Reklama

Reklama

Čerstvé maso

(seriál)
  • Velká Británie Fresh Meat
Komedie / Drama
Velká Británie, (2011–2016), 19 h 44 min (Minutáž: 36–42 min)

Hrají:

Zawe Ashton, Greg McHugh, Kimberley Nixon, Charlotte Ritchie, Joe Thomas, Jack Whitehall, Tony Gardner, Jelka van Houten, Sophie Wu (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(30)

Obsahy(1)

JP, Kingsley, Josie, Howard, Vod a Oregon jsou studenti prvního ročníku na vysoké. Daleko od domova a na začátku své cesty k dospělosti musí najít sami sebe a zjistit, kdo skutečně jsou. Od prvního setkání jsou jejich životy plné střetů, pochybení, podivných zážitků i otřesného chování. Všeho, co je tak povědomé každému z nás. Všem, kteří jsme si museli vyšlapat svou cestu z dospívání k dospělosti. (CBS)

(více)

Recenze (13)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

nečekal jsem nic extra a to se ani nedostal...Fresh Meat je na Britský seriál celkem solidní podprůměr,kde se jede primárně na trapnost než na humor.Nikdy jsem nicméně nebyl na koleji,takže nedokážu posoudit do jaké míry je tohle chování,kdy se nikdo nikdy nechce před nikým shodit i za cenu toho že bude za extra trapáka ,reálné...možná je.Každopádně mě to nedonutilo se podívat dál než za polovinu první řady...40% ()

Thomick 

všechny recenze uživatele

Po první sérii jsem mírně zklamán. Studentský prostředí holt asi bude devízou Američanů, nedá se svítit. Inbetweeners i Fresh Meat si takový Blue Mountain State (ale i "jiný" Community) s přehledem maže na chleba; a když se nad tim člověk zamyslí, ono to je taky snadno pochopitelný. Americký kampusy maj zkrátka o dost jinačí pověst než ty britský a podobnym projektum jako BMS dodávaj nezaměnitelnou šťávu. To Fresh Meat na bezprostřední atmosféru univerzity pro jistotu uplně kašle a slušně tim trpí. --- První a částečně i ten druhej díl ještě charakterizuje vtipný a trefný "aaaawkwaaaard"; ovšem ty další z první řady se už jen hladce zařadily do dramedy průměru. Aspoň že ta Josie je navzdory častýmu přehrávání naprosto konstantně (slovy Kingsleyho) ridiculously lovely s atributama jako jemnym velšskym akcentem a nejlíp řečenym "for fuck's sake" v dějinách lidstva. :)) ()

Reklama

LaRhette 

všechny recenze uživatele

Každé zkouškové mě provází (minimálně) jeden seriál. Protože to je základ úspěchu. Fakt. V tomto semestru jsem si zvolila Fresh Meat. Proč? 1. Hlavní hrdinové jsou vysokoškoláci. Paradoxně, prostředí, od kterého si chcete ulevit, může mít samo takový efekt, pokud dokáže nadlehčit vlastní svět. 2. Je to britský seriál, což pro mě už samo o sobě zaručuje určité kvality. 3. Je pravda, že americké college mívají nespočet zvyků a toto prostředí celkově je výraznější, ale mají seriály o něm tak živé, uvěřitelné dialogy, postavy a situace vůbec? Možná, ale já zatím žádný takový neviděla. 4. Postavy nejsou ploché. Sice začínají u stereotypů, podobně jako často ty americké (looser, šprtka, vyhulenec,... ), charaktery se ale formují v průběhu, nejen na konci. 5. Hudební podkres/dokres/předkres. ()

Splasher 

všechny recenze uživatele

Další ze seriálů u kterého třetina diváků utrousí slova: šablona, stereotyp, klišé, nereálné. Druhá část bude oponovat, že z univerzity znají přesně týpky typu [vhodné dosaďte], jejichž "quirky-charaktery" jsou ve Fresh Meat dotaženy na maximum - kvůli vtipnosti ... obviously. Já osobně můžu konstatovat, že jsem na škole poznal několik JPjů, Oregonin i Kingsleyů. Poslední třetina, co to vůbec reflektovat nebude, se pobaví asi nejvíce. ___ Ke sloganu "... od tvůrců Peep show" přistupujte s rezervou. Tým autorů byl daleko širší a měnil se každou epizodou. Jak se dalo očekávat, nejvíce vtipů si pro sebe ukradl Jack Whitehall. Slušně mu sekunduje i Howard v podání Grega McHugha (ten zaujme nejen akcentem a podobou s Nickem Frostem). ___ Spíš než o vyzrálejšího pokračovatele Skins a Inbetweeners, se jedná o jejich mutaci. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Fresh Meat je seriál, který mi doporučil Netflix na základě toho, že jsem viděl několik stand-up vystoupení Jacka Whitehalla. Seriál sleduje partu mlaďasů, co právě nastoupili na univerzitu v Manchesteru a budou bydlet společně na bytě, aniž by se předtím znali. A i když začíná s tím, že všechny postavy mají svojí škatulku, tak se z ní postupně snaží vyvlíknout, protože se přeci jen vyvíjejí. Takže je dost možné, že postavy, které se na začátku jevily jako fajn vás začnou štvát a naopak některé se dají pak lépe přijmout. Postavy rozhodně nejsou dokonalé a mají spoustu chyb, ale mě osobně nejvíc bavil "posh" JP a samotář Howard, naproti tomu Josie mě hrozně vytáčela. Jinak to ukazuje vysokoškolský život tak, jak ho spíš známe my z Čech než ten z Ameriky. A je to dost postavené na trapném humoru, který v Británii mají tolik rádi a sám bych ho před lety nemohl vystát, ale stejně jako postavy tady i já se trochu vyvinul a nakonec mě docela bavil. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama