New York, 1974. Padesátiletý Chris (Clive Owen), byl právě propuštěn za dobré chování po mnohaletém vězení za vraždu. Venku na něj čeká jeho mladší bratr Frank (Billy Crudup), policista s perspektivní budoucností. Chris a Frank byli vždy odlišní, ale pokrevní vazby mezi nimi vždy fungovaly dokonale a pevně. Chris dostává šanci k návratu do běžného života. Frank ho ubytovává u sebe doma a nachází mu práci. Chris už ale není schopen žít „normální“ život. Opět se ocitá na šikmé plose zločinu a Frank ho vymazává ze svého života. To už je ale příliš pozdě, protože osudem obou bratrů je zůstat navždy spolu. (Magic Box)

patrikus

Zdlouhavý, nudný film s přihlouplými postavami. Američtí týpci mi byli nesympatičtí už od začátku, myslel jsem, že se později někdo hezky vybarví, ale nechápu o čem tam chtěli hrát, všichni se chovali, jako hovada. Připomnělo mi to tolik podobných filmů, ani to retro moc nepomohlo. Potěšila mě přítomnost Schoenaertse, toť asi vše... :-/ Spíš jsem zklamaný. Režie nebyla vůbec zručná, nemělo to spád a ve scénáři nebylo vůbec nic, co by mohlo diváka překvapit. ()

666Carnage

Parádní krimi ze 70. let. Spusta známých tváří se v tomhle snímku sešla. Příběh je sice trochu omletý ale dobře zahraný a natočený. Herecké výkony dobré. Obstojná pologangsterka. 70% ()

ondrula

Ve filmu je zcela všechno podřízeno plytkému ústřednímu tématu - vztahu bratrů, z nichž je jeden kriminálník a druhej policajt. Bohužel se tím vytratil veškerý potenciál filmu a divák je odsouzen ke sledování nezáživných proměn a gradace bratrských vztahů. Do toho občas Clive Owen šikanuje svojí ženu, bezdůvodně střílí do lidí a bezradně čumí na ohavnou Milu Kunis. Ve filmu je všechno vyvedeno věrně jako v 70. letech (auta, účesy, hadry, nábytek...) a tvůrci to dotáhli do takové dokonalosti, že je film dokonce i stejně blbej a nudnej, jako byly kriminálky před 40 lety. Ve filmu jsou naprosto neuvěřitelný scény, kterými scénáristi asi chtěli eskalovat napětí mezi postavami; policajt tak například účelově pošle do vazby nebezpečnýho magora a pak začne nevybíravě pronásledovat a obtěžovat jeho ženu, která ho hystericky odmítá, ale poté, co jí znásilní, se do něj zamiluje (jako ze života), na konci se všichni strašně diví, že po nich mezitím propuštěnej magor jde a chce je oddělat. Nebo scéna, v níž se čerstvě z kriminálu propuštěnej Owen nakvartýruje do bytu svýho policejního bratra a aniž by zatím stihl něco provést, dostane policejní bratr nevídanou nabídku od svýho šéfa, že buďto pošle Owena do prdele anebo poletí z práce. ()

prezdivaka

Naprosto skvělá záležitost. Na půdorysu bezmála antické tragédie se rozehrává příběh dvou bratrů. Vše je v tomto snímku přesné. Režie, která přesně dávkuje dramatické i epické momenty. Střih nemá chybu a kamera (do které trochu dělám) je famózní. Asi to každý nevnímá, ale svícení je úžasné. Všechny obrazy od záběrů v autě, barech a kdekoliv, kam nás děj zavedl, jsou nádherně exponované a příběhu slouží. Herci jsou velmi přesvědčiví, takže to jen potvrzuje dobrou režii. Hudba je nádherná, takže se budu hned shánět po soundtracku. No a k tomu ta atmosféta 70. let s překrásnými auty, oblečením... ()

serioga

Tak nejak sa mi zdalo,že sa to zbytočne naťahovalo a miestami ma to aj nudilo,ale vygradovanie deja na konci napravilo celkový dojem z filmu a preto dávam 3*. ()

Santino7

Po vizuálnej stránke sa tvorcom nedá vytknúť prakticky nič, pretože film skutočne má presne tú retro atmosféru, o akú sa snažia mnohí, lenže v konečnej podobe sa to podarí len výnimočne. Preto ešte raz veľká pochvala, niečo takéto sa dnes už často nevidí a ako už niekto písal, k dokonalosti chýba už len Al Pacino "za mládí" :-)) O kúsok horšie je to už so samotným dejom filmu, kde to je o niečo jednoduchšie a tiež postavy sú celkom dosť plytké, rozobrať viac do hĺbky by rozhodne neuškodilo. Takto jasne vidno, že obsah na plnej čiare zaostáva za formou, čo v konečnom dôsledku snímku s určitosťou čosi na celkovej kvalite uberá. Našťastie nie príliš veľa, keďže v iných rovinách je brilantný. Okrem už spomínaného vizuálu a atmosféry k tomu určite radím aj herecké obsadenie, ktoré mi sadlo perfektne a dalo by sa povedať, že je presne podľa môjho gusta (Caan, Kunis, Cotillard, Saldana atď). Čiže ak to všetko mám zhrnúť, napriek pomerne dlhej stopáži ani trochu neľutujem, túto kriminálku pokladám za dôstojnú poctu starej škole. 4/5 ()

Gore

Výtečné herecké obsazení v čele s nejlepším výkonem Billy Crudupa v jeho kariéře, ale stále tomu něco na vyšší hodnocení chybí, asi lepší režie. Canet se sice dobře snaží navodit 70. léta - špinavost, skvělý soundtrack, vzhled...ale nedokáže tomu přidat ten správný feeling Lumeta nebo Scorseseho. ()

majo_svk

Blood ties nie je ničím výnimočný, neprináša v podstate nič nové, ale má svoje čaro. Pekná retro atmosféra, príjemná hudba, staré dobré prestrelky a automobilové naháňačky, drsní chlapíci, brooklynské prostredie a všade prítomná surovosť – všetko prvky, ktoré sa páčia. Na gangsterské kriminálky sedemdesiatych rokov sa krásne pozerá a Pokrvné putá sú toho jasným dôkazom. Herecké obsadenie je na úrovni. Fajne cítiť prítomnosť emócií a ľudských hodnôt. Je to páčivé bez ohľadu na pár hluchých miest a prehnanú stopáž. Keby nebolo tých pár chybičiek, sú to jasné **** PS: Pozrite si to, je oldschoolovka na pohodový jesenný či zimný večer. ()

Greg25

Old school. Se silným pocitem, že to není film o sedmdesátkách jako spíš film ze sedmdesátek a tomu to všechno odpovídá, zcela záměrně. Podle mě velmi zdařile natočeno, pomalejší tempo nevadí, stále to není tak ubíjející jako některé filmy ze 70. let. Herecké výkony skvělé. Nezúčastněně, bez emocí. Zdařile old school. Vypravěčsky super, dějově žádná sláva, emoce žádné, vývoje postav sotva znatelné, pokud vůbec. Prostě sedmdesátky s tím filmově dobrým i špatným. 70% ()

fleurette

Proč Canet natočil po pěti letech naprosto identický film?! Vzhledem k tomu, že jsem před pár týdny viděla francouzskou verzi, docela nuda. ()

warrenur

Priemerny retro americky film 80tych rokov. Policajt vs./with brat, ktory prave opustil brany vazenia. O tom ako sa vratit, ci nevratit na stare temne chodnicky, ako tazko sa moze clovek opat zaradit do spolocnosti, ci o tom, ake mate zabrany postupovat zakonnym sposobom proti blizkemu, ktory sa chova nezakonne. Celkovo tento styl starsich filmov nemusim. Vsetko sa tam toci len v drogach, rasovych problemoch, autach a slapkach. Kazdy chce po vzore "americkeho sna" prist k prachom prilis rychlo a nelegalne. Poctivec je za luzera. Mila celkom fajn, Owen i Cotillard mi nesedeli. Film ma nicim neprekvapil a nebavil som sa, preto podpriemer. ()

dawe787

Jeden z nej filmů za poslední měsíc. Dobří herci, děj, zápletky, klasické problémy ve vztazích i ve světě podsvětí a k tomu správná atmosféra 70.let s dobrým soundtrackem. Pro mě příjemně strávené dvě hodinky u bedny. ()

BOURQUE

Školský príklad toho, keď slušný scenár s veľkým počtom kvalitných hercov a herečiek zostane nevyužitým. Očakávaný avšak dostatočne nevypracovaný záver. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

GOREGASM

Mazlivě obsazená oldschool kriminálka ve stylové sedmdesátkové výpravě z dílny Guillama Caneta, který mě bavil už svým předešlým snímkem a tady evidentně složil poklonu svému oblíbenému žánru. Možná mohl zvolit méně profláklé dobové hitovky, a že jimi soundtrack fakt nešetří, ale to je jen malý a akceptovatelný vroubek. Na druhé straně na vás čeká fakticky fajnová filmařina, která sice neobjevuje penicilin, ale staví na vynikajících hercích, silném dramopětí (drama kombinované s napětím :-) a perfektním filmařském řemesle. Canet přesvědčuje, že umí. 85% ()

Rockerman

Děj filmu je situován do sedmdesátých let minulého století a také styl, jak je natočen tomu odpovídá. Pomalé tempo, delší záběry bez střihu i ty, zřejmě schválně neuměle natočené rvačky a přestřelky. Dva bratři, každý na jiné straně zákona se jednou nutně musí dostat do střetu svých "zájmů". Policista Frank je dobrý a poctivý, ale jak říká můj švagr: "Geny nevyčůráš", tak když bratr Chris pokračuje ve své zločinecké činnosti i po propuštění z vězení, snaží se jej chránit a krýt. Za ten závěr filmu, kdy to Chris Frankovi, přes všechny hádky a nedorozumění vrátí i s úroky, dávám čtvrtou ke třem hvězdám, které si tento snímek zaslouží. ()

ZackSawyer

Oldschool, autentičnost, atmosféra, Owen, Mila, čórky, prostituce, gang, krimi, knírky, rodina. Slušně zvládnutá dobovka. ()