tři songy klidně i do svýho výběru nej písní, kdy si je s chutí pustím i doma. Viděl jsem nedávno dokument "Queen - dny našeho života" a z těch dvou hodinových příběhů, který se prolívaly koncertama, fotkama a zážitkama, to bylo něco! Autentický záběry holt dělají svoje. Zde v Bohemian Rhapsody je to jiný. Režisér se scénaristou už si story dobarvujou dle chuti a tlačí hodně na pilu skrz zájem a hlavně úspěch u diváka. V tom je ten zásadní rozdíl, díky kterýmu tento "poklad" nemůžu docenit plným počtem hvězd. Každopádně to co předvedl Rami Malek, tím si koupil zřejmě celou planetu. Ty gesta, grimasy, ten zápal a nasazení - prostě Freddy vstal z mrtvých a všechny nás pobavil jako kdysi! Za to samozřejmě po právu Glób do náruče hlavní hvězdě představení! Jinak film je třeba jistě vidět, protože si na tom posmlsne i nefanoušek legendárních Quennů! 80% ()

Vyhy

Nikdy jsem hlubší vztah ke Queenům neměl, takže možná nejsem úplná cílová skupina. A když opomenu šílený střih (je vidět, že se na konci produkce hodně, ale hodně stříhalo), tak se mi to vlastně hodně líbilo. Rami se do FM vtělil neskutečně dobře. Jeho život mě díky němu vlastně začal zajímat. Písničky skvěle nazpívané, zatančené a finální koncert neměl sebemenší chybičku. ()

Havaj8

Nikdy bych nikomu nevěřil, kdyby mi řekl, že mě bude bavit životopisný hudební film. A to vůbec nejsem fanoušek Queenů nebo Freddieho, nikdy jsem si dobrovolně od nich nic nepouštěl, ani nevyhledával. Samozřejmě ty nejznámější písničky mě neminuly. Ale tohle... Viděl jsem to poprvý na soukromým promítání a teď znova doma a ten zážitek prostě neomrzí. Rami Malek to v mejch očích ztvárnil naprosto božsky. To jak tu kariéru raketově nastartovali, album-turné-album-turné. A jak to grandiózně zakončili ve Wembley, to je šílenost. Kdo neměl husí kůži, není člověk. Pro mě je to už jenom pojem, ale nedokážu si představit, co to muselo bejt v tý době bez internetů a sociálních sítí, vytvořit takovej fenomén. Díky Bohemian Rhapsody se na Queen nikdy nezapomene. ()

Streeper

Hudební orgasmus. Užívala jsem si film od první scény do posledních titulků. Rami Malek předvedl svůj nejlepší herecký výkon, Freddieho měl skvěle nastudovaného a velmi pečlivě. Jakékoliv jeho gesto, slovo, věta, chůze, tanec, neviděla jsem Ramiho, ale Freddieho. Upřímně doufám, že Rami v awards season si odnese nějakou nominaci za herecký výkon, v tom nejlepším případě i nějakou sošku. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě