Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

campix

Kde jsou ty časy, kdy jsem hltal Aronofskyho filmy. Kde jsou ty čas, kdy jsem se těšil na každý jeho film. Bohužel Darren upadá stále více a více v mou nemilost. A filmem Noe se tato propast mezi námi napla do své maximální velikosti. Pokud vezmu v potaz pouze hudební a vizuální stránky filmu, tak Darren obstál jako vždy na výbornou, ale zbytek je hromada kravských lejen. Pokud chceme k němu zůstat taktní a k nadávkám používat pouze ''zelené'' pojmy. Prostě biblický příběh Noa, který by nás měl poučit v dnešní době. Bohužel ani jméno režiséra a hereckého obsazení podobný film nedokáže zachránit. ()

Wormboy

Aronofsky VIE, ale toto jednoducho do*ral. Klasicky biblicky pribeh, ktory ponukal mnozstvo alternativ na spracovanie, no Aronofsky sa rozhodol zahryznut do kazdeho kuska, trosku prezut, no nasledne vyplut. Pozeralo sa na to dobre, no vsetko mohlo byt lepsie. Obrovska skoda premarnenej sance. Z mojho pohladu prve Darrenove sliapnutie vedla, ale vylozeny pruser to na stastie nie je. ()

Flynn

Darrene Darrene, už to nehul..... nevím jestli se dožiju doby, kdy nějak dozraju a tenhle film ocením. Mě to pánové sralo... nefandil jsem nikomu, ani žirafám..... a když se začalo brečet a ječet? tak jsem šel o dům dál.... ()

Morzael

Aronofskyho vize našeho světa před Potopou a cyklického samoničení lidstva se mi hodně líbila, stejně jako kočičácká Emma Watson, ale tím to asi hasne. Bibličtí transformeři mě tedy moc neuchvátili, Crowův zealotský Noe mi taky nepřišel jako uvěřitelná postava, atmosféra filmu mě vůbec neoslovila. Upřímně si ani nejsem moc jistý, co nám tímhle snímkem Aronofsky chtěl vlastně sdělit, zajímalo by mě, jestli to ví aspoň on. ()

Juto

Režisérov temný, domyslený pohľad na najstarší príbeh o katastrofe na svete obsahuje krásny vizuál. 6/10 ()

Martrix

Darren Aronofsky je jeden z mála tvůrců, jejichž filmy chci vidět bez ohledu na téma, které si vyberou a kritiky, jaké za to schytají. Má mi co říct, resp. jsem nastaven na jeho vysílání. Ale je mi jasné, že mnoho lidí to tak nemá a že jsou některé jeho filmy považovány za pseudointelektuálně zmatetenou břečku. Chápu, občas na té hraně mezi mozkoškvárem a mozkobudičem balancuje, protože se snaží sdělovat velmi těžko reprodukovatelné myšlenky a navíc má podvratný smysl pro humor, což dokonale předvedl v matka!. Resp. neláme si hlavu s tím, jak moc stravitelné pro diváka, jeho filmy jsou - takový tvůrce, je sen každého producenta. Noe je ale jediný film, kdy jsem si...počkal. Než se dostaví vnitřní nastavení, kdy jsem ochoten pustit si do hlavy film se silně náboženským obsahem. No, moc to nepomohlo. Nejvíc si podle mě Noea užijí exoti, kteří Bibli nikdy nečetli, nezajímají se o mytologii obecně a nikdy neslyšeli o Darwinovi. Ostatní lidi budou mít nějakou představu, nebo očekávání a ti budou minimálně prvních pár minut nevěřícně zírat. Žánrové zařazení bych klidně rozšířil o fantasy, protože Darren si krapánek s mytologií pohrál. Máme tady třeba padlé anděly jakožto kamenné obry a protože si tvůrci nelámali hlavu tím, že střelný prach, výroba železa, kalhoty a jiné vymoženosti přišly o fous později, měl jsem občas pocit, že sleduju postapokalyptické sci-fi. Což ale nevadí, nebo spíš...není to důležité. Nebudu tvůrce hanit ani za to, že se nepokoušeli vysvětlit některé biblické nesrovnalosti, jako třeba jak se rozmnoží nějaký živočišný druh, když má jen dva exempláře. Aronofsky chtěl vyprávět jiný příběh. Film se jmenuje Noe a my sledujeme tragédii muže, který dostal za úkol, očistit svět od člověka. Nejen od těch špatných lidí...od všech lidí, dětí, nevinných...všech, včetně jeho rodiny. To, že tady jsme, je tedy jeho fatální selhání? Je to nedůslednost, nebo se snad ukáže, že dostaneme ještě jeden pokus od stvořitele? První třetina filmu může působit jako eko agitka, u které zaplesají vegani a všichni ti, kdo považují restart planety...ale tentokrát s výrazně menším zastoupení lidí, za skvělý nápad. Já k nim patřím taky. Můžete to vnímat i jako podobenství, protože v Noe se lidé chovají k Zemi velmi podobně, jako dnes my. Ale podobenství je to slabé, spíš je to takové rýpnutí si. To dobré, to co má sílu sdělení, ty důležité momenty, ty se odehrávají až později. Když vidíme, jak velké břímě Noe nese, když i my poznáme, že potopa je jediná cesta, když sledujeme jak to Noea ničí a co to dělá s jeho blízkými. Jako akční, dobrodužný film, je Noe o ničem, ale je to moc dobré drama, navíc s kvalitními herci. Určitě si nezaslouží výsměch. Některé pasáže tam neměly být, mělo to být celé komornější. Ale kolik diváků, by na takový film přišlo do kina? Co by studio dalo do upoutávek? Bez kamených obrů, záběrů na potopu a archu... jen tvář vynikajícího Crowea? No, za mě ano, protože zklamaný divák, je nasraný divák a nasraný divák se příště Aronofskymu vyhne obloukem. A to by byla škoda. Protože jakkoliv je Noe nedobře poslepovaná multižánrovka, tak mě přiměl k mnoha úvahám a trochu mi rozšířil vnímání ohledně Noea, jehož jméno skoro každý zná, ale asi jen málokdo o něm asi uvažoval tak, jako Aronofsky. Přitom pro lidstvo, byl v tomto podání, vlastně klíčovou postavou. I když bych byl schopen Aronofskymu trochu nadržovat, ani nemusím. Jen mě mrzí, že to silné drama naředil polokatastrofickým akčňákem. () (méně) (více)

TomPrusik1

Celkové ohlasy na tento film nebyly nějak skvělé, ale podle mě to nebylo zas až tak hrozné. Když odpustím začátek, který mi přišel až komický, jak Noe (Russell Crowe) se svojí rodinou na holých skalách sbírá bylinky a nadšeně hlásá že on je poslušný bohu a že by nikdy nezabil zvíře, tak v tu chvíli jsem si říkal ,,Sakra tak oni na té databázi přece měli pravdu". Ovšem po Noeho prvních ,,haluškách" film nabírá tempo a alespoň já se na něj bez velké nudy vydržel dívat až do konce. Později je film až epický, ale pak se změní najednou vegetarián Noe změní na pana Hyda a film se stává najednou až psychothrillerem. To někomu může vadit, ale mě to nevadilo. Herci hráli pěkně (nejlepší byl asi Crowe), film dokresluje pěkná hudba a celkově se mi to líbilo. Samozřejmě že má i svoje mouchy, ale co. Film si užijete na filmovém plátně a to díky efektům. 65% ()

papaJA21

Čekal jsem opravdu úplně jiný film, byl jsem připravený na něco jako Ukřižování Krista, ale tohle opravdu mělo blíž třeba k Hobitovi. A to mi vůbec nevadilo, efekty byly fantastické a byl jsem ušetřený plamenných křesťanských blábolů. ()

animaxis

Po menším rozhodování dávám nakonec z milosti tři hvězdičky místo dvou. Já a křest'anství velcí kamarádi nejsme a když už, tak se mi spíš nelíbí, že většina lidí křest'anství pochopila tak blbě, že to vedlo ke ztrátám mnoha životů, ale k tomu se tu radši moc vyjadřovat nebudu. Děj filmu mi přišel docela v pořádku, ale jen pokud si řeknu, že to všechno je jen pohádka. Moc velký znalec bible nejsem, ale hádám, že přesně takhle to v ní zřejmě nebylo. Z toho důvodu jsem se taky rozhodl dát nakonec i třetí hvězdičku. Dál mě k tomu přesvědčilo herectví Russella Crowa, Emmy Watson a Jennifer Connelly. To jsou podlě mě nejlepší herci ve filmu a jsou pro film velkou výhodou. K mínusům filmu patří bohužel i hudba, která mě nějak nezaujala, spíš naopak. Chápu, že k některým scénám se hodila, ale to můj názor už nezmění. Taky se mi moc nelíbilo to použití fotografií. Chvíli to vypadalo, že scéna, ve které bude vypravovat Noe o "vzniku světa" bude minimálně vizuálně hezká, ale pak ty fotky (a taky svítící Eva s Adamem). Ale to tam nebylo vůbec často, takže mi to nakonec tolik nevadilo. Vizuál filmu mi někdy přišel takový nedodělaný a jindy zase dobrý, ale film po vizuální stránce jako celek není špatný. Možná časem změním hodnocení na dvě hvězdičky, ale zatím zůstanu minimálně na nějakou dobu u tří. ()

dr.fish

Tak nějak přemýšlím, pro jakou cílovou skupinu bude asi Noe určen. Pro lidi znalé biblického pozadí záležitosti, pro ty teda určitě ne, jelikož z bible nezůstatl téměř kámen na kameni. Mládež, o níž jde především, to tohle téma asi opravdu do kin nepřiláká. A rodina s dětmi? Nevím...možná v Americe. Já jsem v každém případě dokoukal film s bolestí hlavy, protože jsem s ní pořád kroutil sem a tam se slovy. "No to snad ani není možný". Každý, kdo jen nahlédl do Starého zákona, se bude opravdu hodně divit a kroutit nad tím hlavou jako já. Russela Crowa mi za ten part co "odehrál" bylo opravdu lidsky líto....40% ()

pankreminek

Proč někdo dává Noemu odpad to teda nechápu. Aronofsky zfilmoval biblický epos dobře, ale narozdíl od jiných jeho filmů tu jde málo do hloubky charakterů jednotlivých postav, což je škoda. Nakonec si film budu pamatovat hlavně kvůli naprosto famóznímu vizuálu a na finální proslov Noa, který měl být celým vyústěním snímku si ani nevzpomenu. ()

SHI-SHA

Šílená krávovina plná logických chyb a zbytečností. Celý děj se šíleně vleče, přičemž to důležité se odbyde za pár minut. Dávám jednu hvězdu za nádhernou část o vzniku světa, to byla opravdu pastva pro oči. ()

majo25

Epický fantazijný veľkofilm, ktorý sa snaží v niektorých bodoch kopírovať biblický príbeh o Noemovi. Snaží sa o to veľkolepo, audiovizuálne veľmi stimulujúco s dôrazom na dnes tak moderné klišé prvky o hlbšom význame vecí a ezoterike. Páčili sa mi však niektoré psychodramatické scény, ktoré Crowe ovláda dokonale. Niektoré ostatné prvky, ktoré tam nemali čo hľadať (padlí anjeli, praotec-bylinkár, neplodná šereda Watson, Kainovo semeno na palube Archy ako nepriateľský prvok, ktorý mal byť aj v závere filmu), trebalo bohužiaľ tiež prehltnúť. Ok, beriem; len nech niekto nepríde s Dvojkou. ()

FrankSusta

Strašně těžký si o tomhle filmu něco myslet, ale kdo zná, ten ví, že tak to je s každým filmem od Aronofského (mimochodem, toto byl poslední z těch osmi jeho dosavadních filmů, co mi chyběl ke zhlédnutí). Ale tady je to o něco těžší o to více, protože se za mě jedná o jeho i nejhorší film (a to i přes to, že Requiem za sen nemusím, tak má stále určité hodnoty, kterými překonává toto). Proč si to myslím? To je to těžké... jde zde třeba o to, že jeho určitý rukopis, který je podán spíše přes emoce než přes styl natáčení (i když ho mimochodem považuji za mistra kamerové psychologie a snímání obrazu a předání emocí celkově), se zde celkově vyskytne tak dvakrát (roztrhání zvířete davem, udupání). A jinak snad nic. Nepocíte to, žádnou další kolizi, absolutní zkázu společnosti či lidského ducha... a to to téma přímo vybízí k takovým věcem. Celkově, zvolené téma je strašně zajímavý a vlastně Aronofský... nabízí se tu hromada témat, která by mohl prozkoumat a svým neotřelým stylem vytěžit na maximum. Celkově ty biblická témata vyloženě vybízí k zfilmování Aronofským. Ale zde mi přišlo, že se to jaksi v tom, že se jedná o velkofilm (i přes to že vizuálně působivý a setsakra pěkný - až na pár CGI vyjímek), úplně ztratilo to komorní kouzlo (které si režisér dokázal udržet i ve filmu matka! i přes to, že vypadá mnohem výpravněji a náročněji než ostatní filmy) a ta magie, co dokáže normálně s málem rozehrát.... a vlasxtně i v mnohem kratších stopážích. Je to zkrátka takopvý neurčitý mix, který mě bohužel zklamal a donutil uvažovat i mnohem nižší známce. Ale na druhou stranu to pořád vypadá pěkně, je to zahraný pěkně (i když ty mladší herci občas docela meh, ale pořád lepší než třeba tohle (což absolutně netuším proč přirovnávám)) a má to setsakra pěknou hudbu. A i přes to, že předlohu jsem nečetl (řetl jsem z Bible pouze část o Jonášovi a věřte mi, nechcete znát můj názor), tak se mi líbí, že se to jako hromada elementů nesnaží křesťastntví a víru v Boha vnutit a dokáže to předávat mnohem jinačími nevídanými směry a dokonce snad i odradit. Což jsem opravdu nevěřil, že by šlo. Každopádně velkolepý, měli by udělat dvojku s podtitulem ''ještě epičtější''. ()

tomeek

Typický materiál pro Emmericha. Výsledný pocit z filmu je asi zklamání. Od Aronofského jsem čekal víc. Takto to mohl natočit úplně kdokoliv. Jakýkoliv rukopis, který by se mu dal připsat, jsem nenašel. Originální pojetí, místy velice intenzivní a vypjaté, jindy pohádkově naivní. Do hlavy se člověku pořád derou myšlenky z Bible, které scénář využívá, ale nijak nevysvětluje. Ve zkratce - celé lidstvo je pravděpodobně jeden velký incest. Jak jinak by mohlo dát vzniku, když Adam a Eva, jako úplně první lidé, měli jen syny? Vizuálně vydařené, dramaturgicky odsýpající, používání časosběrných snímků originální (až jsem vzpomněl na Fatboy Slima) a až na pár zbytečných hollywoodských klišé se na Noa dívalo dobře. Ale "jen" dobře. Podruhé to vidět vážně nemusím. Žádný žánrový převrat se nekonal. 3* ()

E=mc2

Zavrite jedného fundamentála do izby so štyrmi liberálmi, dajte mu do ruky nôž a za 2 hodiny určite niekto zomrie. Smutné sprznenie výborného námetu. Príbeh, postavy, ploché. Posolstvo slabota. Osobne aj ten Biblický opis nič moc - teda námet. V skutočnosti sa jedná o pôvodne Sumerský príbeh o Utnapištim (a.k.a. Noe) ktorý židia prevzali za svoj - nie je ich! ( čo vlastne je , aj príbeh o stvorení sveta majú od Sumerov ) Potopa je skutočná historická udalosť. Každopádne 3 hviezdy. 65% percent ()

aniabo odpad!

Od první sekundy s totálně debilní animací hada se film plácá v neskutečnym průjmu nudnejch dialogů, předvídatelnýho děje, hnusnejch počítačovin, odpornejch kostýmů (Noe v džínech a Naameh v kozačkách z HMka, really?) a odzbrojující logiky (Noe chce postavit archu a mluvící kameny povidaj, oukej Noe, střih, a maj archu). Emma Watson si docela zahraje a to zejména když rodí, nicméně nejlepší postavou je Anthony Hopkins co žije ve skále a při hledání borůvek se nechá spláchnout vodou jak z Prince of Persia. Fakt nevim, jaký bláznovství se odehrálo v Aronofskyho mozečku a po tomhle filmu se docela bojim že mu Stvořitel vytopí barák. ()

SeanLSD

Ak tento film stelesňuje maximum ústupkov, ku ktorým dokáže veľké štúdio primãť nekompromisného Autora ( a nemyslím tým Ducha svãtého ), tak tých zopár kamenných obrov skusnem bez najmenšieho odporu. Aronofsky vrátil Biblií starozákonnú tvrdosť a význam, aký jej prináleží, s umeleckou suverenitou, ktorá je u neho zrejme už samozrejmá a zhostil sa toho pradávneho archetypálneho príbehu ďaleko lepšie než baletu v ČIERNEJ LABUTI. Čo na ňom milujem a čo ho v mojich očiach robí ozajstným umelcom filmového plátna, je to, ako skutočne ROZPRÁVA OBRAZOM a neplytvá rečami - pričom prednosť v jeho komplexne spracovávaných témach vždy dostáva paradoxne práve psychológia - a keď spustí tie svoje mnohovýznamové, graficky výrazné a halucinogénne časozberné sekvencie, ja sa z toho rozpúšťam blahom. Jediné, čo by som ešte NOEMOVI pridal, čo mu chýba k dokonalosti, je samotný význam archy - okúzlenie ( napr. Jafetovo, ktorý jediný nemal viac priestoru, hoci mal byť posledný človek na svete a ako dieťa ho to k tomu priamo predurčovalo ) tou rozmanitosťou života a bohatstvom stvorených foriem koncentrovaných na jedinom mieste uprostred pustej a nekonečnej samoty vôd. ( Ak by nešlo o demonštráciu povrchne náboženského hľadiska, pri ktorom to nemusí mať valný význam, keďže Boh by to všetko opäť dokázal stvoriť tak asi za deň...) Na stupnici medzi nezávislosťou a šablónou je NOE ďaleko viac odvážny, než schematický... nie, je to proste, ako u tohoto filmára vždy, ultimátna autorská vízia za veľké štúdiové prachy. ()

majo0007 odpad!

Otrasné! Hovoriace šutre - to ako vážne?! Radšej si pozrite nejakú agitku na katolíckom kanále. Russel nechcel v pozadí žirafy pri západe slnka, ale tá holubica mieru v zábere dokonala dielo zkazy! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu