Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

seiffs

Z pocatku to tak nevypadalo, ale nakonec byl prvni dil lepsi. Predpokladam, ze to bylo protoze spousta lidi v prvnim dile postradala lepsi dejovou linii. Nicmene dvojka uz ma toho deje zbytecne moc. Ukazalo se, ze kdyz je na jedne strane jeden ultrahustej nesmrtelnej kladas a na druhe nekonecnej proud neschopnych zmetku - ze to je pro patecni vecer na unavenej mozek ta nejlepsi vec a toho se meli tvurci drzet i ve dvojce. I tak ale musim ocenit zacatecni bahenni bitku ve veznici a ten vyrovnany souboj v kuchyni. ()

Doomer

Poměrně solidní blbárna, kde zápornáci mají či nemají střelné zbraně aby se to hodilo hlavnímu hrdinovi který je poměrně nerozbitelnej (a to vč kladiva a bejsbolky) ()

Heavenko

Poznáte tie typické reklamné slogany o dvojkách, ktoré sú vraj lepšie, brutálnejšie, zábavnejšie a podobne? V tomto prípade to je pravda! Raid 2 už dostal aj príbeh, ktorý je vcelku - najmä na daný žáner - postačujúci, ale v čom vyniká a v čom sa od svojho už výborného predchodcu zlepšil sú akčné pasáže. Takúto geniálnu choreografiu som ešte nikde nevidel a ako fanúšik martial-arts dávam už len za to 4*. Tá piata je za to, že aj ostatné veci, nie len akcia fungujú vo filme obstojne. Neviem sa dočkať trojky! 90% ()

Renci

Au, po skvelej, dnes už kultovke z roku 2011 prichádza vo všakovakých fórach prepieraná dvojka, ktorá si mala sadnúť na pomyselný trón čistej akcie a bláznivých akrobacií. Tvorcovia sa po akčnom náreze, ktorú vyšperkovalo neutíchajúce tempo rozhodli, že idú vytvoriť zvlášny mafiánsky príbeh. Na to je však potrebné urobiť ho naozaj zaujímavý, dať tam výrazných hercov, či scén. Iritujúca stopáž a príšerné dialógy dokonale otupia vaše zmysly. Áno, nedá sa uprieť, že choreograficky ide o špičku, posledná polhodina je fajn.... Lenže k tomu dobrému sa prehryznete až po nejakých 100 minútach trápností. A ešte sa to hraje na nejakú komixovú štylizáciu. Vie mi niekto vysvetliť, prečo sa v dvojke recyklujú tí istí herci, ktorí v jednotke umreli? Čo to má znamenať? Ďalej už nemôžem, napísal by som ďalšie a ďalšie veci, len nevládzem. Nevládzem sa pozerať na takýto prešľap. Toto je sklamanie na celej čiare a bude bolieť ešte riadne dlho... ()

dannyd14

Tak ako som bol celý bez seba a trochu aj smutný ako rýchlo skončil Raid 1, tak som aj tu od údivu stmavol, ako rýchlo tu dej ubieha. Anti-nuda effect na ultra otáčkach a jeden z najlepších akčných filmov vôbec (expendables hravo schová do kapsičky). Chcem ďalšie časti, pán Evans. ()

stan87

Dost odlišný děj i struktura na rozdíl od 1. Dílu. Některé dialogy byly až příliš dlouhé, ale jinak skvělé dilo. ()

JohnZ87

Drsné akční eRko, které dělá čest svému žánru. Zajímavé, že se ve filmu objevil také Yayan Ruhian, který hrál už v prvním díle hlavního záporáka, zde ale hraje jinou postavu. Na chvíli jsem se však divil, jak mohl přežít události jedničky. Akce a choreografie soubojů jsou opět vyvedeny na jedničku, z hlediska brutality se ještě více přitlačilo na pilu. Stopáž mohla být nicméně o takových 20-30 minut kratší, film se místy trochu táhne. 85% ()

Bube1

Pochvalu si Gareth Evans určitě zaslouží za ambice, kterými chtěl první výborný Zátah posunout ještě o něco dál. V provedení už ovšem trochu selhává... Opět je tu úžasná choreografie soubojů, ale to už jsme viděli v předchozím dílu. Zápletka pokulhává a roztahaná stopáž tomu rozhodně nepomáhá. Celkově jde pořád o nadprůměrný akční film a 3 hvězdy sice vypadají přísně, nicméně tím chci ukázat pokles oproti jedničce. ()

Milda003

No... ani nevím co na to říct. Asi snad jen "nuuuuudaaaaa". Dobré surové souboje - ale jen do určité míry, po nějaký době zjistíte, že tam jsou vlastně jenom jednotvárný souboje a žadnej děj.. ()

Colchack

Jednotka v podstate bez deja ale super. Tuna s dejom (či už chvala bohu alebo bohu žiaľ), ale aj tak to stále drží latku dosť vysoko. Má to síce 2 a pol hodiny a dosť veľa dialógov unavuje, avšak s každou ďalšou akciou sa mi znova a znova "dokorán" otvárajú zadriemané oči a vychutnávam si to, čo je na tomto filme naj...čiže boj (mačety, bejzbalka, kladivá, pištole...však to poznáte). Množstvo jednotlivých stretov doslova nereálnych ale mne to absolútne nevadí, klobúk dole páni choreografi. ()

Zombiepod

Raid bol rýdzim akčňákom bez významnejšieho príbehu, ktorý umožnil návrat kung-fu do sveta moderných akčných filmov. Berandal je však ultimátne vybrúsenou akčnou gangsterkou, ktorá má aj svoju hĺbku. Na môj vkus sa tu však objavuje zbytočne veľa postáv, a hlavný hrdina je v polovici až takmer do záveru odsunutý tak trochu na druhú koľaj, no každá bojová scéna je vyšperkovaná do absolútnej dokonalosti, podávaná surovo a bez cenzúry. Evans je pán režisér, film má grády, i keď menšie ako predchodca, a finále je zbytočné aj komentovať. To treba vidieť. ()

eagles22

Dávám plný počet stejně jako prvnímu filmu, ale jestliže u jedničky je to za 100%, tak tady je to spíše čtyři a půl hvězdičky, takže 90%. Lepší řežbu, než tyhle dva filmy jsem neviděl a je to oravdu neskutečnej masakr. Ale zatímco jednička je neuvěřitelná jízda od začátku do konce, která vás nenechá vydechnout, problém dvojky je, snaha o komplikovanější příběh a s tím souvysející dlouhá stopáž. Dvě a půl hodiny na takovej akční náser, je prostě moc. U akčního filmu, oceňuji hlavně to, aby odsejpal a bylo tam co nejvíce akce a příběh byl jednoduchý a přímočarý. V těchto aspektech vyhrála podle mého jednička a proto pro mě stále zůstává nepřekonána. ()

Knor

Tohle pokračování je nádhernej akční námrd a efektní řežba jako jednička, kterýmu škodí asi tak zhruba hodina zbytečnejch keců. Vůbec nevyčítám tvůrcům, že nechtěli všechno opakovat a zvolili styl mafiásnkýho thrilleru, ale nemělo to takovej efekt. Jednička byl akční survival, kterej měl skoro až hororovou atmosféru a tam všechno perfektně sedlo. Ne že by mafiánský podsvětí bylo nějak špatný, ale myslím, že se až moc zbytečně rozpitvávala ta zápletka. Ale to je asi jedinej škraloup. Na to krveprolití a bitky bych mohl koukat donekonečna. Tak efektní nářez se jen tak nevidí a oba díly Zátahu by mohly sloužit jako vzory pro kterejkoliv další akční film. Výborná krvavá akční mrda, ale jednička mě brala o trochu víc. ()

Shitonit

Jednička mě dokázala dokonale vyprudit. Asi jako něco...co se čeká, je to fakt od začátku dost čekatelný, a nečekaně se to vyvrtne a zcela neočekávatelně to člověka vystříkne dřív než se chtělo. Jednička byla megamaso který mě moc neba. Zato tahleta megavoprcávačka nambr zwej, přes zoufalou skutečnost, že to má víc procent..nechápu proč...mě dokázala zcela nečekaně vystříknout mozeg někde v první třetině, a to takovým způsobem, že zbytek mě totálně nezajímal. Chybí v tom již jen: Rambo, Terminatore, Anča pravačka, Jan Tleskač a Kabir Bedi.. Pak by to mohlo kandidovat na titul Megasračka. Takhle to je jen Sračka. Indonéská. ()

BadAs

O malinko lepsi nez jednicka a nejlepší akční a gangsterskýfilm co kdy vznikl v tomto vesmíru..tohle je nepopsatelný zážítek,byl sem přikován hipnotizován tomu říkám sakra prožít přítomnost a jestli vám ji nějaký film zprostředkuje tak brutálně je to ta nejlepší reklama sama o sobě,kmotr se může jít zahrabat a všechny ostatní akční filmy od této chvíle vypadají jako omalovánky želva ninja pro nejmenší .-)))..a ted zacnu kurwvskyyyy narez nemajici obdoby,dobry soundtrack,scenar i pribeh klenot choreografie,iko to dava..cakance krve operace lebky kladivem a grilem,operace holene a cesky basebolkou,prorazeny krk,proslapla hlava,basebolka zasekla v lebce,noze ve strevech,nuz v ocich,srdci,lidi sekani delnickymi kladivy za ziva,a nekolik obradnych podrezaniii...pecka pro akcni fanousky..moralisti se budou svijet hruzou.na ikovu choreografii se diva moc dobre..velka trojka iko,scot adkins a tony.jaa ()

mark9th

Do tohto momentu som považoval Tonyho a jeho ''Tom Yum Goong'' za vrchol filmovej bojovej choreografie, ale Iko Uwais s Evansom prepísali históriu. Absolútne majstrovstvo a skvost pre diváka! Vstup tohto filmu do kinematografie medzi bojový žáner je zrovnateľný napríklad so súrodencami Wachowskimi a ich Matrixom. Bol vytvorený nový filmový kult a jeho názov je SERBUAN MAUT. 100% ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou