Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible týmu, vyšetřujícího zločiny v norské metropoli. Na jedné straně je to výjimečně dobrý detektiv, jehož netradiční metody skoro vždy vedou k úspěchu, na straně druhé se však jedná o nezodpovědného alkoholika s tolika prohřešky, že je už dál nechtějí přehlížet nejen jeho nadřízení, ale ani jeho přítelkyně Rachel (Charlotte Gainsbourg), s níž se právě rozešel. Jediné, co stojí mezi ním a pitím, je případ, který by ho přivedl na jiné myšlenky. Ke smůle jedné ženy, která zmizela uprostřed noci ze svého domu a o pár dní později byla nalezena brutálně zavražděná, se Harry právě dočkal. Postavený sněhulák, který na místě činu zůstal jako jediné vodítko, naznačuje, že tenhle pachatel si chce hrát a že si dost možná už párkrát takhle hrál i v minulosti. A že ho to baví čím dál víc a nehodlá s tím přestat. Přestože Harrymu v pátrání pomáhá brilantní mladá vyšetřovatelka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), nepřestávají policisté tahat za kratší konec. Záplava domnělých i pravých stop a hned několik podezřelých vytvářejí pachateli dokonalou clonu, za níž může nerušeně stavět sněhuláky, vraždit a dělat si legraci z Harryho Holea. Jenže skvělému poldovi stačí i vrahova nepatrná chyba k tomu, aby se chytil stopy a už ji nepustil. (Cinemart)

GinaT odpad!

tak takhle prosim uz ne...... naprosto nefunkcni i pro nectenare ( o ctenarich se ani nema cenu zminovat) a prestoze Fassy je muj nejvetsi oblibenec, tak na Harryho se vubec ale vubec nehodi. ()

Martinko991

Pre mňa docela sklamanie, film sa mi zdal príliš jednoduchý ako taký a dúfam že knižka bola minimálne raz lepšia. Herecké výkony nič extra, réžia, kamera, hudba nič extra jediné čo sa mi páčilo bolo prostredie, krajina a zopár scénok. Najväčšie sklamanie však bolo, že sneuhuliaka nebolo príliš ťažké odhaliť. ()

Hunnemia

Mně osobně se Sněhulák líbil moc. Knížku jsem nečetla a řekla bych, že je to v tomto případě lepší. Nejen, že jsem nevěděla, kdo je vrahem, ale taky jsem neviděla ty nedostatky a chyby jako ti, kteří knižní předlohu četli. Pokud nepatříte ke čtenářům, film by vás neměl zklamat. Už jenom kvůli úžasnému Michaelu Fassbenderovi. Pokud ale knížku znáte, nejspíš vás film úplně nenadchne. ()

teckax

Šla jsem do kina s velkým ale opravdu VELKÝM očekáváním... tenhle film měl mít pro mě hned tři významné plusy: 1. Jo Nesba jako autora naprosto zbožňuju. 2. Michael Fassbender patří k mým oblíbencům poslední doby a 3. Severská ponurá krajina a nálada je moje gusto. Harry Hole v podání Michaela přesně takový jaký měl být (i když jsme ho v hlavě viděla poněkud jinak)... v podstatě otřesný člověk s příšerným životním stylem, kterého ovšem nejde nezamilovat si. Po skončení filmu jsem měla přesně stejný pocit, jako na konci, kterékoli jiné červené knihy, kterou jsem od Nesba četla. Prostě strhující. Dvě hodiny utekly jak lusknutí prstu a já jdu spát s obavou, zdali se mi o sněhulácích nebude zdát. Nebudu přísná, nebudu skoupá na hvězdy. Mě to nadchlo. ... a to až tak, že si říkám, jestli ten film nenatočili konkrétně pro mě ;-) ()

vladi3

Fassbender sa snazil, ale ani jeho snaha nestacila...film bol dost odflaknuty a povrchny... neviem ako kniha, ale vo filme som druhu dejovu liniu (s charakterom J.K. Simonsa) celkom nepochopila... Sceneria nadherna a casto sa mi do hlavy tlacilo poraovnavanie s "Muzi, ktori nenavidia zeny" (US verzia).. a ta teda bola o triedu lepsia... A Val Kilmer? Co to len so sebou spravil? A preco bol tak mizerne predabovany (myslim v originalnom zneni)? Za slabe 3* ()

hanca.uh

Proboha proč má tento film takové mrzké hodnocení (57%)?? Za mně teda výborný krimithiller, drsné i emoční záběry a psychonapětí hned od samého začátku filmu. Do kina jsem šla trochu s obavami (vzhledem k vícero negativním komentářům tady), ale byla jsem opravdu mile překvapena. Nebudu taky hodnotit výrazy nebo nevýrazy herců a co měl nebo neměl udělat režisér jinak, mě film prostě bavil, takže za mě to bylo v pořádku. Hlavně doporučuji film vůbec nesrovnávat s knižní předlohou! (což je mimochodem excelentní čtivo, jak je u Nesba zvykem) ani s jinými severskými krimi, berte film jako veskrze samostatné dílko. Plný počet bodů. ()

deersforlife

Všechno špatně. Nejlepší by bylo režisérovi zakázat na Nesbova další díla byť jen pohlédnout, protože takový paskvil se jen těžko odpouští. Celkem by mě zajímalo, jestli se teď autor knihy neupíjí doma podobně jako Harry Hole, když vidí ten výsledek. ()

vitek_korenn

Norská krajina pro mě zde byla největším tahákem. Všechno ostatní mi bohužel přišlo jaksi "nedotáhnuté do konce, neúplné". Naštěstí alespoň konec mě velmi překvapil, i když mi přišel příliš uspěchaný. ()

Slepejsek

Pokud mám věřit tomu, že kniha je "mrazivě děsivá" (nečetl jsem), pak film nic takového nenabízí. To, co by mohlo strach způsobit je zavčasu típnuto a zůstává jen nevyužitým náznakem. Navíc se nemohu zbavit pocitu některých časových schválností a poněkud přihlouplého policejního sboru. Film táhne Fassbender - ale to se asi od hlavní postavy dá čekat. Místy jsem měl pocit, jako bych viděl jiného - "drsného" eastwoodova - Harryho, místy jsem měl pocit, že jde víc o jeho psýchu než o nějaké vyšetřování (indicie jsou divákovi nabízeny mlčky, někdy mimochodem, se stejným důrazem jako ty falešné nebo naprosto nepodstatné všední banality). Finále vyznívá víc chtěně než logicky. ()

durkes

Sklamanie, sklamanie, sklamanie. Pripadalo mi to akoby sa rozhodli natočiť každú desiatu stranu knihy a aj to ju celkom zmeniť. Výsledkom toho bolo nezrozumiteľná a často nelogická krimi s niektorými zbytočnými postavami, pričom ani nebolo nikdy vysvetlené prečo tam vlastne boli. Ostanem ja radšej pri knihách Jo Nesba. Thomas Alfredson ? Celé zle. ()

Pavlo

Nezáživný film, ktorý by nebol v kinách, ak by v ňom hrali neznámi herci. Akosi mi bolo jedno ako to skončí a ako skončia hlavné postavy. ()

bigmatko

Holywoodu sa štandartne severské témy nedarí spracovať tak aby zachytili ich temnotu a celkovú atmosféru. Severské krimi treba nechať severským krajinám. Ich filmy sú oveľa lepšie a verím tom, že keby Snehuliaka natočili doma tak to má v Európe úspech. Tento snehuliak sa začal topiť hneď od začiatku a nedokázal ma ničím prekvapiť. Celé to je mdlé nemá to tempo a atmosféra príbehu sa prepadla pod ľad. Pre mňa je to sklamanie. ()

Le6n

V poslednej dobe mám čoraz silnejší pocit, že scénaristi sa mstia všetkým, čo sa točia okolo filmov, že sú slávnejší a viac sa o nich hovorí, než o scénaristoch. Ako inak si mám vysvetliť, že títo páni (možno aj dámy, neurazte sa) prepisujú pôvodné (najlepšie literárne) predlohy systémom: všetko inak, horšie a pokiaľ možno stupídnejšie. To podstatné vyškrtneme, dopíšeme nejakú tú banalitu - ale tak okato, aby si to všimol aj tuhý a apatický Lenin v mauzóleu, dôležité je z chlapcov spraviť dievčatá, zo žien mužov, prípadne z modelkovskej superkosti vystrúhat zakomplexovanú buchtu. Predstavujem si to asi tak, ako brainstorming, ktorého sa účastnil David Duchovny čoby Hank z Californication - kopa kreténov v jednej miestnosti sa predbieha, kto tresne väčšiu kravinu a kto ju následne vyšperkuje ad absurdum. Snehuliaka som čítal a spomedzi Holeoviek (ktoré ma teda nijako extra neoslovili, na rozdiel od takého Syna, alebo Krvi na snehu) sa mi páčil asi najviac. Parádna mrazivá severská atmosfréra, dobre vystavaný príbeh vo viacerých časových líniách a postavy, medzi menami ktorých som sa občas strácal (ešteže nám sem neimportujú čínske krimi), ale nakoniec som to zvládol. Fandil som im, dokázal som si ich predstaviť, rozumel som ich konaniu. Vo filme sa žiaľ všetci stali len štatistami, tuším ten ich úžasný policajný systém (paradoxne mi pripadal ako nejaký ďalší zúfalý prevratný pokus slovenského ministerstva vnútra, ktorý za XXX mega má USB a vie prehrať MP3) si zahral viac ako samotná 'mladá brilantná vyšetrovateľka' Katherine Brattová. V primáckom Poldovi si Matáskov mladý kolega všetko píše stylusom do mobilu, ale nórski supermani so sebou ťahajú obludné ruské kalkulačky s predpotopným TouchID prekrytým papierikom, ktoré skrývajú do políc a tajne nimi nahrávajú podozrivých??? Našťastie ten sračkoidný dejový guláš zachránila vizuálne zaujímavá kamera, parádna hudba a prefarbený votrelčí android Dejvid. U mňa viac bodoval zádumčivý, depresívny a melancholický Branaghov Wallander, ktorý si odkrútil štyri trojdielne minisérie. Neviem, či Hole bude mať podobnú šancu... BTW: Prečo plagáty na film Snehuliak majú vizuál prebalov Krvi na snehu? Žeby nejaký skrytý význam? Alebo nebol čas vymyslieť nič originálne (napríklad snehuliaka)? ()

mrmartinrohr

Jak to jen napsat trochu slušně a rozumně… Ten člověk co to natočil, by měl vrátit kartičku nadepsanou "pokus o režiséra" a jít znovu do základní školy filmu. Filmařina je z velké části řemeslo plné základních pravidel, postupů a principů. Když to přeženu – pan Alfredson film asi točil vzhůru nohama a stříhal pozpátku… Trailer docela navnadil, ale hned při první scéně poznáte, že se jedná o průser. Jo… Připravte se na 119 minut dlouhé vyprávění o tom, jaký je Harry Hole alkoholik. A jako bonus – Val Kilmer a jeho nadabované scény (Ty vole co to bylo?), které zvedají člověka ze židle. ()

TeresaB

Pro knihou nepolíbeného diváka to může být celkem solidní pecka, pro nás čtenáře spočívá kámen úrazu v tom, že si samozřejmě neodpustíme srovnání... Přála bych si, abych mohla hodnotit plným počtem, stejně jako knihu, ale to bohužel opravdu nejde. I tak se ale nejedná o nic tragického, to chraň bůh! V kině jsem si to užila moc, akorát vím, že se z toho dalo vytřískat mnohem víc. ()

Capri2016

Kedze mam rada hlavneho predstavitela Michaela Fassbendera a trailer sa mi pacil - tak som sa rozhodla na tento krimithriller ist. Snehuliak bol mrazivy kriminalny pribeh a bol studeny ako zima, v ktorej sa odohraval. Ale to bolo prave to prave orechove. Film perfektne ukazal Skandinaviu, Norsko - Oslo a Bergen (ktore som navstivila a milujem tuto fascinujucu studenu ale nadhernu krajinu). Musim povedat, ze som knihu Jo Nesbo necitala a asi v polovici som uhadla kto je vrah... Napriek tomu - pretoze kriminalna zapletka bola perfektna (a bolo v nej niekolko zvratov), mraziva, vsetky herecke vykony boli vynikajuce a lokalita - Norsko, Oslo, Bergen boli unikatne - proste som si tento krimi thriller uzila od zaciatku do konca, a hoci vonku je babie leto, v kine som citila mraz na chrbte cely film do poslednej minutky. Jedine ma mrzi, ze film mal happyend. Proste tento mrazivy thriller by si zasluzil otvoreny koniec, alebo mrazivu skandinavsku bodku. Ale vdaka zapletke, vynikajucim vykonom, perfektnej skoro dokumentarnej bielo / sedej kamere, hudbe, ktora gradovala v najmrazivejsich momentoch (ako hudba v Psycho) a krasnym lokaciam proste nemozem dat menej ako 80% a 4 hviezdy. ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Co zazdilo Sněhuláka?

Co zazdilo Sněhuláka?

19.10.2017

Už zítra jde do amerických kin Sněhulák s Michaelem Fassbenderem. Mrazivý thriller, jenž natočil uznávaný Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý, Jeden musí z kola ven), byl jedním z nejočekávanějších… (více)

PF 2017

PF 2017