Komplikovaný případ vraždy vyvolá na americkém maloměstě nepokoje a zděšení. Ze zločinu jsou obviněni tři teenageři, kteří koketovali se satanismem. Soukromý detektiv Ron Lax se ale s touhle verzí nehodlá smířit a nabídne obviněným zadarmo svoje služby, aby pomohl zjistit pravdu... Píše se rok 1993 a jedno americké městečko sužuje tragédie. Tři rodiny přišly o své osmileté syny, kteří se nevrátili domů, a tak je zalarmována policie a začíná pátrání, které je po několika hodinách ukončeno. Tělíčka malých dětí jsou nalezena u nedaleké vody, kam je vrah pohodil jako odpadky. Policie má brzy podezřelé – tři mladíky, kteří poslouchají heavy metal a chodí černě oděni, a tak jsou považování za uctívače satana. Příběh vznikl na motivy skutečné události. Případ, který americká veřejnost nazývá West Memphis Three, ještě dnes klade řadu otázek, na něž nikdo nezná odpověď... (TV Prima)

TheEvilTwin

Dobré, depresivní a silné téma s kvalitními herci a příběhem vyprávěným tak, jak je, bez zbytečných keců, přikrášlujících momentů a s minimem hudby. Dobrá pochmurná atmosféra, soudní proces a drsné scény mrtvých chlapců z vody, jen škoda toho “otevřeného konce” bez vysvětlení motivů, a taky mám pocit, že se z tohohle dalo filmově vytěžit mnohem více. Každopádně je to případ, který si určitě zaslouží pozornost a být v podvědomí lidí. ()

Thomick

Možná nejtragičtější rekonstrukce čehosi reálnýho, jakou jsem kdy měl možnost vidět. Pátrat zde po nějaký invenci, ne-li snad přímo vizi, by totiž nemělo ani ten nejmenší smysl. Důraz se soustavně klade na ne zrovna podstatný věci, zatímco ty aspoň trochu vábný prvky zůstavaj pozadu. Okultismu se snímek dotkne jen velmi povrchní a vysloveně legrační cestou, přičemž Firthova postava vyšetřovatele má možná náběh na suverénního tahouna filmu, místo toho ale brzo mutuje do tupýho moralisty, co je ve finále vlastně kompletně nepoužitelnej. --- Vážně nehoráznym způsobem uchopená látka, do toho všeho protkaná nechutnym akcentem vesměs všech zúčastněných, a ve výsledku leda tak podprůměrnej "hranej dokument" s přespříliš výřečnýma závěrečnýma titulkama. (Za něž ale nakonec divák musí bejt jedině rád, nutno dodat.) ()

Morholt

Upřímně řečeno nevím, jak moc je film věrný celé kauze, ale ta ukázka honu na čarodějnice v americké puritánské společnosti vyšla na jedničku. To srovnání se Salemem, které použil představitel Damiena, není tak úplně od věci. Film sám o sobě je spíše hranou rekonstrukcí, než klasickým krimi-thrillerem, takže víc než na postavy a jejich psychologii se soustředí na průběh vyšetřování a soud. Na klasické žánrové postupy tudíž nedošlo, ale mě to přesně takhle vyhovovalo, protože vše tak nabývalo na důvěryhodnosti. Slušná práce. 80% ()

malylada

Film rekonstruuje událost kolem případu zavražděných chlapců, který se odehrál v 90. letech a váže se k němu mnoho otazníků. Celou dobu se jedná o realisticky vykreslený případ, jenž vyvolává dosti sugestivní a nepříjemné vnitřní pnutí. Až takovým dokumentárním způsobem je odvyprávěn „hon na čarodějnice“, bez větších momentů překvapení a stupňujícího tempa. Mě osobně to nevadilo a více to dodávalo filmu autenticitu a mnohem větší neklid, než kdyby byl zpracován ala Zmizelá. Postavy nedostávají tak velký prostor, aby vynikly a zvlášť Colin Firth mi přišel do počtu, byť byla jeho postava důležitá. Každému toto drama nesedne, zvláště divákům, kteří čekají barvité krimi, ale jako živý popis události dostatečně uspokojí........8/10 ()

DEXTER099

Kdo nemá dítě asi nepochopí ten pocit co museli prožívat rodiče chlapců pohřešovaných a následně nalezených a pak celý ten proces kde se viník našel rychle a snadno...kdo chce psa bít tak si vždy hůl najde a tady to je dobrý příklad jak se dá očividná lež respektive nedůslednost vzít jako nezvratitelná pravda a důkaz k obvinění tří chlapců a tím dodat lidem klid.Za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy. ()

schizmo

Devil's Knot není příjemný film. Ani se nenadějete a už se tahaj zohavená dětská těla z řeky. Záhadný příběh o vraždě tří kamaradů přináší víc otázek, než na konci dostanete odpovědí. Tím hůř, že je to v podstatě filmová rekonstrukce skutečného příběhu, který není ani po letech vyřešen. Zpětně vlastně ani nedokážu objektivně říct, jestli je film víc děsivý svým krutým obsahem nebo laxností policie při vyšetřování, zaujatým soudem a porotou či společností prahnoucí po pomstě. Ale největší perličkou je beztak Reese jako vypasená mamina :D. ()

maddy

Silná téma pretavená do slabého filmu. Devil's Knot síce pojednáva o skutočnom prípade zabitých detí a veľmi by chcel byť ponurým thrillerom a zároveň srdcervúcou drámou avšak výsledkom je len suchý, ťažkopádny (nebyť hercov takmer až televízne pôsobiaci) film bez akéhokoľvek napätia, ktorý sa divákovi napriek takto silnej téme nedostane ani na chvíľu pod kožu. Zo začiatku divák ešte čaká pôsobivý, nervy drásajúci thriller, ale ten sa rýchlo mení na obyčajnú súdnu drámu, ktorá len dosť nepresvedčivo podá niekoľko faktov a končí rovnako nemastne neslane. Po celý čas to je monotónne a mrazivá atmosféra sa dostaví až pri záverečných titulkoch filmu týkajúcich sa celého prípadu a to už je veru sakra neskoro! S lepším režisérom mohli byť z Devil's Knot pokojne aj druhý Prisoners (navyše s omnoho silnejším dopadom, keďže sa jedná o reálnu udalosť), takto to je len ničím výnimočná krimi bez atmosféry. A ani tí herci veľmi nezaujali. Colin Firth mi popravde do úlohy vôbec nesadol a pri Reese Witherspoon (aj napriek tomu, že si nemyslím, že je zlá herečka) som si povedal, že jej možnosti končia u Pravej blondínky. Ale to zvaľujem opäť na zlé vedenie režiséra. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

erased

Rád bych řekl, že Devil's Knot nefunguje především jako film, protože na první pohled do očí bije vyloženě levný vzhled a podivná forma, která jakoby se nemohla rozhodnout, zdali upřednostnit mluvící hlavy pro zastánce (pseudo)dokumentů nebo emoce pro fanoušky dramat založených na skutečných událostech. Jenže to bych mu křivdil, jelikož jeho zpracování moderního honu na čarodějnice mi dělalo doslova fyzicky nevolno, a to se podaří málokterému filmu nebo dokumentu. Bodem k dobru je i nepříliš často vídaná nejednoznačnost a neuzavřený příběh. Přesto je ve výsledku hlavně hraným dokumentem, selhává totiž ve vyvolávání jakýchkoli sympatií k hlavním postavám a spíš slouží jako šokující kapitola z nedávné historie pro lidi, které případ West Memphis Three minul. ...and when we all went down there we went across that big old pipe to that place in Robin Hood woods they call The Devil's Den. And nobody knows what happened but me. ()

kaylin

Myslím, že zrovna tenhle příběh se dal zpracovat o dost lépe, ale na druhou stranu jsem měl po dlouhé době dobrý pocit z Reese Witherspoon, která mi většinou moc nebaví. Colin Firth je výborný jako vždy, ale tenhle film mohl být mnohem chladnější a ještě krutější. I přesto docela dobře ukazuje, jak je spravedlnost ne to, co má být, ale to, co někdo chce. ()

..Lucas..

I přes několik nefungujících momentů snímek dokázal navodit mrazivou atmosféru a zaujali mne i herci, kteří v tomto filmu byli zase trochu jiní, než v jiných filmech. Reese a její přízvuk, Mireille jsem téměř nepoznal, to samé Kevina Duranda. Colin hraje svoji klasiku a potěší i Dane DeHaan v menší roli. Za mě spokojenost. ()

movieband

Ďáblův uzel chce určitě trpělivého diváka. Film zrovna nepřekýpá akcí, ani znepokojivými výjevy z rituálního vraždění dětí nebo satanských litanií. Jedná se o pomalou, atmosférickou, soudní mašinérii, která v závěru nechává vyvstanout otázku, opravdu vraždili ti tři kluci? V každém případě se jedná o technicky zvládnuté a sugestivní drama, kde sice Firth působí mírně nevyužitě, ale snaží se ze svých pasáží vyždímat, co nejvíc emocí. Zajímavé drama a celkově pozadí kauzi West Memphis Three nechává člověka dost na pochybách ohledně fungování justice za velkou louží. ()

Dont

Potěšilo mě herecky bezchybné hlavní duo (Colin Firth a Reese Witherspoon) i dobří herci ve vedlejších postavách (Mireille Enos, Kevin Durand, Dane DeHaan, Amy Ryan…). Faktem však je, že film v některých momentech působí jaksi šroubovaně, chování postav a návaznost děje někdy pokulhávají. Kvůli výborně navozené mrazivé atmosféře a emotivnímu příběhu se stále nevyjasněným koncem ale hodnotím za čtyři. Devil's Knot na mě totiž přes patrné nedostatky prostě fungoval a splnil účel – zaujal mě a udržel bez problému po celou dobu moji pozornost. ()

Aljak

Neuveriteľné, že takýto prípad bol vtedy uzavretý takým amatérskym a zmanipulovaným súdom bez nejakých konkrétnych fyzických dôkazov alebo vierohodnejších obvinení. Veď preboha, tam nesedelo toľko vecí, že by ich mali po 24 hodinách prepustiť z vyšetrovacej väzby, nieto ešte aby ich odsúdili na takéto tresty. Aj keď mi je jasné, že v tej chvíli celý Arkansas volal po čo najrýchlejšom potrestaní vinníkov, teda aj bez ohľadu na to, či boli skutočne vinní. Akurát že im dokonalo zapadali do schémy možných podozrivých. A skutoční vinníci si aj naďalej len tak behajú po slobode, určite si pozreli aj tento film, a opäť sa raz vysmiali slepej "spravodlivosti". Ale ťažko hodnotiť celý prípad na základe takmer 2-hodinového filmu, kde tiež isto nebolo zahrnuté všetko. No aj tak to zanechalo vo mne kopu pochybností. Čo sa týka filmu, prišiel mi miestami strašne povrchný a často sa vôbec nevenoval podstatným veciam. Mám z toho všetkého zmiešané pocity. Najmä po záverečných informáciach, kde bolo zhrnuté pokračovanie celého prípadu. ()

rakovnik

Hraný dokument o skutečné události. Prostý popis, který u mě nevzbudil žádné emoce, ani vlastně zájem. Souhlasím s mnohými zde, že se jedná o nudu typu "never more". ()

C0r0ner

Určitě tomu ublížilo, že jsem viděl dokument West of Memphis, který byl moc pěkný. Takhle jsem nemohl být nijak překvapený a bohužel ani zaujatý dějem, který jsem dopředu znal. Případ je to samozřejmě neskutečný a pěkně poukazuje na demenci celého amerického národa. 50% ()