REVENANT Zmrtvýchvstání

• USA The Revenant (více)

Americký západ, Jižní Dakota, 1823. Místo a čas s hodně relativní hodnotou lidského života. Zkušený lovec a trapper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) je se svým synem na výpravě s lovci kožešin. Uprostřed hlubokých lesů vzdorují nečekaným útokům indiánů a musí na své pouti překonávat nemilosrdnou, zatím nezmapovanou krajinu plnou nástrah. Glassovi se stává osudným střet s rozzuřenou samicí medvěda grizzlyho. Medvědí útok sice přežije, ale je těžce zraněný a lovecká výprava se musí rozdělit. Zatímco většina lovců pokračuje v cestě, s Glassem a jeho synem zůstanou jen dva muži, John Fitzgerald (Tom Hardy) a Jim Bridger (Will Poulter). Ti více méně jen čekají, až zemře, aby jej pak pohřbili a mohli pokračovat v cestě. Ale zraněný lovec stále neumírá, a tak se Fitzgerald rozhodne čekání na nevyhnutelné zkrátit. Při pokusu o nedobrovolnou eutanázii ho však přistihne Glassův syn, kterého Fitzgerald zabije. Ještě živého Glasse pak zahrabe v hrobě a spolu s Bridgerem zmizí. Jenže Hugh má hodně tuhý kořínek. V naprosto zuboženém stavu vyleze z vlastního hrobu, zoufale se potácí čarokrásnou, ale zcela lhostejnou krajinou. Při životě jej drží především nenávist a touha po odplatě. Musí překonat brutální zimu a hlad, divoké řeky, bojovné indiánské kmeny a dokonat svou pomstu. (Cinemart)

deLaFere

Ani nevím jestli brát snímek jako western, ale asi je to nutné vzhledem k období a zasazení příběhu. V každém případě soudobá problematika je shrnuta v pár větách indiánského náčelníka obviňujícího bílého muže z krádeže všeho indiánského a zároveň takřka všudypřítomná nenávist mezi indiány a bělochy, byť snímek vyznívá spíše pozitivně pro indiány. Jedna jasná historická hloupost a určitě záměrná, je vykreslení Francouzů ve vztahu k indiánům, kdy je dostatečně známo, že francouzští trapeři se k původnímu obyvatelstvu chovali mnohem lépe než anglofonní kolonizátoři a indiáni jim poměrně důvěřovali. Scénář je opravdu jednoduchý a tak vše táhne takřka dokonalý vizuál, musím říct, že scéna s medvědem je dechberoucí a nechápal jsem jak to natočili. Nemá smysl tu znova rozepisovat nesmrtelnost DiCapria, už to bylo opravdu hodně posáno v jiných recenzích. Je to úžasná podívaná, ale absolutní top film to prostě není a nemůže být díky scénáři. ()

E lan

Vynikající zpracování, kvalitní herecké výkony a několik geniálně natočených scén (rvačka s medvědem, útok indiánů či skok do rokliny). Nakonec ani ta děsivá délka není na škodu, děj je dostatečně plný. Prostě bravo, skvělý film! ()

LordMysti

Po tom celém humbuku co k tomu teď po roce napsat - slušný. Poštěstilo se mi film vidět doma ve 4K rozlišení na velké 60" 4K UHDTV a opravdu to stálo zato. 4K bude další cesta a Revenant vypadal opravdu syrově surovej. Chápu že režisér chtěl vyprávět příběh roztahanými záběry, ale ve výsledku to bylo moc dlouhé na to že se tam fakticky téměř nic nestalo. DiCaprio si za tuhle roli asi oskara fakt zasloužil, působilo to opravdu nezvykle věrohodně. Za mě lepší průměr. ()

Tamten

Hezká příroda a hezké obrázky. Toť vše. Příběh naprosto předvídatelný rozvláčný a hrozně natahovaný. A o realističnosti snad ani nemá smysl psát. ()

waska

Nádherně realisticky špinavě provedené dílko, vynikající Leo, ale možná ještě lepší Tom Hardy. Dokonale mrazivá atmosféra, naprosto skvělí indiáni, ale.. Co naplat, čekal jsem to ještě maličko lepší. ()

Sweat55

Začíná to parádně. Úvodní akční scéna je velice precizně "bez střihu" zvládnutá. Jenže pak se začne řešit kožešina, DiCapria skoro sežere medvěd a Hardy se ho pokusí zabít. Ups, spoiler. DiOscario ale přežije a doslova se začne plazit za pomstou. Doslova. Po celé 2 a půl hodiny. Ou, vážně to nešlo zkrátit o hodinu? Tam, kde Tarantino čas vyplňuje precizním dialogem v Hateful Eight, tam Iñárritu zabíjí čas nekonečnými záběry na oblohu. Jako vypadá to pěkně, ale musí to kvůli tomu trvat tři hodiny? Tři hodiny nudy mimochodem, protože konec žádné překvapení nechystá a tak vám nezbývá nic jinýho, než blbě čumět na překrásnou americkou přírodu. ()

tidwell

Exploatační survival pouť (show?) pro jednoho indiánského míšence s velmi tuhým kořínkem. Bez přesahu, s drobnými nelogickými detaily, ale se zápletkou hodnou ocenění. Lépe nad tímto filmem nefilozofovat, nestojí to za to, jde tu pouze o ten exotický "zážitek", který můžeme zhýčkaně sledovat, ale na smysl slov jako je utrpení, umírání, život, pomsta ani zdaleka nedohlédneme a vyřknout je v souvislosti s tímto filmem je jen důsledek toho, že už nám je (zřejmě) jejich význam naprosto vzdálený. Kapky krve rozcáknuté přes kameru mi na režiséra Iñárritova formátu přijdou hodně laciné. Revenant má všechny rysy pokleslých žánrovek, ale zabalené v relativně zajímavém zimním westernu, jinak je to PRODUKT jako cokoliv dalšího... ()

vikino1

Ty vole, na to že je to Rambo, Wolwerine a Tanec s vlky po dvaceti letech tak je to nuda k posrání. Kapr nedostal oskara za svou nejlepší roli, ale za svůj jednoznačně nejnudnější film.... Jediná emoce, co na mě za celej film dýchala, byla všudypřítomná zima ... Navíc když se nad tím tak zamyslím, tak mě napadá snad 10 způsobů, na který by Di Kapr - po milostné předehře s Grizlim - stoprocentně lekl..... ()

MoniKoloma

Leonardo Dicaprio je skvělý herec. Má výborné filmy. V tomhle filmu se mi hodně líbil jeho herecký výkon. Drsné podmínky a zajímavý děj. ()

Zikus

Zpracovaný je to výborně, ale příběh mi přijde trošku rozporuplnej. Celou dobu jsem se zastával spíše Fitzgeralda, protože kdybych já byl na jeho místě, tak bych jednal nejspíš úplně stejně. Ale to je na dlouhou diskusi... A vůbec, lovci kožešin a podobně mi jdou celkem proti srsti, takže.. (Několikrát jsem si při filmu vzpomněl na Beara Gryllse. Zejména při spaní v koni.. :-) .. A na Maresjeva samozřejmě taky). ()

holub109

Výborný film s fantastickou režií a vizuálem. Točí se to okolo lovce Hugha Glasse, který je po útoku medvěda ponechán v divočině, avšak přežije a nabírá síly, aby se mohl pomstít. Výkon Leonarda famózní, skvěle mu sekundoval i Tom Hardy. Příběh je poutavý a díky božské kameře a hereckému umu všech představených baví od začátku do konce. Ani se nedivím, že za tenhle film Leonardo Oskara konečně získal.95% ()

mirakom

Příběh má nějaké mouchy, sem tam trochu drhne a otevřený konec se mi na tak dlouhou stopáž moc nezamlouval. Za to kamera, hudba a výprava jsou dotažený do nejmenšího detailu. Výborné herecké výkony Leonarda DiCapria a Toma Hardyho. Hardy si toho Oscara určitě zasloužil, ale samozřejmě ho nedostal. Všichni totiž víme, že předávání Oscarů je stejně fraška a každý rok je dostane jen málo z těch, kteří si je doopravdy zaslouží (viz např. přiznání, že nemohli dát více cen prvním dvoum dílům Pána Prstenů, i když chtěli a nechali si vše až na poslední díl, wtf, tak když si to ten film zaslouží, tak mu ty ceny snad dám ; dále nedaní Oscara Croweovi za Čistou duší, z důvodu, že předchozí rok ho dostal za Gladiátora ; nebo neustálé odkládání Oscara Capriovi atd. atd.) || 10/10 || Netflix | Theatrical Cut: 156 min | 2Dtit | FullHD | 5.1 ()

Kofolacik

Úchvatný príbeh o ľudskej nezdolnosti, zasadený do nehostinnej divočiny v dobe, keď mala príroda nad človekom ešte stále navrch. Tento film je natoľko realistický, že vám z toho všetkého bude zima, no keď si predstavíte, ako musel o život bojovať aj samotný štáb pri natáčaní tohoto zázraku, bude vám ešte zimšie. Revenant nie je film o deji alebo nabitých dialógoch. Je to film, v ktorom sa treba stratiť a kochať sa každým detailom v jeho nadľudskom vizuálnom prevedení. Práve preto je potrebné Revenanta zažiť v kine, pretože ho jednoducho musíte cítiť. Kameraman Emmanuel “Chivo” Lubezki tu dosiahol absolútny kameramanský vrchol a potvrdili to aj Oscary, kde vyhral za kameru tretí rok po sebe. Celý film využíva iba prirodzené svetlo a obsahuje niekoľko dychberúcich scén, ktoré sú natočené bez strihu a fungujú iba vďaka veľmi kreatívnej choreografii. Každý jeden záber je tak krásne nasnímaný, že si ho môžete stopnúť, odfotiť, zarámovať a dať na stenu. ()

Fediak22

Skvelo natočený a drsný Thriller ktorý vás vtiahne do deja a nepustí vás až do samého konca a aj napriek dlhšej stopáži som chcel aby príbeh pokračoval aby to bolo ešte dlhšie, aby som videl ešte viac masakru a viac krásne natočených záberov. Práve kontrast medzi týmito dvoma vecami je na tomto filme unikátny. DiCaprio zahral jednu zo svojich najlepších rolí a zahral ju skvelo, preto bol aj ocenený oskarom. Celý film som fandil Glassovi a bol som štasný každým jeho úspechom, rovnako ako som bol nahnevaný keď sa mu niečo stalo (a to bolo veľmi často). Iñárritu odviedol skvelú prácu a po Birdmanovi neklamal a priniesol na plátna ďalší skvelý film v spolupráci s kameramanom Lubezkim ktorý si oskara odniesol za oba tieto filmy. Nesmiem zabudnúť na skvelého Hardyho ktorý zahral svoju zápornú rolu veľmi dobre. Tento film je vratke krásne brutálny snímok ktorý odporúčam každému milovníkovi skvelej kamery. ()

Acrobat

DiCaprio, AGI et Nature = Trinitas. Mucho gusto Alejandro, mucho gusto !! (Pred Kristom a po Kristovi dostáva ďalšie frazeologizmy - filmový útok zvieraťa "pred Revenantom" a "po Revenantovi"). Mucho gusto Alejandro, mucho gusto! (videné 29.01.2021, BDrip) ()

Nix

Tak a je to tady. Už jsem se překonal a dokoukal to celý. No asi začnu tím, že jsem rád, že Leo má konečně svou vysněnou sošku, ale proč zrovna za tento film. Ano, je to prostě Leo a to, co si fyzicky musel vytrpět, to muselo být fakt šílený a klobouk dolů, neřekl bych to do něj, ale myslel jsem, že oscar je za herecký výkon a ne za fyzický. Co se týče herectví, tady toho moc není, krom řvaní a různých plazení. Za to Tom Hardy, ten tady předvádí přesně to, čemu se říká dokonalé herectví, tomu chcete napálit už od začátku. Jinak je to velice kvalitní podívaná až na tu scénu s tím medvědem, pro mne je to spíš úsměvný, ale snaží se to zapadat do celkové atmosféry filmu, která je skvělá. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Když na jaře roku 1996 dorazil do kin blockbuster režiséra Jana de Bonta s názvem Twister, jeho vír zábavy doslova zbořil kina. Snímek s velmi štědrým rozpočtem 92 milionů dolarů díky svému poutavému… (více)

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (více)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (více)