John Malkovich v roli muže, který miloval lehkovážné hrátky s láskou. Americký snímek režiséra Stephena Frearse z roku 1988 je v pořadí třetí adaptací známého francouzského románu Choderlose de Laclose z konce 18. století (počítáme-li i málo známou japonskou verzi z roku 1978). Příběh vikomta Valmonta a jeho lehkovážných hrátek s láskou inspiroval na konci 80. let i režiséra Miloše Formana a ještě dříve v roce 1959 francouzského režiséra Rogera Vadima, který natočil stejnojmenný snímek s Gérardem Philipem v hlavní roli. John Malkovich v roli Valmonta se pustí do hry plné exaltované vášně s nevinnou paní de Tourvel. Píše jí dopisy a nevynechá jedinou příležitost k vyznání lásky. Nechce však skutečný cit, ale pouze svést kouzelnou ženu. Do krutého plánu navíc vstupuje i protřelá markýza de Merteuil. Nikdo z trojice netuší, pro koho se nakonec stane pohrávání se sexem a láskou osudné. V dalších rolích zazáří Glenn Closeová a Michelle Pfeifferová. Snímek byl oceněn třemi Oscary za scénář, výpravu a kostýmy. (oficiální text distributora)

Garch

Glenn Close a John Malkovich jsou tak očividně prvoplánoví (své typy hrají úžasně), že to příběhu paradoxně ubírá reálnost. Intrikán musí být nenápadný a důvěryhodný, v tom je jeho nebezpečí. Proto cením o hvězdu více "Valmonta" ()

hacho

Tohle je vynikajici zpracovani romanu, byt nebyly dodrzene zaklady jako vek postav a popravde ho hodnotim mnohem lepe nez Valmonta od Formana. ()

tlkounev

Film o pýše, odpovědnosti, cti a společnosti 18tého století. Chyby společnost neodpouští, lásku taktéž, důležité je pouze žít tak, aby na tom rodina nikdy netratila. Pokud se máte ženit s dívkou z dobré rodiny a zamilujete se do "poskvrněné" starší ženy, tak nečekejte, že Vás za to někdo bude obdivovat. Právě naopak, všichni Vás budou nenávidět, protože Vám budou závidět. Proto zapírejte, udělejte to pro svou rodinu a nikdy nepomyslete na svou lásku. Bolí to, ale všichni jsou šťastní, kromě Vás. ()

Greg25

Věrné předloze s nevídaně propracovaným scénářem a opravdu zářivými hereckými výkony zejména Glenn Close a Johna Malkoviche. Režie Stephena Frearse předvádí dobu bohaté šlechty krátce před Velkou francouzskou revolucí s takovou výstižností pro nejmenší detail, že vás Nebezpečné známsoti vtáhnou do děje opravdu stoprocentně. Vždycky jsem uvažovala je-li lepší Valmont nebo Nebezpečné známosti, pustila jsem si proto oba filmy za sebou a teď už to vím zcela určitě - mnohem lepší jsou Nebezpečné známosti, u Valmonta mám totiž vždycky pocit, že to není podle původní předlohy Choderlose De Laclose, ale že je to něco co vymyslel sám Forman, Valmont je odtažitější od předlohy a jakoby méně věrohodný pro děj, který se odehrává ve Velmantovi jaksi mimoděk. Colin Firth je jiným typem postavy než by měl Valmont podle předlohy být, Valmont má určitě své kvality, ale rozhodně ne tak vysoké jako toto zpracování Nebezpečných známsotí. 100% ()

Rýža

Roztomilý film s ještě roztomilejší mladou Umičkou a proklatě charismatickým Johnem Malkovichem. To se to tenkrát intrikařilo. ()

pend

Kostýmní podívaná, výborné herecké obsazení, ale trochu jsem se nudil, neb děj byl snadno předvídatelný. ()

Juja

Nechci rict, ze je to spatny film, ale ve srovnani s Formanem vyhrava jen ve trech vecech - Malkovich je tak slizky, ze mu Valmonta verim spis nez Firthovi, a Keanu Reeves a Uma Thurman jsou ve svych rolich uzasni. Ale jinak..fandim Formanove verzi:) ()

jasanka

Vzhledem k tomu, že pár hodin před zhlédnutím filmu jsem dočetla knihu, tak jsem tímhle faktem "poznamenaná". Navíc historické filmy z tohoto období moc nemusím. Proto je moje hodnocení (3*) mnohem víc, než jsem čekala. A herecké výkony byly opravdu výborné. ()

kartacek odpad!

Nelíbí se mi, když má někdo na někoho takto políčeno. To s láskou nemá nic společného a mně se takové filmy nelíbí. Filmařsky o něco horší než Valmont. ()

Bozvav

Hvězdné obsazení, skvěle zahrané, vymazlená výprava i kostýmy. Lahůdková záležitost i když téma povrchní až běda. Malkovich je geniální herec. Za mne 95%. ()

Kochanski

Výborný film. Miluji Johna Malkoviche, Closeovou, mladičkou Thurmanovou a Reevese!! Nad všemi (alespoň podle mne) vyčnívá výkon Pfeifferové. Takhle dobrá snad byla jen v čarodějkách z Eastwicku a Věku Nevinnosti. Nevím, jestli se Formanovi mohlo podařit překonat tenhle film... Myslím, že jedna z nejlepších knižních adaptací vůbec!!! ()

Hogo Fogo

Viac sa mi páči Formanova verzia, ale č.1 je pre mňa jednoznačne zabudnutá televízna inscenácia s Kukurom a Vášaryovou z 1980. ()

tragos

Nebezpečné známosti se mi nehodnotí lehce, hlavně proto, že jsem přece jen očekával o něco víc, než jsem dostal. Těšil jsem se na herecký koncert obou hlavních představitelů, který sice přišel, ale bohužel až v samém závěru filmu. Paradoxně mi do svých rolí více zapadli Thurmanová a Reeves. Atmosféra tam sice byla, ale nepohltila mě. Tři hvězdy, bohužel. ()

brunnerka

Narozdíl od Formanova Valmonta tomuto zpracování s Malkovichem v hlavní roli, nechyběla syrovost. Ba naopak té si člověk mohl užít dosytosti. Malkovich tu předvedl svůj herecký talent, bez zbytečné mimiky v obličeji. I přesto divák věděl a věřil. Ba nejen Malkovich, nýbrž i Glenn Close jako intrikánka de Merteuil, Keanu Reeves alias rytíř Danceny a Uma Thurman v roli naivní Cécile byli velmi dobří! Ráda si tento snímek pustím znovu, klidně i několikrát. ()

cielle

Intriky, intriky a zase intriky.. Dokonalé obsazení hlavních rolí, Glenn Close je perfektně prohnaná a John Malkovich zas úžasně úlisný :) ()

Kolssteyn

Dnes už klasický příběh o intrikách i přes velmi zdařilé herecké výkony ve slabších čtyřech hvězdičkách.... ()

Lyžař

Abych se přiznal, čekal jsem něco jiného. Mou velkou negatívou je, že jsem nejprve viděl Velmi nebezpečné známosti s Ryanem Philippem a S.M.Gellarovou. Kdo tohle udělal stejně jako já, musí souhlasit, že John Malkovich je k ženám krutý. Krutý až moc. A ne jen psychicky, ale i fyzicky. A tím si tahle role moje kladné body nezíská. Dokonce si tímhle škrtne každý možný kladný bod. A Michelle Pfeiffer? Daleko více se mi zamlouvala mladičká Uma Thurman. Uma a Keenu Reeves jsou zde pro mě těmi nejrozkošnějšími mlaďásky, kteří mohou být. No a Glenn Close? Nevycházím z úžasu. Tahle v tuto chvíli již důchodkyně předvedla něco nevídaného. Jí jsem doslova zobal a to odkudkoliv. Režie: ****; Scénář: ***; Herci: ****; Hudba: ? V celkovém hodnocení je vše ale značně ovlivněno J. Malkovičem. Díky němu a jeho roli již tento film nechci nikdy vidět. ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky