Doba ledová: Mamutí Vánoce

• Česko Mamutí Vánoce (více)
Ukázka z filmu 2

Už jste to slyšeli? Vaši oblíbení prehistoričtí hrdinové se vrací ve zbrusu novém vánočním dobrodružství pro celou rodinu! Když Sid nechtěně zničí Mannyho památeční vánoční ozdobu a ocitá se na Santově „seznamu zlobilů”, vydává se na zábavné putování na severní pól, aby dal vše do pořádku. Místo toho ale způsobí ještě větší pohromu. Teď je na Mannym a jeho bandě přátel, aby zachránili Vánoce pro celý svět! (oficiální text distributora)

Matematicka

Pro mě osobně kouzlo Vánoc netvoří Santa Claus a jeho družina - už kvůli tomu tento kraťas není moc zajímavý pro mě ani pro moje děti. V tomto směru je asi spíše určen americkým dětem, a ty by ho spíše mohly hodnotit... Pár vtipných situací, ale na druhou stranu myšlenky typu "musíme si pomáhat" mi přišly dost didakticky podané. Nejzajímavější asi byl "Santův seznam hříšníků" - no, ale že by Ti, kdo na něm jsou nemohli slavit Vánoce??? Zajímavé komentáře: Beastmaster4, otík, Tuax, predators. ()

Zombi

Překvapivě docela slušný vánočí příběh z doby ledové, líbil se mi třeba víc než Shrekoleda. Samozřejmě se připravte na Santu atd. ()

Martin_W

Obrovské zklamání v podobě 24. minutového animáku, plného ne-dobrých postav a nevtipného humoru. Tento kraťas nepřináší nic, co by jsme neviděli v jiných a hlavně lepších filmech. Navíc je tak urychlený, jak jen se to dá.. Ani Scratova linka se nepovedla.. Tak snad u nového celovečerního dílu. 35% ()

Aldanar

Už ani ty krátké nestojí za moc. Pár fórů je dobrých (2-3), ale zbytek bída. I ten Scratch už těžce vyčpěl... ()

waits

Vánoční infantilní kratas bez nápadů, který sledován o štědrovečerním odpolední způsobí, že se rodina před rozbalováním dárků urychleně navrátí k poslechu koled. Navíc, já mám Ameriku rád, ale u nás přece jen dává dárky Ježíšek, a taky to tak zůstane. ()

phoorecek

Pár zábavných chvil, pár kýčů , hodně cestování jako ve všech Dobách ledových, ale malinko veverky s žaludem. Krátké, milé na Vánoce ideální. Lepší než Shrekoleda, horší než Grinch. ()

Lilloos

Nechat staré osvědčené věci tak, jak jsou, se občas vyplácí. Vánoční šutr a prťaví barevní lenochodi jsou vrcholem nevkusu této ubohé nesmyslné splácaniny, která ani nemá vánoční atmosféru. Celé to vystihuje odpověď Diega na Sidovu trapnost. "Proč jenom jsem na seznamu hříšníků?" "Asi proto, že není seznam pitomů." ()

Pidzey

Pro mě mnohem lepší než Shrekovský či Madagaskarský vánoční počin. Čtvrtou hvězdu jsem nedal jelikož je to málo vtipné. ()

BOURQUE

Veľmi milá a celkom zábavná rozprávka o tom, ako sa dajú zachrániť Vianoce na poslednú chvíľu. Squirell opäť vo skvelej forme :). Osobné hodnotenie: 91% (*****) ()

Heroine odpad!

Tak podle mne by filmaři klidně mohli tohle vynechat úplně. Nejsem sice člověk co "nenávidí vánoce", ale tímhle by se klidně daly vánoce kazit. Kýčovitý, trapný a nevtipný vejcuc, který slouží pouze k tomu, aby ve vhodnou dobu na vhodném místě, za pomoci jisté dětské slabosti pro vánoční filmy. vytahali z jejich rodičů ještě nějaké ty penízky. Vánoce jsou sice doba štědrosti, ale nevím jestli takhle by to mělo vypadat. ()

Luk Skywalker

Klišovitý americký vánoční speciál, takže nic moc, ale beru, je to pro děti. I veverka tam byla, a co si budeme nalhávat bez ní už to nejde. A já si dneska pustil typ pořadu, který se bude pouštět v TV za dva měsíce. ()

PEZ

Tentokrat o vianociach a o tom, preco ma Santa lietajucich sobov. Scrat ako vzdy najlepsi, inak je to skor pre detskeho divaka. Kratas ziskal nominaciu na Annie Award za Best Animated Special Production. ()

Torgal

Ďalšia recyklácia osvedčenej formulky zobrať Santu so sobmi a narvať ich do animovanej frančízy. Samozrejme aj tentokrát príde na zničenie Vianoc dementnou postavičkou (Sidom), aby ich mohli všetci spoločne pri speve zachrániť. Toto skátka ničím neprekvapí, ale na rozdiel od iných podobných "produktov" to bolo prežiteľné aj pre diváka nad osem rokov. 4+/10 ()