Mladou a ambiciózní Sarah Moss (Brit Marling) najímá elitní soukromá tajná služba a ihned jí zadává nebezpečný úkol. Musí v utajení proniknout do anarchistické aktivistické skupiny s názvem "The East" a zúčastnit se útoků na šéfy korporací, kterým bez trestu procházejí zločiny proti lidskosti. Čím více ale aktivity skupiny rostou, tím více se život Sarah ocitá v ohrožení. (oficiální text distributora)

sochoking

Pre mňa výborná oddychofka, ale s nesympaticky povýšeneckou držkou krpatej Ellen Page a minimálne tristo rokov starou Patricii Clarkson, ktorá sa už už pomaličky za behu začína mumifikovať . ()

dr.horrible

The East bohužiaľ dopláca na angažovanosť tvorcov a snahu predať posolstvo. Batmanglij natočil výborný film, respektíve natočil TO výborne; originálne a ústredné dve mladé herečky sú opäť famózne, ale aspoň pre mňa; záverečné scénky prebíjajú niekoľko predošlých vynikajúcich scén aj snahu Brit Marling. A prečo? Aby bol svet krajší. Naivné. V spomienke ale našťastie zotrvá skôr to pozitívne. 85% ()

IQ Tiqe

K zamyšlení. Zahodil bych kariéru a byl ochotný překročit zákon, pokud bych zjistil, že svou prací napomáhám společnostem páchájícím nepravosti, nebo bych zavřel oči a držel krok? Nebo bych šel úplně jinou cestou? Celkem originální snímek, kromě trochy napětí a notné dávky lidského dilematu nenabízí nic zásadního, ani akčního, ani líbivého, ale mně se celkem líbil. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 7 | hudba 5 | humor 0 | akce 2 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6 ()

cukorek

Východ - dosť neprimeraný názov pre skupinu dobrovoľných aktivistov. Vo mne toto pomenovanie evokuje skôr susednú Ukrajinu, či Rusko, tak som trocha očakával, že to bude mať s týmito krajinami nejakú spojitosť. Nevadilo mi, že sa to týmto smerom neuberalo, ale vadilo mi amatérske vystupovanie hercov ako aj slabé prevedenie filmu. Filmu zazlievať aj ďalšie nedostatky ako napríklad 70 percentné venovanie pohľadu len do hniezda beznádejných anarchistov, ktorý sa živia výhradne zvyškami z odpadkových košov, či nedôveryhodné počínanie si najlepšej agentky. Reálne bolo akurát ich povaľovanie sa v lesnom poraste a spôsob odplaty aký sľubovali v úvodnej vete ostal úplne zanedbaný. Týmto počtom akým disponovali a spôsobom akým chceli svoj názor demonštrovať bol zakrpatený a neúčinný. Porušenie klasického scenára, že super agent splní svoje úlohy bez problémov a že obráti kabát a pridá sa na stranu odporu bolo jediné plus. Film sa síce nesie v pochmúrnej a dramatickej atmosfére, ale nezaslúži si viac ako 10%. ()

silentname

Ako fanúšik Ellen Page som tento film nemohol ignorovať. A musím priznať, že som si to užíval celý čas. Príbeh bol zaujímavý, postavy boli zaujímavé a rovnako aj hlavná myšlienka. Potom však príde posledných 15 minút a celé sa to pre mňa pokazilo. Najmä z toho dôvodu, že hlava "THE EAST" v podstate využil ľudí pre svoje myšlienky, no v skutočnosti je rovnaký ako ľudia, proti ktorým bojuje. A musím priznať, že ma to dosť sklamalo. Na druhú stranu je tu však mnoho iných momentov, ktoré ma dostali. Najmä (ako skoro vždy) zo strany Ellen Page. Vždy v nej cítim, že do svojej role dáva všetko. A možno to je práve dôvod, prečo dávam 4 hviezdy. Som rád, že som ho videl, bol skvelý a zaujímavý. Len škoda, že to tak nedotiahol aj do konca. Hodnotenie: B ()

Chrustyn

Neobvyklé téma o skupince anarchistů, natočené jako rutinní thriller o agentce, která se musí infiltrovat do uzavřené skupiny, kde později získá úctu i určité životní naplnění. Slušný a dobře zahraný snímek, který ničím nepřekvapí, ale rozhodně neurazí. Jen v hlavě nezůstane ani hodinu po shlédnutí a právě to je jeho hlavním problémem. ()

Marze

S větším rozpočtem by to byl mnohem zajímavější thriller s důrazem na podnikovou špionáž. Docela nepředvídatelné, ale naivní. Hezké pánské i dámské ksichtíky. ()

JASON_X

Eh... jsem na rozpacích. Myslel jsem, že to bude jen formalita a že po dalším (nepochybně) skvělém výkonu si hned po filmu šoupnu Britu do své první desítky. Ale co čert nechtěl - The East je opravdu výjimečně slabomyslná hovadina, jejíž jediné plus je příjemná klavírní hudba... Začíná ještě obstojně, jako levný béčkový špionážní thriller s náznakem jakéhosi snad mravního či psychologizujícího ocasu, ale postupně přechází v ultradementní mozkorvoucí šílenost. Parta ekoteroristických fanatiků, jejichž systém utajení je propracovanější než systém utajení Hamásu před Mossadem, je ve skutečnosti komická neohippiesácká skupinka, jejíž členové bydlí v lesní ruině a živí se prošlou zeleninou z Lidlu, většinu času se věnují společenským hrám nebo skupinovému sexu a občas nasypou prášky do pití zlým buržoustům, nebo je donutí koupat se ve špinavé vodě. Prostě nebezpeční a hrůzostrašní extrémisti par excellence. Retardovaný námět, scénář i dialogy, k tomu porce slizkého senilního pathosu (neslavně vynikají scény Izzy s jejím otcem), mizerná kamera a jako vrchol všeho postava, kterou (toporně) hraje Brit Marling, je fízlácká <-> a nablblá husa v jedné. Takže milá zlatá čekám na tvůj další film, za tohle tě na svůj herečský (sic) Olymp ještě fakt nepustím. ()

Morholt

Špionážní eko-thriller, který svou základní osou nijak nevybočuje ze zavedených zvyklostí. Zkrátka agentka, nasazená do ant-korporátní teroristické buňky začne až příliš podléhat své roli. Od jiných špionážních záležitostí se to vlastně liší jen prostředím. Nicméně právě proto působí The East poměrně neotřele a neměl jsem problém ani s pomalejším tempem a hereckými výkony, přičemž mě nepříliš známá Brit Marling mě mile překvapila. Co mě vadilo bylo závěrečné vyznění, ale to je u podobně laděných filmů asi povinné. 75% ()

mm13

Tak radšej fanatickú agitku stojacu na strane anarchistických aktivistov, než takúto báchorku, ktorá sa k téme stavia a vyrovnáva s ňou na úrovni starších žiakov základnej školy. Vrátane zázračne uvedomelého konca. Na smiech. ()

Khalesi

Myšlienka vynikajúca-s posolstvom. Forma trochu komerčná, ale ako inak na dnešného diváka? Pár scén až neskutočne naivných, ale boli aj také, ktoré ma vážne dostali. Fandím všetkým ekologickým aktivistom, planéta ich potrebuje a aj vy všetci, čo sa na nich dívate skrz prsty. Nie som objektívny hodnotiteľ, musím dať plný počet:) ()

6thSun

Chválím téma, ale velmi smutním ze stavby příběhu, který se i zde opájí svým poselstvím, vše mu podřizuje a ve výsledku tak působí neuvěřitelně a uměle, což u tohoto typu mrzí dvojnásob. A Ellen Page mě tady poprvé, ale zato pořádně srala. 40% ()

maseer2

myšlenka rozhodně zajímavá, jenže je tam spousta iritujících prvků (sektářské praktiky/rituály) a celé sdělení filmu navíc namísto nějaké gradace/pointy/čehokoliv vyšumí během poslední třetiny do nikam.. lepší 3* ()

BoPo

Ako sa zachováte ak za Vami príde zarostlý týpek s dredami, prírodným odérom, majúci šaty z konope a kecy o záchrane matky Zeme? Pokiaľ mu poviete, že nech prestane huliť a konečne sa osprchuje, tak Vás bude Východ iritovať ako mňa. Ano, príroda sa devastuje. Hold je nás 7 miliard, a to by sa ten kôň na poli musel k*rva snažiť, aby eko spôsobom zkultivoval dostatok pôdy. Film mi nepriniesol žiaden silný dojem, informáciu, podnet. Krútim nespokojne hlavou a idem sa umyť šampónom, ktorý bol testovaný na extra chlpatých potkanoch. ()

Martinibaby

Úplně nevím, co si z toho vlastně mám odnést. Hyzdění a zabíjení životního prostředí je špatné? Eko-terorismus je špatný? Přece jen existuje i nějaká zlatá střední cesta? Forma filmu pro mě byla lákavá a pohlcující, nejen stylem a obsazením, nicméně zanechala ve mě hořkosladkou pachuť něčeho, co poukazuje na očividnosti, ale zároveň nic neřeší, což vlasně mořná byl ten "message"? Asi jsem čekala něco "osudovějšího"? Nevím. ()

bouncer

Když se film nemůže rozhodnout, na jakou stranu se přidá, tak já se nemůžu se rozhodnout, jestli dát plné nebo prázdné hodnocení... nakonec dám "něcomezi", protože tohle není špatný snímek, ale bohužel nenaplní očekávání a mohl by být mnohem lepší. ()

Terva

CITÁT - Je to snadný, když nejde o váš domov, když nejde o váš život......... Scéna z jídlem, okolo 26 minuty, je skoro ponižující, ale chytrá. Jane proniká, pod jménem Sára, do ekoteroristické skupiny "Východ" a má za úkol bonzovat. Zde příběh začíná. Tedy, neskutečně se to táhne, skoro nic se neděje, tak na to čučím, jen tak z nudy. Hlavně, když hrajou flašku, to je tedy zážitek. CITÁT - Můžu tě políbit....... Chovaj se jak malé děti se zvýšenou teplotou. Tož jsem ten film nějak přežil a skoro mě nebavil. Ano má to své poselství, ale mohlo býti lépe zpracované. Ani nebudu mít v létě chuť, jít si zaplavat někam do přírody, třeba na Probošťák. Taky proč?. Doma mi teče voda, světlo svítí a ústřední topení hřeje. Čert ví, čím tu vodu ohřívají, ale je to jedno, ne. Saponátů mám tak dost a tak je byt čistý a když mě bolí záda vezmu si prášek. Příbalové letáky nečtu a prášky zapíjím pivem. Venku je nebezpečno. CITÁT - Někdy lidi umírají dřív......... ()

JohnCZ

Dobré pocitové krimi drama s tradičně výbornou Brit Marling, které se nebojí trochou kontroverze tnout do živého a jakkoli většina diváků (včetně mě) nebude s konáním postav ve filmu souhlasit, nelze popřít, že se v jejich úhlu pohledu nachází kus pravdy. ()

amirgal odpad!

Za devatero horami a devatero řekami v jednom lese žila byla skupinka apoštolů spravedlnosti nového věku, spolu s janem křtitelem (malým záměrně). Někteří utekli, jiní zemřeli, někdo šel do basy ... a ty ostatní, ty ostatní čekala velká budoucnost. Záleželo zejména na tom, jestli měli dobré srdce, dobrý žaludek, byli dost přesvědčiví a měli peníze na letenky ... ()