Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

vikino1

Pche - tolik humbuku kvůli takové lži. Bohemian Rhapsody je jen klamavá PíáR reklama na Frediho životní cestu, sekundárně na kapelu Queen. Přitom tam záměrně (skoro) vynechaly to nejpodstatnější, co nakonec ukončilo jeho život. Podobnej pocit jsem měl u sledování Já Kájínejk. Fascinuje mě, že týpek jehož drogové a sexuální latexové večírky jsou dodnes legendární má ve filmu jen jeden letmý prostřih na stoleček s kokainem (přitom o trpaslících - ano množné číslo - chodících po jeho večírcích se sombrérem plným kokainu musí vědět každý, kdo se o Queen aspon trošku zajímal na konci osmdesátek). Stejně jak u Kájínka si Fredie za svůj život sám vytvořil svoje vlastní peklo, ve kterém nakonec tak (ne)čekaně zhynul. OOO sláva jemu. O třicet let později o něm natočí film a najednou 90% České republiky brečí, co za velikána nás to vlastně opustilo a jakou to měl vlastně smůlu. Já tedy rozhodně ne. Z filmu se dá vyzdvihnout maximálně charitativní koncert ve Wembly a Malek, který podal docela zajímavý herecký výkon. ()

Oonika

Skvělé natočené, hodně mě to bavilo, ale že bych teda v kině pouštěla potoky slz a potřebovala to vidět ještě desetkrát, to zase ne. Za pár let se ráda podívám znovu, ale zas tolik to se mnou nezamávalo. ()

Inozuka

Hodně konvenčně natočený film o jedné z nejzákladnějších rockových kapel dvacátého století. Ten film není špatný, jen takový obyčejný. Žádné velké překvapení se nekoná, ale na druhou stranu je Bohemian Rapsody řemeslně poctivě natočený film. Rami Malek válí a Oskara si právem zaslouží. Už jen za ten předkus a líbání se s knírači. Je však potřeba pochválit celé herecké obsazení, které sedí a dost odpovídá podobě skutečných hudebníků. Ač nejsem žádným velkým fanouškem Queen, užil jsem si to .... ()

gulama

Mám tento žánr ráda od dětství, ale to nic nemění na tom, že ne každému bych dala byť jen 4 hvězdičky. Nechám si uležet v hlavě jestli za pět hvězd může film sám o sobě - je dobrý, a nebo jestli je to dáno výbornou hudbou. :) ()

Lupes

Vlastně jsem čekal všelicos, od tendenční hysterie vymýšlející si dobové pronásledování homosexuality až po efektní, prázdnou a bulvárně přitažlivou pařbu Freddieho života. Ale ono se nic z toho (téměř) nekonalo! Příjemné překvapení. Úžasné je zachycení určité jemnosti a ztracenosti citlivého indického kluka ze slušné rodiny. Veškerá Freddieho výstřednost je pouhým projevem hledání, jeho touha po lásce a "rodině" je nabízena nepodbízivě, bez velkých gest a emocí, a sympatie tak vzrůstají po celou dobu filmu. Dojemné scény umírání si tvůrci také odpustili a střízlivě zůstali u koncertu ve Wembley jako vrcholu celého filmu. Tleskám! Tohle je film dělající pro sexuální menšiny dobrou práci, protože namísto Pride parade exhibice či vyvolávání paranoie volí cit a lásku. Nakolik je Freddieho příběh uhlazený dohledem žijících členů kapely je těžko říct, ale pokud tohle mají na svědomí, je to skvělá práce. A navíc ta spousta muziky! ***** ()

E lan

Ač nemám rád Queens tak tohle je tak krásný film vkusně podbarvený jejich hudbou, že jsem se kochal a užíval si každou minutu. Skvělý příběh, herecké výlony jak z partesu... ne, není tu co vytknout! Bravo! ()

Gardenboy

Nedá sa inak. Maximalizmus vo všetkých smeroch, povinnosť vidieť v kine alebo na obrej obrazovke s tým najlepším zvukom, aký sa len dá zohnať. Inak to nemá zmysel. Odchádzal som z kina ako obarený, s pocitom, že som videl niečo výnimočné. ()

rublik05

Neuvěřitelně kvalitně zpracovaný snímek o jedné z nejvýraznějších kapel a osobnosti v hudebních dějinách a já jsem moc rád, že jsem si tento mimořádný zážitek mohl poprvé vychutnat v perfektně ozvučeném kinosále. Opravdu jsem nečekal tak intenzivní, energií a emocemi narvaný film, který diváka doslova pohltí, naprosto skvostné herecké obsazení spolu s poctivým filmařským řemeslem dávají vzniknout vskutku mistrovskému dílu. Rami Malek naprosto úžasný, veškerá ocenění za tuto roli dostal právem. Ve finále mi ani vůbec mi nevadila lehká zdrženlivost a vynechání drsnějších a diskutabilních témat. Závěrečný koncert z Wembley je něco naprosto ohromujícího. Zde není o čem debatovat, maximální spokojenost a pro mě zcela nevšední zážitek. 10/10 ()

Armin82

Minulé století vyprodukovalo spoustu skvělých muzikantů, kteří se více či méně nesmazatelně zapsali do hudební historie. A Mercury byl určitě v první pětce těch, kteří tu hudbu ovlivnili nejvíc, takže životopisnej film byl jen otázkou času. O tom jakej byl člověk, jaký vedl život a co ho ten život stálo, nemá smysl nějak rozebírat. Prostě každý génius ve svém oboru má nějaké ty své démony a úchylky. Těch muzikantů, kteří umřeli předčasně je nespočet a těch rockových určitě nejvíc, protože ty jejich bohémské životy mimo pódium, byly většinou docela masakr. Každopádně tady hodnotím film a ten mě hodně oslovil. Rami Maleka jsem poprvé viděl v mnou docela kriticky hodnoceném filmu Need for Speed.  Ale to nebyla ani hlavní role a ani tam nedostal moc prostoru. Přesto, že jeho svlíkající odchod z firmy pobavil. Nicméně tohle je úplně jinej level! Po tom co předvedl a jak se do role vžil, byl Oscar oprávněný. A taky si myslím, že ani samotný perfekcionista Mercury, by na jeho výkonu nic špatného nenašel. Dávám 100% za zpracování filmu, bez nudných pasáží, dobrou hudbu, takřka autentické záběry a takřka autenticky ztělesněného FM v podání Ramiho Maleka. ()

Hellknight12

Bol som na Tom v kine raz a nikdy viac za mňa strata času niečo mi na Tom filme nehorázne vadilo... Ale čo nwm... Ja som skoro pri Tom filme zaspal v kine a to sa mi nestáva ani pri tých najnutnejších a najhlbších filmov.. jediné čo mi na Tom filme nevadilo bol záverečný koncert... Čakal som to inak spracované... Celkové hodnotenie za mňa je 30%. ()

Nix

Nikdy jsem nebyl velký fanda Queen, ale díky tomuhle filmu jsem si doplnil vzdělání o jeden z nejlepších koncertů historie. Biografie není zas tak zaživná, ale stojí za to si počkat na konec. A Malek odvedl skvělou práci, já ho za to nebudu hanit, naopak, sošku si zasloužil. ()

junxi91

Snědý mladík Zanzibarského původu, s obrovským předkusem, pocházející z přísně věřící zoroastriánské rodiny, který se rozhodnul jít si svou cestou. Zpočátku nebyl otec příliš spokojen, nakonec však mohl být hrdý. Tento snímek je korektní, pro mládež vhodný portrét jednoho z největších zpěváků a frontmanů všech dob a jeho kapely Queen. Je zde pár lehce homoerotických scén, jako třeba polibek dvou mužů, naštěstí tvůrci nezašli dále, to bych asi ohodil obrazovku. Dozvíme se tedy něco málo z historie skupiny Queen, jak museli v roce 1971 prodat svou dodávku, aby mohli natočit první album, které je proslavilo po celém světě. Vše šlapalo až do roku 1983, kdy se Freddie odstěhoval do Mnichova a byl plně pod vlivem svého gay přítele a manažera Paula. Naštěstí jej zavčasu poslal do hajzlu, vrátil se ke kapele a společně vystoupili na dnes již legendárním koncertu Live Aid 1985. Film vykresluje tohoto největšího gaye všech dob vesměs pozitivně, jako milého, charismatického, nadaného, trochu neurvalého chlapíka, se kterým měla jeho kapela občas svatou trpělivost. "Někdy býváš pěkný kretén, Frede". Tihle umělci jsou sice velice nadaní co se týče hudby, ale jinak ví celkem hovno. Ten blonďatý bubeník Roger ani nevěděl, kdo to byl Galileo, ale hlavně, že o ho mají v jejich asi nejprovařenějším monumentálním hitu Bohemian Rhapsody. Já tu písničku úplně nežeru, protože mi přijde zmatená, podivná a depresivní. Celkově mi tvorba Queen příliš nesedí, ale po zhlédnutí filmu mám chuť si pár písniček pustit. Shrnul bych to jako oslavu jednoho génia a hudby jedné kapely. Dojemnost filmu přidává onemocnění AIDS, které si Freddie zavinil svým nezřízeným homosexuálním promiskuitním životním stylem. Že to byla legenda je bez debat, ale každému to hudební experimentování, míchání žánrů, prolínání stylů a Freddieho hlas a jeho operní rozsah úplně nesedí. Já si pořád raději pustím netalentovaného ochraptělého heroinového uživatele Kurta Cobaina. ()

john.h

Moc dobre, vtipne, prijemne, se spickovou hudbou (samozrejme) a i celkem dojemne. Bal jsem se, ze to bude jen muzikal, kterej nepoleze moc do Freddieho soukromi, ale obava nebyla na miste a clovek se o Freddiem a Queenech dozvi dost novych veci. Nechybely ani radne bukvicojdni scenky. Rami Malek mel tezkej ukol ztvarnit takovou legendu a musim rict, ze mi jeho xicht do teto role nesedl a trailery me nepresvedcily. Hned v uvodu ale Malek vyvrati veskere pochyby prijemnym vykonem, kterej divaka bavi kazdou minutu cim dal vic a nikdy nesklouzne na hranici parodie. Hned po projekci jsem si musel pustit koncert ve Wembley a on tu pusu mame vazne poslal! ()

hazdrova

ÁNO, ÁNO, ÁNO. Ay-yo, ay-yooooo. Erodidododoodo. All right! Freddie je legenda legiend. Som rada, že som vďaka tomuto filmu mohla spoznať aj ostatných členov kapely (Brian May ako cez kopirák). Rami Malek sa vám spočiatku ako Freddie na 100% nepozdáva, lebo Freddie je len jeden. Ku koncu filmu som si však uvedomila, že sa mi zliali do jeho osoby a musím povedať, že bravúrne predvádzal Freddieho pohyby na javisku a celé som mu to zožrala. Koncová scéna je taká veľkolepá, že sa vám chce strápniť v kine a začať tlieskať. Oceňujem aj zahrnutie homosexuálnej problematiky a vtipné scénky. Už teraz viem, že tento film uvidia aj moje deti. 5* ()

Emafera

Od tohoto filmu jsem čekala hodně už proto, že to je moje nejoblíbenější hudební skupina celý život. Proč se podobný film nenatočil už dávno? Trochu jsem se obávala výsledku a po zklamání z Whitney o to víc. Uznávám, že ztvárnit osobnost formátu Freddieho Mercuryho je velká výzva. Takový talent se rodí jednou za sto let. Aby z toho byla jen trapná karikatura stačí jen málo. Rami Malek, o kterém jsem nikdy ani neslyšela se tohoto úkolu ujal se ctí. Přesto však musím podotknout, že v tomto filmu nebylo zdaleka řečeno a přiblíženo všechno. O pravdivosti některých informací by se taktéž dalo polemizovat. Minimálně jsem čekala věrnější vykreslení tamější atmosféry, zajímavější detaily, retrospektivní ukázky. Chloupky po celém těle mi nestály, ale dávám ****. Go Freddie go! ()

ŠpetaMarek

Cert vem presouvani osobnich dramat v case tak, aby to melo lepsi dramaturgii, to je norma. Ze vsech negativ bych vytipl asi ten nejmin povrchni a to, ze tam jde videt vliv skupiny na to, kdo mohl za polorozpad a vytvareni pseudo zaporaka. Kazdopadne rano jsem vstal s usmevem na rtech s vybornym pocitem, ktery pretrvava od konce filmu. Jeho shlednuti vam doda energii a to neni malo. V dobe zivotopisnych filmu, ktere se predhani ve vytezeni tematu "vpredlismu" jsem vlastne rad jako to dopadlo a pro fakta a tezkou realitu si muzu pustit desitky dokumentu na Youtube. Ale porad tam nekde v zadu si predstavuju, jak by to bylo se Sachou. ()

sosi

Hudobný veľkofilm o jednej z najlepších kapiel a o jednom z najväčších svetových umelcov nezostal ďaleko za mojimi očakávania. Som rád, že napriek úvodným problémom s natáčaním sa to nakoniec podarilo. V prvom rade musím pochváliť skvelý výber hercov, najmä Gwilyma Leeho, tá podoba s Brianom Mayom bola neuveriteľná. Taktiež Ramiho Maleka, ktorý sa role Freddieho Mercuryho zhostil na výbornú, uveril som mu snáď všetko. Naopak negatívne hodnotím to, že film sa veľmi spolieha na znalosť daného príbehu a neodkrýva nám toľko zo súkromia, čo by sme viacerí očakávali, resp. privítali. Tí, ktorí sa tešia na plnohodnotný životopis pravdepodobne zostanú sklamaní. Záverečná scéna ma posadila tak hlboko do sedadla, ako už dávno žiadna. Bola strhujúca, energická a plná emócií, pri vystúpení na Live Aid som mal pocit, akoby som bol priamym účastníkom koncertu vo Wembley. Vystúpenie Queenu na tomto podujatí je dlhodobo považované za najlepšiu "performance ever".Tomuto snímku určite prepáčim nedostatky, ktoré mal. Užil som si ho na plnej čiare, výborne zrežírované, natočené a zasadenú hudbu nemusíme ani komentovať = MASTERPIECE. ()

Mkartaylas56

Nevěřil jsem vlastním očím, že má Bohemian Rhapsody takto obrovské hodnocení (94% když to píšu) a jelikož jsem tenhle snímek i tak celkem vyhlížel, tak jsem zašel do kina zjistit, zda jsou takto vysoká hodnocení oprávněná. A jsou, určitě jsou. Bohemian Rhapsody totiž není klasický životopisný film. Ano, některé klíčové prvky tohoto žánru, které jsou už ve spoustě jiných filmů zde samozřejmě najdete a ano, místy to naneštěstí vytvořilo lehké klišé, ale to je snad jediný opravdový mínus. Protože všechno ostatní funguje skvěle. Styl vyprávění (když opomenu občasné zmiňované klišé) je velice poutavý a zaručeně vás bude bavit. Co nebo spíše koho ale musím pořádně vyzdvihnout je po zásluze Rami Malek. Ten se podle mě dokázal skoro až převtělit do Freddieho Mercuryho a na to, že u tohoto projektu není od začátku a vlastně tak trochu naskočil do již rozjetého vlaku, si ode mne zaslouží jen chválu. A nechci zde opomenout i představitele zbytku kapely, kteří zahráli taktéž dobře a jsem moc rád, že celý film nebyl jen a jen o Mercurym, ale že jsme se dozvěděli něco i o zbylých členech kapely Queen. No a rovnou přejdu k závěru snímku, konkrétně samozřejmě na samotný koncert Live Aid. Fůůů no ty bláho, jako za mně to bylo to nejlepší možné zakončení, jaké si film o Freddiem Mercurym mohl přát. Už od nástupu kapely na pódium cítíte, že jste tam s nima a díky fantastické atmosféře jsem měl pocit, že tam spolu se všemi přítomnými zpívám, skáču, tančím, no prostě všechno, co v tento okamžik jde dělat. A jakmile se dozpívalo, tak jsem si s těžkým srdcem uvědomil, o jakou legendu svět předčasně přišel. Jednoduché shrnutí: jeden z nejlepších filmů roku a vřele doufám, že se na tento skvělý film nezapomene na předávání zlatých sošek. 95% ()

Franche

First Aid a vyprodané Wembley naplněné zlatými soškami Oscarů. Fajn jízda než si na konci uvědomíte, že prakticky zpívá o svém životě, na konci kterého bohužel čeká jen slepá ulička. 4* za naprosto dechberoucí výkon Rami Maleka. Fakt, že Rami zpívá celou dobu na ,,playback” je jen k užitku ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě